Şimdi Ara

i5 9400F,1660TI'ye darboğaz yaşatıyor. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
2
Favori
11.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kaç yıldır şu forumdayım, dahili bileşenleri neden bıraktığımı daha iyi anlıyorum her seferinde.

9400f çöp diyenler gelmiş bir de.

Konu sahibine gelirsek; pc hocası gibi amatör bir kanalı referans alarak yanlış yapmışsın ama o işlemcinin o gpuya darboğaz yapması İM KAN SIZ. O işlemciyi 2080le bile kullanırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Angelo -- 15 Aralık 2019; 16:22:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Angelo

Kaç yıldır şu forumdayım, dahili bileşenleri neden bıraktığımı daha iyi anlıyorum her seferinde.

9400f çöp diyenler gelmiş bir de.

Konu sahibine gelirsek; pc hocası gibi amatör bir kanalı referans alarak yanlış yapmışsın ama o işlemcinin o gpuya darboğaz yapması İM KAN SIZ. O işlemciyi 2080le bile kullanırsın.
    hocem şaka maka detroit become human oyunu cok fena çizdi 6/6 işlemcilerin karizmasını :(

şu ana kadar iyiydi, yani oynatıyordu oyunları da, detroit direkt oynanamaz halde. yapımcı düzeltmezse ve oyunlar bu trendi sürdürürse işimiz yaş. ryzen 1600 yağ gibi çaliştiriyor oyunu

artık "kötü port" "rezalet optimizasyon" laflarından bıktım. her oyuna böyle diyoruz. böyle diye diye piyasada tek tük oyun kalacak "iyi optimizasyonlu" olan. eee o zaman nası oynıcaz biz bu oyunları bu işlemcilerle?

neyse bu oyun sayesinde vicdanım rahatladı. bi arkadaş ille de 9600k alcam diyordu. adama dedim ki bak kardeşim, geleceği yok işlemcinin. 9600k + 5700xt + 1080p monitör alacaktı. zar zor ikna ettim r5 2600 + 1440p monitör aldırdım.

oynayamadığı oyun yok. yağ gibi.

bu oyun da açıkçası işin zirvesi oldu. 9600kya tonla para döküp soğutmalar almış 5 ghza çıkarmış adam sırf oyun yapımcısı madara etmek istedi diye dona dona oynuyor. arkadaş 950 liraya aldıgı 2600, 400 liraya aldığı dandik b450m anakart ve stok soğutucu ile yağ gibi 60 fps alıyor

eh işte. bi yerde işe yarayacaktı threadler. yaramıyo yaramıyo deyip duranlar var hala forumda. buyrun görün işte... olmayınca olmuyor. böyle madara oldu işlemciler

asıl komik olan bence i7 870'nin bile bu oyunda donmaması. çünkü 8 threadi var. fx 8350 donmuyor çünkü 8 threadi var...

yapımcı çıkıp "yapmıyoruz yapmıcaz kardeşim, 100 dolara ryzen 1600 var gidin alın" derse, kim ne diyebilir? yalan mı? i3ler bile 8 thread, i5ler bile 12 thread geliyor

o yüzden diyorum, bu işlemciler artık A.L.I.N.M.A.Z

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 15 Aralık 2019; 16:37:55 >

• ozgurrdunya kullanıcısına yanıt
    Msi yı Nvidiası Enisine Pandasına Gtx 1080ti leri verip Gtx 1050ti reklamı yaptırıp saflara sattırıyor bende acımıyorum lafta anlamıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

hocem şaka maka detroit become human oyunu cok fena çizdi 6/6 işlemcilerin karizmasını :(

şu ana kadar iyiydi, yani oynatıyordu oyunları da, detroit direkt oynanamaz halde. yapımcı düzeltmezse ve oyunlar bu trendi sürdürürse işimiz yaş. ryzen 1600 yağ gibi çaliştiriyor oyunu

artık "kötü port" "rezalet optimizasyon" laflarından bıktım. her oyuna böyle diyoruz. böyle diye diye piyasada tek tük oyun kalacak "iyi optimizasyonlu" olan. eee o zaman nası oynıcaz biz bu oyunları bu işlemcilerle?

neyse bu oyun sayesinde vicdanım rahatladı. bi arkadaş ille de 9600k alcam diyordu. adama dedim ki bak kardeşim, geleceği yok işlemcinin. 9600k + 5700xt + 1080p monitör alacaktı. zar zor ikna ettim r5 2600 + 1440p monitör aldırdım.

oynayamadığı oyun yok. yağ gibi.

bu oyun da açıkçası işin zirvesi oldu. 9600kya tonla para döküp soğutmalar almış 5 ghza çıkarmış adam sırf oyun yapımcısı madara etmek istedi diye dona dona oynuyor. arkadaş 950 liraya aldıgı 2600, 400 liraya aldığı dandik b450m anakart ve stok soğutucu ile yağ gibi 60 fps alıyor

eh işte. bi yerde işe yarayacaktı threadler. yaramıyo yaramıyo deyip duranlar var hala forumda. buyrun görün işte... olmayınca olmuyor. böyle madara oldu işlemciler

asıl komik olan bence i7 870'nin bile bu oyunda donmaması. çünkü 8 threadi var. fx 8350 donmuyor çünkü 8 threadi var...

yapımcı çıkıp "yapmıyoruz yapmıcaz kardeşim, 100 dolara ryzen 1600 var gidin alın" derse, kim ne diyebilir? yalan mı? i3ler bile 8 thread, i5ler bile 12 thread geliyor

o yüzden diyorum, bu işlemciler artık A.L.I.N.M.A.Z

Alıntıları Göster
    Hocam kibar açıklamanız için öncelikle teşekkür ediyorum.

Detroit olayını araştıracağım bizzat, merak ettim.

Ben de yakınlarda yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum. 9400f düşünüyorum ama bir yandan da yeni ryzenlar düşündürüyor. Stok soğutucuları çok başarılı ama bu zamana kadar hiç amd kullanmadım ve tedirgin ediyor bu durum beni. Hep pohpohlandı bu forumda amd bu zamana kadar yok fx yok buldozer bilmemkac çekirdek, fos çıkacağını biliyordum ki öyle de oldu. Ryzen da bu açıdan düşündürüyor beni

Neyse hocam konunun yeri burası değil ama aklıma gelmişken yazayım dedim öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Angelo -- 15 Aralık 2019; 17:4:27 >

• Bende intel işlemcim i3 7100ü 300e satınca bilgisayarcı arkadaş benimle dalga geçiyordu.Neden bu kadar ucuza verdin diyordu.Üstüne
    200 daha bırakıp ryzen 1600 işlemci aldım.Şimdi beni aradı dedi ki; Detroitte ,metro exodusta kasıyor, oyun oynanmıyor diyor.Şimdi ben gülüyorum.
  • Technopat'a da benzer bir konu açmışlar:
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/.769089/
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.