Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1462. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14601461146214631464
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Baska bir tavsiyeniz var mi hocam

• Arkadaslar malesef talihsiz bir olay yasadim. Yukarida da yazmistim, 1.4 i20 style paket aldim pazartesi teslim alicam diye. Bugun hyundai maslak bayisine gittim arabayi teslim almaya. Daha onceden buradan da okumustum kapi basindaki contalarin tertemiz olmasi gerektigini. Benim arabanin 4 contasi da hep bu sekilde pis ve cizik idi. kelebek caminda da cizik gordum. Neyse olur bu kadar kusur dedim. Boya olcumu de yaptirmak istedim sonrasinda. Gelip olctuler, 100 ile 170 arasinda degisiyor arabanin mikron degerleri. Sol ust far 170, biraz sagi 140,130 falan cikiyor. kaput 130 -110 falan cikiyor. Yani arabanin her yeri 100 ile 170 arasi degisiyor. Hyundai maslak bayisi de ilk basta onemsiz detay bunlar, yok bunlar normal falan diye gecistirmeye calistilar. Sonra oradaki baska arabalari da olcturdum. Onlar 50-60 arasi falan ciktilar. Arabayi teslim almiyorum dedim. Satis muduru hyundai genel merkeze haber verelim, onlar gelip olcsunler baksinlar dediler. Ama tavirlari hep araba normal sen pimpirikleniyorsun gibisindeydi. Sifir arac alirken mutlaka dikkat edin, boyasini olcturun iyice inceleyin arabayi teslim almadan. Alacaginiz bayiyi de iyi secin, bir sey yok diye ustune yatmaya calisabiliyorlar

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: nowo

Arkadaslar malesef talihsiz bir olay yasadim. Yukarida da yazmistim, 1.4 i20 style paket aldim pazartesi teslim alicam diye. Bugun hyundai maslak bayisine gittim arabayi teslim almaya. Daha onceden buradan da okumustum kapi basindaki contalarin tertemiz olmasi gerektigini. Benim arabanin 4 contasi da hep bu sekilde pis ve cizik idi. kelebek caminda da cizik gordum. Neyse olur bu kadar kusur dedim. Boya olcumu de yaptirmak istedim sonrasinda. Gelip olctuler, 100 ile 170 arasinda degisiyor arabanin mikron degerleri. Sol ust far 170, biraz sagi 140,130 falan cikiyor. kaput 130 -110 falan cikiyor. Yani arabanin her yeri 100 ile 170 arasi degisiyor. Hyundai maslak bayisi de ilk basta onemsiz detay bunlar, yok bunlar normal falan diye gecistirmeye calistilar. Sonra oradaki baska arabalari da olcturdum. Onlar 50-60 arasi falan ciktilar. Arabayi teslim almiyorum dedim. Satis muduru hyundai genel merkeze haber verelim, onlar gelip olcsunler baksinlar dediler. Ama tavirlari hep araba normal sen pimpirikleniyorsun gibisindeydi. Sifir arac alirken mutlaka dikkat edin, boyasini olcturun iyice inceleyin arabayi teslim almadan. Alacaginiz bayiyi de iyi secin, bir sey yok diye ustune yatmaya calisabiliyorlar

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

Maalesef her konuda giriş seviyede bilgi sahibi olmak zorundayız. Bu pek çok gelişmiş memlekette kültür seviyesini artırmak için kendiliğinden oturmuş yazısız bir kuralken bizim güzel ülkemizde ise herhangi bir yerde kazık yememek için kendiliğinden oturmuş yazısız bir kural.

Geçmiş olsun.

• hEro_ kullanıcısına yanıt

Tesekkur ederim. Valla para iadesi alsam bile en az 60k zarara giricem. Hic hareket etmezlerse ikinci elde satamam. Degisim tek care sanirim

• 0 KM aracımın kapının önünde park halindeyken başına gelene bakın..
    HYUNDAİ i20  ANA KONU
    HYUNDAİ i20  ANA KONU
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

• FurkanCoban F kullanıcısına yanıt

Gecmis olsun

• FurkanCoban F kullanıcısına yanıt

geçmiş olsun üzüldüm. nasıl bir süreç olacak şimdi?

• arkadaşlar bu yeni kasa i20'nin sileceklerinin su fıskiyesi için bir ayar yok mu, geçen ön cam tozlu idi biraz su sıkıp silecek ile temizleyim dedim suyu çok aşağıya veriyor herkeste böyle mi acaba? indim arabadan biraz bakındım su fışkıran yere ama sabit yani herhangi bir yöne oynamıyor, biraz yukarı atması lazım suyu ama uyuz oldum ayarlayamadım, var mı yardımcı olacak arkadaş???

• Jimmy77 J kullanıcısına yanıt
    Aynen bendede öyle
  • Jimmy77 J kullanıcısına yanıt
    Karşı taraf %100 suçlu çıktı yarın kaportacıya bırakıcam sigortacılar halledicek sonrası değer kaybı vs
  • Ankarada yeni i20 kullanan var mı?
    1.0 yakıtı nedir
    1.4 yakıtı nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: F01-740d

Ankarada yeni i20 kullanan var mı?
    1.0 yakıtı nedir
    1.4 yakıtı nedir
    1.4 için şehir içi 8-9 litre LPG şart,1.0 ise 1 lt daha az yakar
  • İ20 aracımı yıkattıktan sonra bugün bagajını açmaya çalıştığımda bir türlü açılmadı. İçerden manuel açmaya çalıştım ama manuel açma yerini de bulamadım. nerede olabilir bu içeriden açma yeri. Ya da sebebi nedir bu kilitlenme durumunun, nasıl açabilirim. Model 2013. İyi forumlar
  • Arkadaşlar merhaba 1.4 i20 aracım var otomatik çok yaktığını düşünüyorum ve arkadaşla birlikte tüp taktıralım diyoruz benimki otomatik 2021 arkadaşımın 2018 hangi tüpü taktırmak mantıklı ve maliyeti ne kadar taktırmayındüşünen yasa yakın zamanda taktırmış olan kimse var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAŞMETLİi

Arkadaşlar merhaba 1.4 i20 aracım var otomatik çok yaktığını düşünüyorum ve arkadaşla birlikte tüp taktıralım diyoruz benimki otomatik 2021 arkadaşımın 2018 hangi tüpü taktırmak mantıklı ve maliyeti ne kadar taktırmayındüşünen yasa yakın zamanda taktırmış olan kimse var mı acaba?

6-7 ay önce resmi servis İtalyan marka bir tüp için 40.000 TL istemişti. Şimdi 80 olmuştur herhalde :) Biliyorum bu en yüksek fiyatı veren resmi servis ama belki bir fikir verir yardımcı olur diye görünce yazmak istedim.

• TRetribution T kullanıcısına yanıt

Benim araç 2012 model. bende de aynısı oldu 1-2 hafta dokunmadım bagaj kapağına kendisi düzeldi. sebebini bilmiyorum

• Merhaba arkadaşlar, 2023 i20 aracımda kadife paspaslar var orjinal kauçuk paspası olup satmak isteyen olursa talip olabilirim , Ankaradayım

teşekkürler

• Cam fıskıyesi benimde arızalandı, bunun 2 nedeni var.

1. Bağlantı ayırıcı tıkanması yada hafif kaçırması
    2. Fıskıye
    Kaput sol tarafındaki bağlantı parçasına, küçük plastik kelepçe taktım.
    Fıskıyeyi söküp temizledim düzelmedi, ayarı yok demişti özel servis yenisi ile değişti.

Bagaj konusuna gelirsek.
    2. Aracımda kapı kilit motoru değişecek denildi.
    Açıp kilidi önce ( tutkal hızlı dondurucu spreyi ) 5 dk sonra wd 40 sıktım.
    Geçen sene yapmıştım, o gün bu gündür mükemmel çalışıyor.
    Not: kapılardaki cam açma düğmeleri arızalandığında, 1. İşlemi yapabilirsiniz 2. Ye gerek yok tuşlar tekrar çok büyük bir arıza yoksa çalışacaktır.
  • Merhaba, 2022 jump arabam için yetkili servis bakımı ne oldu? Bilen var mı? 40.000 bakımı
  • sereal kullanıcısına yanıt
    45bin km'de olmuyor muydu 3.bakım?
  • 
Sayfa: önceki 14601461146214631464
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.