Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (858. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vagojeo

Siyah bulabildik :) Hayırlısıyla haftaya geliyor arabamız :)

Hayırlı Olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: racerant

Otomatik i20 sahiplerine bir sorum olacakti. Araci yeni calistirdiginizda motor sogukken vitesi P den R ye aldiginizda vites biraz sarsintili geciyor ve sanzimandan hafif girc diye ses geliyormu ?

Ben kendi aracimi bugun park sahasinda denerken buna sahit oldum ancak araci henuz teslim almadim.

sanirim o dedigin bende olmuyor diyebilirim..ama genelde o esnada ayagm frende oluyo belkide o dedign sarsintiyi engelliyordur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yeni i20 1.2 sense modeli ile ford fiesta 1.25 my fiesta II arasında kararsız kaldım. Bu iki araç arasında artı ve eksiler yönünden bir değerlendirme yapabilecek bir arkadaş var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rmzn3450

Arkadaşlar km de benzinli araç kaç tl yakıyo 0.35 i geçer mi? Kullanan bir Allah'ın kulu yokmu ya benzinlisini :))

1.4 cvvt mode manuel kullanıyorum. 30 kuruşuda gördüm 40 kuruşuda. yeni aldığımda yüksekti sarfiyat. 100 km de 8.4 lt ortalama ile gidiyordu. şu an 3000 km yi geçti ve 7.4 ortalama ile gidiyor. genelde şehiriçi kullanıyorum. ve istanbul da...
  • quote:

Orijinalden alıntı: h015101

Arkadaşlar yeni i20 1.2 sense modeli ile ford fiesta 1.25 my fiesta II arasında kararsız kaldım. Bu iki araç arasında artı ve eksiler yönünden bir değerlendirme yapabilecek bir arkadaş var mı acaba?

Bence lansmanı yeni yapılmış bi araç olan i20 daha ağır basıyor.
    Bende 2009yılında ilk çıktığında incelemiştim Fiestayı ama i20de karar kıldım,Fiestanın arka koltuğuna oturmam ve bagajını görmem yetti vazgeçmem için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 22 Mayıs 2012; 10:37:19 >
  • Arkadaslar herkese selamlar.Bende araci bugun aldim,fakat 30 mayista anahtari teslim aliyorum.1.4 benzinli tune manual buz mavi.

• quote:

Arkadaslar herkese selamlar.Bende araci bugun aldim,fakat 30 mayista anahtari teslim aliyorum.1.4 benzinli tune manual buz mavi.

Hayırlı Uğurlu Olsun.
    Aramıza Hoşgeldiniz.
  • bende i20 almak istiyorum 1.2 modelini yanlız çoğunlukla benzinli var fiyat açısından dolayı 1.2 almam gerekiyor
    limitim 20-25 bin lira civarı.
    Acaba benzinli 1.2 i20 çok yakıyor mu motor hacmi düşük ama yine de sorayım dedim
    dizel kullandım bu zamana kadar benzinli arabaların yakıtını da bilmem gezme şeklini de devrini de yani bana bilgi verirmisiniz ? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: theCix

bende i20 almak istiyorum 1.2 modelini yanlız çoğunlukla benzinli var fiyat açısından dolayı 1.2 almam gerekiyor
    Acaba benzinli 1.2 i20 çok yakıyor mu motor hacmi düşük ama yine de sorayım dedim
    dizel kullandım bu zamana kadar benzinli arabaların yakıtını da bilmem gezme şeklini de devrini de yani bana bilgi verirmisiniz ? :)

Bu aracı gerçek manada düşünüyorsanız 2011 itibariyle sayfaları okusanız bile, bir çok sorularınızın çok detaylı cevaplarını elde edebilirsiniz.
  • Her geçen gün hızla yeni arkadaşlarımız aramıza katılıyor, hepiniz hoş geldiniz araçlarınız hayırlı olsun.
  • quote:

bende i20 almak istiyorum 1.2 modelini yanlız çoğunlukla benzinli var fiyat açısından dolayı 1.2 almam gerekiyor

merhaba ..daha önce yazdığım gibi sıkı pazarlıkla ve makyajsız kasa olan 1,2 mode versiyonu 27.500 e aldım ha siz team alırsınız en fazla 26.500-27.000 tl olur belki bilemiyorum.araç yakıt tüketimi bence çok makul..ama siz dizel kullanmış biri olarak aynı paraya dizel doldurduğunuz zaman daha uzun mesafe giderken benzinlilerde bu mesafe belli.. devirli kullandığınızda normalden fazla yakar bu bir gerçek..uygun devir aralıklarında ve agresif kullanmadığınız sürece yakıt normal..hem daha sessiz,dizelden sonra araç çalışıyormu diyerek devir saatini kontrol etmeniz yeterli olur bence..torku dizel kadar olmasada 1,2 hatta 1,25 de diyebiliriz gayet yeterli bi preformansa sahip..makyajsız kasa 1,2 78 beygir.dediğim gibi sıfır araç sıfırdır sıkıntı yaşamazsınız genede olmadı tavsiye etmiyim bu araç için ama lpg taktırırsınız sarfiyat dahada düşer heralde..

• quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Arkadaslar herkese selamlar.Bende araci bugun aldim,fakat 30 mayista anahtari teslim aliyorum.1.4 benzinli tune manual buz mavi.

Hayırlı Uğurlu Olsun.
    Aramıza Hoşgeldiniz.

teşekkürler kardeşim.Hoş bulduk
  • Bende LPG'li i20 1.2 Mode var Uzun yolda 4,32 LT gazla 80 km yaptım sürat 100-120 arasıydı o zaman gaz 2.31 TL/LT idi. Yani Km 'de 125 krş u gördüm. Bu kadar fazla söze gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: necoocen

quote:

merhaba ..daha önce yazdığım gibi sıkı pazarlıkla ve makyajsız kasa olan 1,2 mode versiyonu 27.500 e aldım ha siz team alırsınız en fazla 26.500-27.000 tl olur belki bilemiyorum.araç yakıt tüketimi bence çok makul..ama siz dizel kullanmış biri olarak aynı paraya dizel doldurduğunuz zaman daha uzun mesafe giderken benzinlilerde bu mesafe belli.. devirli kullandığınızda normalden fazla yakar bu bir gerçek..uygun devir aralıklarında ve agresif kullanmadığınız sürece yakıt normal..hem daha sessiz,dizelden sonra araç çalışıyormu diyerek devir saatini kontrol etmeniz yeterli olur bence..torku dizel kadar olmasada 1,2 hatta 1,25 de diyebiliriz gayet yeterli bi preformansa sahip..makyajsız kasa 1,2 78 beygir.dediğim gibi sıfır araç sıfırdır sıkıntı yaşamazsınız genede olmadı tavsiye etmiyim bu araç için ama lpg taktırırsınız sarfiyat dahada düşer heralde..

Bende 1.4 benzinli aldım,fakat ağırlıklı şehiriçi kullanıcısıyım ve yılda 10.000 km geçmeyeceğimi tahmin ederek aldım.Dizel ile arasında fiyat farkı bayağı var.Aslında dizel araç alırken,yakıta vereceğiniz parayı peşin olarak dizel motoruna vermiş oluyorsunuz.Ben bu mantıkla giderek,benzinliyi seçtim.1.4 olmasının sebebide araca aynı anda 4-5 kişi bindiğinde 1.2 motorda olduğu gibi 5 kat daha fazla yakıt yakmasına engel olmak ve yokuşlarda sorun yaşamamak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tods

quote:

Orijinalden alıntı: reywal

quote:

arkadaşlar merhaba

07.03.2012 tarihinde 1.4 cvvt mode i20 aldım. 70 gün oldu alalı ve yaklaşık 3200 km yaptım. bu aralar lpg işini düşünmeye başlamıştım. bir yanım ekonomi olarak lpg yi istiyor. yaklaşık 1 senede lpg kiti kendini amorti eder benim kullanımıma göre. diğer taraftan kapalı alanlara park sorunu, garantinin bozulması gibi etkenler beni lpg den uzaklaştırıyor. Yeni i20 yi görünce aklıma şöyle bir fikir geldi ve olabilirliğini size danışmak istedim. illaki bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır. Aracımı hyundai aracılığıyla koçfinanstan 23000 tl kredi kullanarak aldım. 2 taksit ödedim. dediğim gibi olabilirliğini bilmiyorum ve size soruyorum. ben Hyundai ye aracımı yeni i20 nin 1.2 motorlu modellerinden biri ile takas etmek istiyorum desem, şu anki kredimi devam ettirip aradaki farkı nakit olarak ödesem ve koçfinans tan diğer araçtaki rehini kaldırıp buna devretmek istediğimi söylesem olurmu? ve tabiki mevcut kaskomu yeni aracıma devretmem mümkünmü?

Sizin aracınızı 20.000 TL'ye saydılar diyelim. Yeni araç da misal 35.000 TL. Siz aradaki 15bin tl yi bayiiye ödersiniz aracınız üzerindeki rehin şerhini yeni alacağınız araca nakledersiniz (kredi veren kuruluş buna balıklama atlar çünkü borcu ödememeniz durumunda teminatı olan araç 20 bin tl iken bir anda 35 bin tl ye çıkar). Daha sonra siz de rehini kaldırdıktan sonra aracın satışını yaparsınız. Kredinizi ödemeye de devam edersiniz biraz meşekkatli bir iş olur ama olur sonuçta.

Cevap icin tesekkur ederim. demek olabilirligi varmis. peki kasko durumu ne olur? Su anki kasko yanarmi? Veya aradaki farki odeyerek kaskoyu devam ettirebilirmiyim yeni arac icin?

Biraz geç bir dönüş oldu ama kaskonuz da zorunlu trafik sigortanız da yanmaz sadece ek prim ödersiniz teminat miktarı yükseleceği için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba

07.03.2012 tarihinde 1.4 cvvt mode i20 aldım. 70 gün oldu alalı ve yaklaşık 3200 km yaptım. bu aralar lpg işini düşünmeye başlamıştım. bir yanım ekonomi olarak lpg yi istiyor. yaklaşık 1 senede lpg kiti kendini amorti eder benim kullanımıma göre. diğer taraftan kapalı alanlara park sorunu, garantinin bozulması gibi etkenler beni lpg den uzaklaştırıyor. Yeni i20 yi görünce aklıma şöyle bir fikir geldi ve olabilirliğini size danışmak istedim. illaki bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır. Aracımı hyundai aracılığıyla koçfinanstan 23000 tl kredi kullanarak aldım. 2 taksit ödedim. dediğim gibi olabilirliğini bilmiyorum ve size soruyorum. ben Hyundai ye aracımı yeni i20 nin 1.2 motorlu modellerinden biri ile takas etmek istiyorum desem, şu anki kredimi devam ettirip aradaki farkı nakit olarak ödesem ve koçfinans tan diğer araçtaki rehini kaldırıp buna devretmek istediğimi söylesem olurmu? ve tabiki mevcut kaskomu yeni aracıma devretmem mümkünmü?

Sizin aracınızı 20.000 TL'ye saydılar diyelim. Yeni araç da misal 35.000 TL. Siz aradaki 15bin tl yi bayiiye ödersiniz aracınız üzerindeki rehin şerhini yeni alacağınız araca nakledersiniz (kredi veren kuruluş buna balıklama atlar çünkü borcu ödememeniz durumunda teminatı olan araç 20 bin tl iken bir anda 35 bin tl ye çıkar). Daha sonra siz de rehini kaldırdıktan sonra aracın satışını yaparsınız. Kredinizi ödemeye de devam edersiniz biraz meşekkatli bir iş olur ama olur sonuçta.

Cevap icin tesekkur ederim. demek olabilirligi varmis. peki kasko durumu ne olur? Su anki kasko yanarmi? Veya aradaki farki odeyerek kaskoyu devam ettirebilirmiyim yeni arac icin?

Biraz geç bir dönüş oldu ama kaskonuz da zorunlu trafik sigortanız da yanmaz sadece ek prim ödersiniz teminat miktarı yükseleceği için.

Geç cevap için teşekkür ederim :). şakası bir yana buraya yazdıktan sonra hafta sonu bir bayiye gittim. Amacım hem yeni i20 yi incelemek hemde aklımdaki soruları orada yetkişli kişilere sormaktı. fazla derine inmeden ayaküstü bir satış temsilcisiyle fikrimi paylaştım. benim aracı takasta 23000 civarı sayabileceklerini söylediler. benim istediğim 1.2 sense aracıda 33000 liradan verebileceğini söyledi ki zaten benim aklımdaki rakamları çok çok aştı. bu iş benim açımdan tamamen mantıksızlaştı. ayrıca kişiden kişiye değişir ama yeni i20 nin tasarımı, fotoğraflarındaki kadar hoşuma gitmedi.

• Merhaba arkadaşlar,

Bugün makyajsız i20 1.4 CRDI 90hp MODE donanım için 35.100tl ye anlaştım bayi ile. Hayırlısı inşallah yarın alıyoruz. :)

Yarın beni de ekleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtgkce

Merhaba arkadaşlar,

Bugün makyajsız i20 1.4 CRDI 90hp MODE donanım için 35.100tl ye anlaştım bayi ile. Hayırlısı inşallah yarın alıyoruz. :)

Hayırlı olsun güle güle eskitin
  • Günaydın arkadaslar.
    İş yoğunluğundan dolayı uzun zamandır bakamıyordum. Artık daha rahatım.
    Aracımın sağ arka kapısında hasar oluşmuştu. Dün autokinge götürdüm. Mini onarım ile yapacaklar bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtgkce

Merhaba arkadaşlar,

Merhaba ,

Yanlış anlamayında sizin bahsettiğiniz o model 30bin tl olması lazım.35 biraz fazla değilmi makyajsıza?
  • 
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.