Şimdi Ara

Hyundai Starex Hakkında Ne Düşünüyorsunuz. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
58.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • öncelikle şunu söyliyim.vw t5 kullandım ama vito kullanmadım.iş dolayısıyla bu tarz bir araç almak zorunda kaldım.tabi t5 için yanıp tutuşuyordum.sonuçta alman.das auto:).neyse fiyatıda daha uygun olunca 2 ay önce 2006 model starex 2.5 100 hp aldık ikinci el.arkadaşlar gerçekten kullanması çok keyifli bir araç.boşken zıplıyor evet, ama biraz yüklüyken(200 kg.) inanın 4*4 kadar iyi yol tutuyor.frenleri çok iyi ama ıslak havalarda limitlerde gitmekte fayda var.acı frenlerde ön taraf çok kayıyor çünkü.en can alıcı noktaya gelelim yakıt tüketimi...evet arkadaşlar ne yazık ki bu alet yakıyor.ama 3 bin deviri geçmedikçe öyle hayvani bir tüketimi yok.bunu hangi arabayla kıyasladığınızlada alakalı..kartal'a göre çok az:) ama t5 ve vito ya göre biraz fazla yakıyor.burada avantajınız alırken ödediğiniz düşük fiyat.konfor olarakta çok iyi.sonuç ben çok memnunum iyiki almışım diyorum..eğer bu tarz araç alacaksanız ve bütçeniz kısıtlıysa hiç düşünmeyin direk starex alın..biraz paranız varsa zaten t5 i falan boşverin vito alın.fiyat/kalite performansı olarak starex i tek geçerim...

• merhaba arkadaslar bende daha yenı 2005 100bg kısa sase vıp aldım ve herkez gıbı cook arastırma yaptım tek vardıgım sonuc cok yaktıgıydı bunu goz onune alarak kararımı verdım ve aldım aracı ben tekırdagda oturuyorum hesabıma yarayan aracı ankarada buldum ve oraya gıttım almak ıcın gelırken depoyu fulledım mazot euro dızel aldım fıyatı 2,36 tl ıdı 64lt mazot aldı 152ytl tuttu ve yola cıktım e-5 ten geldım geze geze trafıkten duzcede gezdım -ızmıtte gezdım istanbulldada gezdım evın onune geldıgımde ıse tam 800 km yol gelmısım aracın ıcerısınde hala ceyrek depo mazot vardı hemen benzınlıge gıdıp full ledım uzerıne 110tl lık tasa tasa mazot aldı artık varın hesabını sız yapın ÇOK MU YAKIYOR AZMI YAKIYOR ben daha oncelerıde peugeot partner 1,6 hdı deneme ımkanım oldu uzun yolda 60lt deposu var ve o depo ıle 800 km yolu gecemıyorsunuz ben anlamadım kım daha fazla yakıyor ALICAK OLAN ARKADASLARA BEN SIDDETLE TAVSIYE EDIYORUM KARAR SIZIN VARIN HESABINI KENDINIZ YAPIN
  • starex yerine ikinci el transporter veya vito taraftarıyım
  • Bu aralar fiyatları iyice düştü, üste çıkarayım başlığı dedim :)
    Yakıt konusunda da diğer başlıklarıda okudum tamam transporter vito gibi olmayabilir ama kalite ve işçiliği abartıldığı gibi vasat değil, performansı daha iyi, 10000 tl gibi fark var arada çok yaksa bile 3 5 kuruşla 10000 tl birikmez :)
    Ayrıca 140hp modeli 150 tl mazotla 750km yol gidiyor , şehir içindede 150 tl mazotla 650 700 km gidiyor.. 50000 70000 km arası araçlar 10500 12000 tl civarı fiyatları, özellikle İstanbul dışından almak lazım :)..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkantr -- 19 Ekim 2009; 11:56:41 >
  • bırdepoyla 650 km yaparsın 100bg tci olanına cıp falan yapılıyor yakıt dahada dustugu gorulmuss
  • selamlar
    2007 crdi aldım öyle denildiği kadar fazla yakmadığını söylemek istiyorum.
    Yol tutuş ve şürüş zevki çok güzel bir araba. bu aralar fiyatlarıda düşük iken orta halli arkadaşlarıma tavsiye ederim. 15-17 bin tl ye 2007 model araç hemde full e başka ne olsun.290-310 krş yakıyor normal şartlarda sadece vites geçişlerinde arka taraftan tok bir ses geliyor debriyaj bırakırken belki benden kaynaklanıyordur bilemiyorum ama performans ve rahatlığı harika bir araç. tavsiye ederim..
  • Vites geçişlerinde debriyajı yavaş bırakırsan gelmiyor ben hep önden çekişli araba kullandım bu arabada defransiyel var birden debriyakı bırakınca ondan geliyor heralde.bende 2006 crdi starex 5+1 var güzel araba basmayınca yakmıyor basıncada sol şeridi rehin alıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur[CrZy] -- 10 Haziran 2012; 0:13:49 >
  • 1 dep0 ile 600-650 yaparsın kliması ısıtması ç0k iyi 2 t0n yükle tınlamaz 5 yapar gelirsin mazeme kalitesi diğerlerinde aşağı kalmaz bakma sen bilen bilmeyen k0nuşuy0r ıvır zıvır bakımı masrafıda y0k serviste geri kalanı reklam b0ş çeneden ibaret kullandım eskittim 0 sebepten k0nuşuy0rum
  • 2007-2010 arası hyundai starex crdi panelvan almak isityorum.uzun yolda ve şehir içinde 1300 kg yük taşıyacağım.otomatik vitesli alırsam yük taşımakta ne gibi problem çıkarır?
  • arkadaşlar merhaba ben de 140 lık orjinal strarex otomotik minibüs aldım crdi. son derece iyi bir araba parça ucuz işçilik ucuz, alırkende bu lüüxü diğerlerine göre en aşağı 10000tl aşağıya alıyorsunuz. neyse bunları zaten arkadaşlar uzun uzun yazmışlar benim sorum dash board da sol alt tarafda power ecekt ve holl yazan bir düğme var aktif ve ekranda da çıkıyor. bunun hakkında teknik bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. bende daha önce de h 100 vardı. o hem çok az yakıyordu hemde daha tutuluyordu. ama ön tarafda sadece bir saç var allah korusun o ürkütücü. bir de bu arkadan çekişli arabaların genel sıkıntısı araç boşken yere tükürsen patenaj yapar. onun için arkada ağırlık taşımak lazım. ama starex zaten 2 tn olduğundan 50-100 kg ağırlık yeterli. binbaşm cevap bekliyorum.

• Arkadaşlar ben mermerciyim bende de 2006 starex var . buraya bilende yorum atıyo bilmeyende yorum atıyo yok wolksvagenmiş yok vitoymuş onların motoruyla starexin motoru birmiki malda 2500cc motor var ve şu durumda en basit bir doblo bile km ye yaklaşık 35 kuruş yakıyo. ben arabama yaklaşık 2 tona yakın yük atıyorum ve rampa filan dinlemiyor üstündeki yaklaşık 1 ton yükle 190 vurduğumu biliyorum.benim bide 2000 model ford focus ghia var starexin verdiği zevki o vermiyo. dayanıklılığa gelince ne wolksvagen nede mercedes starex gibi dayanamaz. bende hyundainin h100 de vardı size yemin ederek söylüyorum arabayı bildiğiniz dağda kullanıyordum mezar kurraken taşlar fazla uzak olmasın diye. starex onun daha iyisi onuda aynı şekil kullanıyorum starexi 2 senede bir sadece bi servise göster bişiyi varmı diye başka bişiyine karışma. konfor dersen arkası boş olduğu zaman kasislerde filan az bişi zıplatıyo arkaya 150 200 kilo kum torbası filan at taksiden bile daha rahat olur.yani diyeceğim oki milletin boş konuşmalarına bakmayın az bişi fazla yakması önemli değil bi arabaya bindinizmi kafanız rahat edecek. starex bence on numara bi araba almak isteyipte terredüte düşen kişilere hiç düşünmeden gözü kapalı bi şekilde almalarını tavsiye ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: asuta

arkadaşlar merhaba ben de 140 lık orjinal strarex otomotik minibüs aldım crdi. son derece iyi bir araba parça ucuz işçilik ucuz, alırkende bu lüüxü diğerlerine göre en aşağı 10000tl aşağıya alıyorsunuz. neyse bunları zaten arkadaşlar uzun uzun yazmışlar benim sorum dash board da sol alt tarafda power ecekt ve holl yazan bir düğme var aktif ve ekranda da çıkıyor. bunun hakkında teknik bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. bende daha önce de h 100 vardı. o hem çok az yakıyordu hemde daha tutuluyordu. ama ön tarafda sadece bir saç var allah korusun o ürkütücü. bir de bu arkadan çekişli arabaların genel sıkıntısı araç boşken yere tükürsen patenaj yapar. onun için arkada ağırlık taşımak lazım. ama starex zaten 2 tn olduğundan 50-100 kg ağırlık yeterli. binbaşm cevap bekliyorum.

power tuşu otobanda giderken kullanalıyor hold tuşu ise vites L konumundaykan motor freni gibi bir şey

• kendi soruma kendim cevp vereyim. kitapçığını buldum. power tuşu yüksek performans halinde kullanılıyormuş. hold tuşu da karlı kış günlerinde 2 vitesle kalkmayı sağlayan patinajı engelleyen bir sistem.

başka bir sorum olacak arkadaşlar.

marşı 1-2 turdan sonra alıyor sabahları
    3 gün karlı havada çalıştırmadım 4. gün hiç almadı araba . marş canavar gibi basıyor. ama almıyor. tamirci arkadaşlar geldi. boğazdan ilaç sıkınca aldı. tamirhaneye gittiğimde baktılar. 4 kızdırıcı bujinin 2 si patlak. hepsi değişti. o rahatlıkla geldim. işim yoktu gene 3 gün yattı araba 4. gün aynı olay. aynı şeyler tekrarlanınca bu gün servise götürdüm. adan zye baktılar. araba normal diyorlar. anlamamız için 3-4 burda kalsın. ancak ozaman anlarız dediler. başına böyle bir şey gelen varmı. bu neden olur sizce
  • merhaba arkadaşlar bizde vip tipi veya koltuklu bir starex almayı düşünüyoruz. şu anda 2. el fiyatları 20 ile 16 arasında. burdaki yorumları okudum bazısı çok kötülemiş bazısı iyi diyor bizimde aklımızda soru işaretleri kaldı.özelliklede bu araçlarda yakıttan çok şikayet ediliyor motor olarak nasıl bir model seçilmeli önerileriniz nelerdir.
  • Belki öğrenmek isteyen biri vardır diye konuyu hortlatayım.

Starex 2,5 TCİ 100 HP şehir dışı 7,9 litre şehir içi 12,5 litre
    Starex 2,5 CRDİ 140 HP şehir dışı 7,1 litre şehir içi 10,9 litre
    Transporter 1.9 TDİ 103 HP şehir dışı 6,5 litre şehir içi 9,5 litre
    Transporter 2,5 TDİ 130 HP şehir dışı 6,8 litre şehir içi 10,2 litre
    (Fabrika verileri)
    Araç bu. Kim demiş çok yakıyor hepsi kulaktan dolma gelmişler.Konfor olarak ve yol tutuşu olarak Transporter ama ön çekiş olduğu için yüke gelmez yokuşta hemen bayılır. Transporter 700 kg de ölür (kullandım eski arabam şuan CRDİ Starex var), Starex ile 1300 kg mermer taşıdığımı bilirim pek çökmedi çekişindede pek düşüş olmadı yükü hissettirmedi. Üstelik Starex yükte Transporter'dan daha az yakıyor bilginize. Boşken 90-100 hp lik otomobilleri çok rahat geçebiliyor. Fiyatını sonuna kadar hakeden araba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzehade -- 21 Temmuz 2015; 0:01:48 >

• Ben starex için çok araştırma yaptım ve ne olursa olsun almaya karar verdim.
    Öncelikle her starex aynı değildir benim arabam 100 beygir tci motor olanı. Tabi dediğim gibi yine de hepsi aynı değil sizden önce nasıl kullanıldığı çok çok önemli.
    Daha önce 92 model ford transit kullanıyordum.Seyyar manav olarak çalıştığım için yakıt tüketimim kmde 80-90 kuruş arasında değişiyordu.Starexle bu rakam 10 kuruş yukarı çıktı. Yakıt konusunda kesinlikle sınıfında ki araçlardan çok fazla değil.Ama biraz yüksek olduğu doğrudur.
    Konfor ve sürüş olarak harika bir araç.Güç harika.Gidişi yol tutuşu haarika.Uzun yol yapacaksanız tavsiye etmem 80km/h hızdan sonra aşırı motor sesi veriyor.Şehir içi çalışmak için ideal bir seçim.Emsallerinden çok daha ucuz, bakımı da parçası da ucuz.Tipi harika.Kemikli araba 2 tonu gönül rahatlığıyla taşıyabilirsiniz.Haricinde merak ettiğiniz birşey olursa mustafaturan94@hotmail.com.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.