Şimdi Ara

i7 960'dan sonra ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir konu hakkında tarafınıza danışmak istiyorum.Evleneli 3 sene oldu malum evlilik işin içine girdikten sonra insan ister istemez teknolojiden yada hobilerinden bir şekilde uzaklaşıyor bende uzun süre piyasadan uzak kalanlardanım.Askerden geldiğimde biriktirdiğim para ile o zamanın şartlarına göre (2011-2012) i7 960 falan filan güzel bir pc toplamıştım.Şimdi sırf kaşıntıdan dolayı pc yi yenilemek istiyorum sizce sizde i7 960 dan sonra hangi işlemciye geçmem gerekiyor ki uğraştığıma değsin mesela bu i5 3340 lar falan nedir ne değildir.Oyun çok fazla oynayan birisi değilim sırf pc iyice eski sürüme düşmesin diye değiştireceğim.Bütçe işlemci için max 600 tldir.

Yorumlarınız ve fikirleriniz için çok şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharapnell -- 23 Ekim 2016; 20:21:03 >

• I7 960'dan sonra DDR4'e geçmek iyi bir tercih olaracaktır.

Güzelinden bi 6500+B150 4Slot işinizi görür.
  • hocam bende de i7 930 var bende ayni muallaktayim ama piyasayi takip eden biri olarak 960dan sonra 5xxx veya 68xx serisine gecilir. yani bu donemin lga1366sı 2011v3tür. beni 6 hatta onumuzdeki subatta 7 yil goturmus olacak imzamdaki sistem. yine ayni mantikla hateket edersen dedigim islemcileri bir incele ama malum dolar hersey pahali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslinda su anda pc den yana hicbir sikintim yok ama dedigim gibi iyice eskiyipte degeri dussun istemiyorum.Merak ettigimde sizin dediginiz gibi i7 930 yada 960 serisinin gunumuzdeki muadili hangi seriye denk gelmekte olduguydu...Dolar baya baya sikinti yasatiyor ama sanirim ana parcalari satacagim artik (gigabye x58 usb 3.0 , i7 960 , kingstone hyperx 6gb , thermaltake armor plus , sunbeam core contact freezer) varya aklinizda bu parcalara karsilik bir sistem paylasirsaniz cok sevinirim.Kasayi satma sebebim ise salonda tv ye bagli kullaniyorum asiri buyuk geliyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sharapnell

Aslinda su anda pc den yana hicbir sikintim yok ama dedigim gibi iyice eskiyipte degeri dussun istemiyorum.Merak ettigimde sizin dediginiz gibi i7 930 yada 960 serisinin gunumuzdeki muadili hangi seriye denk gelmekte olduguydu...Dolar baya baya sikinti yasatiyor ama sanirim ana parcalari satacagim artik (gigabye x58 usb 3.0 , i7 960 , kingstone hyperx 6gb , thermaltake armor plus , sunbeam core contact freezer) varya aklinizda bu parcalara karsilik bir sistem paylasirsaniz cok sevinirim.Kasayi satma sebebim ise salonda tv ye bagli kullaniyorum asiri buyuk geliyor :)

Hocam seni üstadlarla yalnız bırakayım o vakit :D Glock ve Leon bu işin piri oldukları için :D Benim sistemimi 6 yıl önce bu arkadaşlar sayesinde toplamıştım faydalı bilgileri yardımıyla. Leon yok bu aralar sanırım ama Glock buralarda :D

• Eyvallah guzel kardesim Allah razi olsun bakalim ne yapacaz :)

• Ben buralardayım ama artık genel de mobil kısmındayım :) Geçen sene ye kadar bilgisayar bölümündeydim
  • 1366 soket kendı zamanının en ust serısıdır sonrasında lga2011 tabanlı x79 ve suanda lga2011 v3 x99 tabanlı sıstemlerdır gecılecekse x99 duzgun bır anakart ve broadwell tabanlı i7-6800K gıbı bır ıslemcıye gecılır
    maddıyat kısmı musaıt ıse soyle bır temel bılesen guncellemesı sızı yıne 6-7 sene goturecektır
     i7 960'dan sonra ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pegasus1881 -- 24 Ekim 2016; 21:52:24 >
  • Merhaba...

Mevcut sisteminizin kullanım amacı oyun ağırlıklı ise, DDR4 tabanlı i5 6500'lü bir sistem ideal olur, düşük güç tüketimli aynı zaman da, bu kullanım amacında i7 ile arasında fark görülmez, ancak oyun dışında ki 3D, sanallaştırma, render vb. işler ile kullanılacak ise sistem i7 işlemci daha mantıklı ve verimli olur.

Diğer yandan, yeni sistemin fark yaratması için, eski sistem de yok ise; 8gb + 8gb 16gb yapılabilir, ssd yok ise yeni sisteme ssd eklenebilir, işlemci üzerinde soğutucu vs. yok ise ilave edilebilir gibi.
  • I7 960 dan min 6700k veya 5820k ya gecmebjz lazim.
    6500 4460 gibi islemciler guncel olsada o islemciye den sonra oh be dedirtecek urunler degil.Essekten inecejseniz alacaginiz ata dikkate din...

• Git Xeon x5650 al hocam 1366 LGA için efsane işlemciler var. Bunlar da onlardan birisi ben bile elimdeki sistemi satıp 2. elden 1366 sokete geçtim şu an çok memnunum 4. nesil i7lere bile kafa tutan işlemcileri var. Oc yapılma kolaylığı da cabası.
  • sharapnell kullanıcısına yanıt
    Değeri düşmesin derken aklinizda anakart+işlemci+işlemci soğutucusu+ram için fiyat nedir ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.