Şimdi Ara

i7 4770 den i3 8350k ya geçiş mantıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 960 evo ssd almak istiyorum ancak mevcut sistemimle uyumlu değil
    dolayısıyla 8 .nesil alayım dedim ancak 9. nesil bu yılın sonunda satışa sunulacak
    ben de işlemciye 1800 tl vermim de yıl sonuna kadar 8350k ile idare edip oradan 9. nesile geçerim diye bi fikir içerisindeyim

pubg oynuyorum 8350k ya oc yapıp 4.5ghz falan yapsam 4770 e göre yine de geride kalır mı bu oyunda sizce?

• 9.nesil işlemcilerin z370 sokete çıkacak diye birşey yok çıkınca alın yeni anakart vs getirebilir intel bu sagı solu belli olmaz

bide işlemciniz gayet yeterli hala iş görür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 14 Şubat 2018; 18:44:1 >
  • 8400'e geçilir 8350k ya geçilmez.
  • 4770 den 8400 e bile geçilmez yazık olur paranıza. Bu arada ekran kartınız nedir?
  • Gereksiz olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 980 gtx ekran kartı 4k çözünürlükte düşük ayarlarda pubg oynuyom şu an 80 fps alıyorum
    aslında sadece 960 evo ssd ve ddr4 ramlar kullanmak için sistem güncellemek istiyorum yoksa işlemci batmadı yani .D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThePiraeusHunter

980 gtx ekran kartı 4k çözünürlükte düşük ayarlarda pubg oynuyom şu an 80 fps alıyorum
    aslında sadece 960 evo ssd ve ddr4 ramlar kullanmak için sistem güncellemek istiyorum yoksa işlemci batmadı yani .D

Hocam 4770 den bahsediyoruz daha durun o kadar düşmedi o işlemci. En az 5 yıl daha oyun oynatır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

9.nesil işlemcilerin z370 sokete çıkacak diye birşey yok çıkınca alın yeni anakart vs getirebilir intel bu sagı solu belli olmaz

bide işlemciniz gayet yeterli hala iş görür

z390 diyorlar zaten şimiden yeni anakart gelecek tam p..venk bunlar aynı pinde işlemci üretip anakart aldırıyorlar bize 8.nesilde
  • Hocam boşver ddr4 rami ne yapıcan zaten 16 gb kiti en düsük 880 tl

Yani sen ssd alıcaksan güzel 850 evo al 250 gb geç fazla masrafa gerek yok

• Nvme ssd size günlük kullanımda hiç bir fayda sağlamaz. Buna oyunlarda dahil. Büyük dosyaları işlemek istiyorsanız ona bir şey diyemem. Şu anda 4770 sistemden hiç bir sisteme geçilmez. Her şey ateş pahası. Hele ramler. Yaptığınız masrafın hiç bir getirisi olmayacaktır.

• saçma sapan işler yapmayın. i7'den i3'e zorunlu olmadıkça geçilmez. Günlük kullanımda hiç bir fark görmeyeceğiniz bir SSD kullanmak için platform değiştirilmez. Alın bir tane pci-e adapter çok istiyorsanız nvm-e SSD kullanmak öyle kullanın.

Madem öyle ne yapayım diyorsanız gidin büyük kapasiteli bir sata 3 SSD alın onu kullanın, sistemden HDD'leri çıkarmaya bakın.
  • i7 4770'in yetmediği yer varmı şu anda ? boşa masraf olur bu geçiş
  • aynen gereksiz masraflı olacak gibi duruyor.
  • Youtubede yayın yapacaksanız bence getirirsi olur Yada video işlemek onun dışında bir getirisi olmaz
  • Bu fikri kim aklınıza soktuysa derhal unutun.

• İ3 k serisi intelin f/p en kötü işlemcileridir. Kardeşim illa intel lacam bütçem düşğkse diyorsan 8. Neslşn pentiumunu bekle. İ5 8400 düşün bana sorarsan r5 2400ünü fln bekle

• olur seneyede anakartını çöpe atıp i3 9350k ya geçersin bence süper fikir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MogoLKhan -- 19 Şubat 2018; 2:18:6 >
  • İ7 4770k dan i7 8700k ya geçsem diye düşünüyorum ama şu işlemci açıkları yüzünden ikilemde kalıyorum. Aslında çok da ihtiyacım yok ama şeytan boş durmuyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.