Şimdi Ara

i5 2500k mı i7 2600k mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum. Fakat bu iki işlemci arasında kaldım. i5 2500k'nın oyun ve günlük işlemler için fazlasıyla yeterli olduğu i7 2600k'nın render almıcaksam çok gereksiz olduğu söyleniyor. Bu sebeple ikisi arasında kararsız kaldım.

• Merhaba,

Dolar bu seviyede iken sakın sifir sistem toplamaya kalkmayın. 2.el bölümüne bakın derim, çok uygun Sandy Bridge parçaları bulabilirsiniz...

Teşekkürler,

Hicks
  • Neden ikisi arasında kaldınız ki, çok açık render gibi işlemci gücü gerektiren ve sistemi yoracak ağır uygulamalar kullanacaksanız 2600k, evde günlük kullanacaksanız (oyun, film,müzik vs...) 2500k alın bukadar basit
    Birçok kişinin söyleyeceği şeyi bende tekrarlayim, günlük kullanım için 2600k gibi bir işlemciye boşuna fazladan para dökmeyin. Sizin kullanım amacınız nedir?
  • Her şekilde 2500 K derim. Aradaki farka değmez 2500 K zaten çok güçlü bir işlemci istersen güzel bir soğutucu ile 4.5 GHz gibi değerlerde stabil olarak kullanabilirsin.
    Şahsen şuan sistem alsam 2500 K alırdım
  • http://www.overclockersclub.com/reviews/intel_corei7_2600k_and_corei5_2500k/

Buradan sayfaları geçerek testleride incelersen senin için iyi olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: DECKARD_

Neden ikisi arasında kaldınız ki, çok açık render gibi işlemci gücü gerektiren ve sistemi yoracak ağır uygulamalar kullanacaksanız 2600k, evde günlük kullanacaksanız (oyun, film,müzik vs...) 2500k alın bukadar basit
    Birçok kişinin söyleyeceği şeyi bende tekrarlayim, günlük kullanım için 2600k gibi bir işlemciye boşuna fazladan para dökmeyin. Sizin kullanım amacınız nedir?

aynen katılıyorum 2600k gereksiz değildir benim gibi render alacak olursan 4.5 uzerınde rahat calısan ve ht sayesınde muthıs performans gosteren bır ıslemcı. Ama gunluk(evde) kullanımda kullanacaksan 2500k den ten bır farkını bulamazsın grafık ıslemcısı dısında

• i5 2500 k almak daha mantıklı
  • oyun,film vs. günlük ihtiyaçlar için i5 2500K derim. daha üstü gereksiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayF -- 26 Temmuz 2011; 12:49:22 >
  • 2500k şuan için oyun bilgisayarına fazlasıyla yeterli.Birde al noctua yada v8 bas oc'yiZaten 2600k ile arasında oyun amaçlı kullanıldığında hiç fark yok.
  • Dolar çok yükseldi. Ama paran varsa sorun olmazsa i5 2500K'yı öneririm ki bende kullanıyorum. Stock fan ile. OverClock hiç yapmadım. Oyunlarda ki performansı zaten yeterince iyi. Yük altında en fazla 55C gördüm stock fan ile.
  • ikinci el böülümünde uygun fiyatlı sıfır faturalı işlemciler satılıyor
  • Fiyat/performans için i5 2500K.
    Noctua D14 - Thermalright Silver Arrow gibi soğutu ile 4.5Ghz yapıp kullanırsın.
  • valla fiyatlara baktımda ikisi arasında bariz fiyat farkı var ben senin yerinde olsam 2500k alırdım hele dolar böyle çıkmışken gerek yok 2600k ya fln.
  • 7300T
  • aradaki fiyat farkına değmez
    2500k
  • i 2500K + kaliteli soğutucu alın.

i7 %80-90 oyun ağırlıklı bir pc için gereksizdir;

http://www.anandtech.com/bench/Product/287?vs=288
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.