Şimdi Ara

İ20 yakıt tüketim paylaşımı ( Benzin , Dizel , Lpg) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
176
Cevap
10
Favori
137.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • brc öneririm şimdilik bana sıkıntı çıkartmadı inşllh sizede çıkartmaz i20 DÜZ COĞRAFYALARDA GAYET İYİ ANCAK KARADENİZ GİBİ YERLERDE BİRAZ SIKINTI OLABİLİYO ÇOK VİRAJLI YOLLARDA SIKINTI
    ANCAK DÜZ COĞREFYALARDA GAYET GÜZEL Bİ ARAÇ
  • Ortalama 140 hızla düz yol Alanya_Manavgat 60km yolda gösterge 7.2 litre gösterdi aynı yolu sakin gidince 6.5 litreye düştü sizce nasıl bu veriler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kanokano K kullanıcısına yanıt
    OTOMATİK herhalde. 1,2 benzinli manual ile 5,5 altını görmeniz lazım
  • Otomatik 1.4 benzinli cok mu yakmisim acaba lpg mi taksam

• kanokano K kullanıcısına yanıt
    Yazdığınız veriler bence otomatik için çok iyi
  • Ki ben aracı yeni aldım kullandıkça daha da düşer heralde

• Sigorta yaptıran var mi

• Diğer tarafa yazdım ama bi ses çıkmadı.

i 20'nin yakıt tüketimindeki acayip durum:
    Depoyu doldurdum.
    Şu anki km:215
    Gideceği km:360
    215+360=575
    Ortalama yakıt tüketimi:6.3
    Problem şu; Bu ortalamaya göre benim araç bir depoyla 714 km gitmesi gerekiyor;
    ancak bu verilere göre 575 km gidebiliyoruz.
    ortalama yakıt tüketimi de 7.82 oluyor.
    çok ciddi bir sapma var. Benim octavia'da yol bilgisayarıyla gerçek tüketim bire bir örtüşüyor.
    İ 20'de nasıl bu kadar sapma oluyor anlamış değilim.
    Bi açıklaması var mı acep?
  • quote:

Orijinalden alıntı: archaeologist

Diğer tarafa yazdım ama bi ses çıkmadı.

i 20'nin yakıt tüketimindeki acayip durum:
    Depoyu doldurdum.
    Şu anki km:215
    Gideceği km:360
    215+360=575
    Ortalama yakıt tüketimi:6.3
    Problem şu; Bu ortalamaya göre benim araç bir depoyla 714 km gitmesi gerekiyor;
    ancak bu verilere göre 575 km gidebiliyoruz.
    ortalama yakıt tüketimi de 7.82 oluyor.
    çok ciddi bir sapma var. Benim octavia'da yol bilgisayarıyla gerçek tüketim bire bir örtüşüyor.
    İ 20'de nasıl bu kadar sapma oluyor anlamış değilim.
    Bi açıklaması var mı acep?

Bilgisayar çıktı mertlik bozuldu :) En sağlam ölçüm eski usul. Ben i20 nin yol bilgisayar verisine göre tüketimini eski usul ölçü ile karşılastırdım iki kez. Birisinde tam, birebir örtüştü. İkincisinde de gerçek tüketim 0,1 litre yani 100 gr fazla çıktı bilgisayar verisinden. Yani km de 0,43 krş. Gözardı edilebilecek bir rakam. Birdaha da bakmadım, bilgisayarı doğru kabul ediyorum. Depoyu ilk doldurduğumda 875 km menzil gösteriyor. 50 L. aldığına göre 5,7 tüketime denk gelir. Kullandıkça yapılan yol ile menzilin toplamı 875 in altına düşüyor. Kalan menzilin hesaplanması, her seferinde farklılık gösterir tabi. Fulledikten sonra o ana kadarki suruş tarzınıza göre hesaplıyor. Agresif kullandığınız 300 km den sonra eldeettiğiniz menzili, sakin kullanarak daha da arttırabilirsiniz.

• Arabayi daha yeni aldim malum adam benzini tuketmis menzilde 60 km gosteriyordu litresi 4.20 ye benzini fulle dedim 157tl odedim yaklasik 38 litre yapar 50 lt aldigina eminmisiniz

• afyonda işten eve sakin kullanımla yakıt tüketimi..

https://www.youtube.com/watch?v=_nmGM3omC2Y

ortalama tüketim 5.7, ortalama hız 34 km/h..
  • Ben de birkaç hafta önce 2012 1.4 dizel i20 aldım. Hem küçük araba, hem dizel olduğu için oldukça düşük bir tüketim bekliyordum, ama malesef hayal kırıklığı! Arabamı sadece iş - ev arası kullanıyorum, önceki arabam 2012 Micra Punch ile tamamen aynı şartlar altında, aynı hızlarda, aynı yolda, aynı sakinlikle, aynı trafikte... Micra ile uzun dönem ortalamam 5,2 lt/100km benzindi. i20 dizel ile malesef 5,7 lt/100km motorin. 4,35 / 3,61 fiyat oranını hesaba katarsak hala Micra'dan az yakıyor, ama daha da az yakmasını beklerdim. Üstelik çok sakin bir kullanıcıyımdır, aynı yolu çok yakar diye bilinen Jetta 1.6 FSI ile 6,8 lt/100km benzinle alıyorum.
  • Sarı isikta doldurdum 160tl opet litresi 4.36 468 km yapmışım kmde 34kr yakmis nasıl

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhandemirhan

Ben de birkaç hafta önce 2012 1.4 dizel i20 aldım. Hem küçük araba, hem dizel olduğu için oldukça düşük bir tüketim bekliyordum, ama malesef hayal kırıklığı! Arabamı sadece iş - ev arası kullanıyorum, önceki arabam 2012 Micra Punch ile tamamen aynı şartlar altında, aynı hızlarda, aynı yolda, aynı sakinlikle, aynı trafikte... Micra ile uzun dönem ortalamam 5,2 lt/100km benzindi. i20 dizel ile malesef 5,7 lt/100km motorin. 4,35 / 3,61 fiyat oranını hesaba katarsak hala Micra'dan az yakıyor, ama daha da az yakmasını beklerdim. Üstelik çok sakin bir kullanıcıyımdır, aynı yolu çok yakar diye bilinen Jetta 1.6 FSI ile 6,8 lt/100km benzinle alıyorum.

eviniz işinize yakınsa, fazla yakar:) Dizel motor benzinliye göre geç ısınır biraz. Yol bitene kadar ancak ısınıyorsa fazla yakabilir. Şu da var i20 dizel teknolojisi bence çok randımanlı da değil

• yeni i20 de rodaj suresinin tamamlanması değişken subap teknolojisinden dolayı oldukça önemli. 2015 1.2 Style aracımın güncel tamamı şehir içi yakıt değeri 6 litre. Depo ölçüm yol bilgisayarıyla birebir örtüşüyor. Havalar ısınınca daha düşer mi bilmem. Öyle kasarak kullanan birisi de değilim. Araba sürerken zevk almak önemlidir benim için. Bugüne kadar birçok aracım oldu ve şunu kesinlikle söyleyebilirin ki i20 kullanmak gerçekten benim için zevkli. Seat Exeom daki zevki ve konforu aratmıyor doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nakrufan

yeni i20 de rodaj suresinin tamamlanması değişken subap teknolojisinden dolayı oldukça önemli. 2015 1.2 Style aracımın güncel tamamı şehir içi yakıt değeri 6 litre. Depo ölçüm yol bilgisayarıyla birebir örtüşüyor. Havalar ısınınca daha düşer mi bilmem. Öyle kasarak kullanan birisi de değilim. Araba sürerken zevk almak önemlidir benim için. Bugüne kadar birçok aracım oldu ve şunu kesinlikle söyleyebilirin ki i20 kullanmak gerçekten benim için zevkli. Seat Exeom daki zevki ve konforu aratmıyor doğrusu.

Yeni i20 lerde motor cvvt değil mpi imiş. benim proformada yazıyor. Ben de cvvt sanıyordum :(
  • murrix M kullanıcısına yanıt
    Aaa aynı motorlar deilmiydi bunlar. Benim policede de aynısı yaziyor tufaya mı düştük acaba :)

• Bu konuya yabancı sitelerde bulduğum şeylerle katkıda bulunayım. Malum hyundai TR sitesi bir sürü yanlış bilgiyle dolu.
    Yeni i20 nin iki motoru var. 1.2 75 ps MPİ ve 1.2 84 ps MPİ. Bizde satılan 84 lük ve sıfır-100 süresi 12.8 saniye. Diğeri ise 13.1 saniye. Her iki motor da KAPPA MPİ euro VI. Ayrıca 84 lük olanın yakıt tüketimi de daha iyi. şehie içi 6, şehir dışı 4 litre. Euro VI motorlarda subap güçlendirmesine gidildiğinden LPG uyumu gayet iyi. ( Tabi ayarsız, fakir karışımda ve yüksek devirlerde kullanmadıkça:))) Her marka LPG gayet uyumlu çalışabilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_55855653/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nakrufan -- 6 Nisan 2016; 15:05:04 >
  • 1.2 Yakıt tüketimine bir ilavede bulunayım. Bende 6 lt yakan aracımı yaklasık 1-2 aydır eşim kullanıyor. Her gün şehir içi evden işe geliş gidiş güzergahında ortalama yakıt tüketimi bugün itibarıyla 6.5--7 lt olmuş. Yeni şöförler ve acemiler yarım litre fazla yaktırıyor demek ki:))) bu ay havalar ısınmaya başladı. Nisan sonu yeni değerleri tekrar paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nakrufan

1.2 Yakıt tüketimine bir ilavede bulunayım. Bende 6 lt yakan aracımı yaklasık 1-2 aydır eşim kullanıyor. Her gün şehir içi evden işe geliş gidiş güzergahında ortalama yakıt tüketimi bugün itibarıyla 6.5--7 lt olmuş. Yeni şöförler ve acemiler yarım litre fazla yaktırıyor demek ki:))) bu ay havalar ısınmaya başladı. Nisan sonu yeni değerleri tekrar paylaşırım.

Eşiniz kullanmaya başladığında sıfırlamadıysa, demekki aranızdaki tüketim farkı en az 2 lt. :D
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.