Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (36. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.501
Cevap
224
Favori
1.012.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir tane bile türkçe inceleme videosu bulamadım, araç ilgi görmedi anlaşılan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wwide1543

Bir tane bile türkçe inceleme videosu bulamadım, araç ilgi görmedi anlaşılan.

Daha araç geleli 1 hafta olduğu için olabilir mi? Carviser'dan yakında bekliyorum, Hyundai kanala reklam bile vermiş. 15'e yakın yabancı inceleme izledim, olumsuz bir görüşe rastlamadım. AutoBild ve CarAdvice ise crv, cx-5, forrester, escape(kuga) ve rav4 ile yaptığı karşılaştırmalarda Tucson'u birinci seçmiş.

Fiyat konusunda ise, sanırım elite plus 1.6 turbo 100 bin civarına gelecekti, tüm arabaların fiyatları eylül ile yaklaşık 10 bin lira artınca Tucson için kötü bir başlangıç oldu ve psikolojik sınırın üstüne çıktı fiyatlar. Malesef kurların artmasıyla alım gücümüz azaldı. Şu anki 100 bin lira ile geçen sene bu zamanlardaki 100 bin lira arasında çok fark var malesef. Fiyatlar düşmeyi bırakın daha da artacak gibi görünüyor.

• Sıfır fiyatları bu seviyeye gelmişken en iyisi ikinci ele yönlenmek gibi görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyrant1907 -- 10 Eylül 2015; 15:02:03 >
  • Arkadaşlar şu içinde bulunduğumuz dönem Nakit paranın elde tutulup bırakılmadığı bir dönem. Ben mükelleflerden 1-2 aydır doğru dürüst para alamadığım için de bunun bizzat şahidiyim. Tam bu süreçte insanlar "yeni tucson çıkarsa ona bi 85-90 çalışır" diye düşünürken fiyat 100.000 üzeri çıkınca herkes bir afalladı. Ne yapsak acaba ya, alsak mı, araç da çok güzel ama, ya şimdi hyundai'ye de 100.000 üzeri para verdiğimi duyan çevrem ne der ... gibi insanların zihninde bir sürü soru işareti. Eğer şu an halihazırda kullandığınız araç 70-80 yapıyorsa üzeri tamamlanıp alınabilir. Ama hiç paranız yoksa, çok azsa veya takasa vericeğiniz aracın kıymeti düşükse bu araç özellikle KREDİ kullanılıp alınmamalı bence. Ben tucson'u çok beğenmeme rağmen önümüzdeki yılın ilk aylarını beklemeye karar verdim. O zamana Allah kerim. Hepinize kolay gelsin, umarım verdiğimiz kararlarda isabet ederiz.

• ben ford kuga da kullanıyorum arasıra 11-12 den asaga değil.
    bu aracta aynı yakar
    1.benzınlı
    2.otomatık
    3.ağır
    10 dan asaga bekleyen avcunu yalar.
    bmw 320 1.6 bıle 8-9 lıtre....
  • Şu incelemeye göre, birkaç günlük şehir içi kullanımı sonrası 8,9 litre yaktığı belirtilmiş (1.6 Turbo). Muhtemelen sakin kullanımdır.

https://www.youtube.com/watch?v=hFKIw3ngim4

3. dakika 20. saniye.
  • Sürüş tarzıyla çok alakalı aslında, ben bugüne kadar kullandığım tüm araçlarda şehir içi tüketimde fabrika verisine yakın değerler elde ettim. bu aracın da fabrika verisi şehir içi 9.1 olduğuna göre 10 litreyi aşmam diye tahmin ediyorum. her servise gidişte fren disklerini değiştiren(!) arkadaşlar yakıt tüketiminde kusuru biraz da kendilerinde aramalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

Sürüş tarzıyla çok alakalı aslında, ben bugüne kadar kullandığım tüm araçlarda şehir içi tüketimde fabrika verisine yakın değerler elde ettim. bu aracın da fabrika verisi şehir içi 9.1 olduğuna göre 10 litreyi aşmam diye tahmin ediyorum. her servise gidişte fren disklerini değiştiren(!) arkadaşlar yakıt tüketiminde kusuru biraz da kendilerinde aramalı

Benim her seferinde değişiyordu Kia Sportage 1.6 manuel ile. Ortalama tüketimim İstanbul şehiriçi yoğunluklu kullanımla 9.0lt, daha önce gebzeye otobandan gidip geliyordum, dönüşte kurtköyde hep trafiğe kalıyordum, bu durumda 8.5 ortalama tutturmuştum.

İstanbul trafiğinde bir daha manuel mi, tövbe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gopherling -- 10 Eylül 2015; 16:25:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

Sürüş tarzıyla çok alakalı aslında, ben bugüne kadar kullandığım tüm araçlarda şehir içi tüketimde fabrika verisine yakın değerler elde ettim. bu aracın da fabrika verisi şehir içi 9.1 olduğuna göre 10 litreyi aşmam diye tahmin ediyorum. her servise gidişte fren disklerini değiştiren(!) arkadaşlar yakıt tüketiminde kusuru biraz da kendilerinde aramalı

Bir anda servisteki arkadaşın buraya yorum yazdığını sandım özetle aynı şeyleri söledi hiçbir firma 9lt katalog değeri üzerindrn 3-4 lt fazla yakan aracı piyasaya sürmez diye eğer agresif kullanırsanız 14 yakar diyordu bu tamamen kullanıcıdan ibaret demişti

• quote:

Orijinalden alıntı: Bantu

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

quote:

quote:

Yeni connectin full donanimi da 79 lira. İki araci da test eden var mı? Vergi, trafik, muayene gibi yasal zorluklardan baska ne fark var?

Connectin arka tarafında amortisor yerine makas var. Bunu biliyorum sadece. Onun haricinde ic mekan gayet kaliteliydi. Test etmedim yalitimini vs. Bilmiyorum.

Ticari olduğun için hız limitleri farklı, çok fazla radara yakalanırsın.

Yukarda yazdigim gibi. Vegi, trafik, muayene ve arka tarafin makas olmasini biliyorum. Radarda 10 kmh fark var. Cok da onemli bir fark degil. Yalitim, yol tutus, guvenlikte ne kadar fark var?

Güncel kasayı ailem kullanıyor ve açıkçası öyle sessiz falan değil, yani üretim amacı ne ise ona uygun. Bir otomobil sessizliği ve konforu olmaz.

Tekrar dikkatli okursaniz arada ne kadar fark var diye yazmistim. İkisinin aynı olmasını beklemiyorum zaten. İyi niyetinizden suphem yok fakat İkisini de test eden ve okudugunu anlayan biri bulabilirim umarim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OğuzQ7

Bu araçları benzini düşünüyosanız almayın beyler.Sportage aldım 1 ay önce biliyordum yakıtın almadan önce sıkıntı yok.11.5 yaksa kaç km yol yapar demiş arkadaş onu cevaplıyayım.
    Benim Sportagede şu anda 12 ıt yakıyor ve 1 ayda yaklaşık 480 km yol yaptım.(6 gün aracı hiç kullanamadım o yüzden biraz az ).Ve bu süre zarfında araba 450 km de 250 liralık Fulledim yani 450 km ye gelene kadar 450 km de araç 250 lira benzin harcamış.Çok Çok fazla biliyorum 450 kmde 250 lira.12 ıt yakıyor benim şu andaki araç.
    benzinli Turbo 4x4 otomatik ve Suv.Az yakmasını kesinlikle beklemeyin yakmaz.Ki Ülkemizin benzin fiyatları apaçık ortada.....Sıvı Lpg taktırma planınızın varsa o zaman yakıt değerleri düşüyor gerçekten.Ben spo yu alırken o fikir aklımda vardı o yüzden aldım.Yani az km yapan birisi olsanız bile örneğin en yakın örnek benim normalde her ay ben fazla 1000 km yaparım ama dediğim gibi aracı 1 hafta nerdeyse kullanamadım 480 km oldu ve 480 kmde 250 lira yakıt yaktı az km yapsanız Bile yakıt parası adama koyuyor
    bakalım 250 liralık aldım kaç km gidecek 12 ıt yakıyor Gitse gitse en fazla 550 km gider.
    Yani kısacası Bu aracla öyle Dizeller gibi 250 liraya dolsun 1000 km yapayım olayı olmaz onu unutun maksimum 600 yapar o da biraz zorlarsanız dahada az yakmaz aracın teknik özellikleri ortada.

Objektif bir yorum olmus araclar guzel spo olsun tuscon olsun ama iste yakiti olmasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakankaran -- 10 Eylül 2015; 19:09:41 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yeni connectin full donanimi da 79 lira. İki araci da test eden var mı? Vergi, trafik, muayene gibi yasal zorluklardan baska ne fark var?

Connectin arka tarafında amortisor yerine makas var. Bunu biliyorum sadece. Onun haricinde ic mekan gayet kaliteliydi. Test etmedim yalitimini vs. Bilmiyorum.

Yukarda yazdigim gibi. Vegi, trafik, muayene ve arka tarafin makas olmasini biliyorum. Radarda 10 kmh fark var. Cok da onemli bir fark degil. Yalitim, yol tutus, guvenlikte ne kadar fark var?

Güncel kasayı ailem kullanıyor ve açıkçası öyle sessiz falan değil, yani üretim amacı ne ise ona uygun. Bir otomobil sessizliği ve konforu olmaz.

Tekrar dikkatli okursaniz arada ne kadar fark var diye yazmistim. İkisinin aynı olmasını beklemiyorum zaten. İyi niyetinizden suphem yok fakat İkisini de test eden ve okudugunu anlayan biri bulabilirim umarim.

Ben okuduğumu anlıyorum da sen anlamak istediğini duymanın derdindesin, ben de seni iyi niyetli kabul ediyorum ve umarım duymak istediğini yazan birisi Tucson başlığında çıkar. Hani malum merak ettiğin aracın başlığı bu değil, belki ilerleyen zamanda okuduğunu anlar soracağın soruyu doğru yere sorarsın, böylece mesajına gelen cevabın niyetini sorgulamak yerine en azından birisi nezaket gösterip cevap yazmış dersin ...

• HUNKO test aracı, 6 gündür kullanılıyor ve 14,8 ltlerden 14e düştü dün.
  • Bugün aracı test ettim. Dış görünüş harika. İç dizayn elite plus pakette gayet şıktı. Arka diz mesafesi gayet iyi. Arka koltukların sırt eğim pozisyonu D sınıfı araçtan daha iyi. Sırt eğimi ayarlanabiliyor.

Motor şanzıman uyumu yeterli seviyede çok zorlarsanız geçişleri hissediyorsunuz. Motor kasaya tam oturmuş. Yakıt tüketimi 1152 km sürüs mesafesi olan test aracında 15.2 lt idi. Şunuda belirteyim. Ford kuga 2.0 tdci aracımın şehir içi yakıt tüketimi 11 lt civarında.

Aracın izolasyonu yeterli. 120 den sonra rüzgar sesi alıyor ancak rahatsız edici bir ses değil.

Tek beğenmediğim yanı 113 bin tl lik fiyatı. 100 bin civarı olarak piyasaya girse düşünmeden alırdım. Bu fiyat eder mi eder ama 120-130 lu fiyatlara 2. El premium suv tercih ederim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben okuduğumu anlıyorum da sen anlamak istediğini duymanın derdindesin, ben de seni iyi niyetli kabul ediyorum ve umarım duymak istediğini yazan birisi Tucson başlığında çıkar. Hani malum merak ettiğin aracın başlığı bu değil, belki ilerleyen zamanda okuduğunu anlar soracağın soruyu doğru yere sorarsın, böylece mesajına gelen cevabın niyetini sorgulamak yerine en azından birisi nezaket gösterip cevap yazmış dersin ...

Teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim.

• yeni tucson reklamı

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanoglanli

Kaput amortisörü Duster aracımda var, inanın çok da elzem değil.
    Kimse demiyorki "of be kaput amortisörlü süpermiş" demiyor.

Duster de kaput amaortisörü mü var? Yuh yani renoya
  • Benim 308i 70 bine satıp bunu mu alsam veya a3 mü alsam diye düşünüyorum ama bu araba yakıt konusunda çok üzer yav 15L yakıyor diyenler var bende sürekli istanbul trafiğindeyim ama araç gerçekten çok hoşuma gitti özellikle görünüş.
  • doğru söyluyon....bantu.
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.