Şimdi Ara

i5 3570k - yorum veya tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar, 1155 lga soketli bir anakarta sahibim, yeni işlemci alacağım. i5 3570k düşünüyorum, bu fiyat aralığında önerebileceğiniz daha iyi bir alternatif var mı ?
    bir yorum yapmak ister ya da tavsiye vermek isterseniz sevinirim.

• JusticeMedley kullanıcısına yanıt
    İyi düşünmüşsünüz oyunlar için ideal işlemci.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydagli42

İyi düşünmüşsünüz oyunlar için ideal işlemci.
    bir kaç performans testine baktığımda i5 2500k ile aralarında çok büyük farklar olmadığını gördüm, sizlerin yorumlarını duymak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JusticeMedley

bir kaç performans testine baktığımda i5 2500k ile aralarında çok büyük farklar olmadığını gördüm, sizlerin yorumlarını duymak isterim.

Alıntıları Göster
    3570k iyidir de elinizdeki işlemciyi değiştirmenize gerek yok bence.
    Yeni nesil gelene kadar idare eder sizi.Aşırı fark olmaz.
    Tabi oc yapmanızda da fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckolik13

3570k iyidir de elinizdeki işlemciyi değiştirmenize gerek yok bence.
    Yeni nesil gelene kadar idare eder sizi.Aşırı fark olmaz.
    Tabi oc yapmanızda da fayda var.

Alıntıları Göster
    yeni nesil gelecek fakat benim anakartımla uyumlu olacak mı ?

i3 kullanıyorum şu an ve artık değiştirme vakti geldiğini düşünüyorum.

şimdi sizlere bir sorum var, mesela fc4 cpu benchmarklarına bakıyorum; i7 3770k ile i5 3570k arasında 1 fps fark var, i5 2500 ile 3570 arasında da performans farkı yok. bu karşılaştırmalara bakarak i5 2500k işlemcisini bu listeye aşşağı yukarı olarak bir yere yerleştirmek doğru olur mu ?

• quote:

şimdi sizlere bir sorum var, mesela fc4 cpu benchmarklarına bakıyorum; i7 3770k ile i5 3570k arasında 1 fps fark var, i5 2500 ile 3570 arasında da performans farkı yok. bu karşılaştırmalara bakarak i5 2500k işlemcisini bu listeye aşşağı yukarı olarak bir yere yerleştirmek doğru olur mu ?

Alıntıları Göster
    bu konuda bir bilgisi olan yok mu ?
  • quote:

bu konuda bir bilgisi olan yok mu ?

Alıntıları Göster
    Merhaba kardeşim ;

2 seçeneğin var.

1 - Ya i5 3570k alıp yoluna son sürat devam edeceksin

2 - Ya da i5 3570k alıp biraz kullanıp(yetersiz kaldığını düşündüğün zaman) i7 3770k'ya terfi edeceksin.

2. seçenek her zaman 10 adım öndedir. Böyle böyle al sat yaparak 3770e terfi ettiğin zaman derin bir OH çekeceksin. Oyundaki performansın artacak çünkü.

Başka sorun varsa seve seve yanıtlarım. Tek yapman gereken alıntı yapma veya konuya beni etiketlemen !

Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayrikoc61

Merhaba kardeşim ;

2 seçeneğin var.

1 - Ya i5 3570k alıp yoluna son sürat devam edeceksin

2 - Ya da i5 3570k alıp biraz kullanıp(yetersiz kaldığını düşündüğün zaman) i7 3770k'ya terfi edeceksin.

2. seçenek her zaman 10 adım öndedir. Böyle böyle al sat yaparak 3770e terfi ettiğin zaman derin bir OH çekeceksin. Oyundaki performansın artacak çünkü.

Başka sorun varsa seve seve yanıtlarım. Tek yapman gereken alıntı yapma veya konuya beni etiketlemen !

Teşekkür ederim.

selam

bu yorumu neyi baz alarak yapıyorsun?

örneğin i5 2500k ile i5 3570k ile far cry 4 benchmark testlerinde yanlızca 1 fps fark var, niye 2500k yerine 3570 önerdin ?

Elınde i5 3570k yokmuydu ?

i5 2500k al o zaman. i7 3770k ile bak bakalım kaç fps değeri var.

- atmışsın teşekkür ederim.
  • quote:

neyi atmışım anlayamadım ?
  • quote:

quote:

neyi atmışım anlayamadım ?

Yok birşey hocam, iyi günler..

Bir sıkıntınız olursa alıntılayın mesajımı yardımcı olurum.
  • quote:

Zaten fark olmaz hocam i7 ler oyunlarda i5 lerle aynı performansı gösterir.i7ler sadece fazladan renderdede yeteneklidir.

Yoksa i5 4 fiziksel, core i7 4 fiziksel core ve oyunlarda sanal çekirdeklerin zaten yük almadığını 0 fps etki ettiğini biliyoruz.

3570k ile 2500k arasında fark yok sayılır.Ancak yeni alınacaksa 3570k alınmalı kesinlikle.

• 3770K al 970 CF`lere kadar bile olanak sagliyor cok uzun yillar kullanirsin,4790K arasinda o kadar fark yok guncellik ve ufak tefek seyler disinda
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevecen69

quote:

Zaten fark olmaz hocam i7 ler oyunlarda i5 lerle aynı performansı gösterir.i7ler sadece fazladan renderdede yeteneklidir.

Yoksa i5 4 fiziksel, core i7 4 fiziksel core ve oyunlarda sanal çekirdeklerin zaten yük almadığını 0 fps etki ettiğini biliyoruz.

3570k ile 2500k arasında fark yok sayılır.Ancak yeni alınacaksa 3570k alınmalı kesinlikle.

işte benim bir diğer merak ettiğim konu bu, 3570 alınmalı fakat niye ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AnqelTR

3770K al 970 CF`lere kadar bile olanak sagliyor cok uzun yillar kullanirsin,4790K arasinda o kadar fark yok guncellik ve ufak tefek seyler disinda

sadece oyun dışında bilgisayarımda herhangi bir ağır iş yapacak program kullanmıyorum, niye i7 önerdiniz ?
    Hocam anakartın nedir ocye uygunmu?

Şimdi i5 ile i7 arasında oyun performansı fazla olmuyor genelde fakat i7 daha uzun ömürlü olur

İ5 2500k ile i7 3570k arasında hangisi bulursan onu al derim ama biraz daha yeni seri olduğundan 3570k daha iyi olur ama yüksek oc fikrin varsa sandy bridge az ısınıyor iyi voltaj yediğinden baya oc olur zorlarsan 5 ghz kadar yolu var
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

Hocam anakartın nedir ocye uygunmu?

Şimdi i5 ile i7 arasında oyun performansı fazla olmuyor genelde fakat i7 daha uzun ömürlü olur

İ5 2500k ile i7 3570k arasında hangisi bulursan onu al derim ama biraz daha yeni seri olduğundan 3570k daha iyi olur ama yüksek oc fikrin varsa sandy bridge az ısınıyor iyi voltaj yediğinden baya oc olur zorlarsan 5 ghz kadar yolu var

anakartım Gigabyte z68p-ds3
  • İ5 3570k ile i7 oyunda aynı performansı verir. İ7 daha çok render işlemcisi i5 seni iki yıl garanti götürür.
  • quote:

quote:

quote:

3570k almanin i7 karşısındaki avantajı dediğim gibi işeyaramaz sanalçekirdek masrafı olmadığı için ucuz olması.Performans olarak fazlasıda yok eksiğide.

2500k arasındaki farkı ise şu.

2500k ile 3570k arasında çok az fark var 3570k ile 4670k arasında çok az var 5. nesildede onla arasında çok az fark var derken 2500k en yeni nesillere göre daha çok göze çarpan bir performans eksikliği yaşıyor.Kısaca 2500k ile 3570k arasında az fark var evet ama 2500k ile 4670k arasında biraz daha fazla fark var.

Yeni nesille aranda biraz fark olmasındansa çok az fark olması daha iyi.

Kısaca 3570k daha uzun ömürlü.2500k lar cilloptur performansı iyidir efsanedir.Ben olsam 2500k isminden dolayı alırım ama sakın sen alma:D

Bide mantıklı olan 3570k nın ismine bak sanki banka sıra numarası anasını satıyım.Bari 3557,79k yapsaymışlar ismini.

• quote:

quote:

quote:

quote:

3570k almanin i7 karşısındaki avantajı dediğim gibi işeyaramaz sanalçekirdek masrafı olmadığı için ucuz olması.Performans olarak fazlasıda yok eksiğide.

2500k arasındaki farkı ise şu.

2500k ile 3570k arasında çok az fark var 3570k ile 4670k arasında çok az var 5. nesildede onla arasında çok az fark var derken 2500k en yeni nesillere göre daha çok göze çarpan bir performans eksikliği yaşıyor.Kısaca 2500k ile 3570k arasında az fark var evet ama 2500k ile 4670k arasında biraz daha fazla fark var.

Yeni nesille aranda biraz fark olmasındansa çok az fark olması daha iyi.

Kısaca 3570k daha uzun ömürlü.2500k lar cilloptur performansı iyidir efsanedir.Ben olsam 2500k isminden dolayı alırım ama sakın sen alma:D

Bide mantıklı olan 3570k nın ismine bak sanki banka sıra numarası anasını satıyım.Bari 3557,79k yapsaymışlar ismini.

anakart masrafı düşünmüyorum şu an o yüzden lga 1155 uyumlu bir işlemci bakıyorum.

mesela şurada i7 3770k ile i5 2500k arasında

http://www.techspot.com/review/577-borderlands-2-performance/page6.html

yanlızca 4 fpslik fark var. tamamiyle oyun odaklı düşündüğüm için ve f/p olayını göz önüne alınca söylediklerinin dışında bir durum var gibi gözüküyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.