Şimdi Ara

İcra davası.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Borcun gerçek olmadığı bir senet var. Ne lehtar borçluyu hayatında görmüştür ne de borçlu lehtarı.

Avukatlar bir gayrimenkulu sözleşmesiz senetle birine satıyor. Senet ödenmeyince böyle bir dalavere çevirerek icraya verip ne kopartabilirsem diye borçlu gözüken kişiyi arıyor. Borçlu gözüken kişinin banka hesapları durduruluyor, aracı bağlanıyor. Şirketi batıyor. Borçlu kişi 26 yaşında. Hem maddi hem manevi yönden zarara uğrayıp hareket edemez hale geliyor.
    Bahsedilen rakam 450 milyar. Lehtar'ın nerede yaşadığı belli değil büyük ihtimal İstanbul'da borçlu ise Bursa'da. Kan bağı yok bir şey yok. Görmemişler bile.

Bunun için menfi tespit davası açılırsa borcunu kanıtlamak zorunda mı kalır karşı taraf. Çünkü öyle bir durumda ne fatura var ne de hiçbir şey. Kanıtlayamazlar. Kan bağı vs yok tepeci de değil ya bu adam o kadar parayı verdiğini iddaa etsin.

Sonuç ne olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Menfi tespitte borçlu, borcu olmadığını ispat etmek durumundadır

• Peki lehtarda yazan ismi tanımıyor çünkü gayrimenkul konusunda senedi avukatlarla imzalamış. Açtıkları davada lehtarın avukatları yine aynı kişiler. Senet tarihinden önce avukatlardan birinin şahsi hesabına şirket üzerinden para gönderilmesi delil olabilir mi. Para gönderiminde açıklama kısmına gayrimenkulle ilgili bir not düşülerek gönderilmiş. Ayrıca senet kahve diyarı gibi bir yerde yapılmış. Herhangi para alım verim söz konusu değil kamera görüntülerinin katkısı olur mu? İstenmeli mi?

• kamera görüntüleri muhtemelen çoktan uçmuştur. kaldı ki kambiyo senetleri sebepten mücerrettir, yani sebebine bağlı değildir. borç para verdim karşılığında senet aldım dese bile borçlu olmadığını ispatlamak senet borçlusuna düşer
  • neden imzaya itiraz edilmemiş süresinde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

Menfi tespitte borçlu, borcu olmadığını ispat etmek durumundadır

tam tersi demek istediniz sanırım, ispat yükü alacaklı/davalı'da olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azazil88

quote:

Bonoda borç ikrarını gösterir "malen" kaydı varsa bunun aksini iddia eden yani tal'il eden ispat etmek durumundadır. İmza konusunda da imza benim değil diyorsa onu da ispat etmek durumunda

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Azazil88

quote:

Bonoda borç ikrarını gösterir "malen" kaydı varsa bunun aksini iddia eden yani tal'il eden ispat etmek durumundadır. İmza konusunda da imza benim değil diyorsa onu da ispat etmek durumunda

Nakten yazmışlar malen değil. Sözde para vermişler. 450 milyar kayıtsız kutsuz kim kime kan bağı olmadan hiç görmedi de gördüm desin yeterince tanımadan para verir ki.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.