Şimdi Ara

i7 9700K turbo boost sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

i7 9700K işlemcim var işlemciye herhangi bir oc yapmadım bios ayarları standart ayarlarda kullanıyorum z390 aorus master anakartım var işlemci 4.8 ghz kadar yükseliyor ama hiç bir şekilde 4.9 olmadı biliyorum 4.9 ghz tek çekirdekde oluyor cinebench testi yaptım tek çekirdek testi yine 4.8 de takılı kaldı sorun neyden kaynaklı olabilir 240mm sıvı soğutucum var

• manuel oc yap niye ugrasıyosun .

• 2021 yılında tek çekirdek boostlarını görmek biraz hayal. En kötü 2 çekirdek sürekli yük altında zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmettsezis kullanıcısına yanıt
    Neden hayal?
  • İntelin sitesinde fiziksel kısıtlamaların olmadığına emin olun diye bir ibare var ne olabilir fiziksel kısıtlama arkadaşlar
  • CPU-z indir, tek çekirdek testi yaparken bak hocam 4.9 oluyor mu diye. Fakat ben genel olarak bu duruma kafayı takmamanı öneririm.

• napolyon94 kullanıcısına yanıt
    Hayır olmuyor maksimum 4.8 ghz boost oluyor tamam hani kafaya takmıyormda işlemci 4.9 ghz tek cekirdek boost oluyor ben pc aldım alalı bugüne kadar hiç olmadı
  • Gayet normal, işlemci alırken all core boost frekansına bakıyor bu yüzden herkes. Sadece işin ehli olmayanlar broşürlerde yazan o en yüksek (aslında pratikte olmayan) frekansa bakıyorlar. Kaldı ki 5 ghz'de sabit kullanabilirsiniz 9700K'yı, z serisi anakartınız da var sanırım.

• napolyon94 kullanıcısına yanıt
    Evet z serisi anakartım var şuan hani oc ihtiyacım olmadıgı için işlemciyi zorlamak istemiyorm standart ayarlarda maksimum performans alayım istiyorum cinebench de 484 tek cekirdek puanı alıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.