Şimdi Ara

I Can Football Yeniden

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
4
Favori
10.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeniden sahalara dönebilmek için sizlere ihtiyacımız var!

Oyunu son 1 aydır geliştiriyoruz ve anlık olarak oyunun kalbini oluşturan dosyalarımız eksik,

kurulum dosyalarına veya I Can Football'ın bir kopyasına ihtiyacımız var.

Elinde hala I Can Football'ın bir kopyası olan oyuncular varsa bizimle iletişime geçebilirse seviniriz.

Sormak istediğiniz sorular varsa buradayız.

Yeniden sahalarda görüşmek dileğiyle!

Güncelleme 1: https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/155345684 (17 Mart 2023)

Güncelleme 2: https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/155536727 (10 Nisan 2023)

Güncelleme 3: https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/158375857 (29 Mart 2024)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fraquel -- 29 Mart 2024; 16:12:18 >

• Hocam nasıl yapcanız oyun dosyalarını alsan bile kaynak kodu nereden bulacaksın?
  • 07kubi07 kullanıcısına yanıt

Oyunun exesini tersine mühendislik ile okuyarak emülatör için kendi yamalarımızı yapıyoruz

• up

• biz de oyunu seven 2-3 kişi olarak toplanıp oyunu geri getirmek istedik ama oyunun dosyaları bile tarihe gömülmüş

• Oyunu yapan Sobee firmasının sadece MMORPG oyunları hayatta kaldı şu an.

• Mantarın Başı kullanıcısına yanıt

i can footbalın dosyalarını yeniden insanlar oynayabilsin diye emülatör yapmak için istiyorduk. istanbul kıyamet vakti çemberlitaş içinde yapmak istedik ama oyun hali hazırda zaten aktif olduğu için sıkıntı çıkabilir diye yapamadık

• Konuyu biraz gecikmeli gördüm ama, daver var mı? Lord Lordinho böyle pasları harcamaz, arşiv de unutmaz. 1 Nisan 2008'den oyunun son zamanlarına kadar, istemeyeceğiniz sayıda kopyası ve kurulum dosyası çıkar benim emektardan, tabii başarı dolu kariyerimden enstantanelerle birlikte... Ama oyunun yamalı halinde bana özel alevli şut falan eklemezseniz bozuşuruz. Ulaş bana fraquel.

• Haxball ın 3 boyutlusu mu yani
  • Çok daha fazlasıydı. Aslında oyun motoruyla, grafikleriyle dönemi için bile teknik açıdan ilkel bulunabilir, ama o ilkelliğin etrafında toplanan ve oyuna dair özlem yaratan bu duyguların asıl sebebi olan oyuncu camiası çok özeldi. Oyun da açık bir beta test olarak başladığı için oyuncularla birlikte gelişiyordu. Kısa zamanda feodal düzen bile oluşmuştu, ortam adeta futbol tarihinin ve hatta insanlık tarihinin küçük bir simülasyonu gibi ilerliyordu . Ve ne yazık ki sonunda bir takım yönetimsel kararlarla (öhmm-Türk Telekom’a satılması-öhm) ve bunun akabinde oyuna eklenip tat kaçıran gereksiz, “ptw” ögelerle endüstriyelleşip dokusunu yitiren, mekanikleşen futbol gibi o da ruhunu kaybetti ve zamanla sonunu hazırladı. Bu da zannımca büyük bir potansiyelin ziyanı oldu. Haxball’un da buna yaklaşan dönemleri olmadı değil tabii. Ama ICF tam adlandıramadığım sebeplerle, profesyonel futbolcu hayatını deneyimlemeye en yakın tecrübeyi sunuyordu.

Bu arada konuyu fark etmiş ya da edecek bir takım ehtiyarlar olacaktır, onlar açısından küçük bir bilgilendirme olsun. Konu sahibine e-posta yoluyla ulaşmayı başardım ve eski/yeni şeklinde iki ayrı sürümün dosyalarını ilettim. Kendisi de arkadaşlarıyla beraber halen bu proje için hevesli olduğunu belirtti. Umarım kısa zamanda güzel haberleri alabiliriz. Buna benzer bir girişimde bulunmak isteyen başka birileri de olursa, bana buradan özel mesaj ya da e-posta atabilir, belirli aralıklarla da olsa kontrol ediyor olacağım.

• Lord Lordinho kullanıcısına yanıt

Vay be kral ağlattın. I can football çocukluğumuzun oyunu eğer konu sahibi arkadaş bunu başarabilirse efsane bir şey çıkabilir ortaya.

• Valla çok kötü bir oyun olarak aklımda kalmış. Zamanında bilgisayarımda çalıştırmak için bir taraflarımı yırttım ama sonrası hayal kırıklığı oldu
  • Lord Lordinho kullanıcısına yanıt

ICF 1'in dosyalarını bana da iletebilir misin? Seslendirmeleriyle biraz anıları yad etmek istiyorum ben de :D

• @Lord Lordinho 'nun oyunun dosyalarını bize sağlayabilmesi sayesinde client'de (Sobee.Client.exe) yaşadığımız eksik dll sorunlarınıda dün itibari ile aştık ve geliştirmeye devam ediyoruz.

Geliştirme konusunda yardımı dokunan herkese teşekkür ederiz.

I Can Football Yeniden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fraquel -- 10 Nisan 2023; 23:22:41 >
  • Bu oyunun betası çıktığında oynuyordum 40 kişi falandık. Çok zevkliydi 😔
  • Güncelleme sunucusunun altyapısı bitti;

ICanFootball - Güncellemestreamable
    ICanFootball - Güncelleme
    https://streamable.com/hj300t
  • fraquel F kullanıcısına yanıt

Bir neslin umudusun hocam I Can Football Yeniden 

• Biz bu gelişmeyi nasıl gözden kaçırdık. Bizim 300 kişilik icf donsun diye grubumuz vardı ceoya dahil ulaştık çözüm alamadık böyle bir durum varsa elimizden geleni yaparız sana nasıl ulaşırım. Biz eski wcf topluluguyuz.

Ben forum yöneticisiyim böyle bir durum varsa irtibata geçelim muhakkak.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.