Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.927
Cevap
186
Favori
769.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
83. Sırada  bugün en iyi #14
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xblackk

Arkadaşlar merhaba.
    29 aralık 2014 tarihinde Ankara Idata'dan Almanya için Schengen Vizesi'ne başvurdum ve nihayet bugün, yani 16 ocak 2015 tarihinde 31 günlük çok girişli Schengen vizemi almış bulunuyorum. Sizlere tavsiyem, yurtdışından size davetiyenizi gönderen yakınınızın Alman Dışişleri Bakanlığı'na (Aussenministerium Deutschland) ve Ankara'da bulunan Alman Konsolosluğu'na, nazik bir dil ile, vize işlemlerinin hızlandırılmasını rica eden birer mail göndermesi. Ben bu şekil hareket ederek büyük bir yoğunluğun içerisinde olan Alman Konsolosluğu'ndaki işlemlerimi hızlandırarak 13 günde vizemi aldım. İNŞALLAH sizler de vizenizi zamanında ve olumlu bir şekilde alırsınız da bu saçma ve gereksiz stresten bir an evvel kurtulursunuz.

Öncelikle hayırlı olsun kardeşim, darısı bizim başımıza :) ben 18 Aralık ta Ankara iData üzerineden başvurdum halen bi sonuç yok, 16 Ocak ta gidecektim maalesef gidemedim. Kısmetse çıkarsa ben de 23 Ocak ta gideceğim =))

• be_20 B kullanıcısına yanıt
    8 Ocak'ta mailler gönderildi 16 Ocak'ta vizem çıktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fftthh11 F kullanıcısına yanıt
    Çıkar İNŞALLAH kardeşim en kısa sürede.

• merhaba arkadaşlar ben 27 aralıkta başvurdum öğrenci olarak sömestır tatili için dün vizeyi verdiler yaklaşık 1 ay civarında sürdü
  • Dostlar pasaportumda eski fransa-italya-çek cumhuriyeti C tipi Avusturya D tipi vizem var.Almanya'dan 2 senelik vize istesem, 1 sene felan verirler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tadanyz -- 18 Ocak 2015; 19:37:54 >
  • Arkadaşlar bir de bir şey sorcam, başvururken hani SEYEHAT SAĞLIK SİGORTASI istiyorlar ya malum ben 16 Ocak ta gideceğim diye ona göre almıştım sigorto poliçesini, yani 15 Ocak - 7 Şubat arası yaptırmıştım. Bu durumda yeniden sağlık sigortası almam gerekecek mi ? Bilgisi olan varsa lütfen aydınlatsın :)) Cevaplar için şimdiden teşekkürler...
  • Hayır dostum gerek olmaz

• Arkadaşlar başka vizesi gelen kimse yokmu bu günlerde
  • Her sabah bi ümit açıp bakıyorum, yine aynı manzara: Konsoloslukta...
  • şimdi idata ile konuştum tekrardan. zaten alman konsolosluğuna ulaşmanın imkanı yok. 34 iş gününe çıkarmışlar sonuç süresini. ben başvurduğum zaman 20 iş günüydü. 23 gün oldu halen KONSOLOSLUKTA....
  • Ben de 12 aralıkta başvurmuştum;idata ,araya hafta sonu girdiğinden 15 aralıkta göndermiş evrakları.Bugün konsolosluğu aradım,tesadüfen açtılar.Evraklar konsoloslukta olduğunu,bu hafta en geç öbür hafta sonuçlanacağını bildirdiler.Bu arada almanyadan gönderilen davetiye 15 ocaktan itibaren 2 haftaydı,kesin bunlar davetiyenin günü geçtiği için red verecekler...
  • Bugün de hiç bir sonuç çıkmadan bitti gitti, Umarım yarın hayırlı haberleri alırız...
  • Davetiyeler 6 ayliktir standart sen 2 haftalik vize istemissindir belki o ayrı ayrica sonuçların hemen çıkmaması sizin icin daha iyi hemen sonuclanan mulakatlar genelde olumsuz oluyor

• Arkadaşlar bende 11 aralık 2014 te başvuru yaptım, 26 aralık gidiş 7 ocak dönüştü bugün 20 ocak oldu hala haber yok, uçuş tarihi yakın olup yeni başvuranalr hiç beklemesin, uçak biletleri yandı, acaba şimdi red mi verecekler yada geriye dönük vize mi verecekler merakımı cezbetti doğrusu, buarada idata basit bir aracı şirket, sorun konsoloslukta bilgisayardan her gün takipteyim.
  • Başvuru sırasına göre yapıyoruz diyor konsolosluk ama anladığım kadarıyla karışık yapıyorlar.

• Arkadaşlar merhaba 30 Aralıkta başvurdum 15 günlük sömestre tatili için gidicem.Öğretmenim. 24unde uçuşum ama hala ses soluk yok,konsoloslukta diyor belgelerimi.Zaten çıkmazsa bilet yanacak sonra çıkarsa da sure kısalacak,bir anlamı kalmayacak.Sizce ne olur?

• erdioglu E kullanıcısına yanıt
    21.01.2014 PASAPORTUM İDATAYA TESLİM EDİLMİŞ,
  • arkadaslar ben ocak 17 ocak cumartesi istanbul'dan basvuru yaptim halen beklemekteyim, ankara'nin daha yogun oldugunu gordum. herhangi bir gelisme olursa buraya yazarim
  • Bu sabah Konsolosluğa telefonla ulaştım, Bugün 15 Aralık ta yapılan başvurulara bakıyoruz dediler. Ben 18 Aralık ta başvurdum dedim, sizinkisi de büyük ihtimal ay sonuna kadar elinize ulaşır dedi.
  • merhaba fffthhh11

hangi konsolosluktan basvuru yaptigini belirtebilir misin ?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.