Şimdi Ara

i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
0
Favori
20.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Merak ettiğim bir nokta var.Bu OCCT programı gibi en ufak bir dengesizlikte hata veren ve bu kadar kasan ve insanların genelde kullandıkları program var mıdır?

Benim bildiğim stabiliteyi en iyi resmeden program OCCT dir! Benim kendi kullanıcı deneyimlerimle ve nette bir çok hız aşırtmacı arkadaşında olduğu gibi

"ya bu occt programının kafası mı iyi nedir "

Saniyeden daha kısa bir zamanda işlemci sıcaklığı 85 derece üzerine fırlıyor! ama o sırada sen bunu göremiyorsun ama anında stabilite bozuluyor bu yüzden "cpu hot" uyarısı veriyor

"Ben hayatimda boyle daginik kasa gormedim vallahi "

Vallahi o kadar büyük konuşma derim

"hocam sizin ram voltajınız kaç acaba şuan burası çok karışık durumda 1.70 verdim ramlere hadi hayırlısı "

Aman diyeyim dostum!!!! Senin belleklere verdiğin aşırı voltaj direkt cpu ya entegre bellek yongasına işkence, ve cpu ya bir şey olursa garanti dışı kalır!!! Voltajlarda asla kırmızı uyarıyı görecek kadar yükseltme!!!
    ben 1,64v. veriyorum

Evet arkadaşlar testlerinizi bekliyorum

Kardeş anlamadın herhalde diyorum ki bir oyun,winrar,bir tasarım programı yani kişinin işine yarayan programlarda stabil olduktan sonra occt istediği kadar hata versin önemli olan hep kullandığın işine yarayan programların stabil olması...

Evet yanlış anlamışım Şöyle örnek vereyim, benim gibi makinasını hem eğlence ( oyun-film müzik vs ) için hemde profosyonel iş amaçlı kullananlar için ( adobe - corel video render- 3d render vs ) durumunda maximum stabilite çok ön plandadır. Helede hız aşırtırma olayını en üst sınırlarında kullanmak durumunda kalırsanız 24 saate varan render işlemlerinde işinizi riske atamazsınız. Bilmem yeterli oldumu cevabım?

Birde dediğim gibi ; benim merak ettiğim konu, "7/24 %100 stabil i920@ +4,2ghz", gibi iddia sahiplerinin, bunu ispatlayabilecekleri şüphesi

•  i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ

4.2 ghz occt nin normal testini veya 30dk prime95 blend yapabiliyorum. linpackte yapiyorum ama linpack te sicaklik thermal monitor kapali halde 90-95 arasi oluyor. 85 dereceyi gecirtmem islemcime.

4 ghz sabaha kadar linpack alirim ramler 2000mhz cl7 7 7 20 seklinde.

fan sesi de tam olarak cit yok ister occt acik olsun ister masaustunde bilgisayar bosta dursun. gercekten noctua u12p se nin hastasiyim.

ayrica en komik sey benim bilgisayar soyle stabil boyle stabil diyip SUPER PI ALIYOR KARDES, CRYSIS OYNATIYOR KARDES diye konusanlar.

occt linpackte normalden cok daha fazla kastiriyor bu da bir gercek sahsi gorusum occt nin kendi cpu testi ve memtest86+ gayet yeterli bilgisayarin stabilitesini olcmek icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 13 Şubat 2010; 18:31:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leop

i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ

4.2 ghz occt nin normal testini veya 30dk prime95 blend yapabiliyorum. linpackte yapiyorum ama linpack te sicaklik thermal monitor kapali halde 90-95 arasi oluyor. 85 dereceyi gecirtmem islemcime.

4 ghz sabaha kadar linpack alirim ramler 2000mhz cl7 7 7 20 seklinde.

fan sesi de tam olarak cit yok ister occt acik olsun ister masaustunde bilgisayar bosta dursun. gercekten noctua u12p se nin hastasiyim.

ayrica en komik sey benim bilgisayar soyle stabil boyle stabil diyip SUPER PI ALIYOR KARDES, CRYSIS OYNATIYOR KARDES diye konusanlar. bu kadar komik bir sey olabilir mi ?

"ayrica en komik sey benim bilgisayar soyle stabil boyle stabil diyip SUPER PI ALIYOR KARDES, CRYSIS OYNATIYOR KARDES diye konusanlar. bu kadar komik bir sey olabilir mi ?
    Bende zaten bu cümlelere sardımda bu konuyu açtım

Leop; Benim amacım bu konuda bir database oluşturmak. Bu niyetle açtım bu konuyu. Yoksa daha uzağa işemek değil.
    Eğer bahsettiğim şekilde testleri tamamlar iseniz sizide eklemek isterim 85 derece konusunda ise kesinlikle haklısınız. Bu nedenle 85 dereceyi geçmeden linpack olarak uygulama ve stabil maksimum hızların oluştuğu bir sıralama yapmak niyetim. Şu anda benim makinada da teste başladım hgenüz 10 dakika kadar oldu. Aama benim fanlar benim kafa stabilitemi şimdiden bozdular bile ben 2 saate ayarladım bakalım sonuç ne olacak Birde tabiki benim dezavantajım Antalyada bulunmam şu saatte bile 16 derece. Ankara İstanbul veya daha doğuda olanlar daha şanslı ortam sıcaklığı açısından

• linpack yapiyorum su an 4000mhz ramler 2000mhz cl 7 7 7 20 1t

islemciye 1.31v yerine 1.33v verdim yanlislikla 20 dk gectikten sonra farkettim usendim sonra da bastan yapmaya testi sicakliklar 3 4 derece yuksek olucak normalden bu yuzden.

su an linpack testinin 26.dk si en yuksek core 83 derece. 1 saati gecince detayli ss koyucam.

occt nin 4.2 ghz deki normal cpu kastirma testiyle 4.0 ghz de linpack testinde sicakliklar ayni linpack korkutucu gercekten.

-edit : 52. dk da error detected dedi hey allahim ya ram zamanlamalari kucuk bir ayar istiyor trfc yuzunden herhalde koyucam bu topige yukarda yazdigim degerlerde linpack.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 13 Şubat 2010; 20:14:51 >
  • Tam stable sistem için eskilerden bir taktik söylim ben madem, prime95 blend yapıyorsunuz 1-2saat veya hangi stabilite programı hoşunuza gidiyor ise onu, ardından da hızınızı düşürüyorsunuz,yaklaşık 100mhz mesela ;)

(unutmadan!; stabilite testi yapıyorsanız, bulunduğunuz ortam o sistemin ocli çalışacağı ömrü boyunca erişeceği en zor şartlar altında olmalı! Kışın 20c odada test alıp yazın 30c de reset atan sisteminiz olmasın sonra)

Bir stabilite delisi olarak hepinize stable oc ler diliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

Tam stable sistem için eskilerden bir taktik söylim ben madem, prime95 blend yapıyorsunuz 1-2saat veya hangi stabilite programı hoşunuza gidiyor ise onu, ardından da hızınızı düşürüyorsunuz,yaklaşık 100mhz mesela ;)

(unutmadan!; stabilite testi yapıyorsanız, bulunduğunuz ortam o sistemin ocli çalışacağı ömrü boyunca erişeceği en zor şartlar altında olmalı! Kışın 20c odada test alıp yazın 30c de reset atan sisteminiz olmasın sonra)

Bir stabilite delisi olarak hepinize stable oc ler diliyorum

Bir stabilite delisi olarak demişsiniz, birden sizi kendime çok yakın hissettim Ortam sıcaklığı konusunda aynı fikirdeyim. Bu nedenle şahsım adına 26-27 derece ortam ısısında yapıcam kendi testimi

• bu occt programını tuttum herşeyi gecen sistem bi tek onda takılıyor bende taktım bunu kafaya şimdi eve gidip herşeyi deneyecem stabilite için dikkatimi dagıtmaması icin modemi de kapatacam sabaha kadar her şeyi deneyecem biri kazanacak ya occt ya ben eger sabah benden haber alamazsanız hakkınızı helal edin arkadaşlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan_10

bu occt programını tuttum herşeyi gecen sistem bi tek onda takılıyor bende taktım bunu kafaya şimdi eve gidip herşeyi deneyecem stabilite için dikkatimi dagıtmaması icin modemi de kapatacam sabaha kadar her şeyi deneyecem biri kazanacak ya occt ya ben eger sabah benden haber alamazsanız hakkınızı helal edin arkadaşlar..

Yürü be
  • Kimseden ses çıkmıyor? İlk sonucu ben koyayım bari, bir kaç katılımdan sonra sıralamaya başlarız

Sistem: win 7 64 bit
    i920@ 4,294 Mhz. @1,376v.
    ram: Kings. Hyperx 6gb @ 2045mhz 7-8-7-24 @1,64v.
    anakart: asus r2e
    hava sıcaklığı 16 derece ortam sıcaklığı 25 derece.
    Sıvı soğutma : feser quad extr. 4x120mm fan emiş. 2x140 fan üfleme. tam gaz Mcp655 pompa feser 1/2 hortum, artic s. 5 macun, gtz cpu blok. rezervuar yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CESAJANS -- 14 Şubat 2010; 0:43:02 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mert AYAN

quote:

Orijinalden alıntı: Bethrezen

Ben hayatimda boyle daginik kasa gormedim vallahi

Arkdaşım o kasaya dağınık diyorsan artık benim kasamı gördüğünde bayılırsın;

NOT : PSU modüller olduğu halde bu haldedir.

Sonuç olarak size tavsiye parayı verin bir kere ama adam gibi bir kasa alın yoksa benim gibi kasaya para verilmez mantığıyla hareket ederseniz sonuç ortada...

"Ben hayatimda boyle daginik kasa gormedim vallahi "

---- Vallahi o kadar büyük konuşma derim

Ben demiştim dimi

Mert AYAN senin kasanin da masallahi varmis birader Daginik kasa modasi basladi da haberimiz mi yok

@CESAJANS

Resimlere tekrar baktim da kimse senin eline su dokemez. Dvdrom ile fan kontrolcusunu kasanin altinda, kasanin on panelde hicbirsey yok, USB Stick usten sarkiyor, hele monitorun onudeki Nasrettin Hoca figurune bittim vallahi

Kisaca senin kasa tam bir facia. Kasa o kadar daginik ki modelinin ne oldugunu cikaramadim bir turlu. Biraz Cosmos S serisini andiriyor kasanin ustundeki tutacaklardan dolayi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bethrezen -- 13 Şubat 2010; 22:26:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hak_an

ben şu an 920 mi 3650 de kullanıyorum Prime95 testi yaptım geçenlere
    gayet stabildi kullanımım esnasındada bir sıkıntım yok test esnasında
    ısı 90-100 dereceleri gördü onun için tekrar test yapıp işlemcimi üzmenin anlamı yok

3.6 da 100 derece çok fazla değil mi?

Voltaj ayarlarını kontrol edin isterseniz.Auto voltage seçeneğini kapatırsanız çok daha iyi olur kanısındayım..

3.6 ghz'e en uygun voltajı arkadaşlardan öğrenebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qpcole -- 14 Şubat 2010; 11:12:40 >

• quote:

Kimseden ses çıkmıyor? İlk sonucu ben koyayım bari, bir kaç katılımdan sonra sıralamaya başlarız

Sıvı soğutma : feser quad extr. 4x120mm fan emiş. 2x140 fan üfleme. tam gaz Mcp655 pompa feser 1/2 hortum, artic s. 5 macun, gtz cpu blok. rezervuar yok.

Hocam resimde 2400 mhz küsürlerde görünüyor..AMD deki gibi cool and quiet felan mı açık?

• quote:

Orijinalden alıntı: qpcole

quote:

Kimseden ses çıkmıyor? İlk sonucu ben koyayım bari, bir kaç katılımdan sonra sıralamaya başlarız

Hocam resimde 2400 mhz küsürlerde görünüyor..AMD deki gibi cool and quiet felan mı açık?

Evet resimde dikkat ederseniz çarpan 12 gözüküyor, yani 12-21 arası CPU yük olmadığında çarpanı 12 ye düşürüyor, işlemci hesaplamaya başladığında çarpan 21 oluyor

Alahalla? Koskoca DH'da bir bende birde 2 arkadaşta daha mı i920 var acaba?[

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CESAJANS -- 14 Şubat 2010; 12:20:05 >

• Yaklaşık 5 aydır Corei7 920 D0 Cpu kullanıyorum.Aldığım günden beri sıvı soğutma ile 4ghz de kullanıyorum. CPU + NB soğutuyorum üstelik ince bir 360 lık radyatör ile. Gayet stabil sıcaklık maks : 70-71-73-69 olarak gördüm.Her türlü oyundada kastırdım. 3Dmark testlerinde de sorun çıkarmadı.
    LYNX-Prime95-CINEBENCH-OCCTPT testlerinde de sorun çıkarmadı.BLoodrage anakart kullanıyorum.

CPU :+ 60mv
    CPU VTT : +180mv

CPU boştayken 33C.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alidarkstone -- 14 Şubat 2010; 19:10:48 >
  • Arkadaşlar Kim Neyi Nasıl Yaptı ( Overclock Konusunda ) Yazsada Bizde Konuya Dahil Olsak SS leri Koyabilsek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alidarkstone

Yaklaşık 5 aydır Corei7 920 D0 Cpu kullanıyorum.Aldığım günden beri sıvı soğutma ile 4ghz de kullanıyorum. CPU + NB soğutuyorum üstelik ince bir 360 lık radyatör ile. Gayet stabil sıcaklık maks : 70-71-73-69 olarak gördüm.Her türlü oyundada kastırdım. 3Dmark testlerinde de sorun çıkarmadı.
    LYNX-Prime95-CINEBENCH-OCCTPT testlerinde de sorun çıkarmadı.BLoodrage anakart kullanıyorum.

CPU :+ 60mv
    CPU VTT : +180mv

CPU boştayken 33C.

Bahsettiğim şekilde bir test yapıp aynen benim gibi bir "ss" koyarsan iyi olur yoksa inanmam

• Peki kardeş sen inanma o zaman :) Vaktim yok maalesef çünkü ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alidarkstone

Peki kardeş sen inanma o zaman :) Vaktim yok maalesef çünkü ...

Benim inanıp inanmamamın önemi yok! Vakite gelince bu test 1 saat sürüyor. Ortak bir katılım olsun diye açtım bu konuyu. Canın çekerse yaparsın testini burada paylaşırsın bu konuda fikir sahibi olmak isteyenlere faydan dokunur. Ama unutmaki benimki zaten öyle böyle demekle olmuyor Yok dersen kolay gelsin
  • güzel konu herkese yardımcı olacaktır bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: NECROCYBER

güzel konu herkese yardımcı olacaktır bence

Eyvallah dostum sağol. Sende de varsa benzer bileşenler, buyrun katılın. Hatta konuyu genişletsemmi acep? Yani amd ve diğer i5 leri felan da dahil etsekmi???
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.