Şimdi Ara

Hyundai Starex Hakkında Ne Düşünüyorsunuz. (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
58.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizde de bu araçtan var. 140 ps olanından. araçtan gayet memnunum. özellikle moturu ısındığında çok sessiz çalışıyor. uzun yolda 10 km ile giderken yol sesi az geliyor ve motor sesi hiç gelmiyor. zaten müzikte açarsanız ses falan duymazsınız. performans olarak çok atak bir araba. 3. vites ile 100 km çevirebiliyor rahatlıkla. turnoya geçince aracı ileri atıyor yani turbonun özelliğini çok iyi fark edebiliyorsunuz. konfor olarak ben çok memnunum. yakıt olayına gelince çok yakıyor deniliyor ama aslında çok yakmıyor. nihayetinde 2,500 cc motor 140 ps güç 330 tork ve 2 ton ağırlığı olan bu ebatlardaki bir araba için uzun yolsa 25 ykr nin altına bile iniyorsunuz ve kullanıumınaıza göre yakıyor. nisan ayında asfalt stabilize karışık test etmiştik. 19 (190000) ykr yakmıştı. bence çok iyi ford connect bile o zaman daha fazla yakıyorduki güç kapasite ve ağırlık olarak çok altında bir araç
  • Vito ve Transporterla bariz fiyat farkları var. Ve görünüş itibarıyla çok gösterişli bir araç Starex... Bir arkadaşım VIP modelini almıştı hayran kalmıştım arabaya. Bakım maliyetlerinin Vito ve Transporter dan düşük olacağını sanıyorum. Bence Starex
  • yakıt tüketimi ve 2 el acisindan pek iyi degil ama parasinin karsiligi bir arac
  • CRDİ 140 hp olanı makbuldür.diğerleri çok yakar.Ama transporter ve vitodaki keyifi bulamazsın bu arabada.motoru güçlüdür.konforuda mazda,mitsubishi ve ford transite göre çok daha iyidir.ancak 80.000 den sonra silindir kapağı çatlattığını duymuştum.ne kadar doğru bilemem
  • quote:

1atasoy
    transportercı arkadaşlara bir yazım olacak okuyun sonra tekrar düşünün
    Starex CRDİ L SPACE ABS ÇHY 28,700 YTL
    Transporter 86 HP lwb City van 41,700 YTL
    aradaki fark 13000 ytl
    şimdi transporter km başı 180 bin yaksa starex te 260 bin yaksa (starex sakin kullanımda 230 bin yakar) 80 bin fark eder 13000/0,080:162500 km eder
    yani en güçsüz transporterı alıcaksınız üstüne 162500 km yapıcaksınız ki araç çok yakıyor demeye başlıyacaksınız ayrıca bu hesaba servis ve parça maliyetlerini eklemedik aralarında bariz bir fark var ayrıca eğer aracı az kullanıyorsanız 5 yıllık garanti süresi cabası

Eğer yakıt tüketimi sizin için çok önemliyse kangoo veya caddy alın
    Ticari araç sınıfının bence fiyat performans değeri en yüksek araç starextir
    Unutmadan bu hesaba 130 hp transporter eklersek 275000 km yapmanız lazım

arkadaslarer starex alıcaksanız crdi olanı daha iyi hem yakıt hemde tork olarak iyi sağlamlık olara ise mıtsubıshıden bir alt modeli sayılırr masrafsızdırr arabanın bir balatası 100 000 km de değişiyoo bee :D
    transporter alıcan her 10 000 de servise götürmek zorunda kalıcaksınn bidee servise 450 ytl bayılacaksınn ama hyundaide bu sarun daha az adamalar japonun 2 kalitesi dersek iyi olurr
  • Kapak çatlatma sorunu genel olarak ya çok kalitesiz yakıt kullanan veya bakımsız araçlarda yada az yaksın diye mazot pompası kısılan (TCİ) araçlarda karşılaşılan bir sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgakmg -- 25 Aralık 2007; 17:07:49 >
  • sen mi kullanacaksın?
  • Hayır muhtar.
  • NE TRANSPORTER NE VİTO BU ALEMDE VARSA YOKSA STAREX GÖRÜYORUZ OTOBANDA HALLERİNİ DÖKÜLÜYOLAR...5 YILDIR KULLANIYORUM ÇOKDA MEMNUNUM.. VİTO YA TRANSPORTERA VERECEGİN PARAYA DEGMEZ O ARADAKİ FİYAT FARKINA 5 YIL ADRANALİN YAPARSIN OTOBANDA BAS ALLAH BAS SERİTLER SENİN ;) ÇOKDA ATAK KULLANMAMA RAGMEN 350 YKR YAKIYOR...
  • konforlu bir yakıt canavarı olduğunu düşünüyorum
  • bizde vardı 2003 100hp starex mazot düşmanı araba içiyordu resmen. şu an 2006 viano var 150hp tiptronik vitesli hatta biz buna yazılım yüklettik katalizörün birini iptal ettirdik 200hp ye yakın oldu araba o haliyle starex 100hp den az yakıyor basmadığımız zaman.

edit: upss kim hortlattı bunu ya tarihe bakmadan yorum yazmışım bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canozpinar -- 26 Ekim 2008; 11:22:25 >
  • ticarinin gtı si

edıT:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKHN_93 -- 26 Ekim 2008; 12:12:49 >
  • Fiyat,performans,fayda yönünden starex Transporter ve Transit ten iyi bir araç. Fazla tüketme konusuna gelince Transporter 130 bg lik kullandık Starex in CRDI sı ile hemen hemen aynı yakıyorlar. Üstün oldugu taraf ise Starex transportera göre yükte daha iyi ,bakım maliyetleri düşük,yedekl parçası ucuz.
  • 2007 'nin mart ayında aldık Starex TCI Panelvanımızı 30000km deyken aldık,suanda araç 99000 km'de ve zerre kadar araca bakım yapmadık bizi hiçde üzmedi..
    Araç bakımlıyken 240 Km'lik yolu 35 YTL'lik benzinle kat ediyordum.Sürüşü duruşu konforu tabiki Transporterla karşılaştırılamaz ama
    o paraya alınabilecek en iyi araç.Çokda yakmıyor 2 ton arabanın yakacağı yakıt zaten bu kadar olur..Temizi bulundukdan sonra gözü kapalı alınabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpinepro -- 28 Ekim 2008; 9:51:40 >
  • Starex alınacaksa crdi modeli alınmalıdır. Yani 140 beygir olan versiyon. Yakıt olarak 2 ton bir arabaya göre çok normal yakıyor. Zaten kolay kolay arıza yapmaz. Yapsada hesaplı bir şekilde çözülebilir. Performans olarak biraz fazla iyi.
  • bu aracın son kasasını alan yok mu forumda anlatsın eksi ve artılarını merak ediyorum araç 170 beygir.Ve çok heybetli gözüküyor önden.
  • ben starex almak istiyorum ama aklıma iki soru takıldı. ilk olarak alacağım araç camlı van-multiway-cityvan adları ile anılıyor sanırım, hepsi aynı olsa gerek, yani ortadaki kapı hizası camlı ve koltuklu, arka tarafı da kargo olanlardan arıyorum.

ilk sorum kısa ve uzun şasi hakkında. şimdi ben uzun şasi istiyorum, camlı vanların uzun şasi olanı var mı acaba, bir de ikisi arasında ne kadar boy farkı var.

ikinci sorum ise makaslar hakkında. duyduğum kadarıyla minibüs tipinde ince makaslar, panel tipinde kalın makaslar var imiş. şimdi bu uzun şasi camlı vanların yani ortası camlı arkası kargo için olanların makasları hangisinden. minibüs gibi mi panelvan gibi mi, yoksa ikisinin arasında mı.

cevaplara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juniorx -- 28 Ekim 2008; 14:52:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: juniorx

ben starex almak istiyorum ama aklıma iki soru takıldı. ilk olarak alacağım araç camlı van-multiway-cityvan adları ile anılıyor sanırım, hepsi aynı olsa gerek, yani ortadaki kapı hizası camlı ve koltuklu, arka tarafı da kargo olanlardan arıyorum.

senin aradığın multiway olanıdır.kapı hizası camlı ve kotukludur.Bide aynı şekil olanın arka kargo bölümünü ayıran parçası olan tipi vardır oda space olarak geçer.
  • onun uzun şasisi var mıdır. bir de makaslar hakkında sorduğum soruyu cevaplayan çıkar mı.
  • var uzun olanı arada 30 cm fark var...makaslar konusunda birşey demicem ama h100 kadar amele aracı değil...onun kadar yükü kaldıramaz...ama en azından biz 6 adet iç dış klimayı yükledik zorlanmadan ortası koltuklu bizimkininde...yaklaşık 1 ton falan yapıyor...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.