Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1455. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.411
Cevap
204
Favori
1.980.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14531454145514561457
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 900 bin bütçem var alınır bu araç sizce ?

• f0rester kullanıcısına yanıt
    Alınır.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Jimmy77 J kullanıcısına yanıt
    Hocam yakıt tüketimi fazla deniyor birde akü sorunu varmış siz ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Hocam şuraya bakabilirsiniz:
    ekşi sözlük
    2023 hyundai i20 makyajlı kasa akü bitme sorunu
    https://eksisozluk1923.com/2023-hyundai-i20-makyajli-kasa-aku-bitme-sorunu--7739535

Bu arada bir Youtube yorumunda 45 aH'lik akü koydukları için sorun olduğunu yazmışlar ama ben bunun sebebiyet vereceğini pek zannetmiyorum. Yine de sormanız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 20 Kasım 2023; 23:46:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Ben aldım memnunum. Akü sorunu yaşamama rağmen memnunum araçtan. En kötü aküyü değiştirirler 5 yıl garantili. Donanımsal olarak gerçekten dolu dolu bir araç. Motoru atmosferik olması dezavantaj. Turbolu güçlü bir motoru olsa tadından yenmezdi. Yakıt tüketimi için tam bir şey diyemem ama çok yakmıyor az da yakmıyor.

• Hyundai i20 style 2023 için kauçuk havuzlu paspas öneriniz var mı?

• Hakkan_Pasha kullanıcısına yanıt
    Hangi paleti aldınız hocam?

valla motor daha yeni olmasına rağmen çok sıkışık trafikte değil ve sakin kullanırım genelde 6 lt ortalamam şuan için... hee ama ben sportif kullanırım diyorsanız onu bilemem, benim için önemli olan sakin ve huzurlu bir şekilde gideceğim yere varmak...

Bende sizin gibi düşünüyorum acelem yok sadece akü sorunu kafamı karıştırdı işte.

valla o konu biraz karışık, bence hangi bayiden almayı düşünüyorsanız o bayiye gidin ve etraflıca bu akü konusu hakkında bilgi alın ve ona göre aracı satın alacağınızı söyleyin, hem bu akü mevzusunun aslı astarı nedir öğrenirsiniz hem de burada ki arkadaşları da aldığınız bilgilerle bu konuda bilgilendirmiş olursunuz???

👍

• Bizde 1.0 dct style paket düşünüyoruz. Yakıt tüketimi konusunda çevremden sürekli fazla yakıyor yorumları geliyor. Clio 1.0 ile arasında 2 litre farkediyor clio daha az yakıyor onu al diyor herkes.

İ20 1.0 dct için şehir içi yakıt tüketimi konusunda tecrübenizi paylaşabilir misiniz. 25-30 km hız ortalamalarında 9-10 litreleri görür mü

• Bu gün 2018 elite pan multi aracıma, varta 60 amper akü taktırdım.
    Soru 1 yerine oturdumu
    Cevap: 45 lik akünün kılıfına uymadı, kılıfsız bir biçimde yerine tam oturdu.

Soru 2 rölantide değişiklik oldumu
    Cevap: herhangi bir değişim olmadı

Tavsiye: akü değişim esnası, yedek akü bağlansın. Böylece herhangi bir teyp vb sorunu oluşmaz.

Akü i20 araçlarda tamamen bittiğini nasıl anlarız.
    Marş esnası tık tık tık, ses yapıyor ve çalışmıyorsa akü bitik demektir.
    O esna tüm gösterge teyp sorunsuz gösterebilir, sizi yanıltmasın.

Eski akü ile biraz zor çalışıyordu, yeni 60 lıkla kendisine geldi.

Not: orijinal fabrikanın taktığı akü markası inci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 22 Kasım 2023; 16:14:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar i20 aracıma sürücü tarafı silecek bakıyordum, servis 88 TL dedi gittim hemen taktırdım. Hatta birtanede yedek aldım.

Fiyat çok uygun, önümüz kış alın kenarda dursun.

HYUNDAİ i20  ANA KONU
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

• Bu akü sorunu gerçekten can sıkıcı. Aracı alalı 14 gün oldu ve daha 120 kmde araç hemen her gün düzenli çalışıp kısa mesafeli gidiyor ama 2 defa aku tamamen boşaldı. Dikkat ediniz azaldı falan degil anahtarlar kapiyi açmıyor yani o kadar boşalıyor. Araba, sarj eden aracın 5 dk devirli calışmasıyla ancak marş alıyor. Hyundai bildiğiniz ayıplı mal satmış anlayacağınız ve halen insanları saf yerine koyup yok şarj edelim yok gidin yiğit aküden 200 tl farkla buyuk akü taktırın falan. Adamlara 1 mio tl para vermişsin git sanayide akü taktır diyorlar güler misin ağlar mısın? Yarin mahkemede de böyle lakayt cevaplar verecekler mi bakalım. Netice olarak yeni makyajli kasa i20 almayın aldırmayın paranıza yazık etmeyin arkadaşlar arabada daha fabrikanın dahi bulamadığı kısa devre kaçak her neyse bir durum var. Sorun kesinlikle aküde degil sorun arabanın elektroniğinde. Nereden biliyorsun demeyin biliyorum çünkü bir akü zayıflar ama böyle 8 saat içerisinde tamamen boşalmaz buradaki sıkıntı başka. Rezalet bir durum anlayacağınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neoplan08 -- 23 Kasım 2023; 23:6:13 >

• Akü sorunu yaşayan arkadaşlar, yazılım güncellemesi gelmiş bilginize .

Servis aküyü yeniden şarj etti ve yazılım güncellemesi yaptıklarını söylediler. Bir süredir bahsedilen yazılım güncellemesi gelmiş gözüküyor araçlara. Bütün makyajlı i20 sahiplerine hayırlı uğurlu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin Cann -- 2 Mayıs 2024; 17:4:24 >
  • bu kesin bilgimi, yanlış anlamayın ama servisler bazen yapmadığı şeyleri yapmış gibi söylüyorlar çünkü şuan sıkıntılı bir durum var ve mevzu uzamasın diye hallettik deyip işin içinden çıkıyorlar, yani siz özellikle bu konuyu konuştunuz mu yüklenen yazılım akü sorunu ile ilgili olan yeni yazılım mı diye??? servis formunda yapılan işlemler yazıyor mu??? ayrıntılı bilgilendirirseniz memnun oluruz...

Kesin bilgi mi değil mi deneyerek öğreneceğim hocam. Aracı daha teslim almadım akşam teslim alacağım. Servis yazılımın güncellendiğini söyledi nedir ne değildir göreceğiz. Tecrübe ettikçe bilgilendiririm.

• Engin Cann kullanıcısına yanıt

tamamdır bizi de ayrıntılı bilgilendirirseniz seviniriz... ayriyeten aracı servisten alırken sizden rica etsem şu akü problemini tam olarak soruşturur musunuz???

• Servisler şaşırtmıyor. Kendini güvene almak adına yiğit akü tarafından şarj edildi yazmışlar. Güncelleme faydalı olacak mı göreceğiz.

HYUNDAİ i20  ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin Cann -- 25 Kasım 2023; 10:6:11 >
  • 
Sayfa: önceki 14531454145514561457
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.