Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (657. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (3 Mobil) - 10 Masaüstü3 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 655656657658659
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gtı-33

niye yanlış anlim arkadaşım bende olsam sorardım -arabada olan parcaları bensana söylim sen anlarsın zaten anlaşılar merakın var benim gibi arabada filitre var kyen ama corvettin aslında ondan cıkardım sonra arabaya cip taktım biraz sorun yaşadık motor yetersiz kalıyodu ama onuda hedırs takarak dengede tuttuk biliyosun 25hp attırıyo hedırs araba zaten bu halinle130 hp oldu sonra ben gaza geldim bide turbo getittirdim çif cıkışlı çünkü araba çif eksantirikli biliyosun bu işlemide yaptıktan sonra 170 hp oldu tabi öyle bırakmadım arabayı dış modifiye ve en önemlisi fren sisteminle oynadım çünkü durmuyodu araba inandınmı işdi istersen yakındaysan arabayıda gösterebilirim sana hiç kimse inanmıyo taki görene kadar arabayı bmv yi filan çok rahat geciyorum çünkü ibreyi çok seri görüyo hemen 220 daha olsa gidicek garibimde yok işte

Video çekip koyma imkanınız varsa izlemek isterim. Merak ettim. İzmirde ikamet ediyorum. O yüzden bu istekte bulundum.

• bence motorun ufak olması arabanın daha az yakması degil ama herkez öyle sanı ama yanlış büyük motor daha az yakar çünkü motor sıkışma yapmaz ve bunun için daha az yakar sende o devirde motoru rahatlattıgın için daha az yakıyo olabilir
  • tamam senin için video cekip koyucam söz arkadaşım ama olurda işin düşerse buraya beni ara canlısı daha zevkli olur bugün minicupr yedim otabanda kafayı yedi çocuk ya getz nasıl gecer diye bilmiyoki aslında araba dolu bu arada golf 1.4 ctı çıkmış 170 orjinal süper bişi internetten bak tavsiye ederim
  • Temmuz gibi geleceğim bir aksilik olmazsa. Şimdilik video ile idare ederim artık.
  • arkadaşlar golf ctı gören varmı 1.4 170 hp orjinali ama süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
  • tamam ama nasıl atıcam siteye ben biraz acemiyim ama arkadaşlara attırırım artık bu arada sen tam olara ne görmek istiyosun arabayımı cekim video ya yoksa ibreyimi vurim sona
  • Performans. 0-150 yeterli

• ya bendede 1.4 dohc motor var 16valf 2007 model motoru büyüttügüm için çok yakıyo sanıyodum ama pekte fark yokmuş yani yardımın için teşekkürler
  • arkadaşlar,
    1) 2006 haziran çıkışlı getz dizelim var. 30 bin km de, piyasada kaç liraya gidiyor bilgisi olan var mı acaba ?
    2) 30 bin bakımı ne kadar tutuyor? daha önce sefaköy beşyoldeki servise yaptırmıştım ama bu sefer maslak hyundai yaptırmayı düşünüyorum...

şimdiden cevaplar için teşekkürler
  • quote:

bence motorun ufak olması arabanın daha az yakması degil ama herkez öyle sanı ama yanlış büyük motor daha az yakar çünkü motor sıkışma yapmaz ve bunun için daha az yakar sende o devirde motoru rahatlattıgın için daha az yakıyo olabilir

Gtı-33, Hangi arkadaşa cevap yazdıgın belli olması icin ilgili mesajın üst bölümdeki satırda ''Alıntı'' ibaresini tıklarsan iyi olur.Yoksa peşpeşe yazdıgın mesajlar karışıklık yaratmış oluyor.Hayırlı günler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bond777

Geçen çarşamba 30.000km bakımını yaptırdım neziroğlu hyundaide. Ön fren balatalarıda değişti, polen filtresi değişmeden 340ytl tuttu.
    Bu sabaha kadar servisten dönüş haric kullanmadım. Bu sabah ise durup dururken araba silkeleyerek gitmeye başladı, lastik patladı zannedip durup baktıgımda hiç birşey yok...
    Biraz daha devam ettim gene ayni ses ve silkeleyerek gitmeye başlayınca gene durup baktım, hersey normaldi..
    Bu olayın üzerine 3km daha gittim ne sürtme sesi var ne silkeleme ve titreme, şaşırdım kaldım...

ön aksta bosluk olusmus, degismesi gerekli parca ellerinde olmadigidan aratiyorlar...herhalde gecici bir seyler yapip verdiler arabayi, parca gelir gelmez arayip garantiden degistiriceklermis...
  • TAMAM teşekkür ederim acemiyimde biraz kusura bakma haklısın
    quote:

Orjinalden alıntı: opxito

quote:

bence motorun ufak olması arabanın daha az yakması degil ama herkez öyle sanı ama yanlış büyük motor daha az yakar çünkü motor sıkışma yapmaz ve bunun için daha az yakar sende o devirde motoru rahatlattıgın için daha az yakıyo olabilir

Gtı-33, Hangi arkadaşa cevap yazdıgın belli olması icin ilgili mesajın üst bölümdeki satırda ''Alıntı'' ibaresini tıklarsan iyi olur.Yoksa peşpeşe yazdıgın mesajlar karışıklık yaratmış oluyor.Hayırlı günler.
  • quote:

quote:

Geçen çarşamba 30.000km bakımını yaptırdım neziroğlu hyundaide. Ön fren balatalarıda değişti, polen filtresi değişmeden 340ytl tuttu.
    Bu sabaha kadar servisten dönüş haric kullanmadım. Bu sabah ise durup dururken araba silkeleyerek gitmeye başladı, lastik patladı zannedip durup baktıgımda hiç birşey yok...
    Biraz daha devam ettim gene ayni ses ve silkeleyerek gitmeye başlayınca gene durup baktım, hersey normaldi..
    Bu olayın üzerine 3km daha gittim ne sürtme sesi var ne silkeleme ve titreme, şaşırdım kaldım...

ön aksta bosluk olusmus, degismesi gerekli parca ellerinde olmadigidan aratiyorlar...herhalde gecici bir seyler yapip verdiler arabayi, parca gelir gelmez arayip garantiden degistiriceklermis...

aman arkadaşım onların yaptıgına güvenme bence aks önemli çünkü arabada kunlanmamaya calış kunlanırsanda sürat yapma sakın allah korusun yaaa

• quote:

Orjinalden alıntı: tugrul06

arkadaşlar,
    1) 2006 haziran çıkışlı getz dizelim var. 30 bin km de, piyasada kaç liraya gidiyor bilgisi olan var mı acaba ?
    2) 30 bin bakımı ne kadar tutuyor? daha önce sefaköy beşyoldeki servise yaptırmıştım ama bu sefer maslak hyundai yaptırmayı düşünüyorum...

şimdiden cevaplar için teşekkürler

30 km çok iyi ya süper valla bence okmeydanında hyundaı elmaslar servisi orasıda çok güzel tavsiye ederim sana memnun kalırsın bence
  • arkadaşlar herkese merhaba....,
    bende bugun saat 17:00 itibari ile crdi 1.5 dizel gls model bir getz sahibi oldum...
    allah kazasız belasız kullanmak nasip eder inşallah...
    tabi sanırım herkez gibi benimde aklımı kurcalayan bazı şeyler var...
    aracın yakıtı yürürü vs...

arabam 2004 açık yeşil. 82000 km de. hatta şöyle söyleyeyimwww.sahibimden.com da 7358099 nolu ilan.(artık bana ait:)

araç kaç beygir?
    norminal yakıt tüketimi nedir?
    birde benim araçla 2006 ford fiestayı çalıştırdım yanyanaydı zaten...
    motor sesleri aynı fakat titreme getzde çok daha fazlaydı.satıcı uzun süredir çalışmadığını dizel olduğu için bu kadar titreme olduğunu söyledi.
    ama tahminimce diğer araçta uzun zamandır çalışmıyordu. sizce bu kadar titremenin sebebi ne olabilir?
    getzler için başka dikkat etmem gereken birşey yada bakmam için bir öneriniz var mı?
    şimdiden teşekkürler..

• hayırlı olsun

satıcı sallamış

getzler 3 silindir o yüzden daha titreşimli ve seslidir

keşke 2005 model alsa idin çünküğ senin aldığın aracın garantisi bitti

yakıt kullanıma göre değişir

ben,im araç 7 litre yakıyor ama 5-5.5 litre yaktıranda var
  • quote:

Orjinalden alıntı: yo55540

arkadaşlar herkese merhaba....,
    bende bugun saat 17:00 itibari ile crdi 1.5 dizel gls model bir getz sahibi oldum...
    allah kazasız belasız kullanmak nasip eder inşallah...
    tabi sanırım herkez gibi benimde aklımı kurcalayan bazı şeyler var...
    aracın yakıtı yürürü vs...

arabam 2004 açık yeşil. 82000 km de. hatta şöyle söyleyeyimwww.sahibimden.com da 7358099 nolu ilan.(artık bana ait:)

araç kaç beygir?
    norminal yakıt tüketimi nedir?
    birde benim araçla 2006 ford fiestayı çalıştırdım yanyanaydı zaten...
    motor sesleri aynı fakat titreme getzde çok daha fazlaydı.satıcı uzun süredir çalışmadığını dizel olduğu için bu kadar titreme olduğunu söyledi.
    ama tahminimce diğer araçta uzun zamandır çalışmıyordu. sizce bu kadar titremenin sebebi ne olabilir?
    getzler için başka dikkat etmem gereken birşey yada bakmam için bir öneriniz var mı?
    şimdiden teşekkürler..

Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım

• bu araçda garanti 5 yıl yada 100000 değilmiydi?
    kaç beygir dizeller?
  • sayın yo55540,
    hayırlı olsun güle güle kullanın 2005 ve sonrası bildiğim 5 yıl garanti var 2004 ler 3 silindir 82 beygir
  • bu arada ben yücel...
    iş bankasında çalışıyorum..yaşım 29...
  • 
Sayfa: önceki 655656657658659
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.