Şimdi Ara

i7 6700 HQ ile i7 6500 U farkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
1
Favori
7.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda herkes HQ serisi işlecileri U serisine göre çok çok daha iyi olduğunu söylüyor. Hatta U serisini çöp olarak niteler şekilde.

Bu soruyu sormamın sebebi ise laptop alcam ve şu ikisi arasında kaldım

ASUS K501UWhttp://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_asus-k501uw-dm049t-15-6-in%C3%A7-%C4%B1ntel-core-i7-6500u-2-5-ghz-12-gb-1-tb-16-gb-ssd-4-gb-windows-10-notebook-1166319.html?utm_source=gelirortaklari&utm_medium=affiliate&utm_campaign=cpa&utm_term=63#

Asus X550VX-XX147Dhttp://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-xx147d-12gb-4gb-gtx-950m-notebook-pmu351594

İlk cihazın artıları GTX 960 olması ve windows 10 yüklü gelmesi. Ayrıca malzeme kalıtesi. U serisi işlemci olması o kadar da fark eder mi ?

• kardeşim xx47d çok daha iyi donanım olarak,lakin kronik ısınma sorunu diyenelr var,yoksa alıcam ben de 1 tane
  • aynı durumdayım günlerdir karar veremiyorum, başka bir model bulamazsam muhtemelen x550 yi alıcam,ısınma sorunu kafamı kurcalıyor tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samuel25

aynı durumdayım günlerdir karar veremiyorum, başka bir model bulamazsam muhtemelen x550 yi alıcam,ısınma sorunu kafamı kurcalıyor tabi.

K501UW yurtdışından bu fiyat aralığında en iyi oyun/performans bilgisayarı olarak gösteriliyor. Kasa kalitesi de beni cezbeden bir kısım X550VX kasa konusunda ne yazık ki çok başarılı değil. K501UW alcak gibiyim bende hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇalKekeÇal

Forumda herkes HQ serisi işlecileri U serisine göre çok çok daha iyi olduğunu söylüyor. Hatta U serisini çöp olarak niteler şekilde.

Bu soruyu sormamın sebebi ise laptop alcam ve şu ikisi arasında kaldım

ASUS K501UWhttp://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_asus-k501uw-dm049t-15-6-in%C3%A7-%C4%B1ntel-core-i7-6500u-2-5-ghz-12-gb-1-tb-16-gb-ssd-4-gb-windows-10-notebook-1166319.html?utm_source=gelirortaklari&utm_medium=affiliate&utm_campaign=cpa&utm_term=63#

Asus X550VX-XX147Dhttp://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-xx147d-12gb-4gb-gtx-950m-notebook-pmu351594

İlk cihazın artıları GTX 960 olması ve windows 10 yüklü gelmesi. Ayrıca malzeme kalıtesi. U serisi işlemci olması o kadar da fark eder mi ?

Forumun kronik problemi malesef evet U işlemci. Bilgisayarları kıyaslarken sadece ekranlarına veya disk kapasitelerine bakarak kıyaslamıyoruz, ana bileşenleri bir bütün olarak ele alıp karar veriyoruz. İşlemcileri kıyaslarken de sadece saniye başına yaptığı işlemi göz önüne alamayız.

U işlemciler notebook işlemcilerine göre daha düşük frekansta çalışan, daha az enerji tüketimi sağlayan işlemcilerdir. İ7 6700 HQ 4 çekirdekli, 6500U 2 çekirdeğe sahip. Tek çekirdek testleri yaklaşık aynıdır. multi-core testlerinde 6700 yaklaşık %45 daha öndedir. Ancak bu U işlemciyi "çöp" yapmaz. Kullanım amacınız oyun ise 6700HQ tercih etmelisiniz. Ancak değilse pekala U işlemci sizin çoğu performans isteyen ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecektir.

Aşağıdaki linkten kıyaslamayı kendiniz de yapablirsiniz

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-6700HQ-vs-Intel-Core-i7-6500U

• Oyun için tabii ki 6700HQ ideal fakat GTX960m faktörünü atlıyorsunuz ? Bu ekran kartı i5 6500u ile bile daha iyi performans verir kanaatindeyim kaldı ki 6500u çok yakın sonuçlar veriyor benchlerde 6700hq ya . K501 her açından daha donanımlı diyebiliriz .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geomatik_ kullanıcısına yanıt
    Peki sorum şu. Mühendislik eğitimi için 4 yıl boyunca 6500 U işlemcili bilgisayar yeterlimidr ?
  • ÇalKekeÇal kullanıcısına yanıt
    CAD tabanlı yazılımlar zaten bu bilgisayarın sahip olduğu özelliklerin çok altında sistem gereksinimi duyuyor. Profesyonel anlamda render hariç (ki masaüstü sistemler veya workstation tercih edilir) her ihtiyacınızı karşılayacak özellikte bir bilgisayar. Ekran kartı ve 2kg olması da extra avantajları.

Almadan önce incelersiniz elbette ama paneline bakın, yabancı sitelerde ekran parlaklığının yeterince iyi olmadığını okumuştum. Tabi neyle kıyasladığınıza da bağlı. Bence tam bir fiyat/performans ürünü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Geomatik_

CAD tabanlı yazılımlar zaten bu bilgisayarın sahip olduğu özelliklerin çok altında sistem gereksinimi duyuyor. Profesyonel anlamda render hariç (ki masaüstü sistemler veya workstation tercih edilir) her ihtiyacınızı karşılayacak özellikte bir bilgisayar. Ekran kartı ve 2kg olması da extra avantajları.

Almadan önce incelersiniz elbette ama paneline bakın, yabancı sitelerde ekran parlaklığının yeterince iyi olmadığını okumuştum. Tabi neyle kıyasladığınıza da bağlı. Bence tam bir fiyat/performans ürünü.

6500u lu model menteşe sorununa müsait bakarsanız K555UB ile aynı kasa

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geomatik_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. 2 kg olması ve kaliteli malzeme olması cezbediyor. Halihazırda MacBook Pro kullanıyorum ondan sonra X550VX malzeme kalitesi açısından tatmin etmeyecek sanırım. Kararımı verdim verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
  • Invisible kullanıcısına yanıt
    Hocam yabancı sitelerde bu sorunun düzeltildiğini söylüyor. Ne yazık ki türkçe bir yorum bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkörtılReyiz

Oyun için tabii ki 6700HQ ideal fakat GTX960m faktörünü atlıyorsunuz ? Bu ekran kartı i5 6500u ile bile daha iyi performans verir kanaatindeyim kaldı ki 6500u çok yakın sonuçlar veriyor benchlerde 6700hq ya . K501 her açından daha donanımlı diyebiliriz .

"6500u çok yakın sonuçlar veriyor benchlerde 6700hq"
    neredeymiş bu benchler bizde bakalım
  • Hocam araştırın aynı grafik işlemciyi kullanan testlere bakın birde gtx960m kullanılan testlere bakın . Zaten oyuncuysanız işlemci core2quad bile olsa , 960m i tercih etmeniz gerektiğini düşünüyorum . Benim anlatmaya çalıştığım i7 6500u 960m duosu , i7 6700HQ 950m duosundan daha verimli olacağıdır .

• ÇalKekeÇal kullanıcısına yanıt
    Hocam u işlemcileri çok severim çünkü normal işlemcilerle laptopu 2-3 saat kullanırsınız u işlemci 6 saat götürür. Amacınız ne bilmiyorum ama ekran kartına dar boğaz yapmadığı sürece sorun yok ki zaten birçok oyun çift çekirdeğe kadar destek veriyor diye biliyorum.
    Alırsanız yorumunuzu bekliyorum ayrıca k501 olan aluminyum mudur?
  • Real Slim Shady kullanıcısına yanıt
    Evet aluminyum. Alır almaz editlerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkörtılReyiz

Hocam araştırın aynı grafik işlemciyi kullanan testlere bakın birde gtx960m kullanılan testlere bakın . Zaten oyuncuysanız işlemci core2quad bile olsa , 960m i tercih etmeniz gerektiğini düşünüyorum . Benim anlatmaya çalıştığım i7 6500u 960m duosu , i7 6700HQ 950m duosundan daha verimli olacağıdır .

anladım oyun performansına etkisinden bahsediyorsanız yoksa işlemci performansı olarak 6500u, 6700hq ile aynı kefede olamaz
  • Son olarak i7 6500u GTX960m yerine i5 6300HQ GTX960m dahada mantıklı geldi ;

http://www.ebrarbilgisayar.com/hp-pavilion-15-bc010nt-x8m23ea-i5-6300hq-8gb-1tb-4gb-gtx960m-156-freedos-pmu353164

Çift fan , tasarım harikası , hayvan gibi aydınlatmalı klavyesi , FHD IPS ekran ve m2 SSD portu var . Son durak HP sanırım .

• SkörtılReyiz kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de aynı bilgisayarı takipteyim, Gittigidiyor'da 300 lira daha ucuz :

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-gaming-x8m23ea-gtx960m-4gb-ddr5-fullhd-15-6-228245335#product-detail
  • HP cihazı vatan , bineks gibi yerlerde bulabilirmişim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.