Şimdi Ara

i-5 9400F mi Ryzen 5 2600 mü? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
2
Favori
22.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    fikir alıyorum soru sormak ücretli mi?
  • Kimse kusura bakmasın r5 2600 al diyen ağır fanboydur bu adam oyun oynayacak açın benchmarklara bakın i5 9400f her oyunda en az 10 fps fark atıp üstüne daha serin çalışıyor bu forumun amd fanboyluğuda baydı artık
  • fanatik amd severlere aldanıp paranı çöplere harcama.

ya ryzen3 lerin performans testlerini bekle ya da alabileceğin en iyi intel cpuyu al.
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Sanırsam bu forum amd fanboylarının forumu falan intel yazılan tüm soru vs her şeye gidip çöptel yazan bir kitlesi var.
    Büyük ihtimalle i5 9400f alıcam.
  • efeunlu E kullanıcısına yanıt
    fanatik amd severler sistem önerisi veren arkadaşları bıktırdıkları için artık doğru düzgün öneri veren üyeler kalmadı. kendileri çalıyor kendileri oynuyorlar. bunlara uyanlarda 2-3 haftaya düşük fps sorunu diye konu açıyorlar.

aynı üye amd önerirken kral ilan edip, intel önerirken hakaret ediyorlar.
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    çok doğru önerdiğiniz sistem varmı?
    güncel oyunlar için artık 8 gb ram yetersiz yeni oyunlar min 9 10 gb ram yiyor

bu size son kez söylüyorum istedigin paraya 144hz 1660ti imkansız

hadi eyv
  • ReflexAction kullanıcısına yanıt
    Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    dodofran D kullanıcısına yanıt
    yamalı çöpe çöp diyincemi fanboy oluyoruz

gerçekler ortada

https://forum.donanimhaber.com/i5-9400f-1660ti-ye-darbogaz-yasatiyor--138560042-2#138582854

burdanda yamacı nicli arkadasın gerçek yazısına bakabilirsin

seni forumda kaile alan varmı ya Winter Is Coming

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 7 Haziran 2019; 21:28:34 >
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Sana amd işlemcinle 80 derece yaz günleri dilerim.
  • 9400F konusunda 7600K’nın başına gelenleri ve fiyat farkını hatırlatmak isterim. Çöpzen-çöptel diye ayrıştırmak aptallıktan öte değil... 144Hz kullanmak istiyorsunuz sanırım, 9400F daha iyi bir tercih olacaktır ama ne kadar idare ettirir o konuda fikir belirtmek güç.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    he yav he kaile alıp yazmamak lazım intel çöpünle başarılar darbogaza girince dedigimi ararsın 8gb ram ile

git 6/6 çöpüne 1200 tl bayıl aynı işi 970 tl lik ryzen yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 7 Haziran 2019; 21:32:10 >
  • Bu sanırsam öneri isteyen üye gibi kayıt olup bir grubu aşağılamak için oluşturulmuş bir üye.
    Aynısını kaç kere otomobil konularında gördük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    yav he he
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReflexAction

Kimse kusura bakmasın r5 2600 al diyen ağır fanboydur bu adam oyun oynayacak açın benchmarklara bakın i5 9400f her oyunda en az 10 fps fark atıp üstüne daha serin çalışıyor bu forumun amd fanboyluğuda baydı artık
    Boş yapmışsın. Hem 600 lira fazla vereceğim, hem de güvenlik sorunları olacak. Ayrıca rtx 2060 ile r5 2600 kullanıyorum cpu canavarı ac origins'de bile sıkıntı yaşamadım. 1660ti ile darboğaz yaşaması imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazywinner3 -- 7 Haziran 2019; 21:38:51 >
  • Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    bu büyük ihtimal ortalıgı karıstıran winter denilen kisinin sahte profili kaile almayın dediginiz gibi oto forumda hep görüyoruz fca cıları
    9400f 1122 lira https://www.teknobiyotik.com/intel-core-i5-9400f-2-9ghz-9mb-cache-lga-1151-coffee-lake-islemci.html

h310m 368 lirahttps://www.teknobiyotik.com/asrock-h310m-hdv-intel-h310-2666mhz-ddr4-socket-1151-hdmi-dvi-d-sub-matx-anakart.html

8gb x 2 ram 295x2:590 lirahttps://www.teknobiyotik.com/adata-ddr4-8gb-3000mhz-xpg-gammix-d30-ram-ax4u300038g16a-sb30.html

480gb ssd 385 lirahttps://www.teknobiyotik.com/adata-su630-480gb-520-450mb-s-ssd-ad-asu630ss-480gq-r.html

9400f için daha iyi bir moboya gerek yok. daha iyisini alsan dahi maksimum 9900k a kadar upgrade yapabilirsin. teknoloji gelişiyor uzun vadede yatırım için cpu alınmaz.

gpu yu beğendiğin kafana yatan özellikle ucuz olan modellerden alırsın.

kasa ise tercihine kalmış ben olsam olabildiğine ucuz bir model alırdım bu bütcede.

bu bütcede iyi bir psu maliyetli olur. benim önereceğim modeller 800+ lira bazında bu yüzden psu seçimi yine sana kalıyor.

inventus, itopya, teknobiyotik, sinerji siteleri arasında en uygun fiyatı vermeye çalıştım. piyasa araştırması yaparak daha ucuza alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazywinner3

Boş yapmışsın. Hem 600 lira fazla vereceğim, hem de güvenlik sorunları olacak. Ayrıca rtx 2060 ile r5 2600 kullanıyorum cpu canavarı ac origins'de bile sıkıntı yaşamadım. 1660ti ile darboğaz yaşaması imkansız.

Alıntıları Göster
    Benim ağzımdan r5 2600 alırsa darboğaz yaşar veya sıkıntı yaşar diye bir şey çıktımı ? burada mevzu iki işlemcinin kıyası oyun içinse eğer sistem 9400f her türlü r5 2600 den iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

yamalı çöpe çöp diyincemi fanboy oluyoruz

gerçekler ortada

https://forum.donanimhaber.com/i5-9400f-1660ti-ye-darbogaz-yasatiyor--138560042-2#138582854

burdanda yamacı nicli arkadasın gerçek yazısına bakabilirsin

seni forumda kaile alan varmı ya Winter Is Coming

• az ötede oyna abicim, seni forumda 3-5 fanatik amd sever dışında ciddiye alıp cevap veren bir üye yok. boş konuşma

boş konuşup "wintörün yon öyölüğü" vs diyerek iftira atmakta üstüne yok

eminim ipler incelense asıl hesabına + puan kastıran en az 10 üyelik çıkar.

@asko56

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 7 Haziran 2019; 21:46:56 >
  • şu arkadaşa cevap vermeyin verdikçe birşey yaptığını zannedip cesaret alıyor. bırakın kendi haline.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.