Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1347. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13451346134713481349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hyundai servislerinde ücretsiz check up yapıyorlar mı? Yapıyorlarsa araçta problem olup olmadığı, güvenlik açısından sıkıntı var mı ve hangi parçası değişmeli gibi tespitler belirleniyor mu? Ücret istenirse ne kadar tutar
  • ayhanb53 kullanıcısına yanıt
    Araç sıfır alınmış ve ilk 1000 2000 km lerde ise rica ederseniz yaparlar. Onun dışında yapacaklarını sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 otomatik sense i20 var bunun hız limitini nası ayarlayacağız? Mesela 90'ı geçince alarm ötsün. Giderken hız limitine basıyorum ekrana görüntü gelmiyor. Geçenlerde bir kere geldi onda da heyecan yaptım geri kapattım bir daha olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanb53

Hyundai servislerinde ücretsiz check up yapıyorlar mı? Yapıyorlarsa araçta problem olup olmadığı, güvenlik açısından sıkıntı var mı ve hangi parçası değişmeli gibi tespitler belirleniyor mu? Ücret istenirse ne kadar tutar

Bize 1500 olunca gelin, ucretsiz yapacağiz demişlerdi.

• quote:

Hyundai servislerinde ücretsiz check up yapıyorlar mı? Yapıyorlarsa araçta problem olup olmadığı, güvenlik açısından sıkıntı var mı ve hangi parçası değişmeli gibi tespitler belirleniyor mu? Ücret istenirse ne kadar tutar

evet yapıyorlar 1000 km de gidebilirsiniz şahsen ben gitmedim içiniz rahat olacaksa gidin bir gösterin derim.
  • Kadirdalgic kullanıcısına yanıt
    Sadece yeni araçlara özel mı, 2012 model 46 binde araç

• ayhanb53 kullanıcısına yanıt
    Evet.

• quote:

Sadece yeni araçlara özel mı, 2012 model 46 binde araç

evet sadece yeni araçlar
  • Konya hyundai irent yetkili servisi, i20 1.2 benzinli aracın ikinci yıl periyodik bakımı için 450tl istedi!

Kullandığı yağsa castrol magnetec 10w40

Castrol Magnetec eski nesil araçlarda kullanılan mineral bazlı bir yağdır.

Yeni nesil araçlara uygun yağ Tam Sentetik yağlardır, örneğin Castrol Edge, Mobil 1 ESP Formula, Shell Helix Ultra Professional AV-L gibi tam sentetik yağlardır.

Kendi yağını alıp gelmeni kabul etmiyorlarmış sordum, 5w30 önereceklerine, hatta konyada kışlar sert geçiyor artık 0w30 kullanalım diyeceklerine durum bu

Konyada iyi diye bildiğimiz servisin durumu bu, kötüsünü siz düşünün.

Ben garantiden çıkarmayı düşünüyorum aracı ama satarken kesin sen bakımı yetkili serviste yaptırmamışsın diye fiyat kırmaya çalışırlar.

Durumun vehametinin farkında mısınız? Parasıyla kendi aracınıza kaliteli yağ koyamıyorsunuz! Çünkü kaliteli yağ garantiyi bozuyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AAABBBTR42 -- 8 Haziran 2017; 11:22:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AAABBBTR42

Konya hyundai irent yetkili servisi, i20 1.2 benzinli aracın ikinci yıl periyodik bakımı için 450tl istedi!

Kullandığı yağsa castrol magnetec 10w40

Castrol Magnetec eski nesil araçlarda kullanılan mineral bazlı bir yağdır.

Yeni nesil araçlara uygun yağ Tam Sentetik yağlardır, örneğin Castrol Edge, Mobil 1 ESP Formula, Shell Helix Ultra Professional AV-L gibi tam sentetik yağlardır.

Kendi yağını alıp gelmeni kabul etmiyorlarmış sordum, 5w30 önereceklerine, hatta konyada kışlar sert geçiyor artık 0w30 kullanalım diyeceklerine durum bu

Konyada iyi diye bildiğimiz servisin durumu bu, kötüsünü siz düşünün.

Ben garantiden çıkarmayı düşünüyorum aracı ama satarken kesin sen bakımı yetkili serviste yaptırmamışsın diye fiyat kırmaya çalışırlar, bilmezlerki yetkili servisin tek derdi para.

Durumun vehametinin farkında mısınız? Parasıyla kendi aracınıza kaliteli yağ koyamıyorsunuz! Çünkü kaliteli yağ garantiyi bozuyor:)

izmir de de servisler den birisi total ya kullanırken diğeri shell kullanıyor kafalarına göre yani

• Yarim depoyla 300km benzin klima yok sehir disi otomatik 2012 sense normal midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerk88 -- 10 Haziran 2017; 15:48:4 >
  • ilkerk88 kullanıcısına yanıt
    Normal zaten 500-600 km gidiyor bir depo ile

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ilkerk88 kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/zopp0wL5eLg

• 2012 model 1.4 cvvt jump otomatik boyasız değişensiz 23 binde fiyat 44.5 bin sizce normal mi yoksa pahalı mı cevap lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: wero

2012 model 1.4 cvvt jump otomatik boyasız değişensiz 23 binde fiyat 44.5 bin sizce normal mi yoksa pahalı mı cevap lütfen

Bence pahalı. Hem boş paket hem de eski model. 50 bandında yeni kasalar var orta donanım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wero

2012 model 1.4 cvvt jump otomatik boyasız değişensiz 23 binde fiyat 44.5 bin sizce normal mi yoksa pahalı mı cevap lütfen

yüksek hocam, 45 gün önce 2014 model değişensiz boyasız 55000 km aracı 42000'e sattım.
    Biraz daha araştırmanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • en son cıkan i20 hakkında ne düsünüyorsunuz beyler?
    1.2 elite 65k alınır mı?
    inceleme linki v.s. paylasırsanız cok ii olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: a3l4i

en son cıkan i20 hakkında ne düsünüyorsunuz beyler?
    1.2 elite 65k alınır mı?
    inceleme linki v.s. paylasırsanız cok ii olur

araba çok güzel elite özellikle dolu bir paket ancak söylediğiniz fiyat biraz yüksek 59 civarlarına çok rahat alırsınız
  • Merhaba arkadaşlar.

Aracım 1.2 elite pan..

Far konumu sürekli otomatikte bırakırım. Geçen akşam da eve gelip aracı kitledikten sonra gece yarısına doğru aracın park lambalarının kendiliğinden yandığını gördüm. Uzaktan kumanda ile aracın kilidini açtığımda follow me özelliğinden farların otomatik yanması gerekirken farlar yanmadan ve park lambalarında her hangi bir değişiklik olmadan ( yanmaya devam ediyordu) kilidi açıldı. Bir kez daha kitleyip açtım yine aynı... Sinyal kolundan otomatik konumundan kapalıya alıp daha sonra tekrar otomatiğe alarak aracı çalıştırdığımda düzelmişti.

Yaklaşık 3 ay önce de bir kez daha bu olay olmuştu ve pek önemsememiştim. Süreklilik göstermeyen bu durumla karşılaşan var mı acaba?
  • Arkadaşlar merhaba, 2016 1.2 elite smart pan sahibiyim. Araçta yakıt harici canımı sıkan bi nokta yok. Yalnız havalandırma sürekli kapalı konumda olsa da fanlardan rüzga geliyor. Bunu engellemenin bir yolu yok mu acaba?
  • 
Sayfa: önceki 13451346134713481349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.