Şimdi Ara

i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
0
Favori
20.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • varda benim sistemde nasıl denicem o program bende warda kullanmasını bilmiyorum birde anakarttanmı işlemcidenmi bilmiyorum hava soğutmayla voltaj delisi yapmazsan calışmıo millet azıcık voltajla ne kadar üst seviyeye çıkıyor bir acaiplik var ama çözemedim bu işi
  • Kardeş güzel konu olmuş bende 2 gündür ugraşıyordum i7 950 yi 4.2 ye çıkarmak için,en sonunda 4.3 e ayarladım prime95 ve orthostan test ediyorum 2side aynı anda açık yarım saat oldu,1 saat daha bekleyip sorunsuz bir şekilde içimi rahatlatacam inş. ss koyacağım inş. olursa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Kardeş güzel konu olmuş bende 2 gündür ugraşıyordum i7 950 yi 4.2 ye çıkarmak için,en sonunda 4.3 e ayarladım prime95 ve orthostan test ediyorum 2side aynı anda açık yarım saat oldu,1 saat daha bekleyip sorunsuz bir şekilde içimi rahatlatacam inş. ss koyacağım inş. olursa

Dostum OCCT v3.1.0 Linpack de dene , prime 95 orthos felan hava kalıyor bu program yanında

"varda benim sistemde nasıl denicem o program bende warda kullanmasını bilmiyorum birde anakarttanmı işlemcidenmi bilmiyorum hava soğutmayla voltaj delisi yapmazsan calışmıo millet azıcık voltajla ne kadar üst seviyeye çıkıyor bir acaiplik var ama çözemedim bu işi"

Programı açıyorsun sol taraftaki sekmelerde CPU:Linpack 'İ tıla açılan pencerelerde hyperT. ve 64 bit işaretli olmasına dikkat et, ondan sonrada ver ayarı
    Bileşenlerini yazarsan kendimden örnek verip yardımcı olmaya çalışayım

• tamam kardeş indiriyorum şimdi onla deneyeyim p95 ve orthosta 1 saat 7 dakikada hiçbir sorun olmadı ama sıcaklık 84 derece,napalım hava soğutmayla ancak böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: NECROCYBER

varda benim sistemde nasıl denicem o program bende warda kullanmasını bilmiyorum birde anakarttanmı işlemcidenmi bilmiyorum hava soğutmayla voltaj delisi yapmazsan calışmıo millet azıcık voltajla ne kadar üst seviyeye çıkıyor bir acaiplik var ama çözemedim bu işi

Azıcık voltaj işi kolpa, sen bakma o azıcık voltajlarla alınan ss lere windows açar çakmadan sende bir ss alır koyarsın , al sana 1,46v. ile 4670mhz ss si
     i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ
    Al buda 1,32v. ile +4400mhz. ama hikaye

Yani demek istediğim şu ki cpuz görüntüsü yada super pi den başka işe yaramaz bu hızlar

• quote:

tamam kardeş indiriyorum şimdi onla deneyeyim p95 ve orthosta 1 saat 7 dakikada hiçbir sorun olmadı ama sıcaklık 84 derece,napalım hava soğutmayla ancak böyle

Canım sen de maksimum 84 derece yi geçmeyecek en stabil hızı bulmaya çalış ( occt linpack te 84 ü görürse masa üstünde 40-45 oyunlarda 60-70 dereceyi imkansız geçmez zaten ) Zaten amaç en stabil hız aşırttırılmış maksimum performansı güvenli sıcaklıklarda yakalayabilmek

• Hocam zaten %100 zorlarken 84 dereceşimdi dediğiniz programı indirdimde bunda yanda seçenekler var yardımcı olabilirmisiniz hangisiyle test edeyim kusura bakma biraz acemiyim
    quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

quote:

tamam kardeş indiriyorum şimdi onla deneyeyim p95 ve orthosta 1 saat 7 dakikada hiçbir sorun olmadı ama sıcaklık 84 derece,napalım hava soğutmayla ancak böyle

Canım sen de maksimum 84 derece yi geçmeyecek en stabil hızı bulmaya çalış ( occt linpack te 84 ü görürse masa üstünde 40-45 oyunlarda 60-70 dereceyi imkansız geçmez zaten ) Zaten amaç en stabil hız aşırttırılmış maksimum performansı güvenli sıcaklıklarda yakalayabilmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hk@n -- 15 Şubat 2010; 18:00:21 >

• quote:

Hocam zaten %100 zorlarken 84 dereceşimdi dediğiniz programı indirdimde bunda yanda seçenekler var yardımcı olabilirmisiniz hangisiyle test edeyim kusura bakma biraz acemiyim
    quote:

quote:

Sen tüm bileşenleri detayıyla yaz ben sana nasıl yapılacağını ekran görüntüleri ile koyarım

• doğru aslında bende azıcık voltajla açıyorum stabil olmuyor bileşenleri yazıyorum

Core i7 920 işlemci
    Gigabyte x58 ud4 anakart
    Gskill Trident 6 gb ddr3 2000 mhz
    Fan olarakda thermalright ultra 120 extreme var..

arkadaşın ramleri kullandım bir süre ocz 1066 mhz 6 gb ddr3 o ramler varken düşük voltajda daha iyi overclock yaparken bu ramler bu anakarta pek uyumlu olmadı galiba
  • quote:

quote:

Hocam zaten %100 zorlarken 84 dereceşimdi dediğiniz programı indirdimde bunda yanda seçenekler var yardımcı olabilirmisiniz hangisiyle test edeyim kusura bakma biraz acemiyim
    quote:

quote:

Sen tüm bileşenleri detayıyla yaz ben sana nasıl yapılacağını ekran görüntüleri ile koyarım

Hocam bu işte

İşlemci : i7 950 3.06GHz@4.2GHz

İşlemci Soğutcu : Akasa Nero AK-967

Anakart : Asus P6T Deluxe V2

Ekran Kartı : ATI Sapphire HD 5970

Ram : Kingston HyperX 6 GB (3*2)2000 MHz

Hdd : WD 1TB 32 MB CACHE

Kasa : Thermaltake ARMOR+ VH6000BWS

Psu : Thermaltake Toughpower 1500W

Monitör : Samsung P2370 23

• Testi, Şöyle yapıyorsunuz arkadaşlar: Programı açıyorsun sol taraftaki sekmelerde CPU:Linpack 'İ tıkla açılan pencerelerde hyperT. ve 64 bit işaretli olmasına dikkat et, ondan sonrada ver ayarı
  • Kardeş bende 64 bits işaretlenmiyor sistem 32 bit ondanmıdır
    quote:

Testi, Şöyle yapıyorsunuz arkadaşlar: Programı açıyorsun sol taraftaki sekmelerde CPU:Linpack 'İ tıkla açılan pencerelerde hyperT. ve 64 bit işaretli olmasına dikkat et, ondan sonrada ver ayarı
  • Hımmm

"Hk@n" , "NECROCYBER" Şimdi şöyle yapalım, ben 4,29ghz deki bios görüntülerini buraya ekliyeyim, sizde kendinize uyarlayın, ne dersiniz belki bu paylaşım diğer kullanıcılarında sizinde daha fazla faydanıza olur, belki üstadlarda gelir bir kaç ipucu verir? Kim bilir
    Ben şimdi bir reset atıp ayarları fotolayayım, sonrada buraya yükleyeyim
  • Tamam kardeş süper olur ama sana zahmet olmasın ya
    quote:

Hımmm

"Hk@n" , "NECROCYBER" Şimdi şöyle yapalım, ben 4,29ghz deki bios görüntülerini buraya ekliyeyim, sizde kendinize uyarlayın, ne dersiniz belki bu paylaşım diğer kullanıcılarında sizinde daha fazla faydanıza olur, belki üstadlarda gelir bir kaç ipucu verir? Kim bilir
    Ben şimdi bir reset atıp ayarları fotolayayım, sonrada buraya yükleyeyim

• quote:

Kardeş bende 64 bits işaretlenmiyor sistem 32 bit ondanmıdır
    quote:

Testi, Şöyle yapıyorsunuz arkadaşlar: Programı açıyorsun sol taraftaki sekmelerde CPU:Linpack 'İ tıkla açılan pencerelerde hyperT. ve 64 bit işaretli olmasına dikkat et, ondan sonrada ver ayarı

Kuvvetle muhtemel

• Buyrun ortadan alın
    Yanlız bu değerler sağlam bir sıvı soğutma ile arkadaşlar unutmayın

• OK deniyorum şimdi
  • Hocam bu ayarlar benim pcyi uçurdu pcye ekran gelmedi 10-15 dk uğraştım psunun fişini çekip takınca düzeldi
  • quote:

Hocam bu ayarlar benim pcyi uçurdu pcye ekran gelmedi 10-15 dk uğraştım psunun fişini çekip takınca düzeldi

Yaw sen aynen uygulama.... bak senin sistemine en uygun ayarlardan alıntı yap, yardım edip yol göstericem diye elinizde patlamayayım sistemleriniz

• Hocam bu nasıl bir programdır ya işlemciyi 4.2 ye çektim,programdaki maximum sıcaklığı 115 dereceye çıkarttım şimdilik bir problem yok test ediyor ama şöyle birşey var speedfan programını kullanıyorum işlemcinin ısısına bakmak için,orda 84 dereceyken occtde maximum sıcaklığı 95 e aldığımda bile too hot uyarısını veriyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.