Şimdi Ara

Hyundai ix35 mi Ford Kuga mı? [İx35 Alındı] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
2
Favori
20.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim de uzun uzun anlatmaya calıstıgım sey verdiginiz linkteki aracların avrupa üretimindeki şartları nedeniyle aynı kategoride burada olmadıgıydı, bunu da cheerokee nin motoru ve fiyatı ile örnekledim zaten bir cogu da burda yok dedim. yeni verdiginiz linki inceledim orda da ducia duster ı en iyi 4x4 seçmişler diyecek bişi bulamıyorum. ix35 e 7.koltuk yok diye eksi demişler sanki 7 kişilik araçlara bakıyoruz, kuganın sizin begenmediginiz donanımına artı puan vermişler :) autocar ın ise eskiden beri dergi olarak simdi de nette uzun zamandır basarılı oldugunu hepimiz kabul ederiz. volvo ve reno yu asla kalite olarak kıyaslamam satış rakkamlarının kalite göstermedigini düşündügüm için örnekledim, ucuz olan genelde daha cok satıyor. dizellere bakmadım çünkü 1.6 da dizel ve otomatik aynı anda vermiyorlar, otomatik tercihim dizelin önüne geçtigi için seçimimiz benzine dönük oldu, dediginiz gibi 2.0 senelik vergisi bir kenara ama %80 lik vergisiyle aracın fiyatını gereksiz yükseltiyor daha dogrusu araca nerdeyse kendi degeri kadar vergi ödüyorsunuz. ford; mustang gibi bir efsanenin üreticisi,GT40 ile ferrariyi yenen araba üreten bir firma, otomotiv üretimini seri üretime geciren ilk firma, hatta işletme derslerinde okutulan ilkeleri var ve tank da üretmiş bir firma. halen mazdaya ortak, mercury ve lincolnu üretiyor, bir cok markayı da üretip daha sonra başkalarına satmış, kuganın selective ise almanyada üretiliyor. hyundaiden 60 sene fazla bir geçmişi var fordun, hyundainin kuruluşunda 10 mühendisi amerikada yetiştirmiş ve 10 mühendislerini koreye göndermişler. sonrasını da okursunuz ilk fabrikalarını ford kuruyor. yani hyundainizin kuruluşunda fordun bilgisi destegi var :)
    kuganın cocuk güvenligi iyi, digerlerinde de iyi, kim birine çarptıgında ölmesini umursamaz ki, ncap yıldız olarak bakılıyor ama sizin cocuk güvenligine baktıgınız gibi her yıldızın toplam puanlarına bakan da cok var biz 5 yıldızı görüp geçmedik mesela.
    kuganın satısları kota artarsa biraz daha yükselir çünkü aslında benim gibi beklemekten hoslanmayan bir sürü insan başka alternatife kaymak zorunda kalıyor ama hiçbirzaman en yüksek satışa ulaşamaz bu ülkede, çünkü fiyat politikası belli ve acıkcası ben her yerde quasqai gördügüm gibi kuga görsem hoşlanmam, bu motor ve cekişle fiyatını hak ettigini düşünüyorum, bu özellikleri bilen isteyen ve bedelini ödeyecek olan almalı arabayı. donanım için en zengin paketi aldıgımızı belirtmiştim sanırım ix35 de olmayan donanımlarda var kugamızda, görsellik göreceli bir konu bu zevk meselesi ben kugayı daha çok begendim hatta lansman rengi zencefil için fazladan bir ay bekledim ki bazıları hoş bir renk olmadıgını düşünüyor :) ekonomik sürüş dediginiz gibi ne kadar km yaptıgınıza kimin nasıl kullandıgına göre önem kazanabilir bizim için önemli degildi , beygir ve tork olarak kugayı denedik eski arabamız 2.0 motor onu aratmadı, 180hp hakkını veriyor ve tüm bunlar eşit olsa da ben 4x4 bir araç istiyordum zaten kuga olmasa rav4 ün 2.0 ını alacaktık.
    diger alternatifleri de uzun zaman gözden gecirip kugada karar kıldıgımızı belirtmek isterim.
    bu arada araçlarımız ne olursa olsun, ncaptan ne puan alırsa alsın, trafik tehlikeli bir yer, herkesin severek aldıkları araçlarını kazasız, belasız kullanabilmelerini dilerim.

• ybsnm Y kullanıcısına yanıt
    Valla sizin tatlı tartışmanız benim zihnimi açtı. qashqai'yi falan denemiştim zaten. Pek alınacak bir araç değil gibiydi. Bu hafta fırsat bulup Kuga'yı deneyeceğim bir de.
    Bu arada ikiniz de karşılaştırmadaki araçları kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla.Bütün sayısal veriler bir yana bu araçların hiç kronik problemleri var mı? Şusu busu erken soldu kötü oldu vs tarzında?
  •  Hyundai ix35 mi Ford Kuga mı? [İx35 Alındı]
  • http://www.aksiyon.com.tr/aksiyon/haber-37375-en-sorunsuz-ve-masrafsiz-marka-hyundai.html

http://www.arabam.com/otomobil-haberleri/sirketlerden-haberler-ix35-musterilerinden-ilk-odulunu-aldi/289669

ix35 in belirgin bir kronik sorunu olmadıgı gibi, ödüllere devam ediyor :)))

ama sizin isteklerinizin ne oldugu önemli önceliginiz yakıt ise aslında suv dan uzak durun..
    dizel derseniz qq, yeti (cok saglam donanım var bakın), duster..
    benzin secenegi cok geniş ama uygun tüketim sadece ix35 de, gdi ve atmosferik oldugu icin. tigu da turbo yine harcama tavan
    4x4 derseniz yine tigu, kuga, ix35, spo vs...
    suziki de segmentte ama servis vb ne olur ne kalır bilinmez ...

önceliginizi iyi secin ve ona göre karar verin, saygılarımla ...

• soundofthesea kullanıcısına yanıt
    Hocam benim için büyük sorun değil benzin parası falan suv alacaksan bunu göze alıyorsun demektir. Zaten araçlar çok yakmıyor bence, benzin pahalı.
  • Kuga tercih etmek için EB motor bile yeterli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam merhabalar ben ford kullanıcısıyım ve kuganın içi benim aracımla tamamen aynı araç alma sürecinde ix35 i detaylı inceledim aracı aldıktan sonra kuga çıktı onu da inceledim

-ix35 yakıt tüketimi 10.8 litreydi ki c max forumunda ix35 ini yakıt yüzünden satan bir arkadaşımız var her neyse kuganın yakıt ütketimi ise 11 litre yalnız şunu belitmek isterim arada 180 beygirin adı ve tadı var bu konuda kuga

-araç alma döneminde ix35 i mpv sınıfındaki araçlarla karşılaştırdım gözümde bir suv olamadı ancak kuga tam anlamıyla suv

-ix35 fiyat olarak oldukça hesaplı bir araç buda ix35 i öne çıkarıyor

yani kısaca benim tavsiyem kuga imkanınız varsa alın
  • Chris_Mccandles kullanıcısına yanıt
    hocam allah a (c.c) şükür iyi kazanan insanlarız bizler, ailede insignia, tüplü doğan ie, megan, ix35 var :)) önceleri 170hp laguna son aracımdı ix35 den önce herneyse. önemli olan şey su ki sen önceligin ne ise ona bak.

ayda saglam para kazandıgım halde insignia ya binmiyorsam ben (ki ix35 cok eğlenceli ve güzel bir araç) babamda binmiyor araba 2 yaşında daha 7000km de :))) ecoboost motor farklı bir şey.

elbette arabalar cok yakmıyor benzin pahalı :)))
  • the.patriot T kullanıcısına yanıt
    Hocam hepsini tek tek dikkatle okudum, gerçekten çok ayrıntılı yazmışsınız uğraşıp. Teşekkür ederim. Ben de test edeceğim Kuga'yı. Bu dediklerinizin hepsini göz önünde bulunduracağım. Bir açıdan çok zevkli oluyormuş böyle tartışması :)
  • Ahmet-Fe A kullanıcısına yanıt
    Ben o motor o işinden hiç anlamıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris_Mccandles

Ben o motor o işinden hiç anlamıyorum :)

Ecoboost motoru focusta kullanıyorum powershift şanzımanı kullanmadım ancak ecoboost gerek performans olarak gerek yakıt ekonomisi olarak gerçekten çok iyi , kuga biraz daha fazla yakar ama emin olun bir atmosferik kadar yakmaz şuan tüketimim 1.4 tsi jettadan az

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • soundofthesea kullanıcısına yanıt
    valla tek aracım olcak, istemesem bile kullanacağım hangi araç olursa olsun. :) Benzinede yine zam gelmiş bu arada. Haksız mıyım? :))
    hocam ben şu 112 aramaya takıldım ve merak ettim, aramayı nasıl yapıyor, araçta sim kart takılı aktif bir tlf mu var? konumu vs nasıl bildiriyor? acıklarsanız sevinirim ve cok güzel bir özellik gercekten.
  • ensnksr kullanıcısına yanıt
    o forumunuzdaki arkadaşınızı tahmin ediyorum, herkes ix35 i begenmek ve almak durumunda degildir. böyle olmaması da gerekir zaten :)

her aracın belli bir gücü vardır, üst düzey güc ve hız istenirse elbetteki tercih ix35 ve kuga gibi aile araçları degil, mazda rxe gibi spor otomobiller olmalıdır

sizin gözünüzde aracın mpv sınıfında olması dünya da özellikle amerika da (fordun üretildigi yerde :)) ödülleri toplamış bir suv oldugu gercegini degiştiremez c max mpv olabilir de ix35 e uymaz bu bakış acısı normalde :)))

kuganın baz modeli yada donanımsız modelleri ile ix35 arasında (baz model) fiyat farkı cok düsük.

aynı şeyleri yazıp durmaya gerek yok. marka fanatikliği yapmaya da. ford kuga da hundai ix35 de bir audi degil. c suv her ikiside ... aynı klasmanın araçları donanımsal yada teknik bazda birbirinden farklılıklar var isteyen istedigi aracı alır .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soundofthesea -- 26 Aralık 2013; 15:32:21 >

hatasız kazasız yolculuklar diliyorum bende bir kere daha hepimize ve güzel bir özellik bu kaza sonrası kişinin konuşamadıgını bir an düsündüm o kişinin ben olabilecegini bir an icin, allah (c.c) hepimizi korusun ...
  • Chris_Mccandles kullanıcısına yanıt
    üstat gidecek başka memleket yok 10 lira da olsa alıp arabalarımıza binecegiz zaten :)))))
  • Kuga'nın 4x4 olması bile bence yeterli bir neden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soundofthesea

o forumunuzdaki arkadaşınızı tahmin ediyorum, herkes ix35 i begenmek ve almak durumunda degildir. böyle olmaması da gerekir zaten :)

her aracın belli bir gücü vardır, üst düzey güc ve hız istenirse elbetteki tercih ix35 ve kuga gibi aile araçları degil, mazda rxe gibi spor otomobiller olmalıdır

sizin gözünüzde aracın mpv sınıfında olması dünya da özellikle amerika da (fordun üretildigi yerde :)) ödülleri toplamış bir suv oldugu gercegini degiştiremez c max mpv olabilir de ix35 e uymaz bu bakış acısı normalde :)))

kuganın baz modeli yada donanımsız modelleri ile ix35 arasında (baz model) fiyat farkı cok düsük.

aynı şeyleri yazıp durmaya gerek yok. marka fanatikliği yapmaya da. ford kuga da hundai ix35 de bir audi degil. c suv her ikiside ... aynı klasmanın araçları donanımsal yada teknik bazda birbirinden farklılıklar var isteyen istedigi aracı alır .

burda bir sitem sezdim sanki :) ix35 e kötü bir araç demedim ancak araç alımında sadece benim gözümde suv gibi değilde mpv gibi görünüyor yakıttan satan arkadaş facebooktaki grupta oda c max aldı bilmem tanıyor musunuz? donanım olarak ix35 dolu araç fiyat konusunda ise full ix35 69 bin iken boş kuga 69 bin ha bu arada marka fanatikliği yapan birisi değilim forrdan memnun olduğum için tavsiye ederim kuga benimde almayı düşündüğüm bir araç kendim detaylı test ettim o yüzden crv ucuz olsa gidin crv alın derim daha iyi veya tiguan kasa değştirmeyecek olsa tiguan derim kısaca fanatik değilim :)

• ensnksr kullanıcısına yanıt
    üstat sizin gözünüz dediginiz gibi ve yazımda bir sitem yok daha çok sizin gözünüzle dünya gözünü karşılaştırma var, tasarım vs.. ödülleri bakımından. herkes aynı aracı alacak ve severek kullanacak diye bir durum yok zaten.

kuganın boşu 69 ix35 in dolusu 69 :)), donanımsal farklılıklar turbo motor bir maliyet sonucta 20000tl gibi bir maliyet hatta :)))) o zaman kuganın boşu gelir 49 bine :))))) her neyse dedigim gibi herkes aynı aracı alacak diye bir konu yok.

benim icin kuganın baştan kaybetme sebebi tipi ve yakıt fazlalıgıdır, bu kimseyi de baglamaz.....

herbir secenegi teker teker eleyen bir kullanıcıyım, gecen yıl sadece sedici piyasada degildi, o da zaten servis sıkıntısı nedeniyle herşeyden önce tercihim olamazdı ......
    Aynı özelliklerde bir Kuga kullanıcısı olarak, sayın the.patriotun yaptığı açıklamanın her kelimesine katıldığımı belirtmek isterim. Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trismegestus -- 28 Aralık 2013; 21:43:54 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.