Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (781. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ibrahimalp

MErhaba arkadaşlar,
    Az önce marketten geldim ve kötü bir sürpriz ile karşılaştım. Dedim motoru açıp bi bakayım bir aksilik falan var mı diye. Allahım oda ne... Bi baktım motorun üstündeki motor yalıtımını kemirmiş fare. Gözlerim karardı birden, biraz daha araştırdım bi baktım alarm kablosunuda yemiş. Sonra bir baktım ölmüş adi fare. Zehir vardı garajda yemiş ölmüş. Aracın motorunda ölmüş. Şimdi ben bu kemirilen yeri nasıl yaptırırım bana bi fikir verir misiniz ? Adi fare arabadan soguttu beni ya vallahi. yaw hep giriyordu arabaya birçok önlem aldım heryer kapalı nerden ve nasıl giriyor bilmiyorum. Ölen fare kedi gibi yaw. Abartmıyorum çok büyük

İbrahim kardes ölen fare tek degildir,muhtemelen. Bütün kabilesi garaj da arbanın motoruna girmek için fırsat kolluyorlardır.Fare öldü de kurtuldum zannetme.Bizim arşiv de fare vardı,personel tuzak kurdu, öldü kurtulduk derken kurmaya devam edilen tuzaga tam 6 fare düstü.

• quote:

Orjinalden alıntı: 4polat

quote:

Orjinalden alıntı: 990500135m

3 gün önce 2006 getz 1.4(klima, tek airbag, 4 cam oto., ısıtmalı-elektrikli yan aynalar) aldım. araç 90.000'de. içinde 1 haftalık atiker lpg ver. 14.750 verdim.3 gnde 500 km yaptım. Daha önce clio dizel kullandım uzun süre. bu araç çok farklıymış, içinde iken kullandığın aracın getz olduğunu unutuyorsun. yağı azalmış değiştirdim. fren balatalarına, hava filtresine baktırdım. bu aracın klasik sorunları var mıdır? bu haftasonu sanayiye gideceğim. özellikle şurasına baktır, dedğiniz bir yeri var mı? malum, araç 90.000'de. bir de aracı ilk çalıştırdığımda, daha motor soğukken, sanırım bir kayış uğultusu geliyor. sebebi ne olabilir? yardımcı olursanız sevinirim.

Hayırlı olsun, güle güle kullan. 2006 model bir araca göre bir hayli yol yapmış. Kayış uğultusu ile birlikte arka amortisörlerden gelen seslere (muhtemelen vardır) de baktır. Garanti kapsamında iyileştirme, gerekirse değişim yapıyorlar. Göğüsten gelebilecek minik çıtırtılar da malzemenin sertliğinden kaynaklanır. Bunların dışında kronik denilebilecek bir sorunu yoktur...

öncelikle hepiniz sağolun.
    evet gerçekten de, göğüsten çatırtılar geliyor. tırstım biraz açıkçası. ayrıca, garanti kapsamında derken?..2006 model bir araç bu. garantisi bitmemiş midir?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 990500135m -- 3 Şubat 2009; 11:50:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: domatessalcasi

quote:

MErhaba arkadaşlar,
    Az önce marketten geldim ve kötü bir sürpriz ile karşılaştım. Dedim motoru açıp bi bakayım bir aksilik falan var mı diye. Allahım oda ne... Bi baktım motorun üstündeki motor yalıtımını kemirmiş fare. Gözlerim karardı birden, biraz daha araştırdım bi baktım alarm kablosunuda yemiş. Sonra bir baktım ölmüş adi fare. Zehir vardı garajda yemiş ölmüş. Aracın motorunda ölmüş. Şimdi ben bu kemirilen yeri nasıl yaptırırım bana bi fikir verir misiniz ? Adi fare arabadan soguttu beni ya vallahi. yaw hep giriyordu arabaya birçok önlem aldım heryer kapalı nerden ve nasıl giriyor bilmiyorum. Ölen fare kedi gibi yaw. Abartmıyorum çok büyük

İbrahim kardes ölen fare tek degildir,muhtemelen. Bütün kabilesi garaj da arbanın motoruna girmek için fırsat kolluyorlardır.Fare öldü de kurtuldum zannetme.Bizim arşiv de fare vardı,personel tuzak kurdu, öldü kurtulduk derken kurmaya devam edilen tuzaga tam 6 fare düstü.

Farkındayım yemler tükenmeye devam ediyordu :D. Garajı tamamen kapattım ama fare bu girmeyecek diye birşey yok. Daha önce bende transporter vardı. Yemin ediyorum arabanın motor kısmına yuva yapmış benle birlikte sanayiye kadar gitmiş usta triger kayışını değiştirirken hoptedek çıkıyor usta tırs Mümkün mertebe garaj kapandı bakalım takip edeceğim inşallah girmezler.

• quote:

Getz iyle son hız denemsi yapan oldumu arkdaslar?

valal ben aldığım senesi bi rampa aşağı denedim

190 gördü ama redlinea kadar 210u görür bence

yalnız tavsiye etmem baya terletti yani
  • bakımları serviste düzenli yapılmışsa eğer yani 15 binde bir yada km're dolmadıysa senede bir bakıma girmesi gerekir.eğer bunları eski sahibi düzenli yaptıysa garantileri 5 sene hyundai nin.en iyi yanıda bu.diğer markalar gibi 2 sene değil yani.bir avantajıda bu arabanın.
    quote:

quote:

quote:

3 gün önce 2006 getz 1.4(klima, tek airbag, 4 cam oto., ısıtmalı-elektrikli yan aynalar) aldım. araç 90.000'de. içinde 1 haftalık atiker lpg ver. 14.750 verdim.3 gnde 500 km yaptım. Daha önce clio dizel kullandım uzun süre. bu araç çok farklıymış, içinde iken kullandığın aracın getz olduğunu unutuyorsun. yağı azalmış değiştirdim. fren balatalarına, hava filtresine baktırdım. bu aracın klasik sorunları var mıdır? bu haftasonu sanayiye gideceğim. özellikle şurasına baktır, dedğiniz bir yeri var mı? malum, araç 90.000'de. bir de aracı ilk çalıştırdığımda, daha motor soğukken, sanırım bir kayış uğultusu geliyor. sebebi ne olabilir? yardımcı olursanız sevinirim.

Hayırlı olsun, güle güle kullan. 2006 model bir araca göre bir hayli yol yapmış. Kayış uğultusu ile birlikte arka amortisörlerden gelen seslere (muhtemelen vardır) de baktır. Garanti kapsamında iyileştirme, gerekirse değişim yapıyorlar. Göğüsten gelebilecek minik çıtırtılar da malzemenin sertliğinden kaynaklanır. Bunların dışında kronik denilebilecek bir sorunu yoktur...

öncelikle hepiniz sağolun.
    evet gerçekten de, göğüsten çatırtılar geliyor. tırstım biraz açıkçası. ayrıca, garanti kapsamında derken?..2006 model bir araç bu. garantisi bitmemiş midir?..

• Herkese merhaba... Bugün itibariyle ben de Getz sahibi oldum. Sıfır kilometre dizel aracımı cumartesi günü teslim alıcam. Pişman olmayacağımı ümit ediyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: semb

Herkese merhaba... Bugün itibariyle ben de Getz sahibi oldum. Sıfır kilometre dizel aracımı cumartesi günü teslim alıcam. Pişman olmayacağımı ümit ediyorum...

hayırlısı olsun dostum. Kazasız belasız kullan aracını. Pişman etmez bizim ufaklıklar seni merak etme.
  • quote:

Herkese merhaba... Bugün itibariyle ben de Getz sahibi oldum. Sıfır kilometre dizel aracımı cumartesi günü teslim alıcam. Pişman olmayacağımı ümit ediyorum...

Hayırlı olsun, güle güle kullan. Getz sınıfında fayda-fiyat-performans açısından gayet makul bir araç...
  • ben araç bayisinde de çalıştım, sıfır araçların bile içine kem de makam koltuğuna farelerin girdiğine şahidim, hemde fındık değil kocaman olandan.

quote:

quote:

MErhaba arkadaşlar,

Geçmiş olsun. Çok ilginç bir durum gerçekten. Kedi maceralarını duyduk da arabaya iğrenç bir farenin musallat olması çok kötü...

• Teşekkür ederim. Aslında 2. el araba bakarken 3- 4 bin lira daha verip sıfır almak daha mantıklı olur dedim... Sonuçta sizden önceki kişinin arabayı nasıl kullanıdığını bilemiyorsunuz.

1 buçuk yıllık arabasızlıktan sonra artık şartları da zorlayarak kredi kullandım... Daha önceki arabam 94 model renault spring'ti ki kalite farkı zaten apaçık ortada.

Çok fazla teknik bilgim yok ancak zaman zaman Toyota ve Honda kullanıyorum. Performanstan ziyade ekonomi benim için ön planda. Bu paraya daha iyisini alamazdım.
  • Orjinalden alıntı: derebeyii

ben araç bayisinde de çalıştım, sıfır araçların bile içine kem de makam koltuğuna farelerin girdiğine şahidim, hemde fındık değil kocaman olandan.

Bir arslan miyav dedi, minik fare kükredi
  • quote:

Getz iyle son hız denemsi yapan oldumu arkdaslar?

15 crdi 3 silindirli dizel ile çok hafif eğimli yolda 205 gördüm ama görmesem de olurduen azından bi daha merak etmiyorsunuz emin olabilirsiniz
  • yeni aldığım 2006 1.4 getz ile ilgili birkaç sorum olacaktı.
    - araçta hararet göstergesi yok. ama sabahları 500 metre kadar mavi bir ışık(su dalgası gibi) yanılmıyorsam devir saatinin altında yanıyor, sonra sönüyor. o olabilir mi? ayrıca aracın suya ihtiyacı olduğunu nasıl anlayabilirim?
    - anahtarlığın yanına monte edilmiş ve düpmesine basınca çıkan ikinci bir anahtar daha var. ama bu anahtarın kalıbı, asıl anahtarınkinden farklı. ne anahtarıdır o? yoksa, bunu anahtarcıya götürüp, yedek anahtar mı yaptıracağız?
  • anahtarı bilmiyorum, ben aldığımda yoktu. mavi ışık motorun soğuk olduğunu gösteriyor, ben genelde 2000 deviri geçmemeye çalışıyorum mavi yanarken.
  • Fare konusuna bir yorum da benden... Eskiden şöyle bir hikaye vardı:

Rivayet o ki, Toyota'larda yolcu kabinin hava geçirmezliği şöyle test edilirmiş; bir fare akşamdan arabanın içine konulur, gece boyunca kapılar kapatılır, eğer sabah fare arabanın içinde ölü bulunursa sızdırmazlık testi başarılıdır...

Yerli Tofaş arabalarda ise sızdırmazlık testi şöyle yapılır; bir fare akşamdan arabanın içine konur. Sabah hala arabanın içindeyse sızdırmazlık testi başarılıdır...
  • slm arkadaşlar

bende dizel 1,5 getz eski (3silindir) araç var. dün araçı çalıştırdığımda ısıtma kısmında iken bieşy sarılıyomuş gibi bir ses geldi sonra araç çalışırkende bu ses tekrar etti bi zaman sonra motoru stop edip biraz bekledim ve tekrar kontağı açtım fakat bu sefer bu ses yoktu motor çalışırkende bu ses yoktu yazdığımı anlayan ve bana yardımcı olacak kimse varmı acaba olursa sevinirim sorunun ne olduğunu anlayamadım
    sanki elektrikli bi makara sarım yapar gibi geliyor ses ısıtma devresi arıza görmüş olabilirmi yada önemli bişey değilmi çünkü daha sonra olmadı bu ses
  • Araba yeni olunca insanın aklına bi sürü soru takılıyo. Yeni nesil araçlarda "motor açma" diye bi şey yokmuş galiba. Yine de başka marka araçların kullanım kılavuzunda ilk 5- 10 bin kilometrede şunları yapın bunları yapmayın diye yazılar oluyodu. Sizin de Getz için tavsiyeleriniz var mı???

Bir de çok cahilce bulanlar olabilir ama sorayım, teslim alırken arabada ne eksikler olabilir. Eski arabamdan kalma kar zinciri, ilk yardım seti gibi şeyler vardı ama paspasım yok mesela. Yangın söndürücüyü de yenilemem lazım. Fabrika çıkışı neler gelir üstünde...

Yalnız şu hyundanin sitesine de bi el atmaları lazım bazı bilgiler eksik ya da yanlış Örneğin, benim arabanın direksiyonu hidrolik ama sitede elektrikli yazmışlar. Aynaların araç renginde olup olmadığı da belli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semb -- 4 Şubat 2009; 15:01:34 >

• quote:

Araba yeni olunca insanın aklına bi sürü soru takılıyo. Yeni nesil araçlarda "motor açma" diye bi şey yokmuş galiba. Yine de başka marka araçların kullanım kılavuzunda ilk 5- 10 bin kilometrede şunları yapın bunları yapmayın diye yazılar oluyodu. Sizin de Getz için tavsiyeleriniz var mı???

Bir de çok cahilce bulanlar olabilir ama sorayım, teslim alırken arabada ne eksikler olabilir. Eski arabamdan kalma kar zinciri, ilk yardım seti gibi şeyler vardı ama paspasım yok mesela. Yangın söndürücüyü de yenilemem lazım. Fabrika çıkışı neler gelir üstünde...

Yalnız şu hyundanin sitesine de bi el atmaları lazım bazı bilgiler eksik ya da yanlış Örneğin, benim arabanın direksiyonu hidrolik ama sitede elektrikli yazmışlar. Aynaların araç renginde olup olmadığı da belli değil.

aracın dizel de olsa benzinlide olsa ilk 10000 km zorlama yapılmamalı.bence 100 km hızla uzun yol yapılmasını düşünenlerdenim.aracın rahat bi şekilde uzun bi süre belli hızda gider hem de araba az yakıp motor alışır.
    araba alırken sana ilk yardım çantası ve paspas verilir genelde ama belki donanım paketi diye vermemezlik edebilir bayiler veya marka.normalde fabrika çıkışı sadece dediğim 2 şey verilir.yangın söndürücünü yenilemen senin açından yararlıdır.nolur nolmaz!!!

son soruna cevap olarak şöyle diyeyim.araban kaç model bilmiyorum ama 2008 modele kadar tüm getzlerde elektro hidrolik direksiyon var.yani elektrik destekli hidrolik direksiyon

• jacks hocam verdiğin bilgiler için teşekkürler. Direksiyon konusunu satış temsilcisine sorduğumuzda tam anlamamıştık, şimdi içim rahat etti....

Araç 2009, 0 kilometre. Yalnız 100 kilometrede nasıl kullanırım bilemiyorum. Ankara'dan Bursa ve İstanbul'a gitme durumu var. 100 olmasa da 120'yi geçmemeye çalışırım.
  • semb benim dediğim öneridir.120 de olur dikkat ederseniz 1 saat aynı hızda gidin şehiriçine girdiğinizde arabanın arabanın rahatlamış olduğunu ve rahat bi şekilde devirlendiğini görüceksiniz
  • 
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.