Şimdi Ara

i3 2100 - H61 Overclock @ 4 ghz : Başardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
7.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arkadaşlar biliyorsunuz i3 2100 işlemci overclock desteklemiyor, p67 anakart bile kullansanız overclock yapamıyorsunuz.kardeşimin sistemini en uygun parçalarla kurmaya çalıştım, şu anda konusunu açtığım sistem kardeşimin sistemi.bios a girdim baktım ve çok şaşırdım.i3 2100 ün çarpanı 50 ye kadar açıktı hemen çarpanı 40 yapıp işlemciyi 4 ghz e çektim.anakartın kutusunun arkasında her yerde overclock ile ilgili şeyler yazıyordu.işin garip yanı 2500k taksanız bile h61 bir anakartla overclock yapamıyorsunuz, çarpan arttırımı intel tarafından iptal edilmiş.foxconn driver - bios timi hacker herhalde bir de h61 çipseti en fazla ddr3 1333 mhz ram destekliyor, fakat bu anakart ddr3 2133 mhz e kadar ram destekliyor! şu andaki en uygun fiyatlı olan ve özelliklerini yazdığım h61 anakart bu, foxconn h61mxl-k.daha ucuz bir h61 anakart bulamadım, iyi ki bunu almışım.kendi 2500k işlemcimi taktım, onunla da sorunsuz overclock yapılıyor.arkadaşlar olayın video sunu çektim, izleyin.galiba telefonun kamerası bozuldu, video da atlamalar var

not : anakart 22 nm ivy bridge işlemcileri ve pci-e 3.0 teknolojisini destekliyor

not 2: anakart çizgi elektronik ten 3 yıl garantili

fiyat bilgisi :http://www.ucuzu.com/anakart-c3128/foxconn/h61mxl-k-p63190940/

kardeşimin sistemi :

i3 2100

4gb ddr3 1333 tek modül

foxconn h61mxl-k

hd6750 1gb 128 bit ddr3

500 gb hdd

arkadaşlar galiba en iyi olabilicek fiyat performans sistemi bulmuşum, yukarıdaki anakart ve işlemciden alırsanız gerçekten çok ucuz ve performansı mükemmel bir sistem oluyor ram ve ekran kartını başka bir şey alırsınız.

i3 2100 ün 4 ghz performans testlerini isterseniz yapabilirim, hangi programları kullanmamı gerektiğini söyleyin yeter.yorumlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abazzers -- 27 Mayıs 2012; 21:37:35 >

• Konu yanlış yerde , ayrıca overclock sadece çarpan arttırıp windows açmak olmuyor , daha araştırmanız gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Konu yanlış yerde , ayrıca overclock sadece çarpan arttırıp windows açmak olmuyor , daha araştırmanız gerek.

tüm stabilite ve sıcaklık testlerini yaptım, hiç bir sorun yok.ve de kardeşim günlerdir son çıkan oyunları oynuyor.bilgisayar bir kere bile stabilite problemi vermedi, ve bence konum yanlış yerde değil.i3 2100 işlemcinin özelliğiyle ilgili bir konuydu, ve herkesin görebilmesi benim için önemli... rica etsem yeniden işlemci bölümüne taşır mısınız?
  • quote:

Konu yanlış yerde , ayrıca overclock sadece çarpan arttırıp windows açmak olmuyor , daha araştırmanız gerek.

hocam i3 2100 ün normalde çarpanı 31 de kilitli üst çarpana çıkmaması lazım eğer işlemci forumda bir ara dolaşan hormonlu hd 5830 gibi değilde
    anakartın biosundan açılabiliyorsa ki h61 çipsetli anakart bomba ötesi bir olay var demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpcan Aksoy

acaba işlemciden mi anakarttan mı ?
    anakarttansa çok garip ama süper bir durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

hocam i3 2100 ün normalde çarpanı 31 de kilitli üst çarpana çıkmaması lazım eğer işlemci forumda bir ara dolaşan hormonlu hd 5830 gibi değilde
    anakartın biosundan açılabiliyorsa ki h61 çipsetli anakart bomba ötesi bir olay var demektir.

evet anakartla alakalı olay, i3 2100 ü kendi kullandığım gigabyte h61 anakarta takınca çarpan yükseltilmiyor.foxconn gerçekten yapmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abazzers -- 27 Mayıs 2012; 20:10:13 >

• nereden aldın anakartı
    hazır ekran kartı garantide diye pc yi de kullanamıyorken hiç değilse hem onboard dan faydalanırız
  • quote:

nereden aldın anakartı
    hazır ekran kartı garantide diye pc yi de kullanamıyorken hiç değilse hem onboard dan faydalanırız

forumdan 75 tl ye aldım, 1 aylık anakarttı.üste bakarsan fiyat bilgisi koydum.22 nm ivy bridge işlemcileri ve pci-e 3.0 teknolojilerini de destekliyor.istersen senin imzadaki anakartla bu anakartı değişebilirim, üste para veririm
  • pm attım bakalım
  • quote:

quote:

Bu olay hormonlu HD5830 veya HD6950@HD6970 lerden çok daha büyük. Hatta AMD nin çekirdek aşırtmasından da büyük bir bomba. Acaba keramet işlemci de mi yoksa anakartta mı yoksa her ikisinde mi? Aynı işlemcinin gigabyte anakartta kilidi açılmıyor demiş arkadaş.
    Bu foxconn anakartta başka bir i3 2100 işlemci denemek lazım. Acaba diğer tüm i3 i5 ve i7 işlemcilerin de çarpanını açabiliyor mu? Sakın bios güncelleyeyim falan demeyin foxconn bu açığı sonradan kapatmış olabilir. Hatta mevcut biosun yedeğini alın.
    İstanbullu arkadaşlar buluşup bu deneyleri yapabilirse çok iyi olur.
    İşlemcinin stabilitesini 4 GHz de prime 95 te test edebilir misiniz? Yan tarafta CPU-Z de açık olsun. Bu arada FSB hızını değiştirebiliyor musunuz? Intel de BCLK oldu sanırım onun adı.
    http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=205

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showstopper41 -- 27 Mayıs 2012; 20:48:04 >

• http://i404.photobucket.com/albums/pp124/SkankyToast/IMG_0864.jpg

Şu şekilde bir biostan ss koyarmısınız, cpuz ile birlikte. Videoda sıkıntı var. Net görünmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: showstopper41

quote:

quote:

Bu olay hormonlu HD5830 veya HD6950@HD6970 lerden çok daha büyük. Hatta AMD nin çekirdek aşırtmasından da büyük bir bomba. Acaba keramet işlemci de mi yoksa anakartta mı yoksa her ikisinde mi? Aynı işlemcinin gigabyte anakartta kilidi açılmıyor demiş arkadaş.
    Bu foxconn anakartta başka bir i3 2100 işlemci denemek lazım. Acaba diğer tüm i3 i5 ve i7 işlemcilerin de çarpanını açabiliyor mu? Sakın bios güncelleyeyim falan demeyin foxconn bu açığı sonradan kapatmış olabilir. Hatta mevcut biosun yedeğini alın.
    Şuan forumda hyperthreding i açmaya çalışanlar varken çarpan kilidinin kırılması tüm dünya çapında bir olay olur. İstanbullu arkadaşlar buluşup bu deneyleri yapabilirse çok iyi olur.

mevcut bios u yedekledim, kendi 2500k işlemcimle denediğimde de sorunsuz overclock oluyor.yani anakart hiç bir şeyi takmıyor, çarpanı kilitli işlemcinin bile çarpanını açıyor ben f/p bombasını patlattım, ucuz sistem toplıyacaklar kesinlikle bunları toplamalı anakart 22 nm ivy bridge ve pci-e 3.0 destekliyor daha ne olsun 100 liralık anakartta. büyük ihtimalle cobi arkadaşın p67 anakartıyla bu anakartı değiştireceğim, konuştuk.bakalım inşallah sorunsuzca takas olur.

• quote:

http://i404.photobucket.com/albums/pp124/SkankyToast/IMG_0864.jpg

Şu şekilde bir biostan ss koyarmısınız, cpuz ile birlikte. Videoda sıkıntı var. Net görünmüyor.

şu anda değil ama yarın fotoğraf yükleyebilirim, video yu 480p yaparsanız ve tam ekrana alırsanız büyük ihtimalle görünür kaliteye gelir.telefonun kamerası bozulduğu için video da atlamalar oluyor.

• Anaa nerden aliriz bu karttan? :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Münferit bir olay olabilir anakartın şu hali. Bu model anakartların hepsinde var mıymış aynı olay?

Misal 3 çekirdekli AMD'ler 1 çekirdeği kapatılmış olarak geliyor. H61 çipset daha iyi bir çipsetin özellikleri kapatılarak geliyorsa, elimizdeki anakartta bir sıkıntı yaşanmış olabilir.

Bir ara da HD5670 alıp eve gelenler, 5700 serisi Gpu'ya sahip kartlarla karşılaşıyorlardı. Bunun gibi bir durum da olabilir.
  • Bazı anakartlarda çarpan artmış gibi gözüküyor ama Windows ortamında sistem bilgisi veren programlarla baktığınızda değişiklik olmadığı görülüyor. Chris Brown'un da dediği gibi Prime95 ya da LinX testi sırasında Cpu-Z ile birlikte alınmış bir ekran görüntüsü koyabilir misiniz? Öyle böyle bir Bug değil bu...
  • Koy fotoğrafını da ona göre bakalım Çok garip
  • boşamı aldık 2500k yı şimdi :(
  • http://www.teknofiyat.com/?search=foxconn+h61mxl-k+

Anakartın sıfırı da 100tl gibi bir şey bu olay gerçekten başarılıysa hiç düşünmeden çarpan kilidi kapalı i5 lerde alınabilir çok da iyi olur
  • Anakartın tipinde bile hayır yok bence yazılımsal bir hata var performans testlerine bakmak lazım.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.