Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.878
Cevap
185
Favori
765.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lamarodom61

merhaba fffthhh11

hangi konsolosluktan basvuru yaptigini belirtebilir misin ?

Mrb hocam, daha önceki mesajlarımda belirtmiştim :) Ankara' dan başvurdum.
  • gozumden kacmis, insallah uzun sureli vize alirsin.
  • quote:

gozumden kacmis, insallah uzun sureli vize alirsin.

İnşallah inşallah ben ve tüm bekleyenler en kısa sürede istedikler süre kadar vize alırlar =) Siz zaten İstanbuldan yapmışsınız sizinki haftaya çıkar =D
  • slm arkadaşlar 11.12.2014 te yaptığım başvuru dün sonuçlandı, bugün pasaportu teslim aldım. uçuş tarihi 26/12/2014 dönüş 07/01/2015 olmasına rağmen vizeyi 20.01.2015 ten itibaren 90 gün vermişler, emsal durumda olanlar var ise bilgilerine...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdioglu

slm arkadaşlar 11.12.2014 te yaptığım başvuru dün sonuçlandı, bugün pasaportu teslim aldım. uçuş tarihi 26/12/2014 dönüş 07/01/2015 olmasına rağmen vizeyi 20.01.2015 ten itibaren 90 gün vermişler, emsal durumda olanlar var ise bilgilerine...

Hayırlı olsun kardeşim, darısı bizim başımıza =D o zaman benimkisi de haftaya çarşamba elimde olur =D
  • fftthh11 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, inşallah sizde en kısa sürede olumlu sonuç alırsınız, biz çoluk çocuk yılbaşı için gitmeyi planlamıştık, ama artık vize varken 3 ay içinde gidicez, hayırlısı....
  • erdioglu E kullanıcısına yanıt
    İnşallah hocam inşallah ya bu kadar bekliyoruz bari sonuç olumlu olsa :)
  • dostlar ben de annem icin vize basvurusu yaptim. sanirim bayagi gecikecek. daha bu ayin ortasinda yaptik basvuruyu. sizden bir ricam olacak. ben idata sistemine girince müsteri durumunu sorgulayamiyorum. elimizde 6 haneli bir takip numarasi ve pasaport numarasi var. anlayamadim tam olarak nasil yapiyoruz bu sorgulamayi. barkod numarasi diye bisey var fakat onun basinda iki harf olmali sanirim. hangi iki harf onlar acaba?

simdiden cok tesekkür ederim.
  • fikret36 F kullanıcısına yanıt
    İdatada ki sorgulama ekranında İlk satıra Başvuru numarasını giriyorsunuz. Alttaki satıra da pasaport numarasını. Pasaport numarası HARF ile başlar ve HARF i büyük yazman gerekiyor kardeşim. Yoksa kabul etmiyor. Misal : U0100547.
  • arkadaslar idata istanbul ofisi 24-25 tarihleri arasinda vize kayit icin islem yapmiyacklarmis. konsolosluktan gelen duyura gore. galiba istanbul'da da yogunluk var. bekliyecegiz.
  • 30 Aralık'ta Ankara'dan başvurdum.15 tatil için gidicem almanyaya.ancak bugun hala cevap gelmedi,hala konsoloslukta.biletler gitmiş oluyor bu nasıl bir iştir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ffrr F kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de 18 Aralık ta başvurdum, halen konsoloslukta. Ama bu bi ders oldu bundan sonra en az 2 ay önceden başvurcam. Ben de 16 Ocak ta gidecektim ama gidemedim, Allahtan bilet almamıştım.
  • arkadaslar istanbul icin basvuru yapanlar ya da yapacaklar olanlar dikkatine. 23-26 ocak arasi tasinmadan dolayi kapali olacakmis. bu gidisle bizim vize kac gunde gelir. hayirlisi.
  • quote:

arkadaslar istanbul icin basvuru yapanlar ya da yapacaklar olanlar dikkatine. 23-26 ocak arasi tasinmadan dolayi kapali olacakmis. bu gidisle bizim vize kac gunde gelir. hayirlisi.

Arkadaş doğru söylüyor. Ama merak ettiğim 26 ocak yani pazartesi günüde mi kapalı yoksa pazartesi işbaşı mı bilgisi olan varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Appl33 kullanıcısına yanıt
    Hocam iData nın sitetinde:
    İstanbul Almanya Başkonsolsoluğunun talebi doğrultusunda 23 Ocak Cuma ve 24 Ocak Cumartesi günleri İstanbul Harbiye ve Bahariye ofislerimizden vize başvuruları kabul edilmeyecektir.

Mevcut randevular iptal edileceğinden bu tarihler için randevu almış olan kişilerin ileriki günler için randevularını yenilemeleri gerekmektedir.

Bu tarihlerde ofislerimizde pasaport dağıtım işlemleri devam edecektir.

Yani dolayısıyla pazartesi işbaşı yaparlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fftthh11

Hocam iData nın sitetinde:
    İstanbul Almanya Başkonsolsoluğunun talebi doğrultusunda 23 Ocak Cuma ve 24 Ocak Cumartesi günleri İstanbul Harbiye ve Bahariye ofislerimizden vize başvuruları kabul edilmeyecektir.

Mevcut randevular iptal edileceğinden bu tarihler için randevu almış olan kişilerin ileriki günler için randevularını yenilemeleri gerekmektedir.

Bu tarihlerde ofislerimizde pasaport dağıtım işlemleri devam edecektir.

Yani dolayısıyla pazartesi işbaşı yaparlar.

Ben direk resmi siteden bakmıştım. Demekki sadece başvuruları kabul etmeyecekler. Mevcut başvurular değerlendiricek umarım öyledir

• Appl33 kullanıcısına yanıt
    arkadaslar idata sadece iki gun olarak belirtilmis aslinda 3 gun boyunca, tahmini pazartesi idata evrek teslim alacak nasil olsa onu yarin konsolosluga iletecegi icin sadece 24-25 olarak yazmislar.

resmi siteye bakabilirsiniz

http://www.tuerkei.diplo.de/Vertretung/tuerkei/tr/02-visa/0-visa.html

İSTANBUL BAŞKONSOLOS­LUĞU'NUN VİZE BÖLÜMÜ 23 VE 26 OCAK TARİHLERİNDE KAPALI OLACAKTIR!!!
    Kapalı Yazısı
    İstanbul Alman Başkonsolosluğu'nun Vize Bölümü 23 Ocak ile 26 Ocak 2015'de taşınma nedeniyle kapalı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rechstanwalt

17 Ocak tarihinden Schengen için Ankara'dan başvurdum, uçak biletim 12 Şubat, yazılanları okuyunca endişelendim, sizce ne zaman çıkar?

Vize basvurularinizi tahmini giris tarihinden min. bir ay önce başvurmanız konsolosluklarda ki yogunlugu göz önune alarak sizin icin iyi olur.

Özelikle tatil zamanlarinda ki yogunluk tahmini işlem sürelerini gecebiliyor. Gerekli kurumlari arayip basvurunuzun akıbetini sorabilirsiniz tatli bi dille basvurunuzun hizlanmasini saglayabilirsiniz.

• rechstanwalt R kullanıcısına yanıt
    Ankara için şu anda işlem süresi 34 Gün olarak gözüküyor ama bu süre değişip duruyor mesela ben 18 aralıkta başvururken 21 İş Günüydü =), bilet rezervasyonum da 16 Ocak taydı ama halen daha vizem çıkmadı, bekliyorum. Keşke bilet almak yerine rezerve ettirseydiniz
  • Merhaba beyler. Ben de aynı durumdayım. Vize bekliyorum. 07 Ocakta Ankara idata şubesiyle başvurumu yaptım. Uçuşum 6şubat akşam. O sırada işlem süresi 30gündü tam yetişecek diye umarken bu süre 34 güne çıkarıldı. Gidiş dönüş biletimi aldım, umarım hepimizin işi zamanında hallolur, bir de gelişmeleri yazın, takipteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak.93 -- 25 Ocak 2015; 17:18:55 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.