Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya abartmıyo olabilir, belki bir problem vardır tape in çıkışında vs. olabilir teknik birşey çıt dese ses gider yani herşey olabilir angara lının abarttığınıda sanmıyorum ama bende 6 lı sistemi var baya iyi ses hatta sony vardı eski hyundaimde baya iyi bir tape di ondan bile kat kat kat daha iyi opel corsa ya bindim geçenlerde ondada arkadaş açtı sesi benimki kadar kaliteli çıkmamıştı acaba 6 lı 4 lü çok farkediyormu tizler var bende extradan 6 lı da öyle oluyor sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: goran_bregovic

teybin sesi kötü falan deil ya abartıyo angaralı, ben müzik konusunda çok hassaım ve hiç bi sorun yok sesde. ama çok pahalı pionerler yada sonylerin mutlaka bi farkı vardır illaki bizim teyplerden. ama yinede ses arabayla beraber gelen bi teyp için gayet güzel.teybin sesi kötü demek, bilmeyenler için aldatmaca oluyo. duyanda getz in teypde bi problem var sanıcak. baslar çok kuvetli disco gibi olsun istiyosan özel hoparlör taktırırsın o ayrı bişey ama teybin sesine çamur atma.
    getz le birlikte gelen lastiklerde michelin degil mesela, sen performans yapıcam diyosan taktır o ayrı bişey. adam tabiiki arabayla beraber herşeyin en pahalısını takacak deil.

Arkadasım teyp kotu dandik diye bişey yazmadımki. Sadece hoperlorlerin bassları kaldıramadıgından bahsediyorum. Bendeki getzde 4 lü hoperlor var. 6'lı olanlarda belki daha iyi hoperlor kullanmışlardır bunu bilemem ama bendekiler cokda iyi degilller.
    Normal kullanımda fena ses vermiyorlar gerci ama ses 15-20 gibiyken basları acınca ugultu baslıyor. Bass'ları veremiyor. Belkide benim arabada bir sorun var bilemiycem artık; ama J.Daniels da da hoperlorler iyidegil demişti ve yeni hoperlor almıştı oda.
    Bu fiyata bu kadarı konusunda haklısın. Bende altımdaki arabanın bir bmw ,mercedes olmadıgını biliyorum. Bu yuzden arabadan beklentilerim cok fazla degil. Hatta bazı tıkırtıları falan duymuyorum demiştim yani, bunu kasdetmek istemiştim.Fiyatına gore getz 1numara

• arkadaşlar merhaba bende artık sizden biriyim bende eski kasa ama 2006 model benzinli getz aldım zaten eskiden beri bu arabaya hastaydım ama almak şimdi nasip oldu mesajlarınızı dikkatlice okuyorum benim arabadaki bazı sizinde değindiğiniz hususlar şunlar ; mp3 sesi normal gibi ama sanki hoparlörler biraz daha iyi olabilirdi , birde arabayı alırken bana normalde onbinde geleceksin ama beşbinde gel para almayacağız sadece bir kontrol yaparız dediler.Son olarak şunu belirteyim daha önce palio vardı bende ama ilk izlenimim getz paliodan daha iyi.
  • Arkadaşlar ben Getz almaktan vaz geçtim, 1,5 ay bekledikten sonra bir de Türkiyeye gelen araçların bulunduğu geminin battığını öğrendim bugün Hyundai satış temsilcisinden... Zaten uzun zamandır bekliyordum siparişimi iptal ettim ben de.... Sanırım VW Golf plus alacağım...

1,5 ay boyunca araç hakkında burada yazılanlardan oldukça şey öğrendim... teşekkür ediorum sizlere... kalın sağlıcakla...
  • umarım hayırlısı olur...

ya ben yollarda onlarca yeni getz gördüm bu gemi batma olayı olsa reklamları keserlerdi gibime geliyor, ben sürekli çoğalır bir biçimde getz leri görüyorum acaba almaya çalıştığın yerdemi problem var, çözemedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: iso53

arkadaşlar merhaba bende artık sizden biriyim bende eski kasa ama 2006 model benzinli getz aldım zaten eskiden beri bu arabaya hastaydım ama almak şimdi nasip oldu mesajlarınızı dikkatlice okuyorum benim arabadaki bazı sizinde değindiğiniz hususlar şunlar ; mp3 sesi normal gibi ama sanki hoparlörler biraz daha iyi olabilirdi , birde arabayı alırken bana normalde onbinde geleceksin ama beşbinde gel para almayacağız sadece bir kontrol yaparız dediler.Son olarak şunu belirteyim daha önce palio vardı bende ama ilk izlenimim getz paliodan daha iyi.

hayırlı olsun aracın.. kazasız belasız günlerde kullanmak nasip etsin..

bana 5000 de gelme direk 10 000 de gel demişlerdi
  • quote:

arkadaşlar merhaba bende artık sizden biriyim bende eski kasa ama 2006 model benzinli getz aldım zaten eskiden beri bu arabaya hastaydım ama almak şimdi nasip oldu mesajlarınızı dikkatlice okuyorum benim arabadaki bazı sizinde değindiğiniz hususlar şunlar ; mp3 sesi normal gibi ama sanki hoparlörler biraz daha iyi olabilirdi , birde arabayı alırken bana normalde onbinde geleceksin ama beşbinde gel para almayacağız sadece bir kontrol yaparız dediler.Son olarak şunu belirteyim daha önce palio vardı bende ama ilk izlenimim getz paliodan daha iyi.

Hayırlı olsun. Kazasız belasız gunlerde kullanırsın insallah.
    Benzinli eski kasa dedigine gore 1.3 motorlu degilmi? Kaça aldın kardes. Heralde eski kasalarda baya indirime gitmişlerdir. Yeni kasaların fiyatları nekadardı.
    Bende neredeyse palio alacakken son anda vazgecip getz almıştım. İyiki öyle yapmışım diyorum şimdi :)
    Hem aynı donanımdaki palio daha pahalıydı ozamanlarda. Şimdi nasıl bilmiyorum getzlerin fiyatları baya arttı sonra heralde.

• quote:

Orjinalden alıntı: royartar

umarım hayırlısı olur...

ya ben yollarda onlarca yeni getz gördüm bu gemi batma olayı olsa reklamları keserlerdi gibime geliyor, ben sürekli çoğalır bir biçimde getz leri görüyorum acaba almaya çalıştığın yerdemi problem var, çözemedim

valla bilemiyorum ama inanılmaz sarstılar güvenimi... 1,5 ay geçti ortada ne araba var ne de başka birşey, bir de üstüne gemi battı araçlar gecikecek diyince ben de siparişimi iptal ettim... Bugün toyota corolla sedan 1.6 SOL aldım
  • quote:

Orjinalden alıntı: VBG_Designer

quote:

umarım hayırlısı olur...

valla bilemiyorum ama inanılmaz sarstılar güvenimi... 1,5 ay geçti ortada ne araba var ne de başka birşey, bir de üstüne gemi battı araçlar gecikecek diyince ben de siparişimi iptal ettim... Bugün toyota corolla sedan 1.6 SOL aldım

Hayırlı olsun kardes. Allah kazasız, belasız kullanmayı nasip etsin.
    Corolla dunyada encok satan araba modeliymiş. Turkiyede B sınıfında da Getz
    1,5 ay iyi bile sabretmişsin, ben okadar bekleyemezdim heralde.

• vay be olaya bak namıssız ogsden miş ha ,, neyse sevindim geçtiğine , yafrim getz aklandı :)))
    quote:

arkadaşlar, bu çatırdama olayı diye birşey YOKMUŞ. bilginiz olsun servise giderken tak etti canıma ben ogsyi biraz kurcaladım, bu ogs yi akıl edenemi tasarlayanamı kimi sövsem bilmiyorum radyo 15 de açıkken duyulan çatırdamalar yüzünden ogs yi zamanında YAPIŞTIRDIM, o sesler kesildi bugün de mandalı var değişik bişi yaptım ben dün ve önceki günler ogs nin üstüne bastırıodum yine de ses çıkıodu bu sefer konduğu yer, cama yapışık parçasını enine bastırdım çat dedi sonra da sesler kesildi...

servise de daha önce gittiğimde önceki sesler için bu benzer sesler yüzünden servise başvuran yüzlerce insan varmış hepside sonradan anlaşılmış ki ogs den, şimdikini götürmedim ama aynı sorun kısaca.. bu yüzden uzun uzun anlattım aklınızda bulunsun başına gelen benim gibi pinpirikli birileri daha olabilir :)

eve gelirken bütün çukurlara girdim çıt çıkmadı inşallah da çıkmaz :P

• hoşgeldin iso53 ,,

bu arada toptan mesajlar hakkındaki fikrimi yazayım,,,

mp3 ses kalitesi tahminlerimin çok üzerinde çıktı benim 10 üzerinden 7 veririm. buda bu gibi araçlar için tam not. ankaralı arkadaşımın aracına özgü bir sorunu var sanırım. angaralı akrdeşim evet bak bi mesaj yazmıştı getz_go kardeş o haklı sordum servise cd yi itmeyin kendisi cd yi alıcaktır. iterseniz arızalanabilir vs dediler. akü olayıda son derece mantıklı. serviste hemen çözerler..

vites kolundaki metalik yer ise evet orda zamanla oynama hatta çıkma olabiliyor . 5 sene boyunca kapı gibi garanti var. değiştiririz...

10.000 bakımı yada 12 ay ... hangisi önce gelirse.

5000 de çağırmalarının nedeni yağ eksilme durumunda motorun 10.000 e kadar zorlanmaması ...
    ben kendim ekledim yağı , eksilmişti..
    eğer para almayacaklarsa 5000 de gidebilirsin ancak yağ eklerlerse kesin kendi başına ekleyeceğinin 2 katı bayılırsın...

tekrar hoşgeldin , ii günlerde kullan..
    quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: düttürüleyla

vay be olaya bak namıssız ogsden miş ha ,, neyse sevindim geçtiğine , yafrim getz aklandı :)))
    quote:

arkadaşlar, bu çatırdama olayı diye birşey YOKMUŞ. bilginiz olsun servise giderken tak etti canıma ben ogsyi biraz kurcaladım, bu ogs yi akıl edenemi tasarlayanamı kimi sövsem bilmiyorum radyo 15 de açıkken duyulan çatırdamalar yüzünden ogs yi zamanında YAPIŞTIRDIM, o sesler kesildi bugün de mandalı var değişik bişi yaptım ben dün ve önceki günler ogs nin üstüne bastırıodum yine de ses çıkıodu bu sefer konduğu yer, cama yapışık parçasını enine bastırdım çat dedi sonra da sesler kesildi...

servise de daha önce gittiğimde önceki sesler için bu benzer sesler yüzünden servise başvuran yüzlerce insan varmış hepside sonradan anlaşılmış ki ogs den, şimdikini götürmedim ama aynı sorun kısaca.. bu yüzden uzun uzun anlattım aklınızda bulunsun başına gelen benim gibi pinpirikli birileri daha olabilir :)

eve gelirken bütün çukurlara girdim çıt çıkmadı inşallah da çıkmaz :P

evet %70 aklandı ama hala şüphelerim olan konular var çözebilirsem onları yazıcam aynı meselenin devamıyla ilgili :)

• Aldığım getz eski kasa son arabaydı.Fiyatı ise 19.500 YTL
  • cümleten selam....

arkadaşlar size bi kıssadan hisse yapayım.. bi süre önce hanımın köye ziyarete gittik birkaç akraba boğuntusundan sonra tepem atık bi vaziyette içerde 4+1 yolcu arkada tıka basa bagaj..(yani rahat 1,5-1,6 ton) yükle hızla bi geniş kasisden geçtim (görmeden tabi..) resmen arabanın tekerleri yerden kesildi ve bir oturduki...aman yarabbii.... dedim gitti arka amortisör...yok kardeş banamısın demedi..tık yok! valla helal olsun ha belki tesadüf bişey olmadı diyceksiniz ama olsun....bi tesadüfle dağılmayan arabayı bana veren çekik gözlere helal...

ayrıca aracına teyp yada hoparlör isteyenler olursa getz için en uygun olanı (izmirde oturanlar için) carrefour çiğli sony mağazasına gelirlerse ben yardımcı olmaya çalışırım.. tavsiyem cdx-8800 teyp , xs-ht17sn hoparlör...

boş vakitlerinizde aracınızda silikon sprey kullanmayı ihmal etmeyin...................

• Evet arkadaşın dediği gibi 2005 sonu olduğu için herhalde 2006 olarak geçiyor.Bu arada mp3 playerda bozuldu error 6 yazdı ve ne mp3 çalıyor ne de içindeki cd yi veriyo bizede servis yolu gözüktü.

quote:

dipnot, benimkide 2006 model ama 2005 son üretim, fakat satışta 2006 model diye geçiyor arkadaş da aynı durumda olabilir.. bendekide 1.3 benzinli eski tip ama 2006 model
  • Bu arada benzin sarfiyatı için bir örnek vereyim ;arabayı alacak arkadaşlara yol gösterici olabilir 1 depoyla şehirlerarası yaklaşık 575 km (ortalama hız 120-130)
  • Peki arkadaşım şehir içi için bir örnek verebilirmisin ben kendi arabamla karşılaştıracağım.Birde bana arkadaşların söylediği ilk zamanlarda fazla yakıyormuş sonra normale dönüyormuş aslı varmıdır.25 milyonluk benzin koydum hep şehiriçi 60 km de sarı ışık yanıp sönmeye başladı.
  • Depoyu bi fulleyebilsem örnek vericem Serviste bana aynı şeyi söylemişti telefonda ,parçalar birbirine alışınca az yakar dediler
    quote:

Peki arkadaşım şehir içi için bir örnek verebilirmisin ben kendi arabamla karşılaştıracağım.Birde bana arkadaşların söylediği ilk zamanlarda fazla yakıyormuş sonra normale dönüyormuş aslı varmıdır.25 milyonluk benzin koydum hep şehiriçi 60 km de sarı ışık yanıp sönmeye başladı.
  • Merhabalar. Otomobilin içeri ses alma olayında bende katkıda bulunayım :)

120 ve üstü hızlarda öncam ve kaput çok eğik olduğu için içeri bayağı ses alıyor. 160'a gelince ise motor sesi bunu bastırıyor.

Vitesin geri geçerken sorun yapması olayı Hyundailerde klasik bir sorun/güvenliktir. 10 yıldır kullandığım excel/accent ve Getz de durum aynı. Geçmezse boşa al, debriyajdan ayağını çek bas tekrar vitese tak sistemi doğrudur.

Geri vites tam olarak 5.vitesin arkasında değil. Biraz daha sağa gitmeniz gerekiyor. Çok az ama öyle işte. :)

Bu arada araç 5000'i geçti. Gram yağ eksiltmedi. Bense ısrarla kontrol ediyorum ne zaman eksiltecek diye. Yakıt tüketimim ise kış ile birlikte felaket arttı. Hem soğuk hava hem de yol durumunun iyice berbat hale gelmesi ile birlikte

1.3 12V 85 hp benzinli modelde 8.0L/100 km klimasız tüketime çıktım. Hoş bu değer normal. Ne de olsa 1.5 accentler 9.5-10 yakıyor.

• nasiyani, bende de 1.3 benzinli 85 hp var 7.4 tüketim 0-100 gösteriyor ki hem basıyorum (KLİMASIZ) hem de hergün uzun yola gidiyorum (tarabya - Maltepe*Kayışdağı ) aracım 2300 km de.

seninki biraz fazla gibi geldi de, o yüzden bunu söylemek ihtiyacı hissettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roy -- 22 Kasım 2005, 13:21:59 >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.