Şimdi Ara

Hyundai ix-20 Görüşleriniz (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
793
Cevap
3
Favori
121.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende bir 2012 ix20 var 28.000 km de. BRC lpg kiti takılı, Neziroğlu bakımlı.
    isteyen olursa satıyorum. Sahibinden de ilanı var.
    39500 TL fiyat yazdık.
    isteyen olursa arayabilir.
    Sahibinden com ilan no:137054900

Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solgun66

Merhabalar,
    Bende bir 2012 ix20 var 28.000 km de. BRC lpg kiti takılı, Neziroğlu bakımlı.
    isteyen olursa satıyorum. Sahibinden de ilanı var.
    39500 TL fiyat yazdık.
    isteyen olursa arayabilir.
    Sahibinden com ilan no:137054900

Saygılarımla

Hayırlı satışlar...
  • Aracı alalı iki yıl oldu.Memnun muyum?Evet,kesinlikle memnunum.Allah razı osun Koreli kardaşlarımızdan.
  • arkadaşlar 20.000 tl bütçem var bu paraya i20 alabilir miyim piyasasını hiç bilmiyorum
    yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanburaxx

arkadaşlar 20.000 tl bütçem var bu paraya i20 alabilir miyim piyasasını hiç bilmiyorum
    yardımcı olursanız sevinirim

Evet ikinci el 2009-2010 model 1.2 dohc team yada start donanım i20 alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 1 Ekim 2013; 22:34:20 >
  • Arabayı alalı 2.5 yıl odu çok memnunum(dizel prime 2011).Üç defa sorun yaşadım.birincisi motorda 1800 devirde gelen vuruntu sesi halledemediler.İkincisi silecek şöför tarafındaki tam ordan 6cm kadar iz bırakıyor.Orjinal silecek lastiği aldım olmadı,garantiden kolu değiştiler olmadı.Oda duruyor.Üçüncüsüde şöför emniyet kemeri çok ses yapıyor..Kulanması tadına doyum olmuyor.Yakıt yazın şehirdışı çok kulandım klima acık ortalam yakıt 5 litre gösteriyordu.
    Sadece multimedya araştırıyorum taktıram varmı varsa biligi rice ediyorum Saygılarıma..
  • arkadaşlar ix20 için ses tesisatı ne önerebilirsiniz, hoparlör boyutları i20 ile aynı mı? bagajda bebek arabası olacağından subwoofer pek mantıklı gelmiyor. teşekkürler.
  • Hyundai, Türkiye'de, bu kadar iyi bir arabanın arkasında durmadı maalesef. Yazık...

Bomboş Renault'lar, VW'ler, Ford'lar takır takır satılırken, bu aracın hak ettiği değeri görememesi maalesef çok üzücü. Türk insanı MPV sınıfına alışamadı, halbuki yurtdışında ailelerin çoğu bu tip araç kullanırlar.

Ben de aracımı geçtiğimiz yaz hiç istemeyerek sattım. Tam donanımlı, dizel, 6000 km'de ve boyasız olmasına rağmen bugüne kadar satmakta en zorlandığım araç oldu.

Umarım kimse zorunlu olarak satmak gereği duymadan yıllarca sorunsuzca kullanır.
  • kaça satmıştınız ki siz aracınızı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drakyuz -- 22 Nisan 2014; 10:03:56 >
  • drakyuz D kullanıcısına yanıt
    O dönem ki ikinci el piyasasına göre kötü bir rakam değildi. Ancak sıfır aldığımız için tabii, yaklaşık 6000 TL zarar ettik.
  • Selam arkadaşlar..görüyorum ki en son cevap nisan ayında yazılmış. Ne yazık ki ne hyundai, ix20 ye; ne de kia, venga ya sahip çıkmış. Halbuki 10 numara araç 2si de..ben de 2. El venga veya ix20 otomatik lpg+benzin 1.6 prime arıyorum ama sahibinden de dahi yok. Bu özelliklerde aracını satmak isteyen olursa mesaj atabilir. Herkese iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi katakulli -- 21 Ağustos 2014; 9:00:05 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Ben de aracımı 2013 yazında satmama rağmen, hala arada bu konuya girer izlerim.

Daha önce de yazdım, yine tekrar edeyim. İX20 son derece donanımlı, rahat, kullanımı keyifli, güvenli bir araç olmasına rağmen hatalı satış politikaları, reklam eksikliği, Türk tüketicisinin ilgisini çekecek strateji eksiklikleri vs. nedeniyle Türkiye piyasasında tutunamamıştır. Şimdi baktım da Hyundai resmi sayfasından da kaldırılmış ve satışı sonlandırılmış. Farklı markaların beş para etmez tenekeleri yüzbinlerce adet satış rakamı yakalıyorken, İX20'nin düştüğü durum gerçekten içler acısı.

Hyundai'nin hatalı politikası, bu aracı alarak yatırım yapan müşterilerini de maalesef ciddi bir yalnızlığa terk etmiş oluyor. Hem de neredeyse 2 yıl gibi kısa bir sürede havlu atarak.

Her ne olursa olsun, bu aracı uzun süre kullanmak için düşünenlere hala önerebilirim. Çoğu markanın kullanıcısının tadına varamayacağı bir deneyim yaşayacaklardır.

Bu arada katakulli için yanıt;

Çeşitli sitelerde 2. el ilanları mevcut, neden yok dediniz anlamadım. Belki size uygun olanı bulamadığınızı ifade ettiniz. Acele etmeden araştırırsanız, problemsiz bir araç bulacağınızdan eminim...

• Arkadaşlar bu araçlarda LPG uyumu nasıldır? LPG taktıranlardan özellikle duymak isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu araç resmen öldü saolsun Hyundai...
  • http://www.youtube.com/watch?v=0pNZ4bItezw Hyundai konvoyu arkadaşlar izleyin kesinlikle
  • Bu araçtan bir tane aldım, umarım pişman etmez.
    Netten bulamadım, i20 ile cam ölçüler aynı mıdır acaba?
    mugen rüzgarlık takmak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: knopix2626

Bu araçtan bir tane aldım, umarım pişman etmez.
    Netten bulamadım, i20 ile cam ölçüler aynı mıdır acaba?
    mugen rüzgarlık takmak istiyorum

Gönlünüzce kullanmanızı dilerim, umarım uzun yıllar sorunsuzca zaman geçirirsiniz.

Aracınızın İ20 ile ilgisi yok, tamamen başka bir araç. Halen İX20 için aksesuar satılıyor mu bilemiyorum ancak bulunduğunuz yerdeki Hyundai Yetkili Satıcıları ile görüşmenizi öneririm.
  • Merhaba konunun üzerinden epey zaman geçmiş ama
    Çok çektiğim Era dizelimi satayım derken tanıdık bir usta komşusunda ix20 olduğunu söyledi. İsterse takas yapabileceğini söyledi. Ben de Hyundai nin sayfaya bakınca ix20 yi görmedim. Daha önce de duymamıştım ama yakın mesafe olunca gidip baktım. Çok anlamasam da kısa mesafe test ettim. İçeri aldığı lastik sesinden bir de -alışık olmadığımdan mıdır- gerek ön gerekse arka taraf için görüş imkanının kısıtlı olması ve eraya göre biraz hantal olması dışında beni cezbetti.
    Piyasasını hiç bilmiyordum Satıcı bana 47 ye sayacağını söyledi. Ben de düşünmek için müsaade istedim. internete bakınca 2 tane araç hariç (onlar da 6 7 ay öncesinin ilanı) en yüksek fiyatın 45750 olduğunu gördüm.
    [Bu arada araç 1.4 dizel full olanı (prime olsa gerek). 32000 de beyaz. boya yok yalnızca sağ arka kapıda ufak bir taş izi gibi bir şey var.}
    Bu aracın ederi nasıldır sizce?
    Alsam Elimde patlar mı?
    Era yı 2 aydır satamadım benzer durumun bunda da başıma gelmesinden korkuyorum.

Bi de panaromik tavan tecrübem hiç olmadı. Yağmurda rüzgarda ses alıyor mu? ve de güvenli mi?

Şimdiden teşekkürler

• tenkitor T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

İX20 Türkiye'de maalesef yeterince tanıtılmadı, üzerinde durulmadı ve sonunda satıştan kaldırıldı. Halbuki bana göre gerçekten çok konforlu, az yakan, donanımlı ve sağlam bir araçtı.

Aracın içeriye lastik sesi alması, lastiktendir. İzolasyonu iyi bir araçtır. Cam tavan (eğer sorun yoksa) ses ve titreşim yapmaz. Daha önce kullanmadıysanız ilk başta garipseyebilirsiniz. Aracın görüş açısı ve mesafesi bence yeterlidir. Siz alışık olmadığınız bir aracı kullandığınızdan ilk aşamada farklı bir his almış olmalısınız. 1.4 dizel araç hantal değildir ama çok seri bir araç da değildir. Zaten kullanım amacı da hız ve seri kullanım değildir. Uzun yolda 6 ileri vites son derece sessiz ve konforlu bir yolculuk sağlar.

Şimdi gelelim işin en sıkıcı yanına;

Doğrusunu söylemek gerekirse, satarken en fazla zorlandığım araçtı. Pek tanınmadığından ve çoğu kez İ20 ile karıştırıldığından, satıcı olarak epey laf anlatmanız gerekiyor. Kullanıcı olarak çok keyif alırsınız ancak satıcı olarak aynı şeyi söyleyemem. Tabii şans faktörü çok önemli. Çok kısa zamanda müşteri bulunması da olası. Yine de satarken ciddi anlamda yorulacağınızı söyleyebilirim. Piyasasını uzun süredir izlemediğim için ederi hakkında sizi yanıltmak istemem. Ama 47 bin TL'nin çok fazla olduğunu söyleyebilirim. 40 bin TL ve altına alırsanız iyi bir alışveriş yapmış olursunuz sanırım.

Başka sorularınız olursa memnuniyetle yanıtlarım. Bu aracı gerçekten çok sevmiştim ancak eski sevdama geri dönmek için elden çıkarmıştım.

• Teşekkürler ilginiz için
    Antepte 41750 ye bir tane gördüm. Yarın bir arayacağım son kaça olur. Dediğiniz gibi 40 altına olursa alabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.