Şimdi Ara

I7 7700k mi i5 8600k mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ikisi arasinda kaldim hangisi daha iyi performans verir birde bunlara anakart tavsiyesi istiyorum iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam i7 7700k neredeyse 8400 ile aynı seviyede. 8600k kesin 7700k dan daha iyidir birisi 4 çekirdek birisi 6 çekirdek daha yeni anakart var üstelik ileride 8700k upgrade edebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A NEW LIFE -- 1 Mart 2018; 14:33:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu saatten sonra 7700K Almak akıl karı değil bana kalırsa.
  • Oyun agirlikli icin soruyarsaniz Ben 8600k almanizi tavsiye ederim. Anakart icin z370 chipsetlerdeki giris seviyesinin bir tik ustu modellereine bakabilirsiziniz

• Oyunda benzer, render işlemlerinde 8600k biraz daha iyi gözüküyor testlerde. Mantıklı olan tercihi yeni seriden yana kullanmak olur.

• Native 6 core çok daha mantıklı bir seçim

• Ucuz anakart h310 bekler 8700(k olmayan) alırdım

• 8700k = 7800x diyorlar
  • 8600k yada i7 8700k ikisinden birini almaya karar verdim amazonda 310 euro i7 8700k 8600k dan 200 fazla oluyor amazon tecrübem yok hiç biraz ondan kararsızım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hadi 7700K daha iyi dedik 2018 yılında gidip Z170/Z270 sistem mi kuracaksın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 6 Mart 2018; 2:8:50 >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Soruyorum araştırıyorum işte öyle birşey olsa konu açmam gider alırım drek

• 1 ay sonra yeni amd islemciler cikiyor. Beklemek en iyisi

• vamp kullanıcısına yanıt
    Ryzen düşünmüyorum abi yaa 😅

• quote:

Orijinalden alıntı: BrkNea

Ryzen düşünmüyorum abi yaa 😅

Hazir elinde sistem var neden geciyorsun ki baska bir yere :) ryzen 1200 ile zaten bir yere varamazdin. Idareten alinan islemci ile performans beklediysen hata edersin. Yanlış gazlara gelme. Benim sana son tavsiyem budur. Bende 6700k vardi satip gectim. 500TL lik islemci ile platform degerlendirilmez. seninkisi şöyle olmus.

Android kasiyor ya. Kullanilan telefon galaxys s3 mini 1000TL

iphone super fiyat 3000TL

500TL lik islemciden bir sonuc alamamaniz normal

1500tl ye ryzen r7 satiliyor. Yaptiginiz masraflari iyi değerlendirin

Yok abi yanlış anladın ryzenden memnunum Ama intel seviyorum ben 😅 Verdiğim paraya göre güzel performans gösteriyor bu doğru

• quote:

Yok abi yanlış anladın ryzenden memnunum Ama intel seviyorum ben 😅 Verdiğim paraya göre güzel performans gösteriyor bu doğru

Bak 1 ay var. Ona gore. Belki ryzenlar herkesi sok edecek inteli zora sokup mecbur intelde fiyat indirimi ya da 9700k duyurusu yaptiracak. Acelen yoksa bekle. 8600k zaten oldugu yerde duruyor. Alip pisman olma.

Bakiniz ornek 7600k madurlari gecen yil 1200tl ye aldilar. Simdiki degeri kac kurus kim bilir. Daha dogrusu soyle soyleyeyim piyasa 6/12 ya da 8/16 islemcilerle dolmusken bir degeri kaldi mi? Bence 1 ay bekle

Acelem Yok abi bekliyorum suan kullanıyorum zaten oynayamadığım oyun yok beklerim

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

Bak 1 ay var. Ona gore. Belki ryzenlar herkesi sok edecek inteli zora sokup mecbur intelde fiyat indirimi ya da 9700k duyurusu yaptiracak. Acelen yoksa bekle. 8600k zaten oldugu yerde duruyor. Alip pisman olma.

Bakiniz ornek 7600k madurlari gecen yil 1200tl ye aldilar. Simdiki degeri kac kurus kim bilir. Daha dogrusu soyle soyleyeyim piyasa 6/12 ya da 8/16 islemcilerle dolmusken bir degeri kaldi mi? Bence 1 ay bekle

Eh aynı mantık her şeyde mevcut?

Ryzen 2800X çıktığında kim 1800X alıcak?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

Eh aynı mantık her şeyde mevcut?

Ryzen 2800X çıktığında kim 1800X alıcak?

Fiyati duser zafer. Onunu görür. Yeni performans degerlerine bakar. 7600k alanlar cok mu memnun su an? Ovduler ovduler r7 serisinden iyiymis bilmemne diye. Goruyoz ac originste bf1 de falan. Piyasayi gorup degerlendirip almak her zaman daha mantikli. Intele gore ryzen serisi planlarini bozmamisti ama ne hikmetse 8700k gorduk. Yaz sonuna 9700k gormeyecegimizin garantisi yok yani

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.