Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1642. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16401641164216431644
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aracımın üstünde 175 65 r14 82H goodyear eagle sport lastikler var. Lastikleri değiştircem Nokian wetproof almayı düşünüyorum. Ama onda da 175 65 r14 82T var. Lastikte h 210 t 190 km. die biliyorum. Acaba h yerine t lastik taksam sorun olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slm arkadaşlar
    uzaktan kumandalı merkezi kilit her sene bir arıza çıkartıyor
    100 TL civarlarında olanlardan taktırıyorum.
    Bugune kadar 3 cü oldu bu..
    ya temassızlık yapıyor, veya kumanda açma kapama yapmıyor.
    Sol arka Kapı hiç kitleyip açmıyor, el ile kapatıyorum.
    Şu anda kumanda hiç çalışmıyor.
    Sizlerde durum nasıl? Merkezi kilitleriniz sağlam mı veya en uzun kullanan arkadaş nasıl bir şey taktırdı
    Pili sağlam,

2007,+ düzV+ benzinli.
    @Özgür Geo,@Peacifullord,@bay baykuş,@cyni3,@mehmetps2016
    @kadirsu,@JackDaniels,@Dyatlov-Legasov

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 7 Temmuz 2020; 20:57:38 >
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Benimde düzen tutmadı iki defa taktırdım. En sonunda sigortasını söktüm 2 senedir kullanmıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Merhaba, uzaktan kumanda sorunları sanırım kronik sorun bu araçlarda.

Sırayla kapılar kapanmıyordu. Önce sürücü sonra sağ ön sonra sağ arka şeklinde hep tutukluk yapıyordu.

Sağ ve sol arka kapıların motorunu 12.5 liralık motorlar ile yeniledim kendim. Sağ ön kapı çok çok nadır tutukluk yapıyor.
    Şimdilerde tek sorun çıkaran sağ arka kapı. Her iki seferde bir mutlaka içeriden elle açmak gerekiyor. Kapanmada hiç birisinde bir sıkıntı yok.

Yani ben bi çözüm olduğunu sanmıyorum. Bir yerde bir problem var ama nerede çözemiyorum.

Kumanda da bir sıkıntı yok. Pilini de düzenli değiştiriyorum.
    2005 model ilk getzi 5 yıl kullandım 2010 da sattım

2.yi 6 yıl kullandım 2018de sattım 11 yaşında idi o zaman

2017 de yine sıfır elantra aldım 2.5 yıl kullandım aralıkta sattım

hiç kumada sorunu yaşamadım

çok çok pili değiştirdim devam

şuan arabasızım eiştenin imprezayla geziyorum

araçlar çok pahalı aralığa kadarda alamayacam snaırım
  • bay baykuş kullanıcısına yanıt
    Merkez aparatından kablo soketi çıkmış, kapıyı söküp soketi yerine taktık. kelepçe ile sabitledik.
    arka kapıda motordan çalışma sesi geliyor, ama zor hareket ediyor. kilit ilerde masraf çıkartacak.
    Kilit motorunun Pimine ayar yaptık çalışmaya başladı. mekanizmaya biraz da sprey sıktık.
  • Merhabalar, 2010 getz almayı düşünüyorum fakat donanım ve paketlerine uzağım biraz, 1.4 motorun ab ac paketlerinde arka camların manuel olanları var, bu pakette başka ne eksikleri var, alırken hangisi alınmalı acaba

hocam 2017 de ilk aldığım zaman sanayide tanıdık ustaya pasta cila yaptırmaya götürdüm. saolsun kendisi takıp hediye etti. en ucuzlarından taktığını düşünüyorum ve bugüne kadar hiç sorun yaşamadım. geçenlerde hava çok sıcakken (40 derece civarı) araç güneş altında kaldı. arka kapılardan birinin kilidi açılmadı o da sonradan düzeldi.
  • incedayı kullanıcısına yanıt
    kapı içini tekrar açarsan markası da görünüyorsa aynısından ben de alabilirim
    hatta ustanın numarası varsa ve de sorabilirsen çok makbule geçer
    arka sol ve ön sağ kitleniyor ama açılmıyor el ile açıyorum içerden
    bu zamlı fiyatlarla en az 2 sene daha araba değiştirmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 3 Eylül 2020; 21:43:23 >
    hocam usta üçkağıtçı çıktığı için onunla iş yapmayı bıraktık ama kapı içini açınca fotosunu çekip markasını yazarım.
  • Arkadaşlar 2005 1.3 gls Getz aracımla yaşadığım ve kendim çözdüğüm bir sorunu anlatayım, belki benim gibi uğraşmak isteyen varsa sanayi ustalarına söğüşlenmesinler.

Araç ısındıktan bir süre sonra yanık yağ kokusu geliyordu birkaç kişiye sorduğumda büyük ihtimal külbütör kapağından sızan yağın eksoza damlamasıyla olduğunu söylediler. Zaten o bölgede yağ sızıntısı gözle görülür biçimde idi.
    Ben yine de emin olmak için önce kendi ustama sonra da iki tane başka ustaya götürdüm, üç usta da arızanın en az 600-700 lira tutacağını söylediler. Sonra nette biraz araştırıp bu işi çözenlerin attığı videoları izledim.

Öncelikle külbütör kapağının contasının değişmesi gerektiğini anladım, yan sanayisi 30 TL, orjinalinin ise 110 TL olduğunu söylediler. Ben orijinalini alıp işe koyuldum.
    YouTube'da accentin contasını değiştiren bir video var onu izledim ve aynısını uyguladım, zaten parçalar da aynı.
    Tabi bir motor ustası olmadığım ve hassas çalıştığım için iş 2-3 saatimi aldı.

Şu an yaklaşık 2 hafta oldu, koku sorunu gitti, külbütör çevresi de tamamen yağlardan temizlendi. En az 500 tl de cebimde kaldı.
    Sizin için gerekli olan güzel bir lokma takımı, yağ yemizliği için balata spreyi, bol çaput ve bir kaç da el aleti.

Bu arada bugün de akü bitti. Aracı alalı 15 yıl oldu 2 kez akü değiştik, bu üçüncü olacak.
    Yanlış hatırlamıyorsam 1.3 Gls aküsü kare ve 55 amperdi.

• Merhabalar

2009 getz
    Benzinli
    95 bin km de
    Çamurluk boyalı
    Değişen yok
    Manuel
    HY KLM paketi

65 bin liraya alınır mı..?

Ne dersiniz..?

Hiç arabam olmadı ve olursa ilk olacak..?

Getz nasıl bir arabadır, tavsiye eder misiniz..?

Çok teşekkür ederim şimdiden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik34 -- 4 Ekim 2020; 11:58:33 >
  • İzmir Ata Sanayi'den 55 ah İnci marka kare aküyü 330 tl'ye aldım. Hurda iadeli.
    Üzerindeki Mutlu akü 4 sene gitti.

• Akustik34 kullanıcısına yanıt

Biz aldık

Ben 11 yıldır kullanıyorum

fiyatı uygun gibi.

Değişen yok ise rahat alınır KM de azmış

Yakıtı biraz fazla yakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 4 Ekim 2020; 22:45:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Biz aldık

Ben 11 yıldır kullanıyorum

fiyatı uygun gibi.

Değişen yok ise rahat alınır KM de azmış

Yakıtı biraz fazla yakar.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Ev ile okulum arasinda 6-7 km var.

Her gün git gel yapsam bu noktada ne kadar yakar tahminen..?

Ayrıca 100 km de 7 lt yakar mi?

• Akustik34 kullanıcısına yanıt

Şehir içinde yakar. EVET

Ben de her gün 10 km işe git - gel yapıyorum

8 bile gösteriyor.

• Öncelikle merhabalar 1.4 dohc start 2009 model getz sahibiyim bir sorum var 1.si aracın teyibi orjinal ancak bildiğiniz gibi aux veya bluetooth tarzı bir şey yok aux veya başka bir şekilde bir şey yapan var mı yaptıran varmı? Yoksa yeni teyip almayı mı tavsiye edersiniz açıkcası orjinali çok değiştirmek istemiyorum.

• Mahmutcann M kullanıcısına yanıt

Teypte orjinallik aramana gerek yok

Bluetooth tape almak mantıklıdır

Sony, Pioneer, Kenwood bunlardan bir tane bütçene göre alabilirsin.

• selamlar arkadaslar

ben 2007 model 1.5 dızel aldım bırkac sıkıntım var arac gec calısıyor ozellıkle sabahları baya sarsıntılı calısıyor. bunun ıcın satan vatandas bu kasalar boyle dedı. neyse tamam dedım ama kafama takıldı bunun cozumu varmıdır acaba

bırde yag lambası yanıyor rolantıye gelınce sonuyor bazen hep yanıyor yarın goturucem o kolay ıs falan dedı adam ama hıc ıcıme sınmedı nelere dıkkat etmem lazım yardımcı olurmusunuz. pek anlamam araba motor ıslerınden. tesekkurler

• tetovalı T kullanıcısına yanıt

Satan kişi sallamış.

Yanan lamba yağ lambası değil check arıza ışığıdır.

Büyük veya küçük bir sorun olabilir. Bilgisayara bağlamadan ne olduğu anlaşılmaz.

Sarsıntı Baskı balata sorunu da olabilir başka şey de olabilir.

Sabah soğuk havada 1 dk falan yüksek rolantide çalışır normaldir motor soğuk olduğu için.

Ama öyle bir kış henüz yok bu aylarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 12 Ekim 2020; 21:24:33 >
  • 
Sayfa: önceki 16401641164216431644
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.