Şimdi Ara

İÇ DUVAR ISI YALITIM (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
23
Favori
290.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet o ürün de dikkatimi çekti teşekkür ederim sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar panjurlar hakkında bilgisi olan var mı?
    Aşağıya fotoğraf ekledim en üstte panjur tam kapanmıyor aralık kalıyor nedeni ne olabilir
     İÇ DUVAR ISI YALITIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßyİsMaİLCaN -- 6 Kasım 2020; 1:20:28 >
  • ßyİsMaİLCaN ß kullanıcısına yanıt

Hocam sorunuz hakkında bilgim yok ama mümkünse ben size danışmak istiyorum panjur kullanıyorsunuz anlaşılan, ben soğuk olan bi odam in panjur taktırmayı düşünüyorum ısı yalıtımı amaçlı faydası olur mu acaba, nerde nasıl bi iklimde yaşıyorsunuz bilmiyorum tabi ama danışmak istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan10tr -- 8 Kasım 2020; 16:1:25 >
  • okan10tr O kullanıcısına yanıt
    Ben çanakkalede yaşıyorum ev boğaza çok yakın yerde. Çanakkale cok ruzgarli bir sehir olduğu için kışın tüm soğuk hava camlara vurduğundan bende bu yaz panjur taktırdım daha bu sezon deneme fırsatım olacak fakat havaların daha yeni yeni soğuduğu bu mevsimlerde ki izlenimim soğuğu keseceği yönünde. Camlara ne yağmur geliyor ne buz gibi rüzgar geliyor. Sabah geç kalkmak istediğinizde sizi uyandıran güneş yok. :)
    Siz nerede yaşıyorsunuz? Camlarınızı ısıcam sinerji de takarak yalıtım yapabilirsiniz ama ben aynı zamanda yazın güneşi keseyim kışın rüzgar yağmur gelmesin düşüncesi olduğu için panjur taktırdım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Ram isabet olmuş size sormam, ben Konyadayım çok soğuktur kışı, bina henüz 1 yıllık dıştan yalıtım ısıcam vs gibi şeyler var. Diğer odalarımda sorun yok zaten. Çocuk odasında şöyle bişey var, kuzeyde kalıyor hiç güneş almıyor tüm kuru soğuğu çekiyor dahası cam çok büyük 2,5*2 ölçüsünde, pencere kenarlarındaki duvarlarda küçük boşluklar kalıyor sadece, tüm soğuk cam tarafından geliyor yani, o nedenle burası için yapılabilecek en iyi şey panjur şeklinde öneriler aldım

• okan10tr O kullanıcısına yanıt
    Bizim durumumuz tamamen aynı. Benim panjur yaptırdığım odalar da tamamen kuzeye bakıyor hiç güneş görmüyor bende sadece o odalara yaptırdım birde güneye bakan odalar var onlara yaptırmadım. Guneye bakan odalar isiniyor kuzey deki odalar soguk kalıyordu. Bizimde kuzeye bakan odalar yatak odaları hem gündüz aydınlığı kesiyor hemde dediğim gibi ne rüzgar var ne yağmur hiç birsey gelmiyor. Benim fikrim şimdiki havalara bakarak soğuğu baya bi engelleyeceği yönünde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Hocam çok teşekkür ederim sağolun, ben de yaptırcam galiba, size de hayırlı olsun :)

• bende senelrdir motorlu panjur kullanıyorum. güvenlik için yaptırmıştım..bence soğuk havalarda öyle bir faydası yok..3'lü cam'a geçmeniz sizin için daha faydalı olabilir.

• arkadaşlar içten eps falan yaptırıp verim alan var mı. değer mi kaloriferli eve yaptırmaya. bazı odalar belirgin derecede daha soğuk

• quote:

Orijinalden alıntı: macerhan

quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Slm.lar.parke altina xps super olmus.bende yaz basinda 3cm lik yaptirmak istiyorum.sizin xps levhalar sert köpük diye tabir edilenden mi?benim gardrop falan var xps parke altinda yuk binince ezilme esneme yapmasin?kopuk ustune elyaf koydum demissiniz elyaf ne oluyor kalınlığı nekadar acaba.
    Duvarlarada kalibel yaptinizmi ve nicin kalibel?ben duvarlarada icerden xps yapmak istiyordum ama kalibel daha iyiyse onu kullanalım. Saygilarimla

3 cm karar vermeden önce evinizin durumuna bakın derim. şöyleki ben 3 cm yaptırsaydım çelik kapım kapanmayacaktı. Bazı dolapların kapaklarını kestirmek zorunda kalacaktım. 2 cm yaparak sadece evi içindeki kapıların altını kestirmem yetti. İzocam kullandım. Zaten xps köpük sert oluyor yumuşağını görmedim. Salonda ahşap tv sehpam var üzerinde tv - uydu cihazı...+ çekmeceleri dolu ama herhangi bir çökme olmadı. Yani üstüne tekrar laminant döşeyeceğiniz için bu ağırlık altında ezilme olmaz diye düşünüyorum en azından ben yaşamadım. Elyaf mantığı sadece xps köpük üstüne direk laminant binmesin doldurma yapsın diye konuldu. Darbe emici gibi düşünün :)

Kalibel işine girmedim açıkcası bu iş beni çok yordu, birde bunun üstüne kalibel yapmaya gözüm yemedi açıkcası..Belki daha sonra şuan xps yalıtımdan memnunum. Betondan evin içine giren esinti en azından kesildi. Şuan tavanı kafama takmaya başladım. Üst katım boş olduğu için :) . Kalibel deki amaç alçı ile uğraşmanızı azaltır. İçten yalıtımda XPS köpük üstüne sıva + alçı + son kat altı yapmak için uğraşırsınız ayrıca kalibeli 5 cm lik taş yünü olduğu için daha fazla verim alırsınız. Kalibel yaptıktan sonra zımpara yapıp ince bir alçı çekip ( belki zımparaya bile gerek kalmaz. Yapacak olan usta buna zaten karar verir ) sonra boyama işini yaparsınız daha az zahmetli ve daha iyi bir ısı yalıtımı sağlamış olursunuz. Yalnız kalibel bulmak biraz mesele haberiniz olsun. Bunu araştırın sonra karar verin derim. Yetkili izocam bayiileri ellerinde bu ürünü tutmuyorlar , sipariş ile getiriyorlar. Siparişide 5-10 plaka şeklinde almıyorlar. Elinde kalibel kalmış bir bayii ile görüşün sonra işe başlayın derim.

Bitirdikten sonra bende kalibel sonuçlarını sizden bekliyorum :)

Kolay gelsin

Alıntıları Göster

merhabalar hocam! tavana da kaplama yapabildiniz mi?

• Merhaba tavan yalıtım yaptırmak isteyenler bu sayfaya bakabilir
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/147612938

• quote:

Orijinalden alıntı: volvo S40D

merhabalar hocam! tavana da kaplama yapabildiniz mi?

Alıntıları Göster

• Merhabalar,
    Tavan kaplamanız güzel olmuş - güle güle kullanmanızı ve düşük doğalgaz faturaları diliyorum! Site olarak bu yıl, merkezi kömürlü ısıtmadan, bireysel doğalgazlı ısınmaya geçildi! Binalarda, 6 cm karbonlu EPS ile dış mantolama var! Balkonu 4+20+4 çift katlanır camlı olarak kapattım! Kapı ve pencere doğramasını, 84mm PVC ve 4+22+4 sinerji cam olarak değiştirdim! Yaptığım 2 aylık gözlemletime göre, dairenin tavanından ısı kaybı bir hayli fazla ve 1hafta önce tesadüfen, dekoratif ESP tavan kaplamaları dikkatimi çekti ve araştırmalarım sonucu, bunların kalınlığı 10-11 mm'yi geçmiyor! Ben bu işlemi izolasyon amaçlı yapacağımdan, tavana ilk önce 30mm XPS yapıştırmayı ve 10mm'lik K*r-sis EPS dekoratif kaplama ile toplamda 40mm izolasyon kalınlığı amaçlıyorum! Banyo ile başladım ve sanki güzel ve faydalı olacak gibi! Uygulama aşmasında, alçı ile mi yoksa çekomastik ile mi yapıştırılsın; izolasyon amacıyla ilk önce XPS'mi yoksa karbonlu EPS mi yapıştırılsın; gibi konularda çeşitli görüşler olduğundan, bu sitedeki arkadaşların görüşlerini merak ettiğimden sormuştum, ' macerhan' nikli arkadaşa sorumu....

• Kolay gelsin başarılar

• quote:

Orijinalden alıntı: MERAKLI_14

Kolay gelsin başarılar

çok teşekkür ederim....

• Herkese merhaba 3+1 evimin 3 odası kuzey cepheli. Ev sıfır sayılır dıştan montalama var ama yetersiz. Evin dışa bakan duvarlarına ve parke altına yalıtım yapmak istiyorum. Malzeme olarak ne tavsiyeniz olur? Bir kaç usta ile görüştüm 2cm esp önerdi. Alt kat doğalgaz yakmadığı için yerler soğuk. Ortalama olarak m2 işçilik fiyatı nedir. Malzeme sıva boya dahil. Size en dış cepheye bakan duvarların ve zeminin sıcaklık değerlerini atayım yorum size ait. Bu arada odanın öğleden beri camı açık oda biraz soğumuş. O yüzden değerlerde biraz düşük.

Şuan Dış sıcaklık 5 derece

Bilmeyenler için 4 satırlı ekranda,

1) Nem oranı

2) oda sıcaklığı

3) nem oluşma derecesi (çiğ noktası)

4) yüzey sıcaklığı.

Dış cephe

İÇ DUVAR ISI YALITIM

Dış cephe

İÇ DUVAR ISI YALITIM

Zemin

İÇ DUVAR ISI YALITIM

Dış cehpeye yakın zemin sıcaklığı

İÇ DUVAR ISI YALITIM

Dış cephe ile zeminin birleşim yeri

İÇ DUVAR ISI YALITIM

Tavan sıcaklığı

İÇ DUVAR ISI YALITIM

ev sıcakken zemin dış cepheye yakın yerler 17-19 ortalar 20-21 derecelerde. Dış cephe duvarları ise max 17-19 arasında. Ev sıcaklığı akşam 22.5 dereceye ayarlı diğer zamanlar 21.5 ayarlı. Soğuma hızlı oluyor evde anlayacağınız. Ne önerirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 29 Ocak 2021; 16:8:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Herkese merhaba 3+1 evimin 3 odası kuzey cepheli. Ev sıfır sayılır dıştan montalama var ama yetersiz. Evin dışa bakan duvarlarına ve parke altına yalıtım yapmak istiyorum. Malzeme olarak ne tavsiyeniz olur? Bir kaç usta ile görüştüm 2cm esp önerdi. Alt kat doğalgaz yakmadığı için yerler soğuk. Ortalama olarak m2 işçilik fiyatı nedir. Malzeme sıva boya dahil. Size en dış cepheye bakan duvarların ve zeminin sıcaklık değerlerini atayım yorum size ait. Bu arada odanın öğleden beri camı açık oda biraz soğumuş. O yüzden değerlerde biraz düşük.

Şuan Dış sıcaklık 5 derece

Bilmeyenler için 4 satırlı ekranda,

1) Nem oranı

2) oda sıcaklığı

3) nem oluşma derecesi (çiğ noktası)

4) yüzey sıcaklığı.

Dış cephe

Dış cephe

Zemin

Dış cehpeye yakın zemin sıcaklığı

Dış cephe ile zeminin birleşim yeri

Tavan sıcaklığı

ev sıcakken zemin dış cepheye yakın yerler 17-19 ortalar 20-21 derecelerde. Dış cephe duvarları ise max 17-19 arasında. Ev sıcaklığı akşam 22.5 dereceye ayarlı diğer zamanlar 21.5 ayarlı. Soğuma hızlı oluyor evde anlayacağınız. Ne önerirsiniz.

Merhaba bende üst komşu yakmadığı için eps desenli köpük yaptırdım faydası oldu size tavsiyem üst kattaki yakmıyor veya boş ise tavan yalıtımıyapmanız duvarlar için bahsettiğiniz malzeme iyi ancak mantolama şeklinde yaparsanız uzun ve pis iş malzemeyi kendiniz alıp yaptırabilirsiniz mümkün olduğunca kalın malzeme kullanın 3 cm altı olmasın 1 ay önce benden metrekare fiyatı 70₺ istemişlerdi malzemeyi siz alırsanız biraz daha uygun olabilir

• Hocam tavan olayına pek sıcak bakmıyorum. Üst kat yakıyor. Derdim alt kat ile. Birde alttan çok ses geliyor. Dış cepheye bakan duvarlarım küçük. Biraz inşaat işine gireceğiz. Birde şunu söylediler, dış duvarlarda pvc li yerleride metre kareden sayıyorlar. 3 eninde metre duvar var bunun 2 metresi pencere ama onu düşmüyorlar. Genelde böyle mi fiyat veriyorlar bilginiz var mı?

• ayhand28 kullanıcısına yanıt

Ben tavan için fiyat almıştım bildiğim kadarıyla duvardan duvara metrekare çıkartırlar birde duvar için hazır panel yalıtım malzemesi var isterseniz araştırın kışın çok zor oluyor kendimden biliyorum usta geldimi ev çok karışıyor allah kolaylık versin

• quote:

Orijinalden alıntı: MERAKLI_14

Ben tavan için fiyat almıştım bildiğim kadarıyla duvardan duvara metrekare çıkartırlar birde duvar için hazır panel yalıtım malzemesi var isterseniz araştırın kışın çok zor oluyor kendimden biliyorum usta geldimi ev çok karışıyor allah kolaylık versin

Baktım hocam hazır panellere bana pek uygun değil. Karar verdim dış duvarları 3cm lik eps karbonlu kullanıcam. Marka öneriniz var mı?

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.