Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1346. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.965.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13441345134613471348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kadir bey düşmanımın düşmanı benim dostumdur derler :)...şaka bi yana ben facedeki i20 fan TÜRKİYE nin kurucusu ve sahibiyim bahsettiğiniz grup yöneticileri benim eski üyelerim ayrılıp sayfa açtılar bende sayfalarımdan attım hepsini dilerseniz kurduğunuz gruba ekleyin beni eğer grubunuz benimle aynı çizgideyse her türlü desteği verebilirim...saygılar
  • Coşkun Uçar kullanıcısına yanıt
    Coşkun abi ben Furkan Çoban bunlarin hepsini Facebookdan bana soylemistin burdanda soylemis oldun cok tesekkurler. Araba tam 1 ay oldu 920 KM'de ortalama 10.8L gosteriyor. 2 depo ile 850 km yaptik hala asiri yakiyor 2 depo 500 tl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

Arkadaşlar i20 style otomatik için 61.900 dedi bugün nev bayisi. Faiz oranları düşük olduğu için kafama yattı gibi araç. Fiyat normal mi yoksa daha aşağı bulunabiliyor mu?

Bir de jump ile style paket arasında ne var fark ben hiç anlamıyorum. Nereden öğrenebilirim bu paketlerin içeriğini? internet sitesinde var mı?

Orda Tufan bey var ona gidin, fiyat konusunda cok yardimci oluyor.

• Kadirdalgic kullanıcısına yanıt
    Hocam birbirine kirdirmak zor biz onu yaptik ama cidden odak bayiisinin verdigi fiyatla gittik elimizdeki kagitla, ondan sonra " Odak bu kadar dusduyse bizde bu kadar daha duselim " dediler oyle aldik. Yoksa gidip su bayii su kadar demek riskli bi belge lazim :D

• FurkanCbn kullanıcısına yanıt
    rica ederim abisi yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

Kadir bey düşmanımın düşmanı benim dostumdur derler :)...şaka bi yana ben facedeki i20 fan TÜRKİYE nin kurucusu ve sahibiyim bahsettiğiniz grup yöneticileri benim eski üyelerim ayrılıp sayfa açtılar bende sayfalarımdan attım hepsini dilerseniz kurduğunuz gruba ekleyin beni eğer grubunuz benimle aynı çizgideyse her türlü desteği verebilirim...saygılar

Coşkun abi olmadi surekli haksızlıklar yapıldı sevdiğimiz arkadaşlarımıza ayrıldık bizde bende i20 ege club un kurucusuyum destek verdiğin için teşekkür ederim abi sagol

• Arkadaşlar Merhaba,

Hyundai i20 1.4 Otomatik almak üzereyim . Yakıt konusunda nette çok kafa karıştırıcı rakamlar var . Tabii ki bu sürüş stiline göre, trafik durumuna göre ve şehir e göre değişkenlik gösterir ama çok tutarsız değerler var . Kimi 12 lt diyor kimi 8.5 lt kim 11 lt . Ben sizlere sormak istedim ;

İst te yaşıyorum ,

Senelik Max 10.000 km yaparım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metay51

Arkadaşlar Merhaba,

Hyundai i20 1.4 Otomatik almak üzereyim . Yakıt konusunda nette çok kafa karıştırıcı rakamlar var . Tabii ki bu sürüş stiline göre, trafik durumuna göre ve şehir e göre değişkenlik gösterir ama çok tutarsız değerler var . Kimi 12 lt diyor kimi 8.5 lt kim 11 lt . Ben sizlere sormak istedim ;

İst te yaşıyorum ,

Senelik Max 10.000 km yaparım.

Iste fark olmasının sebebi kullanım şekilleri mesela ben agresif kullanırım 12 yakarım ama siz sakin kullanırsınız 8 yakarsınız yalnız soyle bir gerçek var ki gaz olmadan otomatik bana gore cok fazla yakiyor arkadaşlarımızın ortalaması izmir de 9 litre civarlarında

• metay51 kullanıcısına yanıt
    Bizim ortalama şuan 10.9 her hafta 0.2 artiyor :D

• Genel olarak sakin kullanırım, araçla genelde hsonları gezme yapacağım onun dışında hergün işe gitgel yapmam. Yarı otomatikler veya dsg, gibi 7 lt yakmaz haklısınız ama tam otomatiğe göre 9 lt iyi gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: metay51

Genel olarak sakin kullanırım, araçla genelde hsonları gezme yapacağım onun dışında hergün işe gitgel yapmam. Yarı otomatikler veya dsg, gibi 7 lt yakmaz haklısınız ama tam otomatiğe göre 9 lt iyi gibi.

Şehir içi kullanımda yakıtı ne siz belirliyebilirsiniz nede araç bu tamamen kullanıldığı şartlara bağlıdır heleki kısa mesafede kullanıyorsanız örnek veriyorum oğlumda 1.4 Palio var Düzcede işe gidip geliyor 6 - 6.5 yakıyor İstanbula geliyor 8 - 8.5 a çıkıyor 9 litre İstanbul trafiğinde otomatik için çok iyi bir rakam bende 1.2 otm i10 var çok yoğun trafiğe girmem genelde trafiğin olmadığı saatlerde yola çıkarım ortalamam 5.5 - 6.5 arası değişir ama çarşı ile aramda 1.5 km var arabayla gider gelirim 8 litreye çıkar örnek olması açısından paylaşayım oturdum üşenmedim kare adım adım foto çektim yol Şile otobanı Beşiktaş tesislerine geliş toplam mesafe 4 km ve hafif rampa var 5.5 ortalama ile trafiğe giriyorum bakın 4 km sonra ortalama ne hale geliyor hadi bakalım ne diyeceğiz şimdi bu araba şehir içinde 5.5 mu yakıyor 9 mu...
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

• Çukurlarda ya da birisi indiğinde aracımdan gacur gucur sesler geliyor ve rolantide titreme yapıyor.Aracım 2015 model ve 38binde,başına böyle bişey gelen var mı?Sizce neyden dolayı olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Volleyballer*

Çukurlarda ya da birisi indiğinde aracımdan gacur gucur sesler geliyor ve rolantide titreme yapıyor.Aracım 2015 model ve 38binde,başına böyle bişey gelen var mı?Sizce neyden dolayı olabilir?

amortisörler bazen gıcırdama yapıyor ancak titreme konusunda bir şey diyemiyorum
  • Emektarım

HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • Maşallah ♡ Bide su gibi yakit içmese aah ah o kadar keyifli bir araç ki.

HYUNDAİ i20  ANA KONU

Zaten annem biraz daha hevesini alsin LPG taktirmaya ikna edecegim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Emektarım

HYUNDAİ i20  ANA KONU

maasallah kazasız belasız
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanCbn

Maşallah ♡ Bide su gibi yakit içmese aah ah o kadar keyifli bir araç ki.

HYUNDAİ i20  ANA KONU

Zaten annem biraz daha hevesini alsin LPG taktirmaya ikna edecegim :)

maaşallah taktırın biz taktırdık rahatladık çok gezen kişi için başedilmiyor benzinle artık

• 2016 1.2 elite sahibiyim. Çok keyifli araç. Her yönden memnunum ama benzin resmen canıma okudu. Bildiğiniz benzin istasyonuyla ortak oldum resmen.Ben de gaz taktırayım diyorum. Yalnız hangi markanın hangi kitini tercih etmeliyim. Samsun, Çorum civarında ikamet ediyorum. Buralarda dönüşüm için önerebileceğiniz bi yer var mı?
  • cedrus32 kullanıcısına yanıt
    Hocam bildiğim kadarı Çorum da brc nin Türkiye de ilk 3. E girmiş montaj firması var. İşçilikleri çok iyimiş. Oraya git derim. Özençler otogaz sanırım.

İç Anadolu karadeniz Bölgesi bayisi imiş.. Ben atiker taktırdım memnunum ama iyi usta bulmak lazım.izmir de olsan yardımcı olurduk. O yüzden hem kaliteli marka hem de kaliteli montaj varken bence fazla aramaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevozgur -- 1 Haziran 2017; 9:50:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cedrus32

2016 1.2 elite sahibiyim. Çok keyifli araç. Her yönden memnunum ama benzin resmen canıma okudu. Bildiğiniz benzin istasyonuyla ortak oldum resmen.Ben de gaz taktırayım diyorum. Yalnız hangi markanın hangi kitini tercih etmeliyim. Samsun, Çorum civarında ikamet ediyorum. Buralarda dönüşüm için önerebileceğiniz bi yer var mı?

bende atiker grand taktırdım çok çok memnunum
  • 
Sayfa: önceki 13441345134613471348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.