Şimdi Ara

i5 i6600k iade edip i7 6700k almalı mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 22 Şubat günü Vatanbilgisayar mağzasından 6600k ve msi z170m Mortar Anakart, 8gb ddr4 2666mhz ram aldım

Personelle konuşurken, hem oyun oynayacağımı, hem de video render yapacağımı söylemiştim. Bana bu sistemin yeterli olacağını ve gayet iyi perfomans alacağımı söyledi.

Twitch üzerinden yayın yapmaya çalıştığım zaman CS:GO CPU'nun %50-60'ını ve OBS %20-25'ini zorladığı için toplamda %95-100 CPU kullanımı olmakta ve fps drop ile karşılaşıyorum.

Anlıyacağınız hiç memnun olmadım. Şimdi iki sorum var,

Birincisi, Vatanbilgisayara gidip CPU'yu iade edip üstüne para vererek 6700k alabilir miyim? tam 12gün oldu, kutusunu içeriklerini atmadım tabi ki, fakat kutunun üstündeki yapıştırıcıyı çıkardım, çıkartmasam kutuyu açamazdım. Ayrıca anlarsınız işlemcinin üstüne soğutucu takarken ufak tefek milimetrik çizikler oluşmaktadır. Kontrol etmedim ama çizik olabileceğini düşünüyorum, bu sorun yaratır mı? Hediye çeki verirler mi?

İkincisi, yaptığım araştırmalar sonucunda 6600k 4 thread olduğundan dolayı 6700k'nın yanına yanaşmıyor video render ve kayıt gibi işlemlerde. Oyun perfomansı zaten hemen hemen aynıdır (3-5fps hariç) ama benim asıl istediğim CPU kullanımı düşürmektir. İnanılmaz zorluklara girerek şimdi üstüne 450TL koyarak işlemciyi yükselteceğim. Değecek midir?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.