Şimdi Ara

HYUNDAİ İ20 ACTİVE 2016 ANA KONU FİYATLAR BELLİ OLDU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
18.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7DCT gelecek mi belli degil ama surpriz olarak yeni gelistirilen 6DCT(yeni gelistirilmis,eski 6dct degil) gelebilir.Bazi yerlerde soylemler var bu 6DCT ile ilgili ama kesin birsey yok.

Ilk olarak ceed 1.0 tgdi 7dct gelecek denmisti.
  • asoz kullanıcısına yanıt
    Belki de bu aracı almaktan vazgeçme sebebim. Tamam tipi güzel ama 9 lt nedir. Aynı seviye polo ve fabia da 6lt bu değer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.4 otm şehiriçi fabrika veriri 9 litre demiş, ocaklara incir ağacı dikmeye geliyor belli ki
  • 1LT T-GDI versiyonu deneyen oldu mu acaba, çok cazip geldi bana motorun teknik verileri.

Gerçekten 1LT motor ile o yakıt tüketimi seviyelerinde yazdıkları gibi 120BG güç üretebilmişlerse devrim olur.
  • Dizel motor ve dct şanzımanla gelseydi şansı olabilirdi. 1.4 benzinli motor hem çok yakıyor hem de vergi avantajı yok. Ölü doğmuş resmen.

• Alan oldumu acaba

Test sürüsüne mi katılsak hafta sonu

• Araç henüz bayilere gelmedi

• muallim_25 kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de üretiliyor daha bayilere gelmedi nasıl iş bu

• quote:

Orijinalden alıntı: muallim_25

Araç henüz bayilere gelmedi

başka bir forumda görmüştüm. Bayide fotoğraf çekilmişti. Her bayide olmayabilir.

• 3 silindirli t gdi nasil 16 valf olup da 4 silindirli mpi 12 subapli olabilmis.? eski 1.3mpi hyundailer 12 valfti ama burda yazim hatasi oldu sanirim

• Hocam bizim buradaki bayilerde yok.. Facebooktan takip ettiğim bayilerde var onlar yeni araç gelince hemen koyuyorlar resmini daha denk gelmedim... Ama eğer denk gelirsem burada bilgilendirme yaparim... Hatta bizim buradaki bayi arkadaşim gelir gelmez test sürüşü de ayarlayacak.. Ozaman daha ayrintili bilgi vereceğim..

• ilk aktive gördüm otoparktaydı giderkende gördüm HYUNDAİ İ20 ACTİVE 2016 ANA KONU FİYATLAR BELLİ OLDU
    m otm almışlar :)

bayilere gelmiş satılmış

resimden daha iyi duruyor birebir görünce

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

ilk aktive gördüm otoparktaydı giderkende gördüm HYUNDAİ İ20 ACTİVE 2016 ANA KONU FİYATLAR BELLİ OLDU
    m otm almışlar :)

bayilere gelmiş satılmış

resimden daha iyi duruyor birebir görünce

Yarin ilk işim bayiye ugramak olacak. Doğru düzgün lansmani bile yapilmadi nasil almişlar hayret..

• muallim_25 kullanıcısına yanıt
    Bursa inallardan almışlar :)

TANIdık olsa bi tur isterdimde :)tanımıyom
  • İ10 nu geçen sene alıp 10 litreyi geçen yakıttan kurtulmak için satmıştık.i20 aktivi araştırma fırsatım oldu. 1000 yada 12000 motor benzinli 4 vitesi duyunca arkama bakmadan kaçtım. Hyundai yakıt hariç iyi araç yapıyor. Fakat Bu araç aceleye gelmiş gibi. 62000 lira oldukça uygun. Ama yakıt yazıldığı gibi değil

• Kardeşim 4 ileri otomatiklerin en büyuk dezavantaji zaten fazla yakmalari... mesela opel corsa da kullanilan 4 ileri otomatikte çok yakar.. Bu daha çok sanzimandan dolayi...

Ancak bu şanziman avantajlarida mevcut bakim ve tamir maliyeti çift kavramalilara göre düşüktür.. Ayrica sorunsuz bir şanzimandir.. Mesela çift kavramalilarda çok yoğun trafikte ısınma problemi olur.. Ancak 4 ileri tork konvertörlü şanzimanda bu problem olmaz..
    Çift kavramalilar daha az yaktiği yadsinamaz bir gerçektir. Bunun gibi çok fazla artilar ve eksiler var..
    Araç alinmadan önce bütün bu artilar eksiler bir kenara koyulmali ve buna göre tercih edilmeli...

Aşağida opel markasinin 4 ileri oto. Konusu var oda 10-11lt nin altinda yakmaz.. Saygilarimla...
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=96050413&p=1#96050413

• 1.0 motor kullanan varmı arkadaşlar yakıt ?

• 1.2 TDI Polo dan sıkıldığım için i20 benzinli modellerini incelemeye gittim. 1.4 mpı otomatik jump için en son 62.000 fiyat aldım. (Mevcut aracımı da takasta değerlendirmek üzere)
    Sonra başka bir bayide i20 Active elit modelini gördük ve eşimle çok beğendik.
    8 hava yastığı, navigasyon, Bluetooth, 17 ‘’ jantlar ve yüksekliği ile çok hoştu.
    Seramik kaplama, kauçuk paspas, geri görüş kamerası ve takas desteğiyle kırmızı renge en son 74.250 fiyat aldık.
    Aracı bugün test ettim. Araç 500 km deydi ve yolun yarısı trafik yarısı 50-60 km hızla gidilebilen bir yoldu.
    Ortalama tüketimi sıfırladım ve kullanımdan sonra araç 9 lt ortalama verdi.
    Aracın konforu ve vites geçişleri çok iyi.
    1 ve 2 viteste ivmelenmesi biraz ağır ama sonrasında araç bayağı akıcı.
    Hız sabitleyici ile yaklaşık 55-60 km hızla 1 km gittim. Anlık tüketim 4 lt’ ye kadar düştü.

İlk iki viteste ivmelenme esnasında tüketim anlık 15-20 lt görüyor ama sonrasında sakin bir sürüşte anlık tüketim 7-8 lt lerde dolaşıyor.
    Bindiğimde ortalama 9.1 idi.
    Sıfırlayıp turladıktan sonra bıraktığımda 9 lt idi.

Dizel araçtan bıkmış ve tek-çift kavramalı otomatik şanzımanların çıkaracağı sorunlar konusunda da bayağı araştırma yapmış biri olarak aracı almayı düşünüyorum.

Kısmetse boş ama az yakan dizel bir araçtan inip, fazla yakan ama cam tavan hariç full bir araca bineceğim.

LPG montajı da 7 yıl 80.000 km garantiyi bozmuyor. Sadece motor garanti dışı kalıyor. Elektrik ve mekanik garanti devam ediyor. Çürümeye karşı da 5 yıl kaporta garantisi veriyorlar. Seramik kaplama ile ömrü daha da uzun olur.

LPG ustalarına sorduğumda bu aracı sevdiklerini BRC SQ 32 kit ile çok sağlıklı bir şekilde montaj yaptıklarını ve dizelle aynı yakıta ulaştıklarını söylediler.
    Yakıtta çok canımı sıkarsa LPG taktırırım. 7 yıl binerim diye düşünüyorum.
    Dizelde böyle bir araç seçeneği maalesef yok.
    Emisyon problemleri nedeniyle dizel araçlarda tam otomatik şanzıman kullanamıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 15 Aralık 2017; 13:5:35 >

• atade28 A kullanıcısına yanıt
    Mrb sizin poloyu takasta kaça saydılar öğrenebilirmiyim

• Merhaba

36.000 ₺ ye aldılar. Ciddi alıcıyım dememe rağmen daha fazlasını vermediler.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.