Şimdi Ara

İ20 yakıt tüketim paylaşımı ( Benzin , Dizel , Lpg) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
10
Favori
137.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    lastik basıncını kontrol edin bence,
    tüketimleriniz fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murrix

quote:

Orijinalden alıntı: TaMIsabeT

Arkadaşlar bende, yeni i20 dizel sense aldım cam tavanlı, 370 km oldu, şu anda 7.0 gösteriyor karma tüketimde, sizce bu değer dizel için fazla değil mi ?

sanırım kullanılan dizel motorlar yakıt ekonomisi açısından çok başarılı değil. Dizel sahipleri şehir dışı 19 krş sarfiyattan bahsediyor. Beninki benzinli 22-23 krş çıkıyor. 3-4 kuruş dizel tercih etmek için yeterli değil bence

Arkadaşım aldığım arabanın aynısından aldı ( 2015 hyundai i20 style crdi), o da 6 litre yakmış, benimki 7.0 da şu anda, bayiye sordum motoru açın dedi.

İnşallah azalır bu değer, 190 lira ile 830 km gittim.

• Merhabalar,
    Aracım 2012 hyundai i20 troy 1.2 modeli lpg dönüşümünü izmirde prinsyusufusta da Prins tecnomax kiti taktırdım. Dün yakın ölçme fırsatım oldu lpg karısık 6,5 litre yaktım(lpg fiyatı 2,42tl) 16 krus gbi bir rakam oluyor.pwrformans lı kullanımda ve Rampa da cekişde bir fark yok. Gayet memnunum. Bugün arıza lambası yandı:( Yusuf ustamla görüştüm.gerekli bilgileri verdi. 1500/9 taksit e Prins yusuf ustaya burdan teşekürlerimi bir borç bilirim. Sağlam ustalık ve kaliteli lpg kiti ile kafanız rahat olsun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: murrix

quote:

Arkadaşlar bende, yeni i20 dizel sense aldım cam tavanlı, 370 km oldu, şu anda 7.0 gösteriyor karma tüketimde, sizce bu değer dizel için fazla değil mi ?

sanırım kullanılan dizel motorlar yakıt ekonomisi açısından çok başarılı değil. Dizel sahipleri şehir dışı 19 krş sarfiyattan bahsediyor. Beninki benzinli 22-23 krş çıkıyor. 3-4 kuruş dizel tercih etmek için yeterli değil bence

Arkadaşım aldığım arabanın aynısından aldı ( 2015 hyundai i20 style crdi), o da 6 litre yakmış, benimki 7.0 da şu anda, bayiye sordum motoru açın dedi.

İnşallah azalır bu değer, 190 lira ile 830 km gittim.

Arabalar artık eskisi gibi değil. Rodaj dönemi kapandı :). El kitabının ilk sayfalarında ilk 1000 km yi nasıl kullanmanız gerektiği yazıyor.

• yeni i20 style+pan

şuan 7700 kmdeyim.yol bilgisayarım 7,6 lt/100km.fakat alınan benzin ve yapılan yol (yaklaşık 7 depo) sonrası yapılan hesapla 7,8 lt/100 km yakmışım.istanbul esenler,eyüp, gaziosmanpaşa arası kullanıyorum.1 kere çorlu 1 kere ankara yaptım.son olarak o artık lpgli vilalle liquidsi takdırdım 1 ay oldu..
  • TaMIsabeT T kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz geç bir cevap olacak ama hala yakıt tüketiminiz fazla ise şunu belirtmek isterim. Bende de 2013 model i20 dizel var bir önceki kasa. ama motorlar aynı. i20' deki dizel motor muadillerine göre biraz fazla yakan bir motor. bende ilk aldığımda motor açıldıktan sonra az yakmaya başlar diyordum ama araç 45000 km'yi geçti hala aynı. Şehir içinde neredeyse bir benzinli kadar hatta daha fazla yakar. Zorunda kalmadıkça aracınızı şehir içi kullanmayın. Şehir dışında ben sadece bir kere 1000 km menzil gördüm full depoyla. Ekonomi kastıran bir adam değilim otobana çıkınca 140 altına düşmem ama siz ekonomik kullansanız bile en fazla 1100 km görürsünüz. Çok dizel araba kullandım ama i20 dizel ebatına ve motoruna göre fazla yakıyor. özellikle kış aylarında soğuk havada birde üstüne kışlık lastik taktırdıysanız şehir içi lıkır lıkır içer yakıtı. Bunun yanında yiğidi öldür hakkını yeme dizel motor muazzam performanslı ve güçlü bir motor. Kaz dağına full bagaj 6. vitesle çıktığımı biliyorum banamısın demiyor. Ama yine alacak olsam almam. Ben aldığımda 7 bin lira fazla verip dizel aldım hemde jump modelini. Benzinli kullanan arkadaşlar diyor ki full depoyla benzinle 800-900 km gidiyor. Bilseydim benzinli ve full donanımlı alırdım. birde üstüne periyodik bakım ücreti var. Servis çok güzel öpüyor dizel sahiplerini. 750 liradan aşağı bakım tutmadı benim. Güle güle kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: maniactolga

Hocam biraz geç bir cevap olacak ama hala yakıt tüketiminiz fazla ise şunu belirtmek isterim. Bende de 2013 model i20 dizel var bir önceki kasa. ama motorlar aynı. i20' deki dizel motor muadillerine göre biraz fazla yakan bir motor. bende ilk aldığımda motor açıldıktan sonra az yakmaya başlar diyordum ama araç 45000 km'yi geçti hala aynı. Şehir içinde neredeyse bir benzinli kadar hatta daha fazla yakar. Zorunda kalmadıkça aracınızı şehir içi kullanmayın. Şehir dışında ben sadece bir kere 1000 km menzil gördüm full depoyla. Ekonomi kastıran bir adam değilim otobana çıkınca 140 altına düşmem ama siz ekonomik kullansanız bile en fazla 1100 km görürsünüz. Çok dizel araba kullandım ama i20 dizel ebatına ve motoruna göre fazla yakıyor. özellikle kış aylarında soğuk havada birde üstüne kışlık lastik taktırdıysanız şehir içi lıkır lıkır içer yakıtı. Bunun yanında yiğidi öldür hakkını yeme dizel motor muazzam performanslı ve güçlü bir motor. Kaz dağına full bagaj 6. vitesle çıktığımı biliyorum banamısın demiyor. Ama yine alacak olsam almam. Ben aldığımda 7 bin lira fazla verip dizel aldım hemde jump modelini. Benzinli kullanan arkadaşlar diyor ki full depoyla benzinle 800-900 km gidiyor. Bilseydim benzinli ve full donanımlı alırdım. birde üstüne periyodik bakım ücreti var. Servis çok güzel öpüyor dizel sahiplerini. 750 liradan aşağı bakım tutmadı benim. Güle güle kullanın.

Yerinde ve doğru tebit...

• 2012 model 1.2 jump i20 var 2 sene benzinde kullandım. brc taktırdım. lpg demek rahat rahat gezmek demek kars kış memleketinde yaşıyorum kışın 100 km de 7.5 litre lpg yakıyor . benzinde de 6 litre yakıyordu. yaz 100 lm de 5,4 litre yakıyordu.
    uzun yıllar bineceksen lpg mantıklı aracın çekişi de iyi
    lastiklerin basıncı gerçekten çok önemli basınç düzgün olunca yakıt da düşüyor.
  • Yol bilgisayarındaki ortalama hız değerleri verilmeden yakıt tüketimi paylaşmak pek anlamlı değil.
    Ortak paydanın ortalama hız ve bu hızdaki tüketimler olması gerekir.
    Örneğin;
    1,4 benzinli otomatik vites.
    ortlama hız 22 km/h
    ortalama tüketim 10,5 lt/100km (istanbul içi trafik)

(fabrikaların şehir içi diye adlandırdığı hız 30km/h dir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terkene -- 18 Nisan 2016; 16:15:49 >
  • 1.2 jump lpg yakıt tüketimi
    400 km shell den2.17 lpg 60 tl yaktı
    benzinde 100 km yi 24 lira yakıyordu şimdi
    100 km de 15 tl yakıyor 2 sene benzinde bindim tamamen enayilik
    lpg hayat huzur demek
  • Bende i20 otomatik benzinli 2014 17000km 41500tl anlaştık sense olanı lpg taktırmak istiyorum hangi marka onerirsiniz

• Bide fiyat olarak nasıl beyaz boyasiz

• quote:

Orijinalden alıntı: kanokano

Bide fiyat olarak nasıl beyaz boyasiz

hayırlı olsun, o fiyata güzel bulmuşsunuz yada enflasyon mu diyelim bugün bende baktım sahibinden'de, insanın gözüne kestirdiği 43-45 binlerde idi. sıfırları zaten 54 bin 57 bin tl.
    o arabadan annemde var şehir içi 10lt tüketimi var, lpg şart

bu arada yakıt tüketimim (Denizli) (2012 makyajlı kasa 1.4 crdi)

5.5 şehir içi, hava soğukluğuna göre değişmekte bu aralar :)
    şehir dışı 4.1-4.0 gibi Denizli-Ankara gidip gelmiştim. Hız sabitleyici 110 km/h gibi.

• yavuz1064 Y kullanıcısına yanıt
    yavuz1064 isterseniz ENAYİLİK gibi kelimelerle, sizin fikrinizde olmayanları rencide etmeyelim. Olmaz inşallah ya, LPG den dolayı sorun yaşayan, "keşke ENAYİLİK edip de taktırmasaydım" diyen arkadaşlarım da var.
  • Kapora verdim yarın üstüme alicam yarın inşallah 40750 Ye anlaştık

• 2016 1.4 dizel kullanıyorum. Ortalama 20 krs yakıyor hesaplarıma göre.
  • murrix M kullanıcısına yanıt
    Selam hocam msj ları okudum ben 1.2elit cam tavan düşünüyorum fakat yakıt tüketimi ve çekişten düşmesinden korkuyorum biraz da rampalı bi şehirdeyiz

• henry tudor8 kullanıcısına yanıt
    Çekiş konusu kişiye göre değişir. Ben genelde sakin kullanırım, benim için gayet yeterli. 1,2 tsi dsg7 satıp i20 aldım ben. eski aracım 105 hp 175 nm idi. i20 84 hp 121 nm. Aralarında teknik açıdan ciddi fark var. Ama ben o kadar hayal kırıklığına uğramadım. Sakin sürüşümden mi yoksa i20 motor teknolojisinden mi bilmem ama eski 1,2 motorlar gibi olmadığı da kesin. Ben rampalarda pek fazla çekiş sorunu yaşamıyorum. Şunu da belirtmek gerekir ki performans aracı değil tabiki. 2000 model 306 peugeot platinum vardı bende bir aralar. 1,6 cc 90 hp 135 nm (torktan emin değilim 130 nm de olabilir) C segmenti idi. i20 de motor kapasitesi açısından olsun segmente bağlı rahatlık, konfor, iç hacim açısından olsun 306 ya yakın. Hadi 306 nın da hakkını yemeyelim, i20 1 tık altında diyelim. 306 şehir dışında 7,5 L yaktığında, bayram ederdim :) şehir içini hiç hesaplamadım bile. i20 yüklü iken 5,2-5,4 arası yakıyor . Bence o "1 tık" a da göz yummak lazım. Pan tavanlılar sac tavandan 150 kg kadar daha ağır. Dolayısıyla daima orta boylu 2 yolcu fazladan taşıyor olacaksınız araçta. Araç zaten çok donanımlı olduğundan ağır bir araç. Buda avantaj olduğu kadar da dezavantajı tabi. Ben alırken panlıları çok inceledim. O aralar pan mekaniğinden, Çonta sisteminden bazı şıkayetler vardı. Genleşme seslerinden şikayet edenler vardı. Belki önemli birşey değildir ama, ben biraz titis olduğum için , sonradan pişman alurum korkusu ile saç tavan aldım. Siin bileceğiniz iş :) Elit style arasındaki aksesuar farkını siz sonradan tamamlasanız belki 3 katına mal olur ama ucuza gelecek diye de kullanmayacağım aksesuarı almak mantıklı gelmediğinden style pk tercih ettim. Tek önemli eksik yan hava yastıkları. Diğerleri benim için gereksiz özellk. Şimdiden hayırlı olsun

• Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Arabaya fazlasıyla hakimsiniz ve anlatmınız çok iyi. Detaylı bir inceleme yazısı çok iyi olurdu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi henry tudor8 -- 2 Mart 2016; 11:00:16 >
  • henry tudor8 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. O işi daha profesyonellere bırakalım. Benimki sadece gözlem. Merak ettiğiniz konularda severek elden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murrix -- 2 Mart 2016; 11:57:11 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.