Şimdi Ara

i5 9600k+ RTX2060-6G

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
1.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Güzel kardeşim kimse 9600k'nın İPC gücüne itiraz etmiyor. CS GO gibi ilkel oyunlarda tamamen iş ipc ye baksada. BF 1-5 gibi onlien açık dünya oyunlarda 6/6 işlemci toplam işlem yükü sınıra dayanıyor. %100 kullanımlar görülüyor. Bazı oyunlardaufak darboğazlar olurken bazı oyunlarda yüksek fpslerde anlık stutterlar oluyor hareketli sahnelerde özellikle,parçacık sayısnın fazla olduğu,patlama duman vs. Kullandığım ryzen sanal çekirkdeleir kapatıyordum bazı oyunlarda daha çok fps aldığı için. AC Originsde 6/6 işlem yükü boğulduğuna şahit olsum fps dalgalıydı anlık takılmalar oluyordu. izleleri açtım 6/12 oyun nefes aldı. dalgalanma azaldı ,anlık stutterlar bitti. 8600k , soğutucusu,anakartı vs o masrafa değicek bir işlemci değil. İdarelik alıncaksa i5 8400 dahi alnabilir.
  • Nasıl bir uyumsuzluk?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekran kartı çok yeni işlemci geride kalmış görünümü veriyor mu? ileride işlemciyi upgrade edeceğim için böyle bir fikir edindim

• quote:

Orijinalden alıntı: soul4p

ekran kartı çok yeni işlemci geride kalmış görünümü veriyor mu? ileride işlemciyi upgrade edeceğim için böyle bir fikir edindim
    İşlemci bu sene çıktı 8700k ayarında hatta yer yer daha iyi. 9600k yı en azından 2 sene upgrade etmene gerek olmaz.

• teşekkür ederim

• 1080p 144 hz monitorde rtx 2060 o işlemciyi boğar. i7 8700/k ,9700k gibi işemmciler tam hakkını veriri. monitor 2k yada 4k ise ryzen 5 3600 dahi işini görecektir.
  • monitör almadım henüz i7 bütçeyi aşıyor dengeli bir sistemde ileride çift upgrade ister o da sıkar.. ayrıca henüz bahsi geçen ürünleri de almadım sabit değilimm AMD bir sistem de bakıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: soul4p

monitör almadım henüz i7 bütçeyi aşıyor dengeli bir sistemde ileride çift upgrade ister o da sıkar.. ayrıca henüz bahsi geçen ürünleri de almadım sabit değilimm AMD bir sistem de bakıyorum
    9600k ile 2070 de bile fhd 144hz de darboğaz yaşamazsın. 2060 ile yaşaman imkansız. Üstteki arkadaşı dikkate alma.

• Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam. 6/6 olduğu için ağlatmaz umarım..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

1080p 144 hz monitorde rtx 2060 o işlemciyi boğar. i7 8700/k ,9700k gibi işemmciler tam hakkını veriri. monitor 2k yada 4k ise ryzen 5 3600 dahi işini görecektir.
    Dostum bilmiyorsan yazma yahu. İnsanları yanlış yönlendiriyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibartan

Dostum bilmiyorsan yazma yahu. İnsanları yanlış yönlendiriyorsun.

Alıntıları Göster
    Doğru söze ne hacet 👍

• zibartan kullanıcısına yanıt
    İtirazın neye 1k yüksek fps BF online,AC Origin Oddysey gibi oyunlara gir 6/6 işlemcin en oluyor.
  • soul4p kullanıcısına yanıt
    Çoğu oyunda sıkıntı çıkarmasa da ömrü kısa 6/6 işlemcilerin ben 6/6 işemciye çok para vermem bu saatten sonra.
  • ileride upgrade olacağından düşündüm

• Yahu i5 9600k modern oyunlar için gayet yeterli, güçlü çekirdekleri olan ve en az 2-3 yıl boyunca sıkıntısız kullanabileceğin bir işlemci.
  • Thermaltake View 27 600W 80+ PSU 4x120mm Fanlı Panoramik Pencereli Oyuncu Kasa(CA-3G7-60M1WE-00) kasası nasıl daha iyi öneri alabilirim

• zibartan kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim kimse 9600k'nın İPC gücüne itiraz etmiyor. CS GO gibi ilkel oyunlarda tamamen iş ipc ye baksada. BF 1-5 gibi onlien açık dünya oyunlarda 6/6 işlemci toplam işlem yükü sınıra dayanıyor. %100 kullanımlar görülüyor. Bazı oyunlardaufak darboğazlar olurken bazı oyunlarda yüksek fpslerde anlık stutterlar oluyor hareketli sahnelerde özellikle,parçacık sayısnın fazla olduğu,patlama duman vs. Kullandığım ryzen sanal çekirkdeleir kapatıyordum bazı oyunlarda daha çok fps aldığı için. AC Originsde 6/6 işlem yükü boğulduğuna şahit olsum fps dalgalıydı anlık takılmalar oluyordu. izleleri açtım 6/12 oyun nefes aldı. dalgalanma azaldı ,anlık stutterlar bitti. 8600k , soğutucusu,anakartı vs o masrafa değicek bir işlemci değil. İdarelik alıncaksa i5 8400 dahi alnabilir.
  • Lütfen o zaman bu işlemcinin darboğaz yaptığı videoları resimleri atın da bizde inanalım. Zira ben izlediğim videolarda sizin iddia ettiğiniz gibi bir darboğaz görmedim.

• Paylaşımınız olursa çok faydalı olacaktır. zira para kolay kazanılmıyor.

• soul4p kullanıcısına yanıt
    AC orginsi bitriidm sildim,bf de yüklü değil. Şuan yapamam maalsef ama r6 siege anlık %90 kullanımlar görebiliyorum 90 fpslerde 6/6 kullanımda. Googlersınız bulablirisniz. 6/6 işlemici bugünü v eyakın gelceği kurtarır baz oyunalrda idare eder. Ben sıfır sistemde 8600k alacağıma gider k olmayan 8700 alrım daha iyi.https://www.youtube.com/watch?v=i11XVUbJou4

Genelde oynayacaığınız oyunları monitor bilginiz söylerseniz daha sağlıkllı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 22 Şubat 2019; 15:36:0 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.