Şimdi Ara

i5 9600k+ RTX2060-6G (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
1.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şu konuda yazilan tek doğru yorum. Tamamen katliam yapmış burda. Kardeşim rtx 2060 üstü kartlar zaten full hd kartlari değildir. Rtx 2070 ve Rtx 2080 2k, 2080 ti 4k oyunculuk kartlarıdır. i5 9600k şuan çok güçlü ve f/p orani cok yüksek vir işlemcidir. Islemcinin çok kullanılması değildir önemli olan. Islemci tam gaz kullanılırken tek çekirdeğin kaç saat hızını vurabildigidir. Gidip şu 9600k yi r5 2600le kiyasliyolar ya ayar oluyorum. Istediği kadar 12 cekirdek olsun isterse 1000 çekirdek olsun işlemci tek çekirdek saat hızı güçlü olmadiktan sonra o işlemci oyun için güçsüz bir işlemcidir. Soruya da gelince 9600k ve rtx 2060 tencere kapak ikilisi syan benim gözümde. 3 4 sene sonra da ikinci elden 9900k alip bi 5 sene de öyle götürürsün. 8 sene rahatca kullanırsın sistemini. R5 2600 kötü bi islemci demiyorum ama bu işlemci aynı 2014te g3258 gibi artik saçma sapan kombinasyonlarla kullanilmaya başlandı. Adam r5 2600e 1080 ti takiyo. Sonra oyuna giriyo fpsye bakiyo 100, internettrn izliyo aynı kart 160 fps veriyo. Bakiyo işlemci kullanımı %50 60 larda kafasına göre darboğaz da yok diyo :)))) Sadece tek onerim su olur. Forumda sıfır kapali kutu 9700klar satiliyor. Yanlış bakmadiysam şuan 9600k fiyatlari 1800 1900 civarı. Söyle 2200 2400 arasina 9700k bulabilirsen bence 9700k da düşünebilirsin ileriye yatirim için. Ama fps farketmez farketse bile 1 2 fps farkeder haberin olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Forumda satılan 9600k tek tek ürün fiyatı isteyince adam kızdı nedense. sitelerden aldığı muameleyi yansıttı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ac origins ve Ac odyssey Bf 5 gibi oyunları i5 8400 ve gtx 1080 ile oynadım. Herhangi bir shutter yaşamadım. Aksine çok güzel performans aldım. Amd r5 2600 ile alamadığım fps değerlerini elde ettim. i5 9600k daha bir işlemcidir. Şuan amd'de i5 9600k'ya rakip 1080p de işlemcisi yok malesef. Zen 2 r5 işlemcilerinde 2500tl üstü bir fiyattan geleceği için alım gücü zor olacak. Eğer r5 serisi 2000tl gibi bir fiyata gelirse r7 2700x değeri kalmayacaktır. Sebebi yeni zen 2 mimarili r5 serisi r7 serisi ile aynı çekirdek sayısına sahip olup daha yüksek frekans ile birlikte gelecek. Aynı fiyata daha iyi modeli almak daha mantıklı olacaktır. O yüzden zen 2 mimarili işlemcilerden fiyat konusunda sıkıntı olacağını düşünüyorum. Çünkü Amd eğer fiyat konusunda düşük bir fiyattan çıkarırsa bir önceki nesil işlemcilerini öldürür fiyat konusunda.

Oyun 1080p 144hz : İNTEL
  • 920x1080 çözünürlüklü ve 75hz gibi monitörde sınırlayıcı faktör genellikle monitörün yenileme hızıdır.
    Monitörünüzün yenileme hızının üstüne çıkacak daha hızlı oyun sistemi almanın bir anlamı yoktur.

2560x1440 çözünürlükte (monitörde) ve yüksek görüntü ayarlarlarında sınırlayıcı faktör genellikle ekran kartıdır.
    Ryzen 5 26xx, Core İ5, Ryzen 7 Core İ7 işlemciler arasında performans farkı olmaz.

1920x1080 çözünürlüklü ve (144hz gibi) yenileme hızı yüksek monitörde (üst seviye ekran kartları ile) sınırlayıcı faktör genellikle işlemcidir.
    Ryzen 5 26xx, Core İ5-9400 işlemcilerden, saat hızı yüksek (Core i7 ve Core İ5-9600K) İşlemcilere geçmek fiyat farkına değmeyen ~ % 10 civarı genel (ortalama) performans iyileştirmesi sağlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır ben 1080ti ile 5.2 GHz kullanıyorum süper islemci

• i5 9600k çok güçlü bir işlemcidir. Üstün tek çekirdek performansı olsun. İpc değerleri üstün. Yüksek overclock değerleri. Amd ryzenin şuanki serilerinde i5 9600k'ya rakibi malesef rakibi yok.
  • xcaka28 kullanıcısına yanıt
    2060 varken şimdi 1080 alınmaz
    kötüleme yapmadım.

• soul4p kullanıcısına yanıt
    1080ti alın 2060da yetersiz yeni nesil alıyorsanız 2080den aşağı almayin

2080den yukarısı da yok ve çok pahalı :) neden yetersiz ?

• Battlefield 5'de i5 9600K gtx 1070 1080p ultra'da oynuyorum vsync açık 60fps bir gram kıpırdamıyo.(Bütün kampı uçak savarla taramama rağmen)
    Sizin gibi uzaktan yorumlara bakanlarda bol keseden sallıyo işte. pubg oynuyorum wicher 3, tom clancy's ghost recon wildlands, metro 2033 last line eski yeni ne stutter ne fps dalgalanması hiç bişey yok hatta daha önce tek kanal ram ile kullanıyodum şimdi dual yaptım 20 fps arttı zorlayıcı oyunlarda.
  • MyCoDeR kullanıcısına yanıt
    Sen 60fps yi oyun oynamak mı sanıyorsun ? 2k 144hz monitörle 1080p 144hz monitörle oyun oynama deneyimi yaşadın mı ? Vsync ile Multi player mi oynadın muhahaha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcaka28 -- 2 Mart 2019; 23:44:26 >
  • soul4p kullanıcısına yanıt
    2080 ti var bende 1080ti 2k ultrada metro exodusts 60 a bile düştüğü oluyor o yuzden 2060 yetersiz

Bilmiyorsun yazıyorsun
    1) 60 fps i5 8400 de yeter çok zorlasan i3 8100 dahi yeter. FPS arttıkaça CPU kullanımı artar. Bir bundan haberin yok
    2) Online pvp oyunda VSyncy açmak intihardır. İnput lagdan dolayı atış isabetin düşer. 14h4 hz monitorlerde daha hızlı dönüş hızı ve hamle akıcılık için oynuyor insanlar. Senin işlemci kral sen takık,sorun yok.
    azuhaha inputlag tavan yapar bos konusma multide axta 1 el at görelim :D
    Bari sessi kal. CPU gpuya yetişmeyip micr stuter yaparsa yada darboğaz yaparsa vsync aç fps sınırla fln deriz. Cidden uzatma.
  • 5 ghz lik çarpan kilidi açık i5 i7 i9 işlemcileri 1080p çözünürlükte rtx2080 ile bile denesen aralarında yüzde 5 fark göremezsin. i5 9600k oyun performansı açısından çok güçlü bir cpudur. Ancak bir takım oyunlarda 6c 6t olmasından ötürü özellikle oc yapıldığında %1 ve %0.1 değerlerinde düşüklük yani takılma problemleri ortaya çıkabiliyor. i5 9600k hem soğutma açısından da size külfet olacaktır hem de rtx 2060 gibi bir kartta i5 9400f gibi bir işlemciye nazaran pek getirisi olmayacaktır. Şahsen i5 9600k + pahalı bir soğutucu almaktansa i7 8700 alıp basit bir soğutucu ile oyun oynamayı tercih ederim.

• 2-3 yıla işlemci upgrade i mi ? 2013 ten beri fx 8350 kullanıyorum 4.5ghz de bana mısın demedi hala 😂

• Neyine sessiz kalıcam dostum benim, var mı testini istediğin bişey söyle yapıyım videosunu atıyım eğer sıkıntı çıkartırsa bi oyunda bu cpu o zaman tamam sen haklısın derim ama bu tür böyle üstten üstten konuşmakla olmuyo bu işler anca boş post kasıyosun şu an.
    şlgmjdflkghdngdg

Bi daha oku bakalım ne yazmışım ora. Battlefield story mode ? Oynadın mı ? Multi değil story hikaye hikaye anladın mı ?

Diğer oynadığım cs go, pubg gibi oyunlarda vsync açık değil kardeş anladın mı ? Yazdıklarımı okuyabiliyo musun ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.