Şimdi Ara

İ9 9900 K Mİ ? RYZEN 3900X Mİ ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
3
Favori
10.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumun yarısı yayıncı yarısıda render alıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: donda

Forumun yarısı yayıncı yarısıda render alıyor
    :D :D olabilir
  • jaguar0007 J kullanıcısına yanıt
    Parça parça derken toplama mı demek istedin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MichaelTownley

Parça parça derken toplama mı demek istedin?
    evet o yönden toplama yapıyordum.
  • donda kullanıcısına yanıt
    Ee hocam bu iş böyle iyi sistemin varsa yayıncılık yap. Bende sistem var da yayın yapamam korkuyorum :d

• quote:

Orijinalden alıntı: MichaelTownley

Ee hocam bu iş böyle iyi sistemin varsa yayıncılık yap. Bende sistem var da yayın yapamam korkuyorum :d
    bende denemedim ama deniyecegim olmazsa kullanırım render icinfilan
    Çoğu kişi toplama alıyor hocam kimse hazır almıyor. Yeni konu aç istersen.

• donda kullanıcısına yanıt

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MichaelTownley M kullanıcısına yanıt
    rtx 2070
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lautreamont

Yayın ve render ağırlıklı ise amd 3900x
    hangi siteden almam daha iyi olur makul ve temiz iyi
    hepsiburada en ucuz ürünleri genelde satar 3-4 ay süresince ayrı zaman dilimlerinde parçalar aldım.Şu ana kadar bir problem çıkmadı.Eğer indirim kovalarsan çok daha makul fiyatlara düşürüyorlar 1-2 ayda bir.Ben monitör dahil bir sistem topladım ve hepsini en ince ayrıntısına kadar ucuza bekleyip aldım şu an toplamaya kalksan 12.500 ü rahat bulur ben 11 e hallettim.
    Türkiye'de bulunmuyor diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: rockystallion

hepsiburada en ucuz ürünleri genelde satar 3-4 ay süresince ayrı zaman dilimlerinde parçalar aldım.Şu ana kadar bir problem çıkmadı.Eğer indirim kovalarsan çok daha makul fiyatlara düşürüyorlar 1-2 ayda bir.Ben monitör dahil bir sistem topladım ve hepsini en ince ayrıntısına kadar ucuza bekleyip aldım şu an toplamaya kalksan 12.500 ü rahat bulur ben 11 e hallettim.
    baktım ama oda pahalı en iyisi temiz 2 el yada yurt dısı almak mantıklı
  • r7 2700x kullanıyorum yayın için acayip iyi birşey. yayın ve render varsa düşünmeden amd almak lazım. intel de iyidir tabii ama ryzen bu konuda ayrı bir kalite

hele 3900x'i düşünemiyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 18 Eylül 2019; 15:44:47 >
  • Bütçenizi zorlamak istemiyorsanız. 3700x / 3800x ve iyi bir x470 anakart alabilirsiniz.

X570 gerçekten fayda sağlayan hiç bir avantajı yok. En boş olanları bile dört haneli fiyatlara satılıyor. Hem de fan var.

• Hiç uğraşma sana hazır vereyim sistemi, hatta üstüne audio technica at2020 mikrofon, rüzgar filtresi, Behringer 502 Xenyx 5 Input 2 Bus Mikser + mikrofon standı bedava. Sırf yayın yazdığın için gönlümden koptu.
    https://forum.donanimhaber.com/komple-oyuncu-yayinci-sistemi-notebook-ile-takasli--139690546

Edit : Hatta c920 de hediye olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRHARMLESS -- 18 Eylül 2019; 15:48:54 >
  • Oyun amaçlı ise ve fazla çekirdek zorunluluğunuz yoksa 9700K Çekirdek sizin için Önemli ise yani bir miktar rander yada yayın vs gibi i9 9900K
    Ryzen 3700x Ancak bir yerden kısmanız gerekiyorsa farz edelim intel alıp GPU yu daha düşük seçmeniz gerekimiyorsa girmeyin. Onun haricinde AMD alınıp daha güçlü diğer donanımlar alınabilir.

BU bağlamda

i7 9700K sıfır tr 3 yıl penta garantili
    Rtx 2060 Super sıfır amazon.com faturalı garantili
    Aigo v240 Rgb Sıvı soğutma sıfır tr garantili
    Aigo Shadow 2 + 3x rgb agigo fan sıfır tr garantili
    Corsair Cs750M 80 plus gold 1 yıllık boğaziçi garantili
    Gskill Triden Z 3600 mhz ram 8*2 16gb sıfır vektron tr garantili
    Asus Rog strix z390-f Anakart sıfır tr penta garantili
    Samsung 970 evo plus 500gb SSD Sıfır tr garantili

Burası 9100 Yapar size düz 9k olur eğer işlemcide aklınız takıldıysa 9900K ya upgrade için +850 TL ile yukardaki sistemi 9850 den i9 9900K lı verebilirm oda sıfır tr garantili kutulu.

• quote:

Orijinalden alıntı: rockystallion

İntel alınmaz ne demek arkadaş.Böyle ön yargılı insanlar komiğime gidiyor.Bende 9600k var ve yayını işlemciden veriyorum.Soğutucumun da iyi olmasıyla beraber turbo modda oyun + streamlabs en ufak bir kasma bile yaratmıyor.Gerçekten komiğime gidiyor böyle yorumlar.

Ha şuna ben de varım ve bu bir gerçek ki yayın için AMD işlemciler daha iyidir.
    Hocam hangi oyunu yayına veriyorsunuz ? Merakımdan soruyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rylai2113

Oyun amaçlı ise ve fazla çekirdek zorunluluğunuz yoksa 9700K Çekirdek sizin için Önemli ise yani bir miktar rander yada yayın vs gibi i9 9900K
    Ryzen 3700x Ancak bir yerden kısmanız gerekiyorsa farz edelim intel alıp GPU yu daha düşük seçmeniz gerekimiyorsa girmeyin. Onun haricinde AMD alınıp daha güçlü diğer donanımlar alınabilir.

BU bağlamda

i7 9700K sıfır tr 3 yıl penta garantili
    Rtx 2060 Super sıfır amazon.com faturalı garantili
    Aigo v240 Rgb Sıvı soğutma sıfır tr garantili
    Aigo Shadow 2 + 3x rgb agigo fan sıfır tr garantili
    Corsair Cs750M 80 plus gold 1 yıllık boğaziçi garantili
    Gskill Triden Z 3600 mhz ram 8*2 16gb sıfır vektron tr garantili
    Asus Rog strix z390-f Anakart sıfır tr penta garantili
    Samsung 970 evo plus 500gb SSD Sıfır tr garantili

Burası 9100 Yapar size düz 9k olur eğer işlemcide aklınız takıldıysa 9900K ya upgrade için +850 TL ile yukardaki sistemi 9850 den i9 9900K lı verebilirm oda sıfır tr garantili kutulu.
    teşekkür ederim. hocam bilgileriniz güzel işlemci ve ekran kartı temiz 2 el bakabilirim. sıfır alınca fiyat yüksek oluyor o yönden en iyisi 2 el temiz almak yada yurt dısı uygun almak. gibi

• İleriye dönük 3900x her türlü daha iyi olur arkadaşım aldı bu işlemciyi 9900k'dan 3900x geçti yayın ve oyun paylaşımını daha rahat yapabildiğini söylüyor Son karar sizin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.