Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
27.928
Cevap
161
Favori
1.657.840
Tıklama
Giriş
      231 Mesaj
      15 Mayıs 2017 23:12:55
      quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

quote:

Orijinalden alıntı: dupondii

Yokuş kalkış otomatik devreye giriyor ve biraz seçici. Yani her rampada devreye girmiyor epey dik olması gerekiyor. Toyota larda olduğu gibi manuel devreye girse harika olurdu.

şunu da denemenizi tavsiye ederim mesela çok dik olmayan yokuşta baktınız araç kayıyor frene basın durun sonrasında frene tekrar daha sert şekilde basarsanız o yokuşta da işe yarıyor tabiki belirli eğim altında denerseniz olmayacaktır oda

Deneyeceğim. Teşekkürler. Ben servise bile sordum bakıma gittiğimde " bu sistem sorunlu çalışıyor " diyerek. Onlarda kontrol edip bir sorun olmadığını söylediler. Sorun olmayabilir ancak sistem çok da stabil çalışmıyor.

• Yarbay
      3364 Mesaj
      16 Mayıs 2017 08:46:47 Konu Sahibi
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

quote:

Yokuş kalkış otomatik devreye giriyor ve biraz seçici. Yani her rampada devreye girmiyor epey dik olması gerekiyor. Toyota larda olduğu gibi manuel devreye girse harika olurdu.

şunu da denemenizi tavsiye ederim mesela çok dik olmayan yokuşta baktınız araç kayıyor frene basın durun sonrasında frene tekrar daha sert şekilde basarsanız o yokuşta da işe yarıyor tabiki belirli eğim altında denerseniz olmayacaktır oda

Deneyeceğim. Teşekkürler. Ben servise bile sordum bakıma gittiğimde " bu sistem sorunlu çalışıyor " diyerek. Onlarda kontrol edip bir sorun olmadığını söylediler. Sorun olmayabilir ancak sistem çok da stabil çalışmıyor.

aslına bakarsanız ben kullandığım bölgede hiç devreye girmediği olmadı çünkü çok yokuşları olan kesimde yaşıyorum ancak dediğiniz gibi hafif yokuşlarda algılamıyor orası doğru
      |
      |

• Çavuş
      87 Mesaj
      20 Mayıs 2017 17:19:05
      Arkadaşlar aracım çalışır halde boştayken arıza lambası bir kaç saniye yanıp sönüyor. Vitese alıp yürümeye başladığında artık yanmıyor. Böyle bir şey tecrübe eden oldu mu lütfen yardım eder misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      3364 Mesaj
      20 Mayıs 2017 19:23:16 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: nedenhagi

Arkadaşlar aracım çalışır halde boştayken arıza lambası bir kaç saniye yanıp sönüyor. Vitese alıp yürümeye başladığında artık yanmıyor. Böyle bir şey tecrübe eden oldu mu lütfen yardım eder misiniz?

Aracinizda tup var mi

• Çavuş
      87 Mesaj
      20 Mayıs 2017 19:36:26

Evet tüp var 2012 model

|
      |
      Kadirdalgic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      885 Mesaj
      20 Mayıs 2017 20:02:18
      Merhaba arkadaşlar 25-26 yaşlarındayım. 2 yıl önce ehliyet aldım ama hiç araba almadım daha doğrusu kullanmadım bile

şuan 2013-2014 modem i20 bakıyorum

Yıllık maliyeti ne oluyor arabanın(benzin dışında)

Yıllık vergisi 750
      bana yıllık zorunlı sigortası ne kadar olur tahminen
      ve kasko?(sanırım bu zorunlu değil)

• Yarbay
      3364 Mesaj
      20 Mayıs 2017 20:28:09 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Blizzard Days

Merhaba arkadaşlar 25-26 yaşlarındayım. 2 yıl önce ehliyet aldım ama hiç araba almadım daha doğrusu kullanmadım bile

şuan 2013-2014 modem i20 bakıyorum

Yıllık maliyeti ne oluyor arabanın(benzin dışında)

Yıllık vergisi 750
      bana yıllık zorunlı sigortası ne kadar olur tahminen
      ve kasko?(sanırım bu zorunlu değil)

Sigorta ilk aracin oldugundan 1200 civari cikacaktir

Kaskonda 1000 civari

Yillik bakim 300 desen

750 de vergi

Yaklasik degerlerdir tahmini

|
      |

• Yarbay
      3364 Mesaj
      20 Mayıs 2017 20:29:39 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: nedenhagi

Evet tüp var 2012 model

Acikcasi bir yorumda bulunmak zor makinaya baglanip kontrol edilmesi gerekmektedir en kolay cozum bu olacaktir

• Yarbay
      6700 Mesaj
      21 Mayıs 2017 19:42:23
      Arkadaşlar i20 style otomatik için 61.900 dedi bugün nev bayisi. Faiz oranları düşük olduğu için kafama yattı gibi araç. Fiyat normal mi yoksa daha aşağı bulunabiliyor mu?

Bir de jump ile style paket arasında ne var fark ben hiç anlamıyorum. Nereden öğrenebilirim bu paketlerin içeriğini? internet sitesinde var mı?

• Yarbay
      3364 Mesaj
      21 Mayıs 2017 20:27:13 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

Arkadaşlar i20 style otomatik için 61.900 dedi bugün nev bayisi. Faiz oranları düşük olduğu için kafama yattı gibi araç. Fiyat normal mi yoksa daha aşağı bulunabiliyor mu?

Bir de jump ile style paket arasında ne var fark ben hiç anlamıyorum. Nereden öğrenebilirim bu paketlerin içeriğini? internet sitesinde var mı?

Fiyati 2 3 bayiden birden alin hatta birbirleri ile kirdirin surasi su fiyat dedi diye kesinlikle style oneririm jump cok bos kendi sitesinde özellikleri yazmakta

• Çavuş
      87 Mesaj
      22 Mayıs 2017 15:54:25

Teşekkürler

|
      |
      Kadirdalgic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      510 Mesaj
      24 Mayıs 2017 16:07:29
      Merhaba arkadaşlar,

2012 dizel otomatik i30 kullanıcısıyım. İstanbul'da çoğu kez yaptığım hesapta kışın şehir içi 40 kuruş yakmaktaydı. Şehir dışında 23-26 kuruşa kadar düşmekte. Aracın şehir içi dizel olmasına rağmen yakıt masrafı nedeniyle satıp, (60 bin TL vb) daha uygun fiyatlarda olan i20 2014 ve üzeri model otomatik benzinli almayı düşünüyorum.

Sizce doğru bir tercih olur mu? İstanbul'da aracı kullananlardan yorum alabilir miyim? Benzinli araçlarınız ne kadar sarf etmektedir?.
      Teşekkürler.

PSN: egnelimdostlar
    • Yarbay
      3364 Mesaj
      24 Mayıs 2017 16:44:15 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Schroef

Merhaba arkadaşlar,

2012 dizel otomatik i30 kullanıcısıyım. İstanbul'da çoğu kez yaptığım hesapta kışın şehir içi 40 kuruş yakmaktaydı. Şehir dışında 23-26 kuruşa kadar düşmekte. Aracın şehir içi dizel olmasına rağmen yakıt masrafı nedeniyle satıp, (60 bin TL vb) daha uygun fiyatlarda olan i20 2014 ve üzeri model otomatik benzinli almayı düşünüyorum.

Sizce doğru bir tercih olur mu? İstanbul'da aracı kullananlardan yorum alabilir miyim? Benzinli araçlarınız ne kadar sarf etmektedir?.
      Teşekkürler.

otomatik benzinli fazla yakmaktadır yalnız bilginiz olsun.onun dışında araç gayet iyidir.
      |
      |

• Teğmen
      189 Mesaj
      25 Mayıs 2017 10:13:25
      quote:

Orijinalden alıntı: Schroef

Merhaba arkadaşlar,

Teşekkürler.

2015 model otomatik i20 kullanıcısıyım. İstanbul'da 50 kuruşun altına hiç düşemedim. (Her gün 2 defa kağıthane-ortaköy yapıyorum.) 2 hafta önce atiker tüp taktırdım, şu an şehir içi 32 kuruş,uzun yol 23-25 kuruş yakıyor.
      |
      |

• Yarbay
      2620 Mesaj
      25 Mayıs 2017 13:26:08

Anladığım kadarıyla bu araba yokuşta geri kaçıyor.
      |
      |
      dupondii kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

STEAM: necrisdp PSN: Necris4u Origin: NeCRiS_44 Xbox GT: NeCRiS44
    • Teğmen
      231 Mesaj
      25 Mayıs 2017 14:08:24
      quote:

Orijinalden alıntı: NeCRiS

Anladığım kadarıyla bu araba yokuşta geri kaçıyor.

Evet ufak yokuşlarda yokuş kalkış sistemi devreye girmeyebiliyor ve eğer usta bir şöför de değilseniz geri kaçması muhtemel
      |
      |

• Yarbay
      2936 Mesaj
      27 Mayıs 2017 12:28:19

İ20 ler tork konvertörlü tam otomatik şanzımana sahiptir baskı balata yoktur motorun tork konvertörünü tahrikiyle çalışır M Erten gibi boşa almazsanız araç devamlı vitesdeymiş gibi olur frene basarak gidişini engellemiş olursunuz tek çaresi boşa yada parka almak onun haricinde motor devamlı tork konvertörünü tahrik eder fazla yakmasının sebebide budur uzun süreli duruşlarda aracı boşa alın...
      |
      |
      FurkanCbn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2936 Mesaj
      27 Mayıs 2017 12:31:26

Araç yokuşda geri kaçırmaz ancak bu kaydırmama durumunun oluşması lazım yani hafif yokuşlarda devreye girmez ayrıca devreye girmesi için "FRENE TAM BASMANIZ" ve aracın vitesde olması lazım aksi halde yokuş ne kadar dik olursa olsun devreye girmez..
      |
      |
      NeCRiS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2936 Mesaj
      27 Mayıs 2017 12:38:54

Kullandığınız aracın otomatiği tork konvertörlü tam otomatik "6 ileri" şanzımana sahiptir tam otomatik olduğu için motordan yaklaşık % 15 - 20 güç çeker buda yaklaşık % 20 daha fazla yakması demektir almayı düşündüğünüz otomatik i20 de aynı şanzımana sahiptir ve 4 ileridir yakıt olarak çok bi fark olmayacaktır hatta i20 sizin aracınızdan daha masraflı bile olabilir sonuçda sizin aracınızın şehir içi ortalaması 8 litre cıvarında otomatik i20 de 9 litre cıvarında aracınızı boşuna değiştirmiş olursunuz ayrıca C segmenti bir araçdan inip B segmenti bir arabaya binmek sizin için zor olacaktır...
      |
      |
      Schroef kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2936 Mesaj
      27 Mayıs 2017 12:40:50

"DONANIM PAKETLERİ" kısmına girip bakabilirsiniz...
      http://www.hyundai.com/tr/tr/Showroom/Cars/Yenii20/PIP/index.html#contents_feature

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coşkun Uçar -- 27 Mayıs 2017; 12:41:33 >
      |
      |
      Okisht kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
web tasarım
son dakika
nice türkiye
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.