Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (654. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sizinkide harbiden şanssızlık ya köy yolunda da tek yön cezası ha gerçekten sizi çölde kutup ayıları kovalar
  • Arkadaşlar birde resim göndereyim dedim normalmi sizce inik gözüküyor 33 hava bastığıma rahmen.

• ben bir opette şişirdim 32 psi 2 gün sonra başka opette 34-35 psi çıktı anlamadım,
    şimdi ne olursa olsun aynı istasyonda hava basıyorum, çoğu zaman tek kullandığım ve boş olduğu için 30 psi basıyorum klavuzda öyle yazıyor du
    32 psi basınca çok tıkırtı yaptı gibi geldi bana

sayın ihsan1987 bana göre teker biraz inik gibi geliyor ama yakından bakmak lazım,

bu arada bende bir soru sorayım

benim sağ ön teker bir türlü istediğim basıncı dolduramıyorum 1 dk uğraşıyorum sibobun değişimi nekadar dır aşağı yukarı
  • Arkadaşlar araçtaki tıkırtıları kesmek için arka plakanın altını çift taraflı bant ile yapıştırmanızı tavsiye ederim. Benim araçta sesler %90 azaldı. Şimdi ise arasıra cam ile ön konsol arasından gıcırtı duymaya başladım.
  • bazı arkadaslar harbi con sansızmıs. 94 den beri araba kullanırım. bunun 1999 a kadar olanı ehliyetsizdi. üstelik ankara sehir icinde bile kullandım, didime gittim. bir polis kardesim cevirmedi. ehliyetsiz dedikte zamane gencleri gibi kızlara hava atmak icin gezmeden bahsetmiyorum mecbur kaldıkta ondan. 9 senedir de ehliyetli kullanırım yine olmadı. insallah da olmaz.

arkadaslar birde bu aralar arka sag taraftan gıcırtılar basladı. her halde plastik aksamdan geliyor. getz inden boyle problemi olan varmı.

bir de arkadasın biri direksiyon saglamlastırma kampanyasından bahsetmis ondan sonra kayboldu. oyle bir sey varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozden61 -- 25 Mart 2008; 23:54:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

valla sen 140 la yemişin

biz arkadaşla sahil yolunda 90 la yedik 220 lira

hız 50km ya orda

herkes 90la gidiyo ama bizi çevirdi adiler

hem plaka yabancı hemde araba laguna olunca kaçış yok

size de geçmiş olsun jack.
    walla ben bu memur arkadaşların yabancı plaka sevdasını bir türlü anlamıyorum.
    ceza kesilecek olur, önce yabancı plakaya.
    hatalı parktan araç çekilecek olur, bir sokak dolusu araba varken ne baştan ne sondan başlarlar, gidip ortadaki yabancı plakayı çekerler ilk önce.
    sanırım emniyet genel müdürlüğü bu yönde bi talimat vererek yerli turisti baltalamaya çalışıyor.
    plaka yabancı. belli ki adam o şehirden değil. büyük ihtimalle kısa bir süre için, belki bi işi, hastası vs. var ki gelmiş.
    ama illa ilk önce o aracı çekip adamı o vilayete geldiğine bi pişman edecen.
    zaten kısa bir süre geldiği şehirde de, yok trafik parkıydı, araç çözdürmeydi uğraştırıp ağzından burnundan getirecen.
    ha bi de aracın ruhsat sahibi değilse bu arkadaş, hepten yandı.
    aracı ona teslim etmiyolar geri.
    siz siz olun emanet arabayla il dışına çıkmayın.
    çıkarsanız da, ya çok dikkat edin, ya da ruhsat sahibinden vekaletname alarak gidin.
    bi keresinde babama ait aracı bana teslim etmemişlerdi.
    avukat olduğumu söyleyince verdiler.
    burası türkiye işte. düz vatandaşa her yol mübah.
    illa bi özelliğin ya da bi tanıdığın olacak

• Arkadaşlar 1 saat önce çektiğim fotoğlar sizce lastiklerin havası bu şekil kalsınmı.Dün 33 psi hava doldurmuştum ama inik gözüküyor.Bu şekil kullanmanın zararı olurmu.Bugun 170 km hız yaptım sağa sola çekme olmadı gayet güzeldi.Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• kurallara doğru olarak uyupta buna rağmen cezayı yediysen haklısın
    ama
    uymadığın trafik kuralı eger cezayı gerektiriyorsa ve sen kabullenemiyorsan diyeceğim yok kardeş

ama özellikle araba yabancı plaka diye ceza olayı ise bazen böyle şeyler olabiliyor ama be kendi gözümle defalarca gördüm adam yabancı plakalı aracla gelmiş memlekete iyi hoş güzel de hava atacak kızlara haliyle
    trafik alt üst ederek, diğer sürücülerinin mal ve can güvenliğini tehlikeye sokan çok kişi gördüm

herkes 90la gidip sadece sizi çevirme olayı içinse
    yabancı plakayı gecelim, bütün herkes kurallara uymuyor diye yolu kapatarak herkesi durdurabilecek ve ceza yazabilecek insan oğlu varmı merak ettim.
    son bir not trafik polisi falan da değilim
    ayrıca bende zamanında 101km hızla radara girip ceza da yedim zamanında
    (90+%10=99 kmsaat dir tolerans)
    quote:

valla sen 140 la yemişin

biz arkadaşla sahil yolunda 90 la yedik 220 lira

hız 50km ya orda

herkes 90la gidiyo ama bizi çevirdi adiler

hem plaka yabancı hemde araba laguna olunca kaçış yok

• günümüzün modern radarları sadece gelen aracı değil ters yönde giden aracı da takip edebiliyor ve bunu iki yönde yaparken trafikte soteye yatmasına gerek yok trafik akışında normal olarak yol alırkende hem aynı yönde giden aracları hemde karşı yönden gelen aracları aynı anda hız kontrolune tabii tutabilmekte
    ayrıca
    radar hareketin yaklaşımını ve uzaklaşımını sinyallerle algıladığı için ilk etapta sen daha bir tepeyi aşarken yani sen daha radar ekibini görmeden manyetik dalgalar vasıtası ile tepenin ardından zaten senin geliş hızın tespit edilebilmekte
    o yüzden kurallara uyalım uymayanları uyaralım diye bir terim var ülkemizde
    her ne kadar istisnalar oluyor kusurumuz olmadığı halde çeşitli insan hatalarından dolayı
    zamanın da kırmızıda gecmediğim halde az daha cezayı yazıyorlardı yanlış plaka okumuşlar telsizden zor yırttım cezadan
    benim bilgim bu konuda böyle

bu arada ben elektrik elektronik mezunuyum ama bu işi yapmıyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: sborten

bugün 12 yıllık sürücülük hayatımın ilk radar cezasını yedim
    tokat'tan turhal'a doğru giderken bölünmüş yolun bana göre karşı tarafında soteye yatmış radar aracını gördüm.
    hızım 95-100 civarıydı. yine de 80'e kadar düştüm.
    radar aracını geçtikten biraz sonra aklıma geldi;haftasonu kış lastiklerini söktürüp yazlıkları taktırmıştım.
    rot-balans ayarını tam yaptılar mı acaba, yüksek hızda direksiyon titriyo mu bi deniyim hazır radar aracını da geçmişken dedim
    yani tek ve masumane amacım tekerleklerin balansını denemek
    gaza biraz yüklendim. seri olarak hızım 160-170 civarına çıktı. baktım herşey normal, hemen gazdan çektim ayağımı. araba kendi kendine yavaşlıycak, 100 km.ye gelince bu hızda sabit seyretmeye devam edecem ben de güya walla 100'le gidecektim. niyetim oydu. zaten fazla hız yapmam.
    neyse, aracın hızı 130-140 civarına doğru düşmeye devam ederken bi baktım karşıdan gelen hyundai accent'ın camında yuvarlak bi şey var
    sürücüsü de eline telsiz gibi bi şey almakta. anladım radar olduğunu ama iş işten geçti tabi.
    bi dedim geri döneyim. ama faydası yok. adrese gelecek bu sefer de ceza.
    turhal girişinde çevirdiler. 130'la girmişim. 237,00YTL. ceza
    hakkaten sürat yapmak için sürat yapsam gam yemiycem.
    heralde olup olabilecek en pahalı rot-balans kontrolünü ben gerçekleştirmişimdir bugün.
    rot balansa verdim 25, rot balansı test ediyorum diye verdim 237
    her şeyin bir ilki varmış hakkaten de bu benim ilk radarım da çok salakça oldu sanki be yaff
    benden sölemesi, sakın radarı yeni geçtim die hızlanmayın, peş peşe çift radar koyuyorlar. kek gibi yakalanıyorsunuz

• bütün getzlerde daha ilk trafiğe çıkacağı zaman yapılması gereken kronik işlem plakanın sabitlenmesi ve devamında ön cam ile ön konsol arasından gıcırtı, arka sağ teker tarafından gelen ses aynı şikayetler
    quote:

Orjinalden alıntı: adigeakar

Arkadaşlar araçtaki tıkırtıları kesmek için arka plakanın altını çift taraflı bant ile yapıştırmanızı tavsiye ederim. Benim araçta sesler %90 azaldı. Şimdi ise arasıra cam ile ön konsol arasından gıcırtı duymaya başladım.

• ayrıca jackdaniel kardeşimin polisler için (adiler) lafına bir şey diyemiyorum tamamıyla kınıyorum ama özden61 kardeşimin ise ( polis kardesim ) yaklaşımını ise kutluyorum
    bence tüm insanlar kardeştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayraktar26 -- 26 Mart 2008; 15:52:01 >
  • ihsan bey kumholar ve hankooklar bu şekilde siz gerekli havayı bassanızda lastik inik gibi gözükür.normal havayı bastıysanız sorun yoktur
  • quote:

Orjinalden alıntı: bayraktar26

ayrıca jackdaniel kardeşimin polisler için (adiler) lafına bir şey diyemiyorum tamamıyla kınıyorum ama özden61 kardeşimin ise ( polis kardesim ) yaklaşımını ise kutluyorum

valla pisi pisine 220 ytl insanın cebinden çıkınca insan herşeyi diyebilir

kimse kusura bakmasın

herkesin aynı hızda seyahat ettiği bir yerde keyfe keder birisini çevirip hiç acımadan o kadr cezada yazılmaz kimse kusura bakmasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Arabanın üzerinde gelen lastikleri kullanıyorum sanırım fazla şişkindi bugun havasını baya indirdikten sonra 33 e ayarlayıp tekrar havasını şişirdim arka tekerleri aldığımdan beri hiç ellememiştim arka tekerler baya şiş görükürken önler inik görüyuyor sizce bir sorun yaratırmı o şekil kalsın mı.

getzlerin jantlar ufak olduğu için şiş duruyor

ne kadar basarsan bas

5.5 jant getzler

6 jant en ideali

benimkilerde seninki gibi

önler

çünkü dizel olduğu için öndeki ağırlık fazla
  • gerek gümrükte olsun gerekse emniyette olsun bu tarz uygulamalarda bazen yoğun olan konu ile ilgili işlerde salma tabir edilen uygulamalar mevcuttur.
    yol aramalarında aynı anda 2 kişi ile 10 araba arayamazsın arabanın birini ararken o esnada oradan geçen diğer araclar yoluna devam eder
    veya ceza yazarken aynı anda ilgili kişi oradan geçen bütün arabalara müdahele edemez kabak birine patlar diğerleri devam eder
    bunada uygulamada salma denir
    yani sen yakalanmasan salmaya diğer sürücü arkadaş yakalanacak anlayacağınız.
    şikayetçi olduğunuz gibi pisi pisine yani

quote:

quote:

ayrıca jackdaniel kardeşimin polisler için (adiler) lafına bir şey diyemiyorum tamamıyla kınıyorum ama özden61 kardeşimin ise ( polis kardesim ) yaklaşımını ise kutluyorum

valla pisi pisine 220 ytl insanın cebinden çıkınca insan herşeyi diyebilir

kimse kusura bakmasın

herkesin aynı hızda seyahat ettiği bir yerde keyfe keder birisini çevirip hiç acımadan o kadr cezada yazılmaz kimse kusura bakmasın

• jant olayında ise doğrudur en ideali 6 jant ama hatta 6,5 jant olsa daha iyi

6,5 jantta dolayısı ile lastiklerin değişmesi gerekeceği için hem yol tutuşunuda olumlu etkiler
  • bu yeni radarlar yanlış hatırlamıyorsam 2 km mesafeden gelen aracı yakalıyor.eskisi gibi radar aracının durmasıda gerekmiyo bi yerde.giderkende karşıdaki aracı yakalıyo.sadece radardan bi kaçış yolu var o da gece.karanlıkta bi işe yaramıyo,yakalayamıyor.radar bu yüzden hep gündüz konur.
  • bende 33 ps. basıyorum.bizimkilerde inik gözüküyor.ama bi arkadaş demiş,bazı benzinliklerde hava pompa saati yanlış gösteriyor.benimde başıma geldi.istersen sende bi başka benzinlikte tekrar kontrol et.elektronik göstergeli olanlarda kontrol et ama.
    quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Arkadaşlar 1 saat önce çektiğim fotoğlar sizce lastiklerin havası bu şekil kalsınmı.Dün 33 psi hava doldurmuştum ama inik gözüküyor.Bu şekil kullanmanın zararı olurmu.Bugun 170 km hız yaptım sağa sola çekme olmadı gayet güzeldi.Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

jant olayında ise doğrudur en ideali 6 jant ama hatta 6,5 jant olsa daha iyi

6,5 jantta dolayısı ile lastiklerin değişmesi gerekeceği için hem yol tutuşunuda olumlu etkiler

6.5 jant 14" te pek bulunan bi ebat değil

zaten 175 veya 185 lastik için max değer 6 jant benim bildiğim 6.5 büyük gelebilir lastiğe
  • arkadaşlar hepsiburada ve leblebinin cardfinans kampanyasını duymuşsunuzdur belki

xenon farlar oldukça uyguna geliyo

mesela 180 liraya geliyo bu

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=252884&productid=otm011782
  • 
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.