Şimdi Ara

İÇ DUVAR ISI YALITIM (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
23
Favori
290.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Çok teşekkür ederim.. Yarın evin dışa bakan bütün duvarları içten yalıtım yapılacak. Malzeme olarak eps kullanılacak. İnşallah verim alırız ve terleme sorunu çözülür..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xRoot kullanıcısına yanıt
    İnşallah,ben tüm 6 cepheyide kapladım ,eps hava almadı anlamındamı seçtiniz

• alperen_69 kullanıcısına yanıt
    Hocam yalıtımı yapacak olan ustalar epsyi önerdi.. Xps sağlığa zararlı diye okudum. O yüzden eps uygulanacak. Siz içten yalıtım yaptınız değil mi?

birkaç resim atayım xps eps ye göre daha serttir ve aynı cm aralığında daha yoğun olduğu için daha iyi yalıtım sağlar yani misal 3cm xps 4cm eps ye bedel gibi , eps biraz daha iyi hava alır ama öyle çok farklıda değil bu arada xps daha serttir

İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

bunlar birkaç resim yaptığım aşamalardan

Hocam güzel bir uygulama yapmışsınız Bizim eps sanırım 5 cm olacak. Isınma yönünden Çok problem yaşamadık. Isı kaybımız illa ki var ama bizi delirten dış duvardaki terleme.. Yarın ustalar gelecek.. Umarım problemimiz çözülür

inşallah kardeşim ama aslında ısındmada sorun yaşıyorsunuz ama farkında değilsiniz o duvardaki terleme yoğuşmadan kaynaklı yalıtım yapınca aa biz ısınmıyormuşuz diyeceksiniz, umarım köpüklerin bitim yerlerinde sıkıntı yaşamazsınız çünkü nerden zayıf olursa ordan terleme yapıyor o yüzden bu tarz uygulamalarda benim gibi full kaplamadıklarında en azından köşelerden 50 cm kadar dönüyorlar
    Anladım hocam. Ustalara söyleyeceğim bunları. Hatta resimleride göstereceğim. Çok faydalı oldunuz hocam. Allah sizden razı olsun

Cümlemizden kardeşim ALLAH kolaylık versin
  • Slm.lar.evinizi icten yalitim yaptinizmi yaptiysaniz xps mi eps mi uyguladiniz.bende yapmak istiyorum.kac cm uyguladiniz.bilgi verirmisiniz.bu konuda tavsiyeleriniz varmi? Saygilar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkese merhaba çocuğun odasının sıcaklığı diğer odalara göre yaklaşık 4-5 derece daha düşük cephesi dışarıya bakan bir duvardan inanılmaz soğuk geliyor yaptığım araştırmalarda dekoratif straforlara rastladım bir duvarı yapacağımdan dolayı uygulamayı kolayca kendim yapabileceğim söylendi sizce bu yalıtım malzemesi ile yeterince ısı yalıtımı sağlanırmı yalıtım malzeme kalınlığı 2cm yorumlarınız bekliyuorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serguzest25 -- 16 Şubat 2017; 17:26:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serguzest25

Arkadaşlar herkese merhaba çocuğun odasının sıcaklığı diğer odalara göre yaklaşık 4-5 derece daha düşük cephesi dışarıya bakan bir duvardan inanılmaz soğuk geliyor yaptığım araştırmalarda dekoratif straforlara rastladım bir duvarı yapacağımdan dolayı uygulamayı kolayca kendim yapabileceğim söylendi sizce bu yalıtım malzemesi ile yeterince ısı yalıtımı sağlanırmı yalıtım malzeme kalınlığı 2cm yorumlarınız bekliyuorum

Faydası olacağı kesin ama bunun oranını bilemeyiz. Bende düşündüm dış duvarlara içten yapmayı ama çok pahalı 1 metrekaresi 50 tl civarı bana pahalı geldi vazgeçtim

• isollat 01 okuyun araştırın.. izolasyon boyaları yalan değildir, aslında bunlar boya da değildir zaten de.. neyse.. okuyun araştırın işte. biraz pahalı ama kısıtlı imkan olduğunda 2 kat fırça ile uygulanan yüzeylerdeki ısı yalıtımının nasıl olabileceğini değme fizik profları gözüyle görse, pardon eliyle ellese, yine de inanmayacaktır... ben istanbul ikliminde kabaca 1mm kalınlıkta ki iki kata tekabül ediyo kabaca, uyguladım evimde. milletin atıp tutmasıyla da iş yapmadım, kanmadım. yok xps miş epseymiş, taşyünü çaktım, camyünü çektim. geçin bunları arkadaşlar. sene 2020 olmuş artık. aynı paraya, muhtemelen daha da altına (m2 maliyeti yaklaşık 6-8 dolar arası tutuyor) 10da 1 emeğe o yapılan işler ve yalıtımlardan 10 kat daha fazlasını eksiz, kayıpsız kokusuz kimyasalsız yapıştırıcısız uygulama hatasız vs bilimum sorunsuz olarak kendi başınıza yapın evinizde.

edit etmem şart.. izolasyon boyaları yalan değildir dedim ama milleti aldatmayayım.. maalesef piyasadaki bu iddaadaki ürünlerin %99 u yalandır. kendi analiz test iddia uygulama sonuçları wallaha billaha söylemleri ile reklam yaparlar ve sonuç hep hüsrandır.

benim araştırdığım kadarıyla bu işi dünyada yapan 2 tane ciddi ve gerçekçi firma ve ürün var. biri amerikan menşeeli. diğeri de rus. isollat serisi iç duvar 01 dış duvar 02 veya 01.

internette fazla bilgi ve kaynak yok. rus sitelerini gugıl translate ile araştırın. Изоллат-01

uyduruktan hüsonem kermofem şaboyalıtım gibi dandirik şeylere emek ve para harcamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellassar -- 12 Aralık 2018; 21:55:27 >

• takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: ellassar

isollat 01 okuyun araştırın.. izolasyon boyaları yalan değildir, aslında bunlar boya da değildir zaten de.. neyse.. okuyun araştırın işte. biraz pahalı ama kısıtlı imkan olduğunda 2 kat fırça ile uygulanan yüzeylerdeki ısı yalıtımının nasıl olabileceğini değme fizik profları gözüyle görse, pardon eliyle ellese, yine de inanmayacaktır... ben istanbul ikliminde kabaca 1mm kalınlıkta ki iki kata tekabül ediyo kabaca, uyguladım evimde. milletin atıp tutmasıyla da iş yapmadım, kanmadım. yok xps miş epseymiş, taşyünü çaktım, camyünü çektim. geçin bunları arkadaşlar. sene 2020 olmuş artık. aynı paraya, muhtemelen daha da altına (m2 maliyeti yaklaşık 6-8 dolar arası tutuyor) 10da 1 emeğe o yapılan işler ve yalıtımlardan 10 kat daha fazlasını eksiz, kayıpsız kokusuz kimyasalsız yapıştırıcısız uygulama hatasız vs bilimum sorunsuz olarak kendi başınıza yapın evinizde.

edit etmem şart.. izolasyon boyaları yalan değildir dedim ama milleti aldatmayayım.. maalesef piyasadaki bu iddaadaki ürünlerin %99 u yalandır. kendi analiz test iddia uygulama sonuçları wallaha billaha söylemleri ile reklam yaparlar ve sonuç hep hüsrandır.

benim araştırdığım kadarıyla bu işi dünyada yapan 2 tane ciddi ve gerçekçi firma ve ürün var. biri amerikan menşeeli. diğeri de rus. isollat serisi iç duvar 01 dış duvar 02 veya 01.

internette fazla bilgi ve kaynak yok. rus sitelerini gugıl translate ile araştırın. Изоллат-01

uyduruktan hüsonem kermofem şaboyalıtım gibi dandirik şeylere emek ve para harcamayın.
    hocam siz issolat kullandınız mı ?

hocam bu levhalar ses yalıtımında faydalı olur mu?üst kattan konuşma sesleri duyuluyor ciddi derecede.Bu yaz ikna edebilirsem üst kata parke altı yalıtım yaptırıcam.Masrafını kendim karşılayacağım.
  • Ses konusunda çok başarın elde ettiğimi söyleyemem

• Herkese mrb, konuyu hortlatmış olcam ama çocuk odasının 1 duvarına ve tavanına içten yalıtım yaptırmak istiyorum, oda kuzeyde kalıyor, 1 duvar dışarı bakıyor onun da çok büyük kısmı cam, bu camın kenarlarına ve alt kısımlarına yaptırmak istiyorum. Biraz araştırdım ama herkesin mutabık kaldığı bir ürün olmamış gibi duruyor, bilgiler çok dağınık. Var mı öneriniz hem fayda sağlıcak hem mümkün olduğunca az işçilik gerektirecek? Sitede bir arkadaş panjur yaptırıyor 2-4 derece kadar fayda sağlıyor demişler aslı var mıdır? Fiyat motorlu 2bin TL ye yaptırıyor. Teşekkürler

• okan10tr O kullanıcısına yanıt

Panjur yalıtım yapmaz. Yapsana öyle 2_4° kadar hissedilir olmaz. Psikolojiktir. Hadi yaptı diyelim. 24 saat kapalı mı kalacak panjurlar? Madem camlarınız büyük, o zaman yapılacak en doğru şey camlarinizi low-e kaplamalı camlarla değiştirmektir. Isicam markasının Sinerji ve Konfor camlarını inceleyin. Bulunduğunuz bölgeye göre sinerji veya konfor cam taktırarak en verimli ve en doğru yalıtımı yapmış olursunuz. Birde pencere contalarınızı kauçuk epdm conta ile degistirdiniz mi harika.

• Uriel kullanıcısına yanıt

Hocam teşekkür ederim, evi geçen sene sıfır aldım, cam değiştirme işi bu ara boyumu aşar sanki, yalıtım boyaları ve içten xps eps gibi malzemeler var kafamda, araştırmaya başladım bakalım

• okan10tr O kullanıcısına yanıt

Cam degisimi panjurdan daha uyguna gelir. Duvarlar için ise tercih size kalmış. Yalıtım boyalarından uzak durun. İçten ve dıştan yalıtım da en sagliklive güvenlisi taşyünü. İçten yalıtım için tâşyünü kalibel diye bir ürünüde var. Siva işini ortadan kaldiriyor. Bir tarafı alçı diğer tarafı taşyünü. Araştırmanızı tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.