Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (627. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 625626627628629
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu verilen kasko fiyatları bana yuksek geldi. ben 2007 icin basaktan 630 odemiztim. ustelik 9 taksit. bu sene de olsun o kadar. 1000ytl cok fazla
  • quote:

Orjinalden alıntı: getz14

Arkadşlar ben de aranıza katılmak isteyen getz hayranlarından biriyim. Yaklaşık bir aydır getz bakıyorum. Size bir seçeneğimi sormak istiyorum.Yadımcı olursanız ve fikirlerinizi benden esirgemezseniz çok memnun olurum.
    Araç 2006 model 1.4 doch
    ABS
    Klima
    4 hava yastığı mp3 çalar
    4 cam otomatik
    sunroof
    garantisi hala devam ediyor. Sol arka kapı da çizikten dolayı boya var.
    Araç 40.000 km de
    Bu araç için 18.000 YTL isteniyor.
    Sizce uygun mu arkadaşlar pazartesi kesin kararımı vermem lazım bu araç için.
    Lütfen fikirlerinizi esirgemeyin. Şimdiden teşekkürler.
    İnşallah bende aranıza katılacağım.

araç söylediin gibiyse bu fiyat bence çok güzel. ama boyanın durumuna bağlı kapı komplemi boyalı. aynı modelden bende de var. benimki 16000 kmde 2006 model ve yeni kasa. ben bu fiyata vermezdim doğrusu. binerim daha iyi. yani 18000 ytl iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugguş -- 6 Ocak 2008; 15:35:45 >

• arkadaşlar herkese selam uzun zaman oldu yazmayalı .umarım herkes iyidir.
    bende arabamı satmayı düşünüyorum.2006 makyajlı 1,5 hy klm 24500 km de acaba ne kadar eder kazası felan yok boyada yok herhangi bir problemi de yok.kişisel nedenlerden dolayı satmayı düşünüyorum.ilgilenen yada fiyat konusunda bilgisi olan varsa yardım bekliyorum.teşekkür ederim.

• SENİN O DEDİĞİN PASSAT SİLECEĞİ DİYORLAR SİLİKONLU DEDİKLERİ.. BUGÜN ALDIM TAKTIRDIM..

GETZİN EBATLARI ÖN ŞOFÖR ÖNÜNDEKİ SİLECEK 50, YANINDAKİ 35, ARKADAKİ 35LİK..
    ÖNÜ 50 YE 40 OLARAK, ARKAYI DA 40 OLARAK TAKTIRDIM BUGÜN...

SİLİKONLU SİLECEĞE LAFIM YOK, GAYET GÜZEL. TEMİZ VE YUMUŞAK SİLİYOR. ANCAK EBATLARI KONUSUNDA GETZ PEK MÜSAİT DEĞİL EBAT ARTTIRMAYA..
    ARKAYI 40 YAPTIĞIMA PİŞMAN OLDUM, KEŞKE 35LİK TAKTIRSAYDIM.. 40LIK TAKTIRINCA ARKA CAMIN BOMBESİNDEN DOLAYI ORTA KISMI SİLMEMEYE BAŞLADI ARADAN ZAMAN GEÇİNCE, AYRICA FAZLADAN 5CM.DE SİLMİYOR ZATEN, 35LİK KALSIN DAHA İYİ.

bilgi için teşekkürler bende değiştirmeyi düşünüyorum silecekleri
  • quote:

Orjinalden alıntı: erginbay

quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Kaç sene oldu arabayı alalı akusu hemen bitiyormu?Akünün bittiğini calışmadığı zaman mı anlıyorsunuz.
    quote:

Geçmiş olsun, aküyü değiştirmiş bulunmaktayım, garantisi bittiği için gittim dışarda değiştirdim.
    120 ytl 60 amper Mutlu akü taktırdım.
    hadi hayırlısı artık sabahları sorun çıkarmaz inşalla...

arabayı alalı 2 yılı geçti,
    hayır akü bitmiyo benim akü sorunluymuş, yani aldığımdan beri bozukmuş desek yeridir,
    akünün de garantisi bittiği için bişi yapamadılar 150 ye değiştiririz dediler mutlu ile,
    bende dışarda değiştirdim 120 ye

aynı problem bende de var benimde 3 yıl olmadı daha ve akü bitti 2 kere yolda bıraktı şimdi bende bir tane alacam kuru akü ama 70 amp bulabilir yani yerine oturan onu takacam dizellerde biraz yüksek olmanın zararı yok dediler değiştiriken nelere dikkat etmeli araba kısa süreli elektriksiz kalınca beyne felan zarar verirmiki nasıl değiştiriliyor

• abicim, mutlu akü 120 ytl lastikçilerde, internette 120 ytl, alışverişmerkezlerinde 120 ytl, ben gittim lastikçide değiştirdim, 120 ytl verdim çıktım değişme de ücretsiz oldu, falan filan...
    gördüm ki sen ben oldukça rahat değiştirebilir,

kayıtlı radyo istasyonların gidiyo,
    saat sıfırlanıyo o kadar
    beyne zarar vermez abicim merak etme...
  • quote:

Orjinalden alıntı: royartar

makyajliysa bence deger, makyajsizsa belki biraz daha indirilebilir..

Eski kasalarda 1,4 doch yok zaten bildigim kadariyla. Yeni kasa olmali.

Ama km'si cok az degil, daha da pazarlik yapilabilir.
  • quote:

abicim, mutlu akü 120 ytl lastikçilerde, internette 120 ytl, alışverişmerkezlerinde 120 ytl, ben gittim lastikçide değiştirdim, 120 ytl verdim çıktım değişme de ücretsiz oldu, falan filan...
    gördüm ki sen ben oldukça rahat değiştirebilir,

kayıtlı radyo istasyonların gidiyo,
    saat sıfırlanıyo o kadar
    beyne zarar vermez abicim merak etme...

Yaklasik 3 ay once Ankarada bilinmeyen bir markanin 60lik, 2 yil garantili akusunu 60 a aldik arkadasimin 306sina. Satma durumu oldugundan boyle yaptik ama sorunusuz calisiyor.

Diger markalardanda 80-90 civarinaydi 60lik akuler. Mutlularda 100-110 diyordu.
  • Dizelci arkadaşlar;
    Başka forumlarda ve şikayetimvar.com sitesinde hyundailerde mazot deposunu kaplayan izalasyon malzemelerin zamanla dökülüp mazoya karışarak pompa ve enjektörleri bozduğu yönünde yazılar okudum, ne diyorsunuz???
  • bilemiyorum ben okadar çok km yapmadım

yapanlaar sormak lazım

ama forumda felan 120binleri devirenler var

kimse böyle bişey demedi
  • quote:

Orjinalden alıntı: anchorman

Dizelci arkadaşlar;
    Başka forumlarda ve şikayetimvar.com sitesinde hyundailerde mazot deposunu kaplayan izalasyon malzemelerin zamanla dökülüp mazoya karışarak pompa ve enjektörleri bozduğu yönünde yazılar okudum, ne diyorsunuz???

walla bende karşılaşmadım ama inanırım malzeme bakımından baya kötü araba onuda değiştiririz ne yapalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: westbam

quote:

Dizelci arkadaşlar;

walla bende karşılaşmadım ama inanırım malzeme bakımından baya kötü araba onuda değiştiririz ne yapalım

ya o kadar da abartma westbam,
    o kadar da kötü bir araba değil,

benim tahminimce o arkadaşlar normal mazot ya da kaçak mazot kullanmış olabilirler tamamen varasayım,
    şu an 65bindeyim motor ile ilgili hiç bir problemle karşılaşmadım nazar değmesin...
    ben çok memnununm arabamdan....
    benim gibi memnun olan da baya bi insan var forumda diye düşünüyorum...

• quote:

quote:

quote:

Dizelci arkadaşlar;

benim tahminimce o arkadaşlar normal mazot ya da kaçak mazot kullanmış olabilirler tamamen varasayım,
    şu an 65bindeyim motor ile ilgili hiç bir problemle karşılaşmadım nazar değmesin...

Bence de lüzumsuz yere abartıyorsunuz.
    Getz'in kalitesi hiç de kötü değildir.
    Adam bol donanımlı, fıstık gibi dizeli sana 23-24 milyara veriyor.
    İstediğiniz çok yüksek kaliteyi vermeye kalkarsa bu aracın fiyatı 30'un üstüne fırlar. O zaman da kalkıp "35 verdikten sonra gider X markayı, Y markayı alırım" dersiniz.

Bahsedilen sorun bence de kötü mazot veya ne idüğü belirsiz yakıt katkılarından kaynaklanmış olabilir- eğer gerçekten yaşanmışsa. Bilmediğiniz bir kimyasalı depoya boca ederken iki kere düşünün.

• quote:

quote:

quote:

Dizelci arkadaşlar;

az önce yazdıklarım sistem hatasından gitti neyse tekrar yazayım
    ben kendi açımdan abartmadıgıma eminim 2005 yılında aracı 0 aldım ve o günden bugüne çeşit çeşit arzaları ile karşılaştım ve halada karşılaşmaktayım araç malzeme, plastik ve işçilik olarak sıfır diye bilirim hele malzeme kalitesi okadar kötü ki serviste yedek parça olarak takılanlar üstünde gelenlerden daha iyi ve servisler bazı parçaları artık hyundai yedek parçadan bile kullanmıyorlar örnegin silecekler aküler lambalar belki bizim daha bilmediğimiz bir çok parça ayrıca lastikleri malzeme kötülüğünden servise gidenler çok örnek vermemi istersen sana çok verebilirim neyse gelelim ekonomik olma durumuna bence getzler her iki tipi dizel ve benzinli olanlar kendi sınıfları içinde pekte cimri değil hatta yakıtı çokta seviyorlar
    neyse bunlara istinaden kendi açımdan diyebilirim yazımı abartılı bulmuyorum bu arda not olarak belirteyim bu yazımla formun güzel yazı ahengini bozup tartışma yaratmak değildir

• Orjinalden alıntı: westbam

ben kendi açımdan abartmadıgıma eminim 2005 yılında aracı 0 aldım ve o günden bugüne çeşit çeşit arzaları ile karşılaştım ve halada karşılaşmaktayım araç malzeme, plastik ve işçilik olarak sıfır diye bilirim hele malzeme kalitesi okadar kötü ki serviste yedek parça olarak takılanlar üstünde gelenlerden daha iyi ve servisler bazı parçaları artık hyundai yedek parçadan bile kullanmıyorlar örnegin silecekler aküler lambalar belki bizim daha bilmediğimiz bir çok parça ayrıca lastikleri malzeme kötülüğünden servise gidenler çok örnek vermemi istersen sana çok verebilirim neyse gelelim ekonomik olma durumuna bence getzler her iki tipi dizel ve benzinli olanlar kendi sınıfları içinde pekte cimri değil hatta yakıtı çokta seviyorlar
    neyse bunlara istinaden kendi açımdan diyebilirim yazımı abartılı bulmuyorum bu arda not olarak belirteyim bu yazımla formun güzel yazı ahengini bozup tartışma yaratmak değildir

Haksızlık ediyorsun kardeş... Bir bakıyorsun övgüler, bir bakıyorsun yergiler diz boyu. Seni de çözemedim gitti...
    İki seneye yaklaştı Getzimi alalı ve daha rutin bakım dışında hiç servise gitmedim. Bana göre de verdiğim parayı sonuna kadar hakediyor. Eksileri tabi ki var ama öyle sıfır diyerek de haksızlığın daniskasını yapmamak lazım değil mi? Lütfen yaaani...

edit:alıntı hatası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4polat -- 8 Ocak 2008; 14:47:53 >

• Orjinalden alıntı: 4polat

Haksızlık ediyorsun kardeş... Bir bakıyorsun övgüler, bir bakıyorsun yergiler diz boyu. Seni de çözemedim gitti...
    İki seneye yaklaştı Getzimi alalı ve daha rutin bakım dışında hiç servise gitmedim. Bana göre de verdiğim parayı sonuna kadar hakediyor. Eksileri tabi ki var ama öyle sıfır diyerek de haksızlığın daniskasını yapmamak lazım değil mi? Lütfen yaaani...

edit:alıntı hatası...

bakış açısına göre değiştiğini ve yazdıklarımın kendi düşüncelerim olduğunu söyledim zaten
    ben aracımı bir kere seviyorum sevmeseydim elimde tutmaz satardım ama seviyorum diyede bence gerçek olanlarıda söylemiyecek değilimi bir konuda ihg70 katılıyorum eger tam kalite ile yapsalardı fiyatı 30 milyarları bulurdu ama indirimden önce fiyatları 30.000 ytl civarıydı dizel getzlerin neyse sözüm getz markasını karalamak veya küçük düşürmek tartışmak değil sadece arabamı aldığımdan beri çıkan sorunlardan dolayı bıkmış ve aracı çok kaliteli olarak görmeyen biri olarak yazdım sadece şunu söylüyorum bir aracı 23 yada 24 milyara çok fonsiyonlu olarak yapmak değil bence asıl olan bir aracı ne kadar sağlam ve bi o kadarda dayanıklı yapıp ucuza satmak ben aracımı 23 milyara alıp üstüne 10 milyar masraf ettikten sonra ucuz olmasının bana ne anlamı kalır neyse gerçektende uzatmaya gerek yok

• quote:

Dizelci arkadaşlar;

Bahsettiginiz yazilari bulamadim, link verebilirmisiniz acaba?
  • arkadaşlar bu forumdaki en eski kullanıcılardan biri olarak diyeceğim şudurki

zamanında yani 3 sene önce 25000 liraya alıp kredi faiziyle bana 32000 liraya malolan getze azda para vermedim

ama bence gerçekten eski kasa getz sorunlu bir araç

çünkü 3. yılı olamsına rağmen hala birçok sorunla boğuşuyorum

ama bu sorunlar çok ciddi sorunlar değil

takırtı tukurtu kalitesiz silecek amortisör takozları direksiyon titremesi kalitesiz lastikler balata sorunları vs vsvsvs

açıkçası o kadar para verdiğim bi arabayla bu kadar uğraşacağımı bilsem hiç almazdım

diyeceksiziniz diğer markalarda yokmu bu tarz sorunlar

elbette var ama getz gibi ürüttiği aracın hepsinde değil

tek tük

ama sesten takırtıdan servise gitmeyen getz sayısı bir elin parmaklarını geçmez sanırım

yakıt olayını hiç demiyorum

o ayrı mesele

ama gelgelelim kronik bir motor vs sorunu olan getzde duymadım

bu konuda hakkını yememek lazım

son olarakta o kadar çok ses vs ile uğraşmama rağmen eski kasa getzi yeni kasaya değişmem

• quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

arkadaşlar bu forumdaki en eski kullanıcılardan biri olarak diyeceğim şudurki

zamanında yani 3 sene önce 25000 liraya alıp kredi faiziyle bana 32000 liraya malolan getze azda para vermedim

ama bence gerçekten eski kasa getz sorunlu bir araç

çünkü 3. yılı olamsına rağmen hala birçok sorunla boğuşuyorum

ama bu sorunlar çok ciddi sorunlar değil

takırtı tukurtu kalitesiz silecek amortisör takozları direksiyon titremesi kalitesiz lastikler balata sorunları vs vsvsvs

açıkçası o kadar para verdiğim bi arabayla bu kadar uğraşacağımı bilsem hiç almazdım

diyeceksiziniz diğer markalarda yokmu bu tarz sorunlar

elbette var ama getz gibi ürüttiği aracın hepsinde değil

tek tük

ama sesten takırtıdan servise gitmeyen getz sayısı bir elin parmaklarını geçmez sanırım

yakıt olayını hiç demiyorum

o ayrı mesele

ama gelgelelim kronik bir motor vs sorunu olan getzde duymadım

bu konuda hakkını yememek lazım

son olarakta o kadar çok ses vs ile uğraşmama rağmen eski kasa getzi yeni kasaya değişmem

tam söylediğin gibi jack senin gibi aynı aracı aynı şartlarda aldım senin gibi aynı küçük bazen büyük sorunlarla ugraşıyorum ve en önemlisi getz için aynı duyguları paylaşıyorum amacım getzi kötülemek değil arkadaşın bir düşüncesi olmuştu yakıt tankları ile sadece takılıyor ve içimden geçen bir getz kullanıcı olarak bir kaç kelime ekledim hepsi bu ama aracımdan aldığım kullanım zevkinide başka hiç bir araçta alamıyorum 3 ay sonra taksit borcuda bitince arabir bakım yaptıracam bana sorun çıkarmazsa bir müddet kullanmayı düşünüyorum oda normal hayat şartlarında

• http://www.autoclubturkey.com/forum/showthread.php?t=85418
    quote:

Orjinalden alıntı: bond777

quote:

Dizelci arkadaşlar;

Bahsettiginiz yazilari bulamadim, link verebilirmisiniz acaba?

• 
Sayfa: önceki 625626627628629
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.