Şimdi Ara

i5 9400F,1660TI'ye darboğaz yaşatıyor. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
2
Favori
11.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunu high ayarlarda değilde ultra ayarlarda açsaymış işlemci yerine ekran kartını daha çok kullanacağı için darboğaz yaşamazmış. Gel gelelim bence o işlemci o ekran kartını rahat besler nası darboğaz yapıyor anlamadm
  • En iyi i5 işlemci 4K hdr videolarda bile sorun yaşıyabiliyor.
    Zamanında çok çekirdekli RYZEN alanlar
    Daha fazla para verip i5 alanlar=
  • özellikle youtube ve twicdeki ergen turnusollarının tavsiyesiyle hazır sistem alanlara gram acımıyorum,konuya dönecek olursak ortada ram darboğazı var.bu arada 750tlye 9400f satsınlar bizde alalım
  • Technical.assistance kullanıcısına yanıt
    Technopat mı???

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Donanım konusunda karı kız muhabbeti mi yapalım ne bekliyorsunuz hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TROHNET -- 7 Aralık 2019; 19:3:9 >
  • Technical.assistance kullanıcısına yanıt
    Technopat?

• Tar Goroth kullanıcısına yanıt
    Günümüzdeki oyunlara bile yetmeyip bol stutter yediren bir işlemciden bahsediyoruz, daha kendine hayrı olmayan işlemciden birde üstüne 1660ti beslemesini beklemeyin hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: TROHNET

Donanım konusunda karı kız muhabbeti mi yapalım ne bekliyorsunuz hocam?
    Konuda gerçekten bilgi paylaşımı ve donanım muhabbeti mi var? yoksa benim işlemcim senin işlemcini döver şeklinde it dalaşı mı?
  • E hocam işlemdi karşılaştırması da donanım muhabbetine girmez mi? Tabi fanboyluğa kaçmamak şartı ile.

• 144 hz ve üzeri monitör de
    Düşük çözünürlükte ve/veya ayarlarda, yüksek FPS hızında oyun oynuyorsanız işlemcilerin tamamı darboğaz yapar
  • Twitch yayıncılarını ilah zannedip pc önerisi alıp sistem toplayanlara acımıyorum. Öneride de bulunmayıp, yardımcı bile olmuyorum. Geçen Twitch yayıncısına "PSU'nun çalışıp çalışmadığı nasıl kontrol edilir?" diye soruldu. Yayıncı "kabloyu anakarttan söküp uçlarına kontrol kalemi değdirerek elektrik var mı yok mu kontrol et" demek oldu. Daha ne diyebilirim ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurrdunya -- 7 Aralık 2019; 22:34:6 >
  • Hocam işlemcileri fps üzerinden değerlendirmemelisiniz zira i5'ler Ryzen'den daha fazla fps veriyor ama kullanım oranları belli. Ayrıca kimseye atar gider falan yaptığım yok.

• işlemcileri önermiyorum, bu mesajı sadece videodaki hatayı belirmtek için atıyorum;

tek kanal ve çift kanal farkı bu işlemcilerde çok fark yapıyor. videodaki çok kötü besleme oranlarının temel sebebi o

kısacası hatalı kurulan bi sistem üzerinden bu işlemcilere sövmeniz yersiz. de ki aynı paraya 12 thread satıyorlar, de ki stutter yapıyor, de ki %100 oluyor kasıyor. bunlara eyvallah demeyen zaten fanboydur.

üstelik geçen yine 9400f ile sistem kurmuş dh, yine videoda darboğaz gözüküyor. yine tek kanal 16 gb ram bu sefer de.

tek kanal kurmayın diyoruz ama dinletemiyoruz. fiyattan kısmak için yapılan bu küçük ram hilesi en büyük zararı veriyor sistem performansına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 15 Aralık 2019; 16:27:27 >

• ozgurrdunya kullanıcısına yanıt
    Hocam kitlesi zaten belli bir avuç ergen, pek takmamak gerek yani.

• fazla fps veriyor vermiyor muhabbeti değil ki bu.

videodaki performansa bakarsan, ryzen 2600 o performansın zaten çok üstünü alıyor. bu konuda dönen dezenformasyon da bu değil mi? ben mi bir noktayı atlıyorum? tam tersi ryzen 2600'ü tek kanal sisteme versen bu sefer onda da aynı gpu oranlarını görürsün. bu işlemciler dual channel için dizayn edilmişler, tek kanalda büyük bir veriyolu darboğazı yaşıyorlar

lütfen attıgım videoya bakın. özellikel ac odissede 57'den 81'e çıkan fps'e bakın. bu video fake değil, ben kendim bizzat single vs dual testleri yaptım. durum bu

ben diyorum yine, bu işlemcileri önermiyorum. ama bu videonun ve konunun büyük bi bilgi kirliğine yol açtığı gerçeğini değiştirmiyor... ALAN almış. almayan varsa da ALMASIN. gitsin 3600 2600 falan filan sistem kursun. buna benim bir itirazım yok. ama bu işlemciyle sistem kurmuş olanlar ya da bu sistemi inadına alacak olanlar için bilgi kirliği yaratıyor mu_? yaratıyor. benim için önemli olan o. inadına alana da niye aldın da diyemeyiz. kendi tercihi. ben kendim burada 8600k'ya para dökeceğinize 2600 alın demiş adamım. yani ben fanboylukla itham edilecek son kişiyim xd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 7 Aralık 2019; 20:35:25 >

• Yapmaması lazım yav ben r5 2600 rtx 2060 kullanıyorum onda bile çok az yapıyor 1080p de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • youtube kanalı iyi forumu kötü
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle arkadaş doğru söylemiş 9400f tam bir çöptür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yanlış anladım o zaman hocam.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.