Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.929
Cevap
186
Favori
769.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hlttmz

Mart ayında ispanyaya gideceğim, ordan paris, sonra amsterdam a geçmeyi planlıyorum.. Vizeyi almanya dan alsam olur mu ?

Olur bahsettiginiz sehirler AB üyesi oldugundan alabilirsiniz. Ilk girisinizi almanyada yapmalisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak.93

Sanırım en çok hangi ulkede ikamet edeceksen oranin elçiliğinden alman lazim, yokse red verebiliyorlarmis.

AB üyesi herhangi bi ülkeden alinan Schengen vize ile AB üyesi her ülkeye gümrüksüz gidildiginden basvuru yaparken Örn. gidilecek üye devleti sadece Almanya yazarsiniz multi degil tek girisli yaparsiniz basvuru formunda vizenizi aldiktan sonra ingiltere hariç bütün AB ülkelerine rahatlikla gidebilirsiniz.

• Beyler an itibariyle Alman Dışişleri Bakanlığı'na, Saarland Bölge Dışilişkiler Birimi'ne ve Ankara Konsolosluğuna sürecin hızlandırılmasına ilişkin talep içeren mailler gönderildi.

• arkadaslar istanbul konsoloslugunun vize bolume telefonla ulasabilen var mi ? sabahdan beri ariyorum mesgul.
  • ben vize bölümüne ulaştım. işlem süresinin 31 gün olduğunu ondan önce kesinlikle sonuçlanmayacağını iletti. ilgili arkadaşlara duyuru olsun.
  • Konsoloslukları aramız hele ki düşürmeniz telefonu çok zahmetli bi iş.

Arkadaşlar Vize icin basvurudugunuz belgeler Almanyanin hangi sehrine gitmek istiyorsaniz o şehrin Yabancılar Şubesine gidiyor.

Yabancılar şubesi başvurunuzu degerlendirdikten sonra (umarim herkesi ki olumlu olur) olumlu bi sonuc cikarsa. Vizeniz Konsolosluklara iletilir. Konsolosluklarda vizeyi pasaportunuza eklerler.

Yapilması gereken Almanyada ya da cevrenizde almanca bilen varsa onlara aratın islemlerinizin hizlandirilmasibi bilet alan arkadaslar biletlerinin yanmasinin an meselesi oldugunu iletsinler.

Şayet almanca bilen bi tanidiginiz yoksa mail atın ya da fax durumunuzu tatli bi dille anlatmaya calisin.

Konsolosluklar sadece islemlerinizin asamasi hakkinda size bilgi verirler.

Lütfen gideceginiz sehrin Yabancılar şubesi ile iletisime gecin.

• swizzz S kullanıcısına yanıt
    Turistik vize başvurularının' yabancılar şubesine gittiğine emin misiniz ? Çünkü bildiği kadarı ile uzun vize talepleri oturma izni okuma gibi talepler yabancılar şubesine gönderiliyor, Kısa süreli vize ve turistik vizeleri konsolosluk değerlendiriyor
  • Arkadaşlar bugun Ankara konsolosluğa ulaşan varmı acaba bugun hangi günü inceliyorlar en son 15 aralık demişlerdi.
  • 0701 0 kullanıcısına yanıt
    Sürekli arıyorum şu anda ulaşamadım ama açıncaya kadar aramaya devam edicem, bilgi alınca yazarım.
  • 31 gün olan iş günü mü yoksa normal bildiğimiz gün mü hayri. Bir de 31 gün bekleyip hala vizesi çıkmayan arkadaşlar var

• Kardeş ulasirsan bir de bu belgeler nereye gidiyormuş onu sorar mısın? Disislerine mi yabancılar ofisine mi?

• arkadaslar ben vizemi aldim. istanbul'dan basvuru yapmistim. bugun mesaj geldi gittim aldim pasaportumu. insallah vize bekleyen arkadaslara hayirli haberler gelir.
  • lamarodom61 L kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, İstanbul dan başvurmak vardı =) neyse alan arkadaşlar oldukça bari onlarla seviniyoruz, darısı bizim başımıza =)
  • Arkadaşlar ben mi yanlış görüyorum bilmiyorum ama idatanın internet sitesindeki duyurular bölümünde işlem sürelerini anlatan duyuru artık yok.Bugun konsolosluğu sürekli ararken bir çok kez düşürdüm,eskiden hep meşgul çalardı(son iki hafta).Hiç cevaplamıyorlar o ayrı.Henüz vizem gelmiş olmasa da yoğunluk azalıyor mu dersiniz

• ffrr F kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben de farkettim ama yine süreyi uzatıp yazmazlarsa iyi =)
    Bu arada 500 ü geçti aradığım ama halen bi cevap alamadım her zaman olduğu gibi ya meşgul ya da çalıyor açmıyorlar. Ama açana kadar aramaya devam =)
  • Almanlar sert ve disiplinli insanlardır evet ve hicbir isi yarim yapmazlar. Bu kadar sorun olunca konsolosluktaki almanlarin Türkleştiğini düşünmeye başlamıştım ben
    Sürenin kalkması umut vaad ediyor gerçekten.
    İlk başvuran fftt'ydi heralde, abi seninki ciksin da bi hele ben de senin kadar sevincem en az :))

• burak.93 B kullanıcısına yanıt
    Sağolsın kardeşim inşallah ya 18 Aralık ta başvurdum bakalım ne zaman sonuç alcaz =) bugün de ses çıkmadı. 800 ü geçti aramam 2 cep telefonu bi eve telefonu şarjlarını sıfırladım ama ulaşamadım yarın sabah ilk işim yine aramak olacak, sabah aradığımda hep ulaştım bakalım yarın da öyle denicem =)
    Vallahi her girdiğimde konsoloslukta yazısını görmekten yoruldum, bi sonuç çıksın artık.
  • fftthh11 F kullanıcısına yanıt
    auto redial diye uygulama var androidde onla arama yaparsan düsürene kdr arıyor ben onla arıyordum 3-4 dk da dusuyordu
  • Afyonteam kullanıcısına yanıt
    Çok sağol hocam iyi oldu bunu öğrendiğim, indirdim programı. Yarın böyle deneyim.
  • Bugün bende konsolosluğu aradım. Ya meşgul yada açmıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.