Şimdi Ara

i5 4590 ısınma sorunu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
10
Cevap
0
Favori
173
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> i5 4590 ısınma sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1634 Mesaj
    arkadaşlar işlemcimde,haswell i3 4130 fanı var ve herşeyi takılı ama sıcaklık stress test de ve battlefield 1 de 80 88 dereceye ulaşıyor boşta şuan 45 derece.Bu değerler normal mi(işlemcide overclok yok).Ekran kartım gtx680 bilgisayarda 4 fan var,oyunlar kasmıyo yüksek fps oynuyorum ama gece öyle zırıldamaya başlıyoki bir süre sonra başım şişmeye başlıyo yüksek sıcaklık ve rpm den dolayı.Sorun nedir?(fanlar güç kaynakları vs dahil herşey temiz)GÜç kaynağım da 550watt high power gerçek

|
    |
    Yeni soğutucu alın kule tip ucuzundan.

Orijinalden alıntı: ydagli42

Yeni soğutucu alın kule tip ucuzundan.

e peki bu stok haswell soğutucusu bu kadar mı kötü, her i5 4.nesil kullanan böyle 85 90 derece ısımı görüyo?

Ben 90 dereceyi gördüm bf1'de sonra 50TL'ye kule tipi en dandik soğutucuyu aldım.10 derece düştü ısı direk.Şimdi hiç 70'i geçmiyor.Zaten stock soğutucu 5-10TL'lik dandik birşey.
    |
    |
    21olcaybaba21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben 90 dereceyi gördüm bf1'de sonra 50TL'ye kule tipi en dandik soğutucuyu aldım.10 derece düştü ısı direk.Şimdi hiç 70'i geçmiyor.Zaten stock soğutucu 5-10TL'lik dandik birşey.

dayıoğlu ne aldın mesela dandik kule tipi deyip memnun kaldığın kullandığın hangisi?
    quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Çok büyük bir ihtimalle termal macun kurumuştur, yenilerseniz düzelebilir sorun.

cidden o kadar faydası farkı olurmu termal macunun çünkü işlemciyi monte ederken çok ama çok az dümdüz leke şeklinde vardı üstünde ondan olabilirmi?
    |
    |
    O işlemcinin o dereceleri görmesi tuhaf. Arkadaşın dediği gibi termal macunu tükenmiş olabilir. Ve ya soğutucuyu tam oturtamamış olabilirsiniz. Ben uzun süre aynı işlemciyi kendi stok soğutucusu ile kullandım. 60-65’i geçtiğini pek hatırlamıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

şu:Dark Freezer X90
    |
    |
    21olcaybaba21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

şu:Dark Freezer X90

bendede ondan vardı fakat borusunu kırdım yanlışlıkla o yüzden stok intel kullanmak zorunda kaldım
    |
    |
1
Reklamlar
bankalar.org
Sohbet
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.