Şimdi Ara

I7 9700K %100 işlemci kullanımı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi farcry 5 ve nfs payback de işlemci kullanımı oyunların bazı sahnelerinde 3 4 saniyelik tüm çekirdekler %100 kullanılıyor ekran kartım asus gtx 1080 ve oyunları 1080p de oynuyorum hani 1080p darboğaz yapıcak dicem bu işlemciyle biraz zor gibi ama ekran kartı kullanımı geneli 95 98 arası ben bu işlemci kullanımının sorununu merak ediyorum günlerdir uğraşıyorum ama bir sonuç elde edemedim yaptığım işlemleri yazayım işletim sistemi win 10 pro arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
    - format atıldı
    -ekran kartı sürücüsü yenilendi
    -işlemci sıcaklığı (oyunlarda) 45 55 derece arası

• intel işlemcilerin kullanım oranı düşük olmaz ryzenler gibi.4 çekidek de olsa 8 de olsa %80 altı olmaması lazım işlemciye yüklenen oyunlarda.%100 oluyorsa tetikleyen biraz daha arttıran yazılımsal bir durum olabilir.format atıp sürücüyü ve oyunu kurup direkt mi denediniz?başka oyunlar da denediniz mi?güncelleme almış orijinal bir oyun deneyin.korsan olabilir assassins creed odyssey deneyin onda işlemciye çok yük biniyor.ekran kartınızın modeli nedir?
  • oyunlar korsan degil orjinalse denuvodan kaynakli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Korsan oyunsa normal bir çoğunun içinde cpu-gpu bitcoin miner var.
  • önceklikle yardımınız için teşekkür ederim yok sıcaklıklar kullanımdan bağımsız geneli 50 55 derece civarı.
  • Edward Teach kullanıcısına yanıt
    format atmadan önceki durumla aynı belki yazılımsaldır diyip format attım fakat pek değişen birşey olmadı birde payback de yapıyo kartım asus gtx 1080 ya yük dediğim olay aslında şöyle tüm çekirdeklerin kullanımı normalgibi fakat birden 3 4 saniyelik hepsi %100 oluyor yanlızbirşey farkettim farcry5 te ara sahneler girmeye yakın bütün çekirdekler %100 oluyor oyunlar korsan orjinal cs go var ama oda işlemciye çok yük bindiren bir oyun değil
  • Rogue Agent kullanıcısına yanıt
    evet oyunlar korsan
  • 144hz monitör ise normal
    144hz değilse vsync aç
  • %100 kullanımda o sıcaklıklarda kalması imkansıza yakın hocam. Bazı çekirdekler %100 olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerkhanBalta

%100 kullanımda o sıcaklıklarda kalması imkansıza yakın hocam. Bazı çekirdekler %100 olabilir.
    Katılıyorum. Eğer afterburner dan takip ediyorsan büyük ihtimal yanlış cpu usage parametresini açmıssın.
  • evet 144 hz ama 144 hz anlayamadım bu sorunla ilgisi nedir?
  • BerkhanBalta kullanıcısına yanıt
    sıcaklıklar dediğim gibi max 60 oluyor geneli 50 55 civarı zaten sürekli %100 çalışmıyor hocam 3 4 saniyelik bir yüklenme ama ben sorunun nereden kaynaklandığını çözemedim
  • regujohn kullanıcısına yanıt
    evet afterburnerdan takip ediyorum yanlış cpu usage parametresi derken nereden değiştiriliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keremymz

evet 144 hz ama 144 hz anlayamadım bu sorunla ilgisi nedir?
    Fps yüksek olduğu için
    Yük işlemciye de biniyor
    Ekran kartı da 1080 olunca

İşlemci zorlanıyor

• yani herhangi bir darboğaz söz konusu değil heralde diymi?
  • Hocam selamun aleyküm dediğimizi yaptım farcry 5 te v sync yi açtım ve çekirdekler olması gereken değerlerdeydi yanlız benim anlamadığım bu işlemci 2080 ti bile 1080pde darboğaz yaptırmayacak bir işlemci neden böle oluyor ben v sync açmak istemiyorum açıkcası bunun bir çözümü yokmu?
  • Keremymz kullanıcısına yanıt
    Yüksek fps de bütün işlemciler zorlanır

sistemimiz ile 200 fps alsak da monitör 144 hz ise monitöre saniyede 144 kare yansır. Dikey eşitleme (v-snyc) ayarını açarak oyun oynarsak monitör 75hz ise fps (bilgisayarın sunduğu kare hızı) 75'a sınırlanır. Ekran kartı boşuna daha fazla kare çizmez ve daha az yorulur

• sonuç olarak bu işlemcinin %100 çalışması normal bir durum ozaman darbaoğaz falan söz konusu değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keremymz

sonuç olarak bu işlemcinin %100 çalışması normal bir durum ozaman darbaoğaz falan söz konusu değil.
    144hz 1080p
    Gtx 1080 ile
    normal

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.