Şimdi Ara

I5 8400 Coffee Lake Sistem Kuruldu. CPU Benchmark vs. # 6 Core Mainstream I5 CPU #

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tazelenmiş I5 8400 6 Çekirdeği ve 3.8 Ghz hızı ile karşınızda :

I5 8400 Coffee Lake Sistem Kuruldu. CPU Benchmark vs. # 6 Core Mainstream I5 CPU #

Zamanla yeni testler de eklenecektir.

• Ne yapmış 8400 öyle ya, 7700k'yı multide mi geçmiş?

Cinebench multi, single. Boşta, oyunda ve tam yükte sıcaklık değerlerini bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Ne yapmış 8400 öyle ya, 7700k'yı multide mi geçmiş?

Cinebench multi, single. Boşta, oyunda ve tam yükte sıcaklık değerlerini bekliyoruz.

Boşta stok fan ile 40-45 derece

Prime 95'de 75'lere vuruyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6700'den mi gectin hayirli olsun oncelikle.oyunlarda bu kadar basari gosteren bir islemci passmarkta niye boyle sonuc alir?konu disinda neden hocam diye bi geyik var o aklima geldi.2133 ram kullanan stok ryzen 1600'den biraz dusuk passmark sonucu hatta utanmasam 4.8 ghz 8320 sonucunu atacam o da boyle bir sey.benim de sonucum bu diye gelen ryzenciler olabilir koymasan iyiymis cunku bu islemcinin iddiasi benchmarklarda degil oyunlarda.oyun sonucu benchmarki gostermen lazim onun icin de ekran kartina acsan daha iyi olurmus.5 ghz 8700k 4446 multi puan aliyor cpu-z'de bu arada.
  • Güzel tercih iyi günlerde kullanın
  • hocam i5 8400 6 çekirdek te o hızamı çıkıyor acaba ?

aida 64 ile cpu queen ve cpu photoworxx testleri yapıp paylaşırmısınız ?

• Hayırlısı olsun. Fakat indirimi kaçırmış oldunuz. Şu an İtopya'da indirim ile 779 TL.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stock soğutucu mu kullanıyorsunuz? Bu arada, tüm çekirdekler 3.8Ghz olarak Cinebench testi de yaparsanız iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 21 Ekim 2017; 12:49:31 >
  • Ryzen 1400 ile aynı benchmarkları paylaşayım. Amaç sadece bilgi sahibi olmak olsun. O şundan iyidir yada bu ondan iyidir polemiklerine girmem bütçem buna yetti bunu aldım. Pişman değilim mutlu mesut kullanıyorum.

• Yeni Windows güncellemesini kurmayı unutmayın. 6 ve 8 çekirdekli işlemcilerde ufak bir performans artışı oluşturduğu söyleniyor. Eğer öyle ise aldığınız performans daha da artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 21 Ekim 2017; 14:12:53 >
  • 3 ay sonra 8600k olarak güncellenecek bir sistem.
  • Bu tablo "sakın 7700k modeline 1500 TL vermeyin" uyarilarimizin kanıtıdır. Cok uyardik herkesi :( sistem hayirli olsun. Gule gule kullanin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cpu-z single perormansı nasıl 7700k ile aynı mı ?
  • Hayırlı olsun. Sonuç oldukça iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kısa bir süre test gelmeyebilir. Memnun olmadığım için mevcut güç kaynağımı sattım yenisini alana kadar test atamayacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

3 ay sonra 8600k olarak güncellenecek bir sistem.

8700K'dan aşşağı bir güncelleme yapacağımı sanmıyorum.

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Son derece isabetli. Zaten şu bahsedilen hesaplı anakartlar geldiğinde kilitsiz 8400 2. elde rahat gider. Alıcı uygun fiyatlı sıfır anakart buluyorsa az kullanılmış garantili 8400 fazla zarar ettirmez. Edilen zararın bir kısmı stoklar arttığında 8700k fiyatları düşerse telafi de edilebilir.
    Hayırlı olsun...

• Karşılaştırma için 3.8 de çalışan Ryzen 1600 değerleri.

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

3 ay sonra 8600k olarak güncellenecek bir sistem.
    3 değil 7 ay sonra güncelleyebildim. Ama 1070 ile fps farkı yok biraz boşa para vermiş olduk üste
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.