Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (303. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.399
Cevap
221
Favori
1.004.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben yeni aldım hocam. Herhangi bir sorunuz varsa yardımcı olayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 161907

quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Selam.

Makyajlı kasa duyduğum kadarıyla nisan ayının ortalarına doğru satışta olacakmış.

Sağolun hocam, bende 1.6 t-gdi elite dct ile aranıza katıldım. Makyajı bekliyordum ama bu kadar erken değil inşallah pişman olmayız

Aracınız hayırlı olsun umarım hep güzel günlerde kullanırsınız.

Kasım ayında almıştım ben de, alırken makyak ve 1.6 dizel motor ekleneceği söyleniyordu ama gerek fiyat avantajı gerek tasarıma ve mekaniğine güvendiğim için bir risk alıp makyajı bile bile aracı satın aldım, şuana kadar çok memnunum ve makyajla da araç şimdikinden daha yumuşak hatlara bürünmüş, ben bizdeki halini seviyorum.

• 161907 kullanıcısına yanıt
    Sizin gibi kullanan arkadaşlar varsa onlarda yorum yaparsa sevinirim.

1.2 qasqai black edition ile 1.6 turbo tucson elite arasında kaldım.

Qashqai hem MTV olsun hem az yaktığı için cazip geliyor bana donanım ise yeterli düşünüyorum.

Tucson ise 177 bg gücünden ve asi karakterinden benim çok ilgimi çekiyor bir o kadar da yakıt ve MTV olayından uzaklaşıyorum.

2 aracı da denemedim yakın zamanda test edip son kararı vereceğim.

İlk başta kuga bakıyordum ama sanki içi dar geldi kuga hakkında yorumlarınız varsa yazabilirsiniz teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 161907

quote:

Selam.

Makyajlı kasa duyduğum kadarıyla nisan ayının ortalarına doğru satışta olacakmış.

Sağolun hocam, bende 1.6 t-gdi elite dct ile aranıza katıldım. Makyajı bekliyordum ama bu kadar erken değil inşallah pişman olmayız

Aracınız hayırlı olsun umarım hep güzel günlerde kullanırsınız.

Kasım ayında almıştım ben de, alırken makyak ve 1.6 dizel motor ekleneceği söyleniyordu ama gerek fiyat avantajı gerek tasarıma ve mekaniğine güvendiğim için bir risk alıp makyajı bile bile aracı satın aldım, şuana kadar çok memnunum ve makyajla da araç şimdikinden daha yumuşak hatlara bürünmüş, ben bizdeki halini seviyorum.

İyi dilekleriniz için teşekkür eder sizinde kazasız,belasız,sağlıklı günlerde kullanmanızı dilerim. Makyajdan ve dizelin geleceğinden benimde haberim vardı. Açıkçası ben yaza bekliyordum. Aracı aldıktan birkaç gün sonra görünce ister istemez biraz üzüldük ama araca binince iyi ki almışım diyorum. Benimde alma sebebim 4x4 olan araçların kampanyada olması ve tam 79 bin sınırında olup %60'lık dilime girme olasılığıydı.Makyajlı aracın ben dışını beğendim, sadece iç mekandaki yeni multimedya ünitesi hoşuma gitmedi. Konsol içinde olunca çok daha kaliteli duruyor bana göre...

• quote:

Orijinalden alıntı: manyaksx

Sizin gibi kullanan arkadaşlar varsa onlarda yorum yaparsa sevinirim.

1.2 qasqai black edition ile 1.6 turbo tucson elite arasında kaldım.

Qashqai hem MTV olsun hem az yaktığı için cazip geliyor bana donanım ise yeterli düşünüyorum.

Tucson ise 177 bg gücünden ve asi karakterinden benim çok ilgimi çekiyor bir o kadar da yakıt ve MTV olayından uzaklaşıyorum.

2 aracı da denemedim yakın zamanda test edip son kararı vereceğim.

İlk başta kuga bakıyordum ama sanki içi dar geldi kuga hakkında yorumlarınız varsa yazabilirsiniz teşekkürler

Öncelikle şunu belirteyim, Kuga ve Qashqai'yi sadece showroom da inceledim. Sürüş ve konforları hakkında bir bilgim yok.Bu sebepten kıyaslama yapamayacağim. Ama Tucson'u anlatmak gerekirse,Tucson kesinlikle çok konforlu daha doğrusu huzurlu bir araç. Ben her aracın bir karakteri olduğuna inanırım. Tucson'un süspansiyonu, direksiyonu, motoru hepsi o kadar yumuşak,sessiz ve uyumlu çalışıyor ki insanı hep sükunete itiyor sanki.177 beygirlik motoru, alt devirlerden itibaren canlı ve devir çevirmeye gerek kalmadan, kolayca aracı taşıyabilen atak bir motor. Şanzımanı hızlı ve konforlu.Bir tam otomatik tork konvertörlü şanzıman kadar gaz tepkileri pürüzsüz ve direkt değil belki ama araca alışınca gayet güzel anlaşılıyor. Yakıt olarak şu an şehir içinde ortalama 24km/h hız ile 9 ila 10.5 lt/100km arası değişiyor tüketimi(Yakıt olarak kimse darılmasın bu konuya değinmek isterim. Yıllarca Captiva kullandım ve o araçta da herkes yakıtından şikayetçiydi. 2 tonluk kocaman SUV sadece 10-11 litre mazot yakıyorudu halbu ki. Bunun sebebi bana göre Sorento,Captiva,Tucson gibi zamanında emsallerine göre uygun fiyata satılan araçların nispeten daha düşük gelire sahip orta sınıf tarafından tercih edilmesi. Atıyorum adam bir heyecanla SUV diye 1.5 dci Fluence'den iniyor biniyor Tucson'a sonra diyor bu araba çok yakıyor.177 beygir 4 çeker bir araç bundan 10 yıl önce 15-16 litre yakıyordu bilgilerine... Umarım ifade edebilmişidir kendimi çünkü senelerdir şu yakıt konusunu millete anlatmaktan dilimde tüy bitti). Yalıtım olarak rüzgar sesi olarak bence çok başarılı ama lastik sesi maalesef böyle bir araç için fazla geldi bana. Yol tutuşa gelirsek bana göre yumuşak süspansiyonun bedeli gayet net anlaşılıyor. Araç hep bir salınım halinde bundan dolayı güvensizlik demeyelim ama viraj arabası olmadığı anlaşılıyor. Tabi bu duruma hissiz elektronik direksiyon kutusununda payı var ya neyse. Totalde Tucson bana göre olarak motoru,şanzımanı,donanımı,tasarımıyla parasını hak eden bir arabadır.Umarım Tucson hakkında bir fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilmişimdir.

• 161907 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• değerli arkadaşlar bir dönem sorularıma yardımcı olmuştunuz şimdi tekrar gündeme geldi tucson.

muhtemelen makyajsız modelden düşünüyoruz ama peder ford mondeo 2000cc 5 ileri vitesli araçtan sonra 1.6 turboya sıcak bakmıyor.

ben test ettim beğendim ama kendisi 2000cc dizel alma arefesinde.

aradaki 80 bin lira civarındaki paranın gereksiz olduğunu söylesem de maalesef ikna edemiyorum..

1.6 t-gdi otomatik bizi üzer mi?

derdimiz yakıt tüketimi değil. ama önyargısı var işte. arada 7hp ve 400cc bizi göklere çıkarır mı?

teşekkürler
  • Merhaba abiler bizde aranıza Elite plus red pack ile katıldık.
    Benim sorum aranızda yazılım attıran varmı ?
  • Arkadaşlar burası pek aktif değil Facebook ta tucson TCT grubu var 8200 üyesi var oradan bilgi edinebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: karotcuabi

değerli arkadaşlar bir dönem sorularıma yardımcı olmuştunuz şimdi tekrar gündeme geldi tucson.

muhtemelen makyajsız modelden düşünüyoruz ama peder ford mondeo 2000cc 5 ileri vitesli araçtan sonra 1.6 turboya sıcak bakmıyor.

ben test ettim beğendim ama kendisi 2000cc dizel alma arefesinde.

aradaki 80 bin lira civarındaki paranın gereksiz olduğunu söylesem de maalesef ikna edemiyorum..

1.6 t-gdi otomatik bizi üzer mi?

derdimiz yakıt tüketimi değil. ama önyargısı var işte. arada 7hp ve 400cc bizi göklere çıkarır mı?

teşekkürler
    Göklere tabiki çıkartmaz. Sonuçta ağır bir makina. Üstelik 2.0 dizel gürültüsü yerine 1.6 benzin sakinliğinde daha titreşimsiz ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşayacak.

Bence aradaki 80.000 lirayı ucuz bir eve peşinat veya en kötü bir katılım bankasına dolara çevirip vadeli yatırılırsa her ay mazot parası farkı yok olur hatta uzun vadede kazanırsın bile..

Üstleik 2000 cc araçta yıllık vergiler uçtu gitti. Oradan bile yaptığı tasarruf uçacak..

Ben hem 1.6 dizel hem de 1.6 benzinli Tucson kullanıcısı olarak aynı model araçlarda dizele astronomik fark vermeyi doğru bulmuyorum. Eğer yılda 30-40 bin km yapılıyorsa muhakkak dizel alınmalı. O halde Nissan Qasqahi veya X-Trail gibi alternatiflerin dizellerine yönelinmelidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: YEY

Göklere tabiki çıkartmaz. Sonuçta ağır bir makina. Üstelik 2.0 dizel gürültüsü yerine 1.6 benzin sakinliğinde daha titreşimsiz ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşayacak.

Bence aradaki 80.000 lirayı ucuz bir eve peşinat veya en kötü bir katılım bankasına dolara çevirip vadeli yatırılırsa her ay mazot parası farkı yok olur hatta uzun vadede kazanırsın bile..

Üstleik 2000 cc araçta yıllık vergiler uçtu gitti. Oradan bile yaptığı tasarruf uçacak..

Ben hem 1.6 dizel hem de 1.6 benzinli Tucson kullanıcısı olarak aynı model araçlarda dizele astronomik fark vermeyi doğru bulmuyorum. Eğer yılda 30-40 bin km yapılıyorsa muhakkak dizel alınmalı. O halde Nissan Qasqahi veya X-Trail gibi alternatiflerin dizellerine yönelinmelidir.

Alıntıları Göster
    bugün tesadüfen bir arkadaşımın xtrial'ina bindim. ön torpido üstü göğüs vs çok güzel deriydi. ama bilemedim. 1.6 benzinlisi yok sanırım onun. sizin dediğiniz gibi de dizel sadece 30-40bin km için ideal.

biz yılda en fazla tatiller dahil 10bin km düşünüyoruz. tüm mesele bu aslında...

sanırım doğru soru, t-gdi elite mi yoksa elite plus mı olmalı...

• karotcuabi K kullanıcısına yanıt
    Plus

• quote:

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

Plus
    sadece elite'te ön park sensörleri yok dimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karotcuabi -- 10 Nisan 2018; 9:21:30 >
    Elit pakette

led far

Elektronik park freni

Ön park sensörü

Şerit takip

Kör nokta uyarı

Acil fren sistemi

Auto hold

YOK

• quote:

Elit pakette

led far

Elektronik park freni

Ön park sensörü

Şerit takip

Kör nokta uyarı

Acil fren sistemi

Auto hold

YOK
    elite paketteki far sistemi halojenmi peki?
    Aynen öyle

• quote:

Aynen öyle
    değiştirmek mümkün mü peki? halojen far mı kaldı ya:(
    Değiştirenler var halıjenler mercekli olduğu için kolay değişiyoöuş ama tek eksiği far değil onun için mantıklısı almışken plus almak

• halojenler led ile değiştirdim ben (uzun far) püsküllü tip led alırsanız yuvaya sığıyor. mercekler içine de led isterseniz sığıyor ama beyaz renkli (diamond vision tarzı) halojen ile güzelbir görüntü elde edebilirsiniz. selektör de şimşek etkili oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursattokko1907

halojenler led ile değiştirdim ben (uzun far) püsküllü tip led alırsanız yuvaya sığıyor. mercekler içine de led isterseniz sığıyor ama beyaz renkli (diamond vision tarzı) halojen ile güzelbir görüntü elde edebilirsiniz. selektör de şimşek etkili oluyor.
    kime değiştirttiniz? bayii bana elektronik aksama müdahale ettiğim için garanti kapsamından çıkar demişti..

sokcu; o kadar bütçemiz yok hocam, elite tgdi alıcaz... 4x4
  • 
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.