Şimdi Ara

i5 6400 vs i5 6500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler işlmeci seçiminde ikisi arasında kaldım 6400 ü 720 tl ye ,,, 6500 ü 860'a buldum en ucuz olarak. hangisi tavsiye etmeliyim. arada kayda değer bi fark yoksa 6400 alıyım diyorum ama farka değerse 6500 e zorlarım bütçemi iyi günler...

• O fiyat farkına değiceğini sanmıyorum hocam

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sizce ne yapıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canalan31 -- 6 Şubat 2017; 14:44:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çağdaş kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam

• 6400ün frekansı düşük.Almışken 6500 alın.Ama fiyatlar çok pahalı geldi bana.Ben i5 4460ı çok değil 14 ay önce filan 500-550 liraya filan almıştım.İkinci el alma şansınız yok mu?
  • Ekran kartı nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Msi rx 470 4gb hocam.

• Daha bunlar en düşük fiyatı hocam. Akakce diye bi site olması lazım Ordan baktım

• Hocam çok sağolun bu site görünmüyordu bende teşekkürler

• Canalan31 C kullanıcısına yanıt
    i5 6400 da yeterli hocam bu ekran kartına.

Fiyat . 735 TL.http://www.incehesap.com/intel-skylake-i5-6400-islemci-fiyati-28870/

Yalnız Gta V, The Withcer 3, Battlefiled 1 vb oyunlarda işlemci kullanımı çoğunluk ile %100'e yakın ve ya %100 olacak. Ama ekran kartı performansından kayıp yaşatmaz. i5 6500 iel aradaki fiyat farkının da 130 TL. olduğunu düşünür isek i5 6400 biraz daha mantıklı olabilir bu ekran kartı için. Bütçe y etiyor ise i5 6500 hatta i5 7500 + 270 serisi bir anakart ta alabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçe varsa i5 6500 daha geleceğe dönük olur.
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• mtk007 M kullanıcısına yanıt
    Sağolun

• quote:

Orijinalden alıntı: CBGB omfug

6400ün frekansı düşük.Almışken 6500 alın.Ama fiyatlar çok pahalı geldi bana.Ben i5 4460ı çok değil 14 ay önce filan 500-550 liraya filan almıştım.İkinci el alma şansınız yok mu?

14 ay aynen çok değil

Yahu 3-5 ayda dolar 3 TL den 4 TL ye çıktı daha ne olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Kalem

quote:

6400ün frekansı düşük.Almışken 6500 alın.Ama fiyatlar çok pahalı geldi bana.Ben i5 4460ı çok değil 14 ay önce filan 500-550 liraya filan almıştım.İkinci el alma şansınız yok mu?

14 ay aynen çok değil

14 ay kısa bir süre 300 lira fark için.Ee benim bu dediğimde ne var onu anlamadım?

Sağol bu arada.Ben de sebebini kırgızistandaki turizmden sanıyordum.

• quote:

quote:

quote:

14 ay aynen çok değil

14 ay kısa bir süre 300 lira fark için.Ee benim bu dediğimde ne var onu anlamadım?

Haklısınız arkadaş 3-5 aydaki doların artışını çok normal bir şey gibi lanse etmiş. Halbuki normal şartlarda eskiyen işlemcinin fiyatı düşmesi gerek iken kaç katı artmış.

• quote:

quote:

quote:

14 ay aynen çok değil

Yahu kıyas yapılırken yakın tarihte bir kıyas yaparsın 2-3 ay önce aldım şu fiyat dersin 1,5 yıl önce aldığın şeyi günümüz fiyatıyla kıyaslamanın mantığı nedir? teknolojinin hızına yetişemezken 1,5 yıl önce aldığın 3 nesil eski ve neredeyse i5 7400 fiyatına satılmaya çalışılan bir işlemci kıyası yapıyorsun komik olan bu hemde baya komik.

• quote:

Orijinalden alıntı: simos35

quote:

quote:

quote:

14 ay aynen çok değil

Haklısınız arkadaş 3-5 aydaki doların artışını çok normal bir şey gibi lanse etmiş. Halbuki normal şartlarda eskiyen işlemcinin fiyatı düşmesi gerek iken kaç katı artmış.

Hocam intel işlemciler 1-2 nesil öncesi de olsa hiç bir zaman ucuza satılmaz. Çünkü intelin fiyat politikası bunu gerektiriyor. Örneğin 7.nesil intel çıktı fakat 6.nesil inteller ile arasında fiyat farkı yok birebir aynı fiyata satılıyorlar. Bir önceki nesil ekran kartı fiyatı %50 rahat düşer, anakart fiyatı düşer, SSD sürekli düşüyor zaten ama işlemci tarafı öyle değil özellikle de Intel tarafı.

Örneğin;

i7 7700K: 349$

i7 6700K: 337$

i5 7600K: 239$

i5 6600K: 237$

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.