Şimdi Ara

İcralı taraftan paramızı alamıyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Babamın 2009 yılında geçirdiği kazada psikolojik ve maddi olarak çok sarsıldık fakat suçlu tarafa açtığımız davayı da kazandık, sonra hukuki süreç sonucu tarafın icralık durumu başladı ama adamın üstüne ne ev var, ne eşya. Emekli maaşına da haciz konmuyormuş sanırsam. Avukatın söylediği kadarıyla adam kendi emekli maaşından taahhüt vermediği sürece, bu parayı bizim bu adamdan alma şansımız yokmuş. Adamın bu taahhüdü vermesi için hukuki bir yaptırım da yok, mesela hapse girmesi gibi. Bizim bu parayı alma şansımız gerçekten hiç yok mu?

• Gün gelir de üzerine bir mal alırsa paranızın tahsili mümkün olur. Onun haricinde avukatınız gerekli işlemleri yapıyordur zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beklemekten baska carenız yok
    bır de bankalara sureklı muzekkere yazmanızı tavsıye ederım
  • Ev adresini biliyorsanız hacze giderek ödemeye teşvik edebilirsin de

• Belirtmekte fayda var ki alacağınız 10 yıl içinde zamanaşımına uğrar. Bunun dışında avukat bey gerekli şeyleri söylemiş.
  • 3300 TL'nin altındaki borçlarınız için başlatılmış icra takibi varsa TUKAD olarak yardımcı olmaya hazırız.www.tukad.org sitesinden detaylı bilgi alabilir 0212 571 10 66 veya 0535 390 15 32 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE AYDINLATILMASI DERNEĞİ
  • borçluya miras kalıyor mu onuda araştırın, mesala borçlunun babası vefat etmiştir, babasının malları vardır ama borçlu üzerine intikal işlemini yaptırmayıp bekletiyor olabilir.
  • Borclunun anne babasında mal var mı arastırın sayet vefat etmişlerse miras hissesine haciz konur. Borclunun tum bankalardaki hesaplarına haciz koydurun. Fazla yapacak bisey yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaynie

Belirtmekte fayda var ki alacağınız 10 yıl içinde zamanaşımına uğrar. Bunun dışında avukat bey gerekli şeyleri söylemiş.

Bu zamanaşımı nasıl işliyor acaba?

Misa,

benim eylül 2006 tarihinden beri 24.000 tl alacağım vardı.Şimdiye kadar adam 1 kuruş vermedi.Zaman aşımı olduğunda,açtığım cira takibi durdurulur mu? bu paramı alamıycak mıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Germiyanlı

quote:

Belirtmekte fayda var ki alacağınız 10 yıl içinde zamanaşımına uğrar. Bunun dışında avukat bey gerekli şeyleri söylemiş.

Misa,

benim eylül 2006 tarihinden beri 24.000 tl alacağım vardı.Şimdiye kadar adam 1 kuruş vermedi.Zaman aşımı olduğunda,açtığım cira takibi durdurulur mu? bu paramı alamıycak mıyım?

zamanaşımı için itirazda bulunması gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

quote:

Orijinalden alıntı: Germiyanlı

quote:

Misa,

zamanaşımı için itirazda bulunması gerekir

Teşekkür ederim hocam bilgilendirme için,adam çok uyanık mutlaka itiraz eder.

Ama

Ben daha önceden alacağım icra takibi başlattım,buna rağmen paramı kurtaramaz mıyım,zaman aşımı işler mi hocam?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.