Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bütün getzlerde yok , uzun dönemde ortaya çıksa bile garanti kapsamında ücretsiz değiştiriyorlar ancak özellikle tekerlek poryasına dikkat çekersen daha çabuk çözüme kavuşturursun.. umarım yaşamassın .. yaşama olasılığın düşük ama yaşarsan ne yapacağını bil..

bunları bildiğine göre artık düşünüp kafanı takma ,, nede olsa kapı gibi garantimiz var .. senin garanti 5 sene mi 2 mi..

quote:

Orjinalden alıntı: KED@Y

Dütütürü kardeş benim araba 2004 aralık çıkışlı
    ama bende belirttiğin sorun olmadı sadece ilk bin km de araba soğuk iken (kış şartlarında) ilk çalıştırmadan sonra hareket edince teyp vs kapalı ise çok hafif sürtme sesi geliyor 150-200 metre gidince ses kesiliyordu araba 1000 kmyi geçince ses tamamen kesildi.

motor frenini çok sık, fren pedalını ise araba yavaşladıksan sonra durmak için kullanırım bu sorun ilerde oratya çıkarmı?

quote:

Orjinalden alıntı: düttürüleyla

daha önce yazmıştım bu forumda ,, neyse bi daha yazalım

2005 öncesi tüm getzlerin kronik bir sorunu vardır. arka kampana veya disklerden can sıkıcı fren seslerinin gelmesi. Kampananın geri çekme yayları serviste ücretsiz değiştirilir ama bu fayda etmez. üzerine fren baskı yaylarınıda değiştirmeniz gerekir buda yetmez çünkü asıl sorun tekerlek poryasındadır . Tekerlek poryasını garanti kapsamında değiştirerek bundan kurtulabilirsin dostum. bu işlem ücretsiz yapılacaktır.

ha bide bişey eklemeyi unutmuşum . sorun 2005 mart sonrası getzlerde kesin olarak yoktur. belirtiyim dedim. eğer mart sonu alınan getzlerinizde bu sorun varsa size özgü bir fabrika hatasıdır. hyundai bu sorunu mart ayında halletti. eğer mart öncesi ise tekerlek poryasını değiştirmelerinde ısrar edin..
    quote:

Orjinalden alıntı: Toyota d4d

hyundai işte kardeşim farklı farklı forumlara giriyorum genelde kimse getzden memnun degil herkes arka frenlerinden ses geliyor vs vs vs vs vs vs vs diyor

• ya arkadaşlar bu orta radyonun olduğu konsolda, radyo mu yada kenarlarındanmı bilmiorum çok sert yada böle tırtıllı yollarda ordan ÇAT diye bi ses gelio sert engebelerde, rahatsız edici seviyede, ama her zaman olmuyor ...merak ettim başka böyle bi sesi duyan başına gelen varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roy -- 16 Kasım 2005, 21:10:16 >
  • alla alla ben böyle birşey yaşamadım.. yaşayan varsa lütfen bilgilendirsin...
    quote:

Orjinalden alıntı: royartar

ya arkadaşlar bu orta radyonun olduğu konsolda, radyo mu yada kenarlarındanmı bilmiorum çok sert yada böle tırtıllı yollarda ordan ÇAT diye bi ses gelio sert engebelerde, rahatsız edici seviyede, ama her zaman olmuyor ...merak ettim başka böyle bi sesi duyan başına gelen varmı
  • Evet arabamda ilk sorun cıktı artık.
    Teyp durduk yere sorun cıkarttı. Sabah taypi actım mp3 error veriyordu. Cd yi cıkartıp geri taktım ve teyp mafiş oldu :)
    Teyp mp3 cd'sini yuttu cıkarmıyor. Ayrıca teypde sadece radyo calısıyor. Cd butonuna basınca cd kısmına gecmiyor.
    Bakalım servis yolu gorundu bana. Umarım cekme mp3cd yuzunden garanti dısı kalmaz teyp.
  • kalmaz abi , çekme olmayan mp3 te var mı :))

kronik bir sorun değil ama şansına abi sana çıkmış. umarım basit bir sorundur gerçi öyle gözüküyor.
    geçmiş olsun...

bende henüz bir sorun yok olduğu anda iletirim. çok övdük arabayı yermmeyide bilelim :)
    quote:

Orjinalden alıntı: @ng@r@lı

Evet arabamda ilk sorun cıktı artık.
    Teyp durduk yere sorun cıkarttı. Sabah taypi actım mp3 error veriyordu. Cd yi cıkartıp geri taktım ve teyp mafiş oldu :)
    Teyp mp3 cd'sini yuttu cıkarmıyor. Ayrıca teypde sadece radyo calısıyor. Cd butonuna basınca cd kısmına gecmiyor.
    Bakalım servis yolu gorundu bana. Umarım cekme mp3cd yuzunden garanti dısı kalmaz teyp.
  • quote:

kalmaz abi , çekme olmayan mp3 te var mı :))

kronik bir sorun değil ama şansına abi sana çıkmış. umarım basit bir sorundur gerçi öyle gözüküyor.
    geçmiş olsun...

bende henüz bir sorun yok olduğu anda iletirim. çok övdük arabayı yermmeyide bilelim :)
    quote:

Umarım sorun olmaz.Teypin garantisi 2 yada 3 yıldı ama çekme CD diye sorun cıkartmasınlar bana yeter. İlk defa servise tamir amaçlı gidecem :)

Alırken alarm hediye etmişlerdi. Alarm takılan kapı içinden tıkırtı sesleri geliyordu. Ona da baktırayım gitmişken bari. Simdiye kadar sadece soru sorma ve fiyat alma amaclı gitmiştim.

Mecburen aldıgım yere goturecem alarm yuzunden, yoksa oranın servisini hiç gozum tutmadı

Kardes senin teypde de hiç error yazısı cıkmışmıydı simdiye kadar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Se®k@n -- 16 Kasım 2005, 23:09:51 >

• Ya bu da sorun mu teyp zaten dandikti at gitsin...

Garantiden tamir ettir sonra çıkar at kenara al bi pioneer cıstak cıstak durman hata hocam ya... O kadr farkediyorki niye bu zamana kadar beklemişşim diye üzülceksin bari vesile olsun inan bana bak
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Ya bu da sorun mu teyp zaten dandikti at gitsin...

Garantiden tamir ettir sonra çıkar at kenara al bi pioneer cıstak cıstak durman hata hocam ya... O kadr farkediyorki niye bu zamana kadar beklemişşim diye üzülceksin bari vesile olsun inan bana bak

Aslında teyp cıkısları 4x50watt mış. Yani çıkısı kuvvetli bir teyp, radyoyuda iyi çekiyor. Ama Getzlerin hoperlorleri dandik. Aslında haklısın ; ses sistemini elden gecirmem gerekiyor ama şimdilik ugrasasım yok. Yaz gelsin ses sistemine bir el atacam

Forumda bu işlerle ugrasan arkadaslar var zaten. Onlardan yardım alırız artık.

• Çok para harcama bence...

Jack D. hatırlarsan hoparlör almıştı ama acayip pişman olmuştu... Ya işten bende pek anlamıyorum ama ikili verim çok önemli diyor arkadaşlar. Sen Sony-Pionner hoparlörde alsan iyi olmuyor...

Ama deneyle sabit birşey gördüm, arkadşaın golfu var Blaupunkt güzelim teybi attı Pioneer ı taktı. SES İNANILMAZ DEĞİŞTİ...

Anlatılmaz yaşanır yani.. Ve 370 milyona aldı piyasada çok pahalı alet çok süper ve çok karizma duruyor...

Milyarlar harcamaktansa işe 370 milyon verip Pioneer le başlamak mantıklı gibi...

Zaten Kicker woofer dı carttı curttu onlar beni aşar... Bende araba işi netlik kazansın istiyorum bi tane yurtdışından getirtmek..
  • bu çatırdı için sanırım bana da servis yolu gözükücek bu konuda başka fikri olan yok sanırım...
  • arkadaslar benım getz 5 aylık oldu. ama kucuk bı sıkıntım var.araba 1.vitesten 2.vitese gecirirken vites kolunun hemen altından kuturt diye bi ses geliyo. vitese gecmeme gibi değil ama sanki bi yerlere takılarak geçiyo. sadece 1 den 2 ye atarken yapıyo diger viteslere cok rahat ve normal geciyo. debriyaja sonuna kadar da basıyorum. 2 tane servise götürdüm bişey yok, parcaların birbirine alışması lazım ilerde daha rahat gecer falan dediler ama o kuturtu benı rahatsız edıyo. acaba sizde hiç böyle bi problem oldumu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goran_bregovic -- 17 Kasım 2005, 0:14:51 >
  • bende olmadı ama eski hyundaimde de böyle problemler vardı vites dişlilerinden, bence farklı bi servise götürüp görüşmeyi dene bu götürdüğün 2 servis uğraşmak istememiş olabilir, şahsi fikrim...

ben de forumu takip edenlerden bu orta konsoldan sert sarsıntılarda bi çıtırtı çıkıyormu, yaşayan varsa paylaşırsa sevinirim radyonun kenarlarına falan bastırınca çatır çutur edio yada onun kenar kısımlarına... çözemedim rahatsız oluyorum ufak bişey de olsa
  • quote:

bu çatırdı için sanırım bana da servis yolu gözükücek bu konuda başka fikri olan yok sanırım...

kardes senin yazını gormemişim kusura bakma. Hiçbir bilgim yok bu konuda. benim basıma gelmedi hiç dedigin gibi bir catırtı sesi. Sadece alarm takılan kapının içinden tıkırtılar geliyor bende. muhtemelen bir parçayı iyi sabitlemediler, o da titreşim yapıp ses cıkartıyor. Ben baska bir sesten şikayetçi degilim.

Ses deyince yaw benim araba 120 ve yukarı hızlarda içeri fazlaca ruzgar sesi alıyor.Malum arabanın küt ve yüksek yapısından kaynaklanıyor bu heralde. Bindigim tum B sınıfı araçlarda bu rüzgar sesi olayının duydum. Arabam.com da 130km deki gürültü desibel degeri çogu sedan arabadan düşük gözüküyor. Bunda bir hatamı var acaba diyorum.
    Çünkü mantıken sedan ve havayı kesen tipte ince burunlu arabalarda yulsek hızlardaki hava direncinden olusan ruzgar sesi daha dusuk olması lazım.

Sizde de 120-130 gibi hızlarda içeri ruzgar sesi alıyormu?

• yok abi hiç çıkmadı bende çekme mp3 kullanıorum cd olarak diamond black kullanıyorum. hem çizilsede çalışıyor hemde çok kalite.. tavsiye ederim.

seninki benden eski ama bakalım benimkide senin ki kadar kullanılınca nasıl olucak.. yetp 2 sene garantili sanırım ayrı bi garanti belgesi var..
    quote:

quote:

kalmaz abi , çekme olmayan mp3 te var mı :))

geçmiş olsun...

quote:

Umarım sorun olmaz.Teypin garantisi 2 yada 3 yıldı ama çekme CD diye sorun cıkartmasınlar bana yeter. İlk defa servise tamir amaçlı gidecem :)

Alırken alarm hediye etmişlerdi. Alarm takılan kapı içinden tıkırtı sesleri geliyordu. Ona da baktırayım gitmişken bari. Simdiye kadar sadece soru sorma ve fiyat alma amaclı gitmiştim.

Mecburen aldıgım yere goturecem alarm yuzunden, yoksa oranın servisini hiç gozum tutmadı

Kardes senin teypde de hiç error yazısı cıkmışmıydı simdiye kadar?

• alıyor bende de, ben birde şuna dikkat ettim benimki 2005 kasasının son üretimi 2006 tipi almamıştım, bugün okulda 2006 bir getz vardı yanına parkettim, ayrıca oturduğum sitede de aynı model bir getz var ama aynı dönem üretimi olmayabilir, benim getz 2 sinden de daha yüksek, baya bir yüksek şaşırdım acaba dedim 2005 son çeyrek üretimlerinde yükselttilermi aracı...

birde içimde bi kurt var şimdi servise gitsem bu ses ufak ama tabiri caizse uyuz edici bir ses, şimdi yaptırmaya kalksam bunlar iyice batırır da sesler çoğalırmı yapıcam diye düşünüyorum ama bi tarafımda yetkili servisi kaliteli de bi servis yeri olmaz öyle şey saçmalama diyo :p
  • vitesler konusunda geri vitese atarken bazen takılması dışında bir sorun yok . hatta viteslerinden çok memnunum yağ gibi geçiyor seri kullanımda çok avantaj sağlıyor bu bana. ama geri vitese geçerken bazen inadı tutuyor. o zamanda vitesi boşa alıp debriyajdan ayağı çekip tekrar basıp 3 sn beklemek lazımmış. denedim öyle yapınca geçiyor kolay.

araba 130 dan sonra ses alıyor mu vallahi ankaralı ben hiç duymuyorum müzik açık bende sürekli , ama bi denerim kapatır. müzikte normal çalıyor vol 15 -16 da , ben genel olarak motordan ve sesten memnunum ancak araç dışındayken ve ilk çalıştırmada gerçekten korkunç bir sesi var , ısınınca geçiyor tabi. ama yinede yeni nesil dizel motorların sessizliği insanı hayretler içerisinde bırakıyor. dizel olduğunu anlamak mümkün değil. 307 bu konuda aşmış.
  • quote:

vitesler konusunda geri vitese atarken bazen takılması dışında bir sorun yok . hatta viteslerinden çok memnunum yağ gibi geçiyor seri kullanımda çok avantaj sağlıyor bu bana. ama geri vitese geçerken bazen inadı tutuyor. o zamanda vitesi boşa alıp debriyajdan ayağı çekip tekrar basıp 3 sn beklemek lazımmış. denedim öyle yapınca geçiyor kolay.

araba 130 dan sonra ses alıyor mu vallahi ankaralı ben hiç duymuyorum müzik açık bende sürekli , ama bi denerim kapatır. müzikte normal çalıyor vol 15 -16 da , ben genel olarak motordan ve sesten memnunum ancak araç dışındayken ve ilk çalıştırmada gerçekten korkunç bir sesi var , ısınınca geçiyor tabi. ama yinede yeni nesil dizel motorların sessizliği insanı hayretler içerisinde bırakıyor. dizel olduğunu anlamak mümkün değil. 307 bu konuda aşmış.

bu konuda katılıyorum geri vitesteyken bende de bazen inadı tutuyo boşa alıp pedaldan ayağımı çekip tekrar bastığımda sorun olmuyor...

• dizeller benzinlilerden 1 cm daha yüksek ,,, yada lastik havalarıyla alakalı olabilir. yoksa başka bir boyut farklılığı yok üretimde.
    quote:

alıyor bende de, ben birde şuna dikkat ettim benimki 2005 kasasının son üretimi 2006 tipi almamıştım, bugün okulda 2006 bir getz vardı yanına parkettim, ayrıca oturduğum sitede de aynı model bir getz var ama aynı dönem üretimi olmayabilir, benim getz 2 sinden de daha yüksek, baya bir yüksek şaşırdım acaba dedim 2005 son çeyrek üretimlerinde yükselttilermi aracı...

birde içimde bi kurt var şimdi servise gitsem bu ses ufak ama tabiri caizse uyuz edici bir ses, şimdi yaptırmaya kalksam bunlar iyice batırır da sesler çoğalırmı yapıcam diye düşünüyorum ama bi tarafımda yetkili servisi kaliteli de bi servis yeri olmaz öyle şey saçmalama diyo :p

• bendeki benzinli, karşılaştırdığım 2005 diğer getz de benzinli, lastik havalarını serviste yaptırttım 32 ama çok fark var bilmiyorum şaşırdım bende
  • quote:

vitesler konusunda geri vitese atarken bazen takılması dışında bir sorun yok . hatta viteslerinden çok memnunum yağ gibi geçiyor seri kullanımda çok avantaj sağlıyor bu bana. ama geri vitese geçerken bazen inadı tutuyor. o zamanda vitesi boşa alıp debriyajdan ayağı çekip tekrar basıp 3 sn beklemek lazımmış. denedim öyle yapınca geçiyor kolay.

Bendede muzik acık olurdu genelde ama mp3 bozulunca radyo kezmez oldu. Bugun kapattım teypi sesleri dinledim baya. Ozaman fakediliyor

Hakkaten arabayı ilk kullanan arkadaslar geri vitese biraz zor geciriyor bende de ama ben alıstım galiba. İlk seferde rahat geciyor artık. Arabanın hala alışamadıgım tek yanı burnunun nerede bittigini kestirememem. Bu yuzden park ederken ön tamponu kaldırıma degdirdim birkaç sefer :)

Ses konusunda haklısın. içeri motor sesini hiç almıyor ama dışarıdan felaket

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.